Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se to desava???

[es] :: Fiksna telefonija :: Sta se to desava???

[ Pregleda: 1716 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KNEZEVIC ILIJA

Član broj: 63463
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Sta se to desava???11.07.2005. u 20:57 - pre 228 meseci
Imam problem, izgleda net mogu samo da sanjam .Zivim u opstini Nova Crnja i tt veze sa ostatkom sveta su relativno slabe(kako kad).Pre 8 meseci sam otisao na studije i sad kada sam se vratio i kada mi treba net prvenstveno zbog izrade diplomskog nema teorije da se konektujem (dial-up).Najvise sto sam mogao da ostvarim je 9600kbps i tako sa bilo kojim provajderom.Tako je u celoj opstini nisam samo ja izuzetak ali nisam to znao jer mi komp bio kod kuce.Drugari mi kazu da je tako vec 5 meseci.Ranije sam se kacio na 2400kbps,26400kbps a sada na 9600 i to V32 protokol v34 nema sanse.U celoj opstini nesto kopaju, od Zrenjanina do rumunske granice(pretpostavka da Telekonj sadi optiku).Da li neko zna sta se desava ,kako nas je to Telekom tek tako prespojio na slabiji link,koliko ce ti j***** radovi na mrezi da traju??? Prijavio sam smetnje na liniji ,tehnicari kazu da je sa linijom sve u redu da nemam PCM .Modem sam vezao direktno za zice od voda i izbacio celu kucnu instalaciju i opet isto 9600kbps a u modem log uvek stoji "Data compression off or unknown" to ume strasno da uspori ucitavanje texta u browser jer sam ionako iskljucio ucitavanje slika i animacija(vi probajte pri protoku od 500Bytes/sec).
Da napomenem da modem i centrala sa ovim nema veze probao sam 6 komada od 5 do 50 eura cene svi isto rade, ne moze vise od 9600kbps sa svim mogucim setovanjima i data transmition protokolima i sa vecinom provajdera.Sta da radim ,koliko da cekam,da li da cekam??? Net mi je hitno potreban wireles,cable,isdn adsl ne dolaze u obzir ,samo dial-up.Jos jedno pitanje Ako nemam PCM i imam neku digitalnu DKTS centralu na mom starom modemu intel 536ep cipset kacio sam se najvise na 26400kbps i pri downloadu imao sam karakteristican protok ,naime protok ide ,ide 15-20 sec pa pauza 10-15sec pa opet ide 15-20 sec pa pauza i tako u""" jednakim""" vremenskim intervalima .Sta moze da bude uzrok tome a da nije modem kao sto nije,sta moze da bude uzrok dropped line u jednakim intervalima. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

KNEZEVIC ILIJA

Član broj: 63463
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sta se to desava???13.07.2005. u 20:09 - pre 228 meseci
DA napomenem da ni satelitski downlink ni GPRS ne dolaze u obzir
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Sta se to desava???

[ Pregleda: 1716 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.