Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Fedorom 4

[es] :: Linux :: Problem sa Fedorom 4

[ Pregleda: 2384 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Enrico Adams

Član broj: 49700
Poruke: 20
*.veze.net.



Profil

icon Problem sa Fedorom 415.07.2005. u 12:16 - pre 228 meseci
Imam problem sa Fedorom 4, naime instalacija nikako ne moze da se pokrene. Kada ubacim cd da se sa njega butuje, pojavi mi se samo prva komandna linija gde treba da izaberem tip instalacije, ali se ne pojavi Fedorim logo. Posle toga, koji god tip instalacije da izaberem prijavi mi neku levu gresku i nece da pokrene setup. Kopija linuxa je ok, instalirana je na jos nekoliko kompova bez problema. Jedino sto bi po meni mogla da pravi problem su 2 SATA hard diska Hitachi koji su vezani u raid, ali ne znam kako da ih podesim da setup proradi.
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Problem sa Fedorom 415.07.2005. u 12:29 - pre 228 meseci
Koja je "leva"greska? Inace, ako ti se ne pojavljuje logo (tekstualni) ja bih pre posumnjao na ostecen CD, los CD citac ili spregu ova dva ...

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Enrico Adams

Član broj: 49700
Poruke: 20
*.veze.net.



Profil

icon Re: Problem sa Fedorom 415.07.2005. u 15:53 - pre 228 meseci
Kada ubacim CD ne pojavi se onaj graficki Fedora logo. Onda mogu da izaberem tip instalacije, da li cu textualni, graficki itd. Bilo sta da izaberem setup krene da se ucitava i prijavi nekih milion gresake pre nego sto se uopste pokrene. Znaci ne dodje ni do onog dela kada proverava ispravnost medija, samo pukne i prijavi gomilu gluposti. Sa tih CD-ova je Fedora instalirana na 2-3 kompa bez probleme, a citac radi ok, nikada nije pravio probleme.
Instalirao sam ranije Red Hat i Mandrake i sve je prolazilo bez problema, a ovde nece ni setup da pokrene. Cuo sam da su ranije verzije imale problema sa SATA RAID-om, mozda je to i kod mene problem, ali ne znam kako da ga resim.
 
Odgovor na temu

Enrico Adams

Član broj: 49700
Poruke: 20
*.veze.net.



Profil

icon Re: Problem sa Fedorom 420.07.2005. u 02:37 - pre 228 meseci
Nije valjda da niko ne moze da mi pomogne sa ovim problemom...
Da li je ovo sto se meni desava standardan problem kod SATA RAIDA ili je problem samo do ove Fedora distribucije, ili su moguca neka podesavanja sa kojima bi mogao da pokrenem setup?
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Problem sa Fedorom 420.07.2005. u 13:01 - pre 228 meseci
Mozda bi trebalo da potrazis drajvere za taj tvoj RAID kontroler ako postoje (stavis ih na floppy i tako dalje, ima u uputstvu za fedoru kako se instalira sa dodatnim drajverima).

Ako nema drajvera onda si puko ... (meni je proslo na jednoj masini ali morao sam da u BIOS-u disable-ujem RAID controller, ustvari bio je nekekav IBM-ov host adapter ...)

[Ovu poruku je menjao tweeester dana 20.07.2005. u 14:01 GMT+1]
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa Fedorom 4

[ Pregleda: 2384 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.