Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

c++ builder, pomoc oko windows funkcija

[es] :: C/C++ programiranje :: c++ builder, pomoc oko windows funkcija

[ Pregleda: 1925 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon c++ builder, pomoc oko windows funkcija18.07.2005. u 00:41 - pre 228 meseci
zanima me kako da u c++ builderu 6 implementiram keyboard hook, tako da blokira kad se pritisne alt+tab, windows key, ctrl+alt+del...i zanima me kako ubit proces, ali ne preko PID-a vec preko imena programa koji posjeduje taj proces (recimo iexplore.exe). unaprijed hvala.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: c++ builder, pomoc oko windows funkcija18.07.2005. u 02:01 - pre 228 meseci
1. Kod za keyboard-hook je postovan barem 3 puta u zadnja 2 meseca (i to je XFiles postovao, ako se ne varam... search!)
Inache, ctrl-alt-del ne mozhesh da uhvatish hook-om.

2. Enumeracija procesa (iz msdn-a):
http://msdn.microsoft.com/libr.../enumerating_all_processes.asp
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: c++ builder, pomoc oko windows funkcija18.07.2005. u 16:54 - pre 228 meseci
hvala na pomoci oko procesa. naime, moj program bi trebao "preuzeti kontrolu" nad windowsima, rijec je o server-client aplikaciji. dakle client program moze obavljat neke funkcije tek kad dobije signal od servera, a pritom da korisnik ne moze izac iz programa. dakle treba blokirat task manager, windows key i slicno...citao sam da preko se WH_KEYBOARD_LL moze interceptati ctrl+alt+del, ali se ne moze blokirati. kako onda oni cyber caffe programi za NT rade? oni u potpunosti blokiraju te kombinacije tipaka. skinuo sam i neku malu C++ biblioteku, ciji autor kaze da lako moze blokirati te pozive preko samo par jednostavnih funkcija. sad cu je istestirat, ako koga zanima postat cu je ovdje ako radi dobro.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: c++ builder, pomoc oko windows funkcija

[ Pregleda: 1925 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.