Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od Budve do Igala km ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Od Budve do Igala km ?

[ Pregleda: 13076 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 03:39 - pre 228 meseci
Zna li neko koliko ima km od Budve do Igala.
Poz......lale
Da li moram koristiti trajekt ili ne i kolika je razlika u kilometrazi,koliko se placa trajekt,i za koje vreme se preveze istim.
Hvala
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 07:54 - pre 228 meseci
Budva - Igalo oko 40km preko trajekta. Cena trajekta je 3 e, a vožnja traje 4-5 minuta. Ako ćeš okolo bokokotorskog zaliva dodaj 40km.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8252.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 08:07 - pre 228 meseci
otprilike da je trajekt i recimo put manjim autom tu negde sa cenom. Ja sam ipak isao autom prosto da bih video celu Boku i lepa je i idi i ti. U povratku sam koristio trajekt.

Biciklovi i ljudi ne placaju.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 08:58 - pre 228 meseci
Hvala vam na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Dusan Korunoski
Ambijenti časopis, direktor
Beograd

Član broj: 8460
Poruke: 40
217.24.27.*

Sajt: www.ambijenti.com


Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 09:12 - pre 228 meseci
42 km preciznije...

Trebaće ti čitav sat jer put prolazi kroz naseljena mesta, povremeno.
Međutim, tih 42 km puta kroz unutrašnji zaliv Boke (Kotorski zaliv) prolaze kroz najlepši deo Crnogorskog Primorja, prema anketi napravljenoj na velikom i reprezentativnom uzoru domaćih i stranih gostiju. Ako ti se baš ne žuri, nećeš zažaliti...

Možda čak treba da odvojiš celo prepodne da bi pogledao:

1. Par kilometara pošto napustiš Lepetane (mestašce nakon Tivta odakle kreće trajekt za Kamenare - prekoputa), ulaziš u Stoliv, verovatno najpitoresknije mesto na jugu Jadrana. Staro, kapetansko-pomorsko-trgovačko naselje, sa kućama na samoj obali mora i privatnim plažicama, putem koji lagano vijuga kroz kuće na 3 metra od mora koje je ovde uvek mirno. Put od Stoliva do Kotora (9-11 km) ima još nekoliko sličnih mestašaca (Prčanj, Muo ...)
2. Kotor - jedini naš grad pod zaštitom UNESKO-a (ako ne naprave Internet-klub na mestu galerije - neka neki ES-Kotoranin pobliže objasn)i.
Mnogima je, u rangu starih gradova, na mestu ispred Dubrovnika. Koga interesuje arhitektura, ima retkosti za naše područje. Koga interesuje pentranje, zidine iznad grada su celodnevna zabava za "extremiste".
3. Dobrota - nastavak Kotora dug 7 km, preporučujem sporiji put tik uz more - mir i skromna lepota.
4. Perast - na pola puta - grad muzej u punom smislu te kovanice. Preko puta su čuvena ostrvca Gospa od Škrpjela i Sv. Đorđe (Sv. Juraj) sa sjajnim pričama o svom nastanku (Gospa) i nesrećnoj ljubavi (Đorđe). Više će dodati neki lokalac...
5. Risan - još 10-ak km dalje, za ljubitelje arheologije i praistorije...
6. Kamenare - još 10-ak km - stigao si do druge - pristanišne - strane trajekta :)
Kada prostor postaje inspiracija...
www.ambijenti.co.yu
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8252.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 10:48 - pre 228 meseci
bravo, odlican opis.

Sad si me podetio, pored Gospe od Skrpjela nalazi se jos jedno ostrvo i na njemu je pravoslavni manastir. Eh, ako bih ikad hteo biti monah onda bih otisao tamo. Ostrvo je potpuno obraslo borovom sumicom i ima lep manastir skriven. Nazalost ili srecu ko zna, tamo se odlazi sa dozvolom. Dok, na Gospu mozes kad hoces, ceo dan voze camci i ljudi se tamo kupaju. Pazi samo da poranis. ja sam zbog velike vrucine krenuo u obilazak Boke oko 17 i zakasnio sam na Gospu.

Inace plaze nisu ba neke i voda je onako ustajala, imas utisak da se kupas u nekoj cistijoj bari.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 12:54 - pre 228 meseci
E momci divni ste,treba da putuju moj unuk deset meseci mu je,snaja i sin pa sam zato pitao,ne verujem da ce njih to bas puno zanimati,mada mene bi,ja bi rado to sve lepo obisao.U svakom slucaju vam HVALA.
Poz......Lale
 
Odgovor na temu

Dusan Korunoski
Ambijenti časopis, direktor
Beograd

Član broj: 8460
Poruke: 40
217.24.27.*

Sajt: www.ambijenti.com


Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 12:57 - pre 228 meseci
Pazi sad,
To ostrvo o kome govoriš jeste Sv. Đorđe/Juraj, u zavisnosti od toga koje si veroispovesti:).
Prema onome što znam (a nisam nogom proverio), na ostrvu je odmaralište katoličkog semeništa iz Subotice (religiozna srednja škola). Voleo bih da mi neko, bilo iz Perasta ili iz Subotice potvrdi.
Čempresi i zid koji oivičavaju ostrvo kriju i malo groblje gde su sahranjeni nesrećni bokeljski/bokeški ljubavnici, prema legendi. Navodno, početkom XIX veka, kada je Napoleon (tj. Francuska) zauzimala Veneciju i austrijske posede na Jadranu, napravivši kratkotrajnu Ilirsku provinciju, ratni brodovi su blokirali Kotorski zaliv i bili usidreni ispred Perasta. Budući da je opsada dugo trajala, bilo je vreme za upoznavanje te su se zaljubili jedan francuski mornar/oficir i jedna naočita peraštanka. Kako su pregovori o mirnoj predaji završeni neuspehom, stigla je naredba o granatiranju grada.
Naravno, u bombardovanju je poginula mornareva ljubav i on se zamonašio na pomenutom ostrvu gde su oboje, nakon njegove smrti sahranjeni.
Voleo bih da mi neko potvdri ili opovrgne ovu priču...
Kada prostor postaje inspiracija...
www.ambijenti.co.yu
 
Odgovor na temu

Dusan Korunoski
Ambijenti časopis, direktor
Beograd

Član broj: 8460
Poruke: 40
217.24.27.*

Sajt: www.ambijenti.com


Profil

icon Re: Od Budve do Igala km ?31.07.2005. u 13:09 - pre 228 meseci
Opet,
Plaže su bolje, iako isto tako male, na južnijoj strani zaliva (Prčanj, Stoliv, Muo...) ili zapadnijoj, između Risna i Kamenara (Strp, Kostanjevica ili Kostajnica ...). Plaže od Kotora do Perasta malo trpe od blizine naselja i koncentracije gradskih otpadaka ali ne puno više nego drugde na primorju. Poenta je jedino u tome što su struje u Kotorskom zalivu veoma slabe i isti se loše "čisti".

Druga legenda, za one koji već ne znaju, vezana je za ostrvce Gospa od Škrpjela. Tamo je, negde čak možda u XVII veku (a možda i kasnije, nisam siguran) jedan od viđenijih Peraštanskih kapetana (eufemizam za svetskog trgovca) našao spas od oluje jedne noći, na povratku sa putovanja. Tada to nije bilo ostrvo već hrid (školj) u zoni plime i oseke. Priča je kasnije evoluirala i neki će danas tvrditi da se na toj hridi ukazala Gospa/Madona ili da se, misteriozno, pojavila ikona sa njenim likom.
Bilo kako bilo, u znak zahvalnosti proviđenju, meštani su, postepeno, kamenjem sa kopna nasuli hrid i napravili ostrvce sa crkvom na njemu. Svake godine, tokom Bokeljskih noći, otprilike 15. avgusta i nešto ranije, isplovi se čamcima punim kamenja koja se pobacaju u more oko ostrva koje se, na taj način, "hrani". Kada mu priđete brodićem videćete na dnu oblutke različitog stepena prekrivenosti algama, u zavisnosti od godine "potapanja".
Kada prostor postaje inspiracija...
www.ambijenti.co.yu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Od Budve do Igala km ?

[ Pregleda: 13076 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.