Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji dalekozori i koje marke?

elitemadzone.org :: TechZone :: Koji dalekozori i koje marke?

[ Pregleda: 10714 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihael Kirić
Savo Ničević

Član broj: 16393
Poruke: 301
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Koji dalekozori i koje marke?01.08.2005. u 20:33 - pre 227 meseci
Gledam nebo oko 20h-21h i vidim istaknute zvjezde ili planeta,no ne znam koja.za jedan sam siguran da je ili Jupiter ili Venera,jer zalazi oko 21:10h no ostala dva?
Ne namjeravam kupiti teleskop već dalekozor kojim bi i ćisto malo gledao nebo
Koji od ovih:
http://www.neckermann.hr/shop.php?p=category&f_cat=AHL


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zanima me koje su marke dalekozora dobre ,a kojih bi se trebalo izbjegavati??
Što mislite o Olympus,Bresser....


[Ovu poruku je menjao Mihael Kirić dana 02.09.2005. u 17:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Venara ili Jupiter?Koji dalekozor?01.08.2005. u 21:46 - pre 227 meseci
Ta što prva zalazi je svakako Venera, a druga Jupiter verovatno. Za to treće nisam siguran na osnovu tog što si rekao-ima dosta mogućih kandidata ;) Možeš pogledati na mapi, pa videti i sam na koju si mislio:

http://www.skymaps.com/skymaps/esmn0508.pdf

Ne verujem da ima bitne razlike između ta dva dvogleda za koje si dao link-i jedan i drugi imaju istu širinu sočiva (50 mm), a ta mala razlika u uvećanju ne verujem da mnogo znači. Uglavnom, za svako uvećanje od 10 ili više puta će ti trebati nekakav stalak (makar improvizovani) inače će slika koju budeš gledao biti isuviše nestabilna. I sa dvogledom se može videti dosta toga~recimo sa stalkom i 10X50 dvogledom mogu lepo da vidim Jupiterova četiri najveća meseca :)
 
Odgovor na temu

Mihael Kirić
Savo Ničević

Član broj: 16393
Poruke: 301
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Venara ili Jupiter?Koji dalekozor?11.08.2005. u 16:28 - pre 227 meseci
Već sam narućio dalekozor 10-30x50 i naravno imam stalak tako da neće biti problem.

Usput dali mogu još kako povečati uvečanje ovog novog dalekozora.

[Ovu poruku je menjao Mihael Kirić dana 02.09.2005. u 17:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Venara ili Jupiter?Koji dalekozor?11.08.2005. u 21:20 - pre 227 meseci
Ne može se ništa dodavati koliko ja znam; 30X50 je ionako sasvim dosta za jedan dvogled. Ako to nije dovoljno, onda je teleskop jedino pravo (tj. kvalitetno) rešenje :)
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.scnet.yu.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Venara ili Jupiter?Koji dalekozor?24.08.2005. u 09:43 - pre 227 meseci
Evo trazim bas utiske o navedenim Neckermanovim modelima durbina, stvarno bih voleo da cujem iz prve ruke kad dobijes! Kvalitetni durbini su u radnjama oko 500-600 EUR, zato sam malo sumnjicav po pitanju kvaliteta...
Inace, meni ovaj skuplji model uliva vise poverenja, stalci deluju primetno robusnije i jace, i u opste mi deluje nekako kvalitetnije. Razmisljam da narucim pa bih voleo da cujem ako jos neko nesto zna o ova dva modela
Thanks i pozdrav,
Igor
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Venara ili Jupiter?Koji dalekozor?25.08.2005. u 02:47 - pre 227 meseci
Pošto vidim da tebi treba vrhunski dvogled,odi na sajt http://www.celestron.com/prod_pgs/bino/skymaster.htm

To ti je trenutno najbolji dvogled za koji sam ja čuo da postoji,a uveličanje mu je čak 25x100,a dolazi zajedno sa stativom,ako se ne varam.Sa njim možeš bez problema videti mnogo više stvari nego sa običnim 10x50 dvogledom.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Mihael Kirić
Savo Ničević

Član broj: 16393
Poruke: 301
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Koji dalekozori i koje marke?02.09.2005. u 16:18 - pre 226 meseci
Nemogu vjerovati nakon 28 dana čekanja javljaju mi kako još nije stigao sa inozemnog tržišta,stoga odustajem od naruđbe u neckermannu.I vjerojatno ču kupiti u obližnjoj trgovini 20x50 ili 20x60.


Zanima me koje su marke dalekozora dobre ,a kojih bi se trebalo izbjegavati??
Što mislite o Olympus,Bresser....
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Koji dalekozori i koje marke?02.09.2005. u 20:32 - pre 226 meseci
A ovako nesto

http://www.swarovskioptik.at/english/home/index.asp
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koji dalekozori i koje marke?02.09.2005. u 20:43 - pre 226 meseci
Kod nekermana ti je to standardna praksa~neki su čekali i mesecima na to što su naručili, ali to već nije bitno za ovu temu... Ne znam koliko se može reći ova marka je dobra a ova nikako; sigurno je da su brand-names kao Olympus i sl. sigurna kupovina, ali su uglavnom i skuplji tako da jedino ti ostaje da isprobaš i vidiš konkretno koji ti model/marka odgovara ako je ikako moguće. Ja bih tu bio za neku sredinu, znači ni najskuplji ni neki sa pijace. Gledaj samo da je solidno urađen, tj. da se optika i mehanizam za zumiranje nigde ne klimaju ili ne škripe/cvrče ili nešto slično, da nema slučajno sitnih ogrebotina ili oštećenja na sočivima tako što pogledaš "unutra" u dvogled (sa suprotne strane) s nekom malom baterijskom lampom. Sočiva bi trebalo da budu u boji a nikako bela ("coated").
 
Odgovor na temu

Mihael Kirić
Savo Ničević

Član broj: 16393
Poruke: 301
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Koji dalekozori i koje marke?16.09.2005. u 21:13 - pre 226 meseci
Zanima me stativ za dalekozor koji bi bio dobar ..dali odgovaraju oni za fotoaparat!?
(da se može slobodno kretati lijevo-desno,gore-dole)

http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=51

ili :

TR-1 Pro-luX tronožac

http://www.lapis-plus.hr/daleko.htm


 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koji dalekozori i koje marke?17.09.2005. u 00:05 - pre 226 meseci
Ne mogu da verujem da nisi pročitao moj post u kojem sam pominjao dalekozor Celestron 25x100 mm.Pogledaj ponovo moj post malo gore i odi na njihov sajt.

Pošto vidim da tebe interesuju i detalji na nebu,taj Celestron 25x100 bi ti savršeno odgovarao,a ima ga i na licitacijama na www.ebay.de ili www.ebay.com

Ako možeš da kupuješ preko ebay-a,preporučujem ti da obavezno licitiraš tamo,jer možeš proći daleko jeftinije,ako pravilno licitiraš sume.Regularna cena tog 25x100 dalekozora je sigurno preko 600 evra,a preko ebay,ako imaš dovoljno znanja,možeš ga kupiti i za 4-5 puta manju cenu.

Trenutno na ebay.de imaju samo model Celestron 20x80 sa trenutnom najvišom ponudom od 33 $,ali pogledaj na drugim ograncima ebay sajta,npr na www.ebay.co.uk ili www.ebay.ca

Inače,taj 20x80 je model iz iste serije kao i 25x100,samo je jeftiniji.Ima istu kvalitetnu optiku,samo je razlika u uvećanju i širini okulara.

P.S. Izvini što sam dosadan,ali upravo sam proverio i imaju na licitaciji 25x100 model na www.ebay.com Znači,u polje Search upiši samo Celestron binocular i potom iz liste odaberi model Celestron SkyMaster 25x100
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Mihael Kirić
Savo Ničević

Član broj: 16393
Poruke: 301
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Koji dalekozori i koje marke?17.09.2005. u 14:25 - pre 226 meseci
Imam držać za stativ,pa me zanima dali ću ga moči montirat na stativ VANGUARD, DIGI-6 ili VANGUARD, MG-1


http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=51


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Koji dalekozori i koje marke?

[ Pregleda: 10714 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.