Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33121 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi02.09.2008. u 16:20 - pre 190 meseci
nije strasna stvar i ako znas i ako ne znas...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi02.09.2008. u 17:44 - pre 190 meseci
mislio sam u smislu,nisam bio tamo jos na zalost ;)
ali dosta off-ovanja

koliko cujem,slabi uragan
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi02.09.2008. u 17:44 - pre 190 meseci
Nema to veze sa izdržljivošću ili trajnošću kuće, već o praktičnosti. Ameri su u principu praktičan narod, a montažne kuće su mnogo praktičnije od zidanih. Recimo, dok si mlađi možda želiš da imaš ogromnu dnevnu sobu, a onda kada stignu deca jednostavno odeš, kupiš 2-3 zida i za jedan dan od velike dnevne sobe, napraviš manju dvenvu sobu i dve dečije. Ili recimo, hoćeš veliku spavaću sobu, a posle se pojavi potreba za još jednom gostinjskom, odeš i kupiš zid i eto. U zidanoj kući nema šanse da uradiš tako nešto, nego ako nisi planirao unapred, možeš samo da se počešeš... u stvari izvodljivo je, ali moraš prvo da izlomiš parket (ili čime je već obložen pod) na mestu gde treba zid, pa angažuješ zidare, pa dok se to omalteriše, pa onda glazura, pa posle opravljaj, pa malter i prašina na sve strane... jednostavno nepraktično je. Druga stvar, u montažnoj kući kad hoćeš da promeniš instalaciju ili provučeš telefon do druge sobe, izvučeš crevo, provućeš kabl, vratiš crevo... u zidanoj prvo štemovanje, pa čišćenje šuta, pa gips, pa malter, pa glazura, pa krečenje, pa opet ribanje... Treće, što se tiče 50-60 godina trajnosti, i to je veoma praktična stvar. Nikada neću razumeti opterećenost naših ljudi da se napravi kuća koja će da traje 300 godina i da se ostavi deci. Prvo, kuća ne može da traje toliko, bila zidana ili montažna, osim ako ne uložiš u nju petostruko više para nego što te je koštalo da je sazidaš, tako da je bolje da si za te pare deci kupio nove kuće, a ova dokle traje neka traje, ni ljudi, ni kuće nisu večni. A uostalom, otkud znaš da će deci odgovarati ta kuća za život ili šta ako imaš više dece (što znači i porodica), recimo troje, a kuća je predviđena za 2 porodice. Neko tu mora da izvisi, pa onda svađe, pretnje, tuče između dece, pa se to otegne na par godina... čak i ako postoji testament, a kamoli ako nema. Užas. Ovako lepo svako sebi obezbedi kuću koja će da mu traje dok je živ i ćao. Izuzetno praktično.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi02.09.2008. u 19:05 - pre 190 meseci
pa sve je to lepo,ali u kuci drzis i stvari ne?
puno ti vredi sto ti imas lego kockice kucu,kad dune vetar i sve ode do k...ukljucujuci i stvari i apsolutno sve
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi02.09.2008. u 19:11 - pre 190 meseci
Stvarno je debilno praviti kuce od kartona i sperploce u oblastima gde su uragani kao dobar dan. Naprave je jednom, dodje Katarina i odnese i kucu i pkucstvo. Naprave je ludaci opet istu (i napune je), dodje Emili i opet je odnese. Sizifov posao. Meni to bas nikako nije jasno.
Da su uzidali od pune cigle na 40cm, ne bi je odneli ni uragani klase 5 (mozda samo krov, ali i za to ima rjesenje). Sumnjam da su toliki ljudi blesavi, vjerovatno ima neko logicno objasnjenje, zar ne?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
91.150.121.*



+638 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi02.09.2008. u 20:18 - pre 190 meseci
posla Katarine montazne kuce se i prave da izdrze uragan 5. kategorije, bilo na Discovery-ju
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi02.09.2008. u 20:59 - pre 190 meseci
Citat:
Nikada neću razumeti opterećenost naših ljudi da se napravi kuća koja će da traje 300 godina i da se ostavi deci.


Nasih ? A sta je sa engleskim lordovima ?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.100.*



+558 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi03.09.2008. u 09:33 - pre 190 meseci
Citat:
milanche: E, nisu u pitanju montazni objekti - ima i toga, samo to su ultra-jeftine kucice za sirotinju koje se obicno sklope za dan, dan i po.
U principu, kuce su sa betonskim temeljima, sa donjom plocom od betona, odakle se nastavlja drveni kostur od greda sve do krova, na koji idu gipsane ploce, izmedju termicka i zvucna izolacija, instalacije, itd.

Pa da, to se ovde zovu montazne kuce, na njih sam i mislio.

Citat:
Marko_L: Nema to veze sa izdržljivošću ili trajnošću kuće, već o praktičnosti. Ameri su u principu praktičan narod, a montažne kuće su mnogo praktičnije od zidanih. Recimo, dok si mlađi možda želiš da imaš ogromnu dnevnu sobu, a onda kada stignu deca jednostavno odeš, kupiš 2-3 zida i za jedan dan od velike dnevne sobe, napraviš manju dvenvu sobu i dve dečije.

Aha, i izvadis milion dozvola, a moze da se desi i da ti ne dozvole da to radis.
Citat:
Marko_L:Nikada neću razumeti opterećenost naših ljudi da se napravi kuća koja će da traje 300 godina i da se ostavi deci. Prvo, kuća ne može da traje toliko, bila zidana ili montažna, osim ako ne uložiš u nju petostruko više para nego što te je koštalo da je sazidaš, tako da je bolje da si za te pare deci kupio nove kuće, a ova dokle traje neka traje, ni ljudi, ni kuće nisu večni. A uostalom, otkud znaš da će deci odgovarati ta kuća za život ili šta ako imaš više dece (što znači i porodica), recimo troje, a kuća je predviđena za 2 porodice.

Pa ti o svemu tome misli unapred, pa pravi onako kako to uslovi nalazu. Ovo oko trajnosti i ulaganja, pa u svaku kucu mora da se non stop ulaze i onda ima da traje koliko hoces, mislim na ove nove gradjene recimo neka bude posle 1960, sa betonskim konstrukcijama. Rimljani pravilii beton bre pre 2500 godina pa jos traju ti objekti. Opterecenost? Nema to veze, i niko nije opterecen, ali mi smo ovde ljudi seljaci, a ljudi seljaci cene trajne stvari. Zemlju, kucu itd, o tome smo vec pricali, ne cene oni mnogo te stvari za proterati kroz straznjicu, ta ludovanja po svetu, sarene krpice i to, a ovamo nema taj neko ni kuceta ni maceta, spava po tudjim stanovima, ovo ono. A deci ako se ne svidja kuca, pa ne moraju tu da zive, ali dobijaju vrednost koju mogu da prodaju pa da kupe sebi kucu na drugom mestu. Ili mogu da je preprave u poslovne objekte / objekat pa da od toga zive tako sto ce da rade nesto u svom lokalu ili lokalima ili da ih izdaju, ili da je preprave u garsonjere koje ce da izdaju i tako postanu deo one prave gradjanske klase - rentijeri. Itd. Mogucnosti je mnogo. A sta ce da rade sa kartonskom kucom? Da cuvaju barbike u njoj? Da je otplacuju 40 godina i taman kad je otplate ona zrela za rusenje? Da boj ljuti biju sa insektima i misevima non stop? A ako malo jaci vetar dune i vatru sune srusice im kucu, pa sta ce onda? Sta tu ima, svako ko je cit'o pricu Tri praseta zna sta je kuca i kako se pravi. Ovo ostalo su satori, barake, kolibe i tako to, ama kako god ih maskirao spolja i kako god ih zvao, a kuca je od cvrstog materijala, vazda bila i bice, i to je to.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi04.09.2008. u 18:19 - pre 190 meseci
Citat:
ali mi smo ovde ljudi seljaci, a ljudi seljaci cene trajne stvari. Zemlju, kucu itd,


Moj stric koji je ceo zivot proveo u Pomoravlju uspesno se baveci biznisom sve do penzije smatra da nista
vise Srbiju nije sprecilo da elasticnije doceka krize nego gastarbajterski zivotni kapitali spucani u trospratnice
sa liftom po srpskim selima, za metar vise od komsijske.

Da je 10% toga bilo ulozeno u neko znanje, neku tehnologiju, zanatsku radionicu, biznis bilo kakve vrste,
skolovanje dece bilo gde u svetu...druge bi ptice pevale. Ovako, kad je trebalo para - eno ih spucanih u prazne
kuce koje nikome ne koriste.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Unistavanje grada New Orleansa - nova katastrofa u Americi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33121 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.