Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve o Linuxu Suse 9.3 pro

[es] :: Linux :: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7373 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 13:16 - pre 227 meseci
Citat:
tdjokic: Zanimljivo, covek u Nisu a ima neobee provajdera:
Acika
Član broj: 33163
Poruke: 102
Lokacija: Nis
*.neobee.net.

A na njihovom sajtu sa uplatnim mestima samo Vojvodina http://www.neobee.net/content/sales. Meni ovo lici na neku ¨skrivenu kameru¨. Na navedenom sajtu http://www.1o1.com/content/view/237/28/ zaista ima dovoljno toga, i ono sto sam ja pretpostavljao da jos uvek postoji, podesavanje svega i svacega u samoj instalaciji. Verovatno bi se tamo naslo i nesto da ekran ¨pobeli¨.


Neobee ima uplatno mesto u Nisu, u jednoj fotokopirnici tako da nema potrebe da se odmah pravi teorija zevere, covek jednostavno pristupa preko SMINT-a.

Sto se tice problema i velicine ekrana, sliku si mogao da podesis jos prilikom instalacije odnosno da je nacentriras, a mogao si i da izaberes da se podigne u nekoj nizoj rezoluciji pa kad se digne X da podesis parametre. U principu postoje milion razloga zasto nesto radi ili ne radi. Ako nisi podesio pusti mi tvoj email na private pa mozemo da se nadjemo da ti to instaliram, a ti meni da narezes SUSE (nisam radio na novijim verzijama pa me interesuje kako radi). Znaci ako se dobro secam iz starijih verzija nakon boot loadera odnosno odabira operativnog sistema imas mogucnost da na nekom od funkcijskih tastera odaberes rezoluciju u kojoj ce SUSE da se podigne. Odaberi najnizu pa vidi dalje sta ce da se desava ...
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 13:33 - pre 227 meseci
Citat:
jesus alejandro: tako da nema potrebe da se odmah pravi teorija zevere
A ko to pravi ¨odmah¨ teoriju zavere? Covek se interesuje za knjigu, da bi vise naucio o sistemu koji nije ni pokrenuo, a tvrdi da je kasnije ponudjeno uputstvo (koje meni licno izgleda jasno kao dan) skinuo pre par meseci i da mu nista nije pomoglo, ne navodeci sta je uopste uradio od ovoga sto si mu ti nabrojao a ja sugerisao da potrazi a ima u onom uputstvu. Poceo je sa izjavom da ga zanima doticna stvar i ja sam poceo sa uopstenim uputstvima i savetima, a onda se stvar preokrenula u priblizno ¨ma sve je OK samo mi jedna [sitnica] ne radi - ekran¨.

Kad pricam uopsteno - ¨Ma, znam ja to, nego me interesuje nesto konkreto...¨, ako pitam ¨Sta te konkretno interesuje?¨ - ¨Sto se odmah ljutis!¨ i sve tako. OK, nema problema.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 13:52 - pre 227 meseci
Citat:
tdjokic: A ko to pravi ¨odmah¨ teoriju zavere? Covek se interesuje za knjigu, da bi vise naucio o sistemu koji nije ni pokrenuo, a tvrdi da je kasnije ponudjeno uputstvo (koje meni licno izgleda jasno kao dan) skinuo pre par meseci i da mu nista nije pomoglo, ne navodeci sta je uopste uradio od ovoga sto si mu ti nabrojao a ja sugerisao da potrazi a ima u onom uputstvu. Poceo je sa izjavom da ga zanima doticna stvar i ja sam poceo sa uopstenim uputstvima i savetima, a onda se stvar preokrenula u priblizno ¨ma sve je OK samo mi jedna [sitnica] ne radi - ekran¨.

Kad pricam uopsteno - ¨Ma, znam ja to, nego me interesuje nesto konkreto...¨, ako pitam ¨Sta te konkretno interesuje?¨ - ¨Sto se odmah ljutis!¨ i sve tako. OK, nema problema.


OK, ja sam samo protrcao kroz temu i nisam sve procitao. Ako se javi tu sam da pomognem, ako ne nista. Mada SUSE kada ne propozna monitor stavi default pa sliku orikazuje u 800x600 u 60hz ako se ne varam a to svaki monitor moze da prikaze ...
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 15:14 - pre 227 meseci
Kao prvo da vam kazem da u Nisu postoje sledece lokacije koje prodaju internet usluge NEOBEE.NET-a, a to su>

Techno dream Niš Strahinjica Bana bb
Hepicentar Aleksinac Kneza Milosa 155/3
Big Media Niš Obrenoviceva 39
Coming SD Niš Dušanov bazar lokal 115
DrMils Niš Obrenoviceva 39
Everet Niš Koste Stamenkovića 8
Top Copy Niš Ćirila i Metodija 2a

I na njega sam se prikljucio iz cistog razloga sto daju pristup internetu za samo 690 dinara mesecno, jer koliko sam cuo adsl u nisu jos ne radi, a kblovski sbb sam zvao mali milion puta, i preko maila i preko telefona i nista mi ne odgovaraju.

A sto se tica linuxa, ja vise necu da ucestvujem u ovoj temi (iako sam je sam postavio) iz razloga sto mene ovde neko stalno zajebava, ja sam lepo postavio pitanje! A vi se (cast izuzecima) bavite sasvim 10-im stvarima!








 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 16:19 - pre 227 meseci
Ako mislis na mene - niti te zajebavam, niti se bavim 10-tim stvarima, ali ti je izlaganje bilo tako konfuzno da coveku padnu na pamet svakave misli. Evo ti dokaz - pogresio sam, Neobee ima mrezu i izvan Vojvodine, evo i naplatnih mesta u Nisu http://www.neobee.net/content/sales?rselector=018 , znaci - moja greska, za koju se izvinjavam. A sta si ti uradio - vidi se da sumnjam u tvoje izlaganje a ti mi listas prodajna mesta, sto ja mogu i da ti ne verujem, umesto da mi tresnes u lice adresu njihovog sajta i tako me totalno diskvalifikujes!

Sto se tice crnog ekrana, celo vreme sam mislio na ovo (sledi slika) kad sam ti rekao da mora u instalaciji da ima nesto da podesis nizu rezoluciju i slicno, a ti se ponasas kao da to nikad u zivotu nisi video niti ista iz toga pokusao!



Onda kazes da ja tebe zajebavam!


[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 13.09.2005. u 17:22 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 17:15 - pre 227 meseci
Da dam konkretnu pomoc....
podignes sistem u nivou 3 (kucas 3 kad ti se pojave one opcije - linux. windows, failsafe...itd.td), kada se pojavi prompt Username: ulogujes se kao root, posle toga otkucas sax2 (ako je suse u pitanju, mozda i jos neke distribucije), i dobijes ovakav ekran pa podesavas graficku, monitor, rezoluciju itd...


[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 13.09.2005. u 18:16 GMT+1]
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 17:27 - pre 227 meseci
Ja sam decku ponudio pomoc za dz, znaci ako nezna kako da sredi nek me kontaktira pa cu ja to da mu sredim, a on ce usput nesto da nauci.

@acika

u onoj istoj fotokopirnici imas B92 flat tarifu za 450 dinara tako da mi nije bas najasnije sto si uzimao neobee kad je kvalitet veze isti.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 18:21 - pre 227 meseci
Epa ja sam sve od toga probao, i te slike sto ste naveli sam procackao i uzduz i popreko, ali nazalost nista, menjao sam rezoluciju pa da ne preteram ali sigurno 10-ak puta, podesavao i graficku i monitor (ADI PRO VISTA je monitor, zaboravio sam da vam kazem), inace licno mislim da on ne bi trebalo da pravi probleme jer je relativno star ali kavalitetan monitor (96-godiste),

a sto se zajebancije tice, sta ja da pomislim kad se mesaju imternet provajderi i instalacija i setovanje linuxa.

Inace za b92 internet iskreno nisam cuo da postoji, ali cu sigurno otici da se raspitam, cim mi istekne ovaj period kod neobee-a koji sam nedavno uplatio,


 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 21:06 - pre 227 meseci
E momci instalirao sam linux ponovo, i uspeo nekako da ga startujem, startovao sam cak i ono kdm (na znam da li gresim) okruzenje ali je problem sad sledeci: kad startujem linux on se ne startuje u kdm vec, neki text mod, za ubacivanje komandi!

Ps: Kako da instaliram modem, intelov???
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 21:19 - pre 227 meseci
Citat:
Acika: E momci instalirao sam linux ponovo, i uspeo nekako da ga startujem, startovao sam cak i ono kdm (na znam da li gresim) okruzenje ali je problem sad sledeci: kad startujem linux on se ne startuje u kdm vec, neki text mod, za ubacivanje komandi!

Ps: Kako da instaliram modem, intelov???


Yep! Moj cimer je imao identican problem! Posle instalacije je sve proslo ko po loju medjutim kada sam ga restartovao pojavi se sivi ekran i moze se samo logovati u root, to jest u konzolu.
Identican je i drugi problem oko modema. Isti modem, podesio ga isto kao kod mene medjutim ne radi. Vidio sam na stranim forumima da mora neko posebno podesavanje i taman kad sam krenuo da ga rijesim on je popizdio, nestrpljivo izbrisao particiju i reko ***o te linux! :) i ja sam odustao, on je bio na gubitku a ne ja...
Acika, tebe svaka cast, imas strpljenja barem za razliku od nekih zagrizenih windouzovaca koji jedva cekaju da nadju neki bug u linuxu, kao npr. instalacija modema, pa da kazu taj sistem kur-piii ne valja!!! A koliko sam samo muke imao oko instalacije modema na windows masinama dok sam radio u servisu......
Konkretan odgovor ti ne mogu dati jer ni ja nisam uspio da rijesim ta dva problema...
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro13.09.2005. u 23:03 - pre 227 meseci
Kde, Gnome ili neko trece graficko okruzenje iz tekstualnog moda startujes sa "startx" ... ako hoces da se po defaultu podize graficko okruzenje moras da editujes fajl "inittab" koji se verovatno nalazi u direktorijumu "etc", znaci etc/inittab ... mozes da ga editujes direktno iz tekstualnog rezima kucanjem #vi /etc/inittab pa u VI editoru promenis init3 u init5 ... pritisnes SHIFT + : pa ukucas save (enter) a onda quit (enter) i onda reboot ... i to je to ... moras da budes ulogovan kao ROOT kad ovo radis ... za tebe lakse je da iz KDE-a, kad si ulogovan kao ROOT iz nekog text editora otvoris fajl etc/inittab (isto kao kad radis u windowsu) i promenis init3 u init5 ...
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro14.09.2005. u 00:11 - pre 227 meseci
Brate hvala ti, ali mi sad to nista ne znaci, nazalost pre 2 2,5 sata mi je puko ceo sistem zbog linuxa, cak sam i izgubio neke veoma vazne podatke (tipa lozinke, dokumente, preko 500 mail-a i par filmova), tako da odustajem od linuxa za sva vremena, opet kazem nazalost, ali nije to sistem za mene!
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro14.09.2005. u 01:00 - pre 227 meseci
Kako si to uspeo prijatelju. Pa desetine i desetine puta sam instalirao razne varijante Linux-a i nikada mi nije pukao niti prilikom instalacije niti nakon sto je instaliran. Stvarno nisam cuo da je nekom pukao Linux, o windows-u necu da pricam ;) ...
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro14.09.2005. u 02:10 - pre 227 meseci
Pa, kriticno je particionisanje, instalacija boot loadera, ako nesreca hoce ima sta da se pokvari, nije da nema. Pitanje je sada da li je stvarno sve to izgubljeno ili bi mozda moglo da se ponovo nadje. Mozda je problem samo u tome sto sada ne moze da pokrene Windows pa misli da se sve obrisalo, tesko je govoriti. Da li su Windows particije zaista obrisane / formatirane ili je trik samo u loaderu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro14.09.2005. u 07:46 - pre 227 meseci
Citat:


@Acika
Brate hvala ti, ali mi sad to nista ne znaci, nazalost pre 2 2,5 sata mi je puko ceo sistem zbog linuxa, cak sam i izgubio neke veoma vazne podatke (tipa lozinke, dokumente, preko 500 mail-a i par filmova), tako da odustajem od linuxa za sva vremena, opet kazem nazalost, ali nije to sistem za mene!


Druze nije tebi pukao sistem zbog LINUX*a !! Nemoj tako. Sistem ti samo moze puci zbog tvoje nepaznje i nemarnosti !!

Cisto sumnjam da si izgubio podatke , I ja mislim da samo ne mozes da ucitas windows. Jer sam imao priv put dok sam instalirao Linux SleckWare Nije hteo da ucita windows kad odvojim HD na kome je bio Linux. Isto kad formatiram taj HD gde je bio linux nije hteo da radi. Kasnije sam instalirao ponovo Linux i smsetio LILO u MBR . Sve je proradilo . To je bilo davno. Znaci cisto sumanjam da si izgubio podatke sem ako nisi traljavo FORMATIRAO HD !!!


To sto kazes da odustajes od LINUX*a ( Neznas ti sta propustas) Linux je dobar ( Odlican OS) tako da ne bi tako lako odustao od ISTOG. Nego nazad na posao pa ponovo instaliras SuSe..


@
Uzgred nisi nam rekako gde je bio tvoj problem koji si bio resio i instalirao LINUX ???

Kao sto su ti neki ovde rekli zajebo si se sigurno oko Grafike i Graficke kartice !!!
Bas me znaim sta je bio problem kad pored onakog lepog i jasnog upustva koje kako sto si rekako ( skino pre 2-3 mseca) da si procitao .
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro14.09.2005. u 09:32 - pre 227 meseci
Citat:
Acika: mi je puko ceo sistem zbog linuxa, cak sam i izgubio neke veoma vazne podatke (tipa lozinke, dokumente, preko 500 mail-a i par filmova), tako da

Acika, mozda nije sve izgubljeno, ne ocajavaj. Ukoliko nisi obrisao particiju sa windows-om (a nadam se da nisi), onda ubaci instalacioni cd od windowsa u cd drajv, pa kad se pokrene instalacija windowsa odaberi recovery console. Kad udje u konzolu kucaj
fixmbr
pa nakon toga
fixboot
posle toga restartuj racunar (ne secam se ima li tu reboot komande, ali mozes da ga resetujes na dugme). Nakon toga u 99,99% slucajeva, ukoliko nisi obrisao particiju sa windowsom, instaliran ti je windowsov bootloader i podize se windows po defaultu (ne vidi linux iako ga ima mozda na nekoj particiji). kad budes u windowsu , desni klik na my computer pa manage, i u disk managementu mozes da obrises particiju sa linuxom (samo pazi sta brises). Ovo bi morao da znas ako si, kao sto kazes, DOKTORIRAO windows (XP).

Napomena za ljude koji prvi put instaliraju linux - najbolja varijanta je da pre instalacije, u windowsu SKRATITE particiju na kojoj je windows (osim ukoliko nemate slobodnog mesta na disku) i ostavitre NEPARTICIONISAN prostor za linux. Linux ce prilikom instalacije po defaultu da vidi taj prostor i da se na njega instalira. Dovoljno je 5-10 Gb za linux, nece vam za pocetak biti potrebno vise.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro16.09.2005. u 11:10 - pre 227 meseci
Haha, kralju, ne mogu da vjerujem da ti se srusio sistem... Mora da si nesto cackao oko particionisanja prilikom instalacije linuxa. Vjerovatno ti je linux uzeo neke sektore koji su bili pod windowsom, ali opet to nije greska linuxa nego opet tvoja jer si nemarno pravio particije.
Rijesi problem tako sto ces ubaciti instalacioni disk windouza i u repair konzoli (valjda se tako nesto zove) i ukucaj 'fixboot c:' i windouze ce se dici. To je sto se tice popravljanja boota u win a sto se tice povratka podataka imas more software-a na netu za povratak podataka. Uglavnom se svi placaju a mozda mozes naci retail verziju nekog programa na www.danlod.com , tamo ima bruku software-a.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro16.09.2005. u 13:42 - pre 227 meseci
Nije Linux za svakoga. Posebno za ljude koji su nestrpljivi. Ja sam se mnogo mucio dok sam naucio osnove, ali nisam se nista manje mucio kada sam prvi put sjeo za Windows! Znam da je tesko preci sa 'next, next, next, finish' na './configure, make, make install', ali iskreno sam mnogo srecniji i zadovoljniji sto sam izabrao na kraju drugu opciju, ne moram da zauzmem pola CPU-a dizuci ZA, AV, samo da bih se konektovao na net, i ostale stvari koje ipak postoje za Linux ali skoro da uopste nisu potrebne.
Druga stvar, postoje opet alternativne aplikacije i za Linux koje koristis na Windowsu, ali opet treba privici, kao sto se privikavas i na sam operativni sistem. Opet, treba vremena...
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro16.09.2005. u 17:12 - pre 227 meseci
Nisam nista zeznuo oko particionisanja, kreirao sam linux particije preko partition magic-a, oko 10gb-a, i sve normalno instalirao, e onda sam startovao linux u nekom text modu (znaci sa komandama) pa sam u tom komand modu ukucavao i izvrsavavo sledece komande: init 3, sax2, init 5, pa onda sux, pa sam ulazio u yast, tu podesavao driver za graficku i monitor, i na kraju uspeo da startujem graficki linux (valjda kde ili kdm, nisam siguran), e kad sam resetovao komp, ponovo se javio text mod u kome sam morao da ukucam user i pass, i onda sam nesto zeznuo, a potom sam napravio katastrofu, i formatirao c:!

U svakom slucaju linux jos uvek nije za mene! Ako nekad kupim jos jedan komp instaliracu ponovo samo linux i detaljnije se pozabaviti njeme.

Hvala svima na dobronamernim textovima i porukama!!!

PoZzZzZzzzzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Sve o Linuxu Suse 9.3 pro

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7373 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.