Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatsko prikazivanje sloga u slijedećem zapisu

[es] :: Access :: Automatsko prikazivanje sloga u slijedećem zapisu

[ Pregleda: 2239 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mpandur
Mirjana Pandur
referent dokumentacije
Hrvatska

Član broj: 68735
Poruke: 3
*.podravka.hr.



Profil

icon Automatsko prikazivanje sloga u slijedećem zapisu23.09.2005. u 10:54 - pre 226 meseci
S accessom se borim već 2 mjeseca, neke stvari sam pronašla po forumima, neke po knjizi, ova koja mi sad treba ne pronalazim. Naime vodim evidenciju izdavanja dokumenata. Npr. jedna otpremnica sadrži oko 20-tak proizvoda, u evidenciju unosim šifru proizvoda, neki interni broj koji svake godine kreće od 1, naziv, težinu ... broj otpremnice. Obzirom da access treba pomoći upravo u tome da kod unosa podataka ne nastaju tipfeleri, zanima me da li postoji mogućnost, kako i gdje zadati da mi se br. otpremnice iz jednog zapisa automatski upisuje u slijedeći? Hvala.
neznalica
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Automatsko prikazivanje sloga u slijedećem zapisu23.09.2005. u 15:26 - pre 226 meseci
Pitanje je prilično uopšteno. Ono što treba da uradiš je da napraviš tri tabele u relaciji više-ka-više.

Kreni odavde: http://www.praktikum.co.yu/office/access/acc_078.htm

PS. Vidim da je članak pod nazivom više-prema-više, ali u tekstu se govori o padajućoj listi. Uskoro ćemo ispraviti!

[Ovu poruku je menjao banem dana 23.09.2005. u 16:32 GMT+1]
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

mpandur
Mirjana Pandur
referent dokumentacije
Hrvatska

Član broj: 68735
Poruke: 3
*.podravka.hr.



Profil

icon Re: Automatsko prikazivanje sloga u slijedećem zapisu26.09.2005. u 12:32 - pre 226 meseci
Hvala, isprobano i korisno, ali ne u ovom slučaju, primjenit ću na nečem sasvim drugom. Br. otpremnice u mom slučaju znači da ja danas imam neku robu koju izdajem i danas pišem neki broj, već slijedeća otprema ima drugi br. itd. mogućnost da mi se brojevi opet ponove postoji nakon xx godina. Ako sam dobro shvatila ja bih trebala unijeti sve brojeve otpremnica što bi, kod mene, značilo da svaki put unosim nove, a već unešene više nikad ne koristim. Mene samo zanima da li je moguće, nije važna vrsta podataka koja se unosi, da se jednom unešeni slog automatski pokazuje u određenom polju u slijedećem unosu?
neznalica
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Automatsko prikazivanje sloga u slijedećem zapisu26.09.2005. u 13:17 - pre 226 meseci
Ako napravis form/subform kombinaciju radice ti besprekorno. Glavna forma bazirana na tabeli tblOtpremnice, a subforma na tabeli tblOtpremniceDetalji, vezno polje OtpremnicaID (Broj otpremnice). Pretpostavljam naravno da imas bar dve tabele, tblOtpremnice i tblDetaljiOtpremnice. Verovatno imas i tblRoba.....
Imas gore temu Magacin na Top, pa vidi, mozda nesto nadjes.

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Automatsko prikazivanje sloga u slijedećem zapisu

[ Pregleda: 2239 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.