Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto skole i pandursko izivljavanje....

elitemadzone.org :: MadZone :: Auto skole i pandursko izivljavanje....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12215 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 13:46 - pre 225 meseci
....mislim da naslov govori vise od reci, ali evo nekih pitanja i mogucih smernica za razmisljanje...

Koliko od vas je voznju polozilo iz prve, i koliko vas je nekada bilo oboreno sa obrazlozenjem idiotskog tipa:

- vozili ste previse sigurno
- vozili ste nesigurno
- pritiskali ste suvise kvacilo
vozili ste u drugoj a trebali ste u 3-oj

i ostale nedodebiloze.

znam da svi zaborave ovakva maltretiranja cim dobiju cuvenu roze knjizicu, ali svi imamo neke prijatelje kojima ovo tek predstoji ili su u sred toga.

1. Ima li iko ideju da li polaznik ima pravo da trazi neku vrstu komisijskog polaganja, i kada to pravo stice (nakon koliko obaranja) ??

2. Ima li ko pametne pravne ili alternativne savete kako ovakvim izivljavanjima moze da se stane na kraj, iz sopstvenog ili tudjeg iskustva ??

3. Svako drugo zapazanje i savet na ovu temu su dobrodosli.

Znam da vecina pogne glavu uz komentar: ma pusti, treba da me uzmu na zub pa da polazem 20 puta, ali dok se glave saginju, teror cveta a pojedini idioti koji rade ovaj posao neprofesionalno, sigurno ne zive od plata.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 14:11 - pre 225 meseci
Citat:

- vozili ste nesigurno
- vozili ste u drugoj a trebali ste u 3-oj


Ovo nije nikakva nebuloza, pretpostavljam da si sveze oboren potencijalni vozac, samo opusteno, poloziti ispravno ( bez veze) vozacki je pre svega najbitnije za tebe, a i ostale ucesnike u saobracaju.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 14:34 - pre 225 meseci
Citat:
shonex:
Koliko od vas je voznju polozilo iz prve, i koliko vas je nekada bilo oboreno sa obrazlozenjem idiotskog tipa:

Ja sam položio iz prve a znam i još mnogo ljudi (iz raznih krajeva zemlje) koji su takođe položili iz prve. Takođe znam i dosta onih koji nisu položili iz prve i gle čuda, svima je obrazloženje bilo idiotsko, ne znam baš nikog ko je pao jednom ili više puta a da je rekao: "Dobro, zaslužio sam". Nešto mi tu nelogično zvuči.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 14:36 - pre 225 meseci
Ja sam polozio iz prve, ali sam dao lovu za to zadovoljstvo. Nisam imao vremena da se zezam sa kretenima.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 03.10.2005. u 15:37 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 14:43 - pre 225 meseci
Ti to ozbiljno ili se zajebavas?

Ako je ozbiljno stvarno treba da se stidis...
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..rstrasse.xdsl-line.inode.at.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 15:04 - pre 225 meseci
Što, pa činjenica je da postoji i iživljavanje, taj ko je prošao iz prve jednostavno je imao sreće da ga neki digić nije podjebavao.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

acatheking
Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.231.*



+28 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 15:12 - pre 225 meseci
I ja položio iz prve. Naravno vožnju, a smatram da je testove sramota polagati više od jedan put.
Po meni je najbitnije da imaš dobrog instruktora, a takvih je malo čini mi se. Ja sam imao za instruktora bivšeg saobraćajca, i toliko je sitničio npr. kada skrećeš desno, moraš tako idealno da se približiš ivičnjaku... gledanje toliko u retrovizor... itd. Tog dana kada sam ja polagao, svi koji su bili pre mene i učili kod tog instruktora su položili (njih 3-4), ostale kandidate, kod drugih instruktora su obarali kao čunjeve.
Ono što neko reče da je platio da bi položio, ja bih takve kažnjavao tako da nikad više u životu ne sednu u auto, a kamoli da dobiju dozvolu. Ako neko nije u stanju da se tih dva meseca (daće Bog sada i 6 meseci) potrudi i nauči da vozi i bezbedno učestvuje u saobraćaju, onda bolje da vozi samo rolere i bicikl.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 15:12 - pre 225 meseci
Izuzetno je bitno nauchiti dobro voziti, i po sopstvenu i po bezbednost drugih. Ni onaj koji je polozhio iz prve ne mora da bude dobar vozach, a onaj koji je nauchio da vozi i pre zvanichne obuke mozhe padati - iako ne vozi loshe. Procena komisije je donekle realna, mada ne chudi me da ima i kretena... Ovo pricham kao iskusan vozach, sa polozhenim kategorijama B, C, D i E iz prvog puta (i kao instruktor za C, D i E).

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 03.10.2005. u 16:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..rstrasse.xdsl-line.inode.at.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 15:25 - pre 225 meseci
Citat:
Ako neko nije u stanju da se tih dva meseca (daće Bog sada i 6 meseci) potrudi i nauči da vozi i bezbedno učestvuje u saobraćaju, onda bolje da vozi samo rolere i bicikl.


Nije problem naučiti nego ko što već rekoh naletiš na nekog kretena koji "nije imao svoj dan" pa ispaštaš zbog toga.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 15:29 - pre 225 meseci
Zbog toga uvek treba uzeti polaganje u ubedljivo najskupljoj auto-školi, gde pandurima ne zavisi plata od tebe tj od tvojih "PADANJA". Tako da je manja šansa da te obori (ako znaš d avoziš) tu nego u nekoj sirotinjskoj auto školi.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 15:33 - pre 225 meseci
Pozdrav,

ionako se od Nove godine poostravaju drasticno propisi iako je bas na polaganjima vec zapocela priprema za takve stvari. Koliko se u zadnje vreme dogadja nesreca u kojima recimo poginu pesaci na stanici itd., mogu da kazem da treba objektivno ili poostriti kriterijume ili podici starosnu granicu za polaganje.

btw, ja imam profesionalne kategorije (ispecatiranu dozvolu) i polagao sam uvek iz prve sem jedanput iz drugog puta ali zaista mojom indisponiranoscu na ispitu. Testove sam uvek polagao od prve.
 
Odgovor na temu

milo

Član broj: 10599
Poruke: 319
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 16:17 - pre 225 meseci
Ja sam polozio iz druge, jos pre 20tak godina.
Moje je misljenje da ljude SUVISE LAKO pustaju da poloze.
U to moze da se uveri svako ko sedne u auto i vozi po gradu 10 minuta.
Hocu da kazem, neverovatno je kakve budale i neznalice imaju vozacku dozvolu.
Ponedeljkom ujutro dodje mi da zauvek predjem u pesake...
A i to je jako opasno...
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 16:18 - pre 225 meseci
Ako prodjes iz nekog od prva tri puta to uglavnom nije zbog voznje nego zbog statistike jer neko za taj krug polaganja nije platio a trebao je...

Racunaj da prolaznost treba da bude oko 30% jer auto skole moraju od necega da zive. Racunaj da polaze 10 ljudi od kojih je troje platilo da prodje, i eto, to je tih 30%. A ti koji nisi platio, polagaces 5-6 puta dok se ne obrne ceo krug i puste te, ili i ti uzmes i platis i prodjes...

Ja sam polozio iz trece, nisam platio ali sam nasao vezu jer je instruktor bio otvoren i rekao mi kako stvari stoje i da ako ne nadjem vezu ili ne platim poloziti negde iz sestog ili sedmog puta... Ovo vazi za 80% skola u gradu.
Ima skola koje su skuplje i garantuju ti prolaz jer za razliku od tih para oni sami podmicuju...

Btw, prvi put sam zaista sjebao stvari (inace isao sam direktno na C), a drugi put sam vozio bez greske i pao, razlog: moze to i bolje.
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.panline.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 18:03 - pre 225 meseci
Ja sam tri puta polagao iz drugog pokusaja. Smatram da sam samo jednom pao zasluzeno(B). Ali to je jedno opasno drustvo i nemoj da se zakacinjes sa njima. Plati jos neki cas voznje i uplati jos jednom polaganje i svi ce da budu srecni.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.208.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 20:04 - pre 225 meseci
Ima tu raznih nebuloza, stoji... ali merilo se uglavnom svodi na to da treba da voziš ujednačeno, ne agresivno, ne nesigurno, i ... bez ijedne jedine greške. I to je to.

Ja sam iz četvrtog položila vožnju... Prvi put - "Agresivna vožnja", drugi put - glup sklop okolnosti - uspavam se, dodjem poslednja, skrećem levo u jednosmernu ulicu kao da je dvosmerna (čitaj: sa lukom, "svojom" trakom) jer dok sam čekala da prodju svi koji imaju prednost u odnosu na mene, iz te ulice izadje neki lik u suprotnom smeru; objašnjavanje panduru posle toga nije urodilo plodom; treću put - dan posle petodnevnog zezanja na Egzitu... ma to je sve bilo samo ne vožnja sa kojom se polaže, vozila sam ja OK ali suuuuviše ležerno i to im se nije dopalo, a dodatni razlog je čuveno gledanje u retrovizor - navodno nedovljno.

U suštini, sveži vozači nisu baš najsvesniji svojih postupaka u vožnji. Ne želim nikoga da uvredim, naravno. A kakvih vozača ima... treba pooštriti kriterijume.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 20:21 - pre 225 meseci
sta vise reci, a ne ponavljati...ima izivljavanja, kao kada se ja nisam svideo panduru zato sto sam imao bradu, a i licnoj k. je nemam, to mu je nesto zasmetalo i tras...a taj put sam odvozio perfektno...sledeci put kod istog pandura sam vozio ko da sam prvi put seo u kola i prosao...
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 20:31 - pre 225 meseci
Ja sam polozio iz prve, polagao sam na kamionu, dakle C kategorija!!! Meni je policajac rekao: "al si nas vozio ko u cezama", i stvarno sam isao polako, ali sigurno, ubacio sam u trecu kad je trebalo, tj u 4. na kamionu, obratio paznju na pesake, nigde nisam zgazio ivicnjak, i naravno da sam morao da polozim, mada je pre mene palo jedno 5-6 ljudi pa je i neko morao da polozi, a ja sam iskusno cekao pa polazem medju zadnjima!!! :) Inace vozac koji polozi voznju, nema pojma sta je voznja!!! Po mom misljenju dok mlad vozac ne napuni 5000 predjenih km on jos nezna da vozi!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
..rstrasse.xdsl-line.inode.at.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 20:36 - pre 225 meseci
Citat:
ali merilo se uglavnom svodi na to da treba da voziš ujednačeno, ne agresivno, ne nesigurno, i ... bez ijedne jedine greške. I to je to.


Drugim rečima budi nepogrešivi kiborg!

Samo što posle dobijanja vozačke neki se od sreće zabiju u banderu...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
213.244.197.*



+15 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 21:44 - pre 225 meseci
Citat:
hakinen: Inace vozac koji polozi voznju, nema pojma sta je voznja!!! Po mom misljenju dok mlad vozac ne napuni 5000 predjenih km on jos nezna da vozi!!!


U potpunosti podrzavam ovo. Ja sam za C polozio pre 5meseci iz prve. Do sad sam presao oko 2500km i nemozes da prepoznas voznju u odnosu na onu kad sam poceo da vozim.
Panduri su ti seronje ai njima i auto skoli je bolje ako padnes, vise para dobijaju.

SAVETI:
Ako vozis kamion oda iskljucivo trecom ako si u kolima probaj non stop drugom na nekoj vecoj ravnici moze treca (slobodno idi nizim brzinama malo jace za to te nece oboriti) a i tesko da ce da te obore zbog spore voznje.
Ukoliko na pesackom imas nekog debila od pesaka koji se kani da pređe pesacki nemoj da gledas u njega i da procenjujes njega pa on tebe tu se cesto zeznu nego dok cekas da se on skani da pređe gledaj negde u prazno daleko od njega to je njemu znak da ti neces krenuti.
Pazi na znake STOP
I spsti rucnu kad budes kretao..
Ako se setim jos necega reci cu ti
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Auto skole i pandursko izivljavanje....03.10.2005. u 22:03 - pre 225 meseci
Ovo je najjace:
Subject: nikad se nezna kad ce vam zatrebati
evo sad mozete cugat i voziti jer sad cete znati kako sa deckima u plavom
Kad vas policija iduci put zaustavi, probajte neke od ovih stvari:
1. Ako policajac prica s tobom, pretvaraj se da si gluh.
2. Pitaj ga mozes li vidjeti njegov pistolj.
3. Ako neda, nego te pita zasto, reci da hoces vidjeti da li je veci od tvojega.
4. Rukuj se s njim i stalno ga dodiruj.
5. Pitaj ga gdje je dobio takvu ludu odjecu.
6. Pitaj ga da li ti posudi svoj kostim
7. Pitaj ga za ime i prezime i onda ga oslovljavaj samo imenom.
8. Pretvaraj se da si peder i pitaj ga hoce li izaci s tobom.
9. Ako kaze ne, pocni plakati.
10. Ako kaze da, prijavi ga nadredjenima.
11. Ako te hoce pregledati i kaze da moras rasiriti noge, reci mu da te ne zanima.
12. Reci mu da ti se svidjaju muskarci u uniformi. 13. Potkupi ga slatkisima.
14. Probaj istovremeno s njim reci: "Dobro vecer gospodine, vozacku i prometnu molim."
15. Ako ti da nesto za potpisati, prvo se pocesi po guzici pa onda uzmi njegovu olovku u ruku.
16. Ako ti da kemijsku u ruke, skrivaj je, rastavi i izvadi ulozak.
17. Pitaj ga ima li kcerku. Ako da, reci mu da ti je poznato njegovo prezime.
18. Nek ti sve objasni dvaput.
19. Ponovi potiho sve sto on kaze.
20. Pricaj sam sa sobom.
21. Probaj mu prodati svoj auto.
22. Pitaj ga, hoce li ti prodati svoj auto.
23. Ako te hoce voditi u policijsku postaju, pitaj mozes li ti sjediti naprijed.
24. Ako moras sjediti straga, probaj ga pipkati po glavi kroz resetku.
25. Prije nego krenete provjeri jeste li svi vezani.
26. Brzo uzmi limenku piva i otvori prije nego dodje do tvojega auta.
27. Nek ti pridrzi pivo dok trazis dokumente.
28. Reci mu barem dvaput da prtljaznik ne treba pregledavati.
29. Pitaj ga je li on jedan od Village People i pitaj gdje su ostali.
30. Pitaj ga je li ikad ubio covjeka.
31. Ako odgovori da, pitaj je li to bilo na poslu.
32. S osmjehom na odlasku mu reci: "Pozdravi zenu i moju djecu"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Auto skole i pandursko izivljavanje....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12215 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.