Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 48971 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 22:42 - pre 140 meseci
Nisam 100% siguran ali najveći deo ovih proizvoda nije na akciji, jedino što nekih sorti nema uvek...

Parmigiano Reggiano kg - 16,99e
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 22:55 - pre 140 meseci
Citat:
Corona:Ne znam Odine, ako je tako kao sto pises (iako mi je tesko da poverujem) ja se selim kod tebe u Austriju. Nema mi druge. :) Pristojna teretana u BG i to van centra kosta 30e mesecno.

Ovo za 20€ mjesečno je sigurno, pošto sam i ja "član biblioteke", doduše ne baš redovan u pohađanju, ali znam pouzdano koliko plaćam :)
Postoji čitav lanac tih teretana po Beču i po Austriji ( http://fitinn.at/ ) i sa članskom kartom od 20€ mjesečno imaš neograničen pristup svima njima, kako ti je već zgodno ili gdje se već nalaziš.

Za ove tvrde sireve, što je neko pitao, rekao bih da sirevi poput npr. Gaude, Emmentalera i sl. koštaju 5-8 €/kg, zavisno od sorte i proizvođača.
Ne mogu sad baš napamet da kažem tačno, ali kad kupujem neki od onih tvrdih dimljenih (pošto njih preferiram) mislim da budu oko 3-4 evra za 400-500 grama.
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 23:08 - pre 140 meseci
Ovakve teretane su ti u Bg od min 50e pa do 100e mesecno. Solarijum je bar 2x skuplji od ovih cena. Pocinje da me deprimira ova tema...

edit: Sad bas preturam po sajtovima boljih teretana po Bg i vidim da su oborili cene u odnosu na proslu i pretproslu godinu, cak su i derikoze gde sam isao spustili cenu za 800din. Tada su drali kozu sa ledja. Sada vec nema ko to da placa...



[Ovu poruku je menjao Corona dana 28.10.2012. u 00:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 23:15 - pre 140 meseci
pa cene hrane su jeftinije jer te drzave Subvencionisu poljoprivredu! eto vam odgovora! a ovde svi kudite kako poljoprivrednici traze subvencije!

ventura@ strazburg ima 800.000 stanovnika tako da nije selo!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 23:18 - pre 140 meseci
Vidi se da ovde većina ljudi nije nikad ni prošla pored teretane, a kamoli da su redovni članovi :)

Najskuplja teretana u Beogradu (a verovatno i u Srbiji) košta 6000 din mesečno, tj. 50 evra... Ako ne računamo nazovi teretane po podrumima i skloništima, sasvim pristojna teretana kao ova sa Austrijskog linka košta reda veličine 15-25 evra mesečno ako se uzima mesečna pretplata, a ako se uzima na 6 ili 12 meseci, onda može da bude i duplo jeftinije...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 23:23 - pre 140 meseci
meni je ipak neverovatno kako sve sto je uspelo u Evropi i Americi u Srbiji uspeva da se izopaci. Mi smo neki cudan narod do bola, ono Twilight Zone !

Svugde su veliki supermarcati da covek ustedi jedino u Srbiji sluze da se musterija oguli + su i zatvorili male radnje...
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 23:31 - pre 140 meseci
Citat:
Vidi se da ovde većina ljudi nije nikad ni prošla pored teretane, a kamoli da su redovni članovi :)
hahaha. Kad sam ja poslednji put bio (pre 6 meseci) cena je bila 3300din teretana i kardio. Sada sam gledao sajt 23e. Za 15e nemas nigde tegove + fitnes sprave.
Cene pre 2-3 godine po centru grada za bolje teretane su isle od 50+e. Da ima skuplje od 60e ima. Colonial Sun i ostala snob mesta...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 23:49 - pre 140 meseci
Citat:
Braksi: meni je ipak neverovatno kako sve sto je uspelo u Evropi i Americi u Srbiji uspeva da se izopaci. Mi smo neki cudan narod do bola, ono Twilight Zone !

Svugde su veliki supermarcati da covek ustedi jedino u Srbiji sluze da se musterija oguli + su i zatvorili male radnje...

Apsolutno tacno. I ne razumem zasto su kod nas za sve iste cene. I za komad i za pakovanje. Mislim na radnje, u Metrou to ima ali to je neka druga prica. Bitno je ono sto je u svakodnevnoj radnji u komsiluku.

Da li je skuplje u nasoj zemlji ili u inostranstvu nemam pojma jer nikada, odnosno jako retko sam kupovao u radnjama hranu u inostranstvu. Pa i kad sam to radio, nikada nisam obracao paznju na cene. Verujem svima koji tamo zive a dolaze ovde cesto, mislim da jedino oni imaju pravu predstavu o cenama, razlici u cenama.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?27.10.2012. u 23:54 - pre 140 meseci
Meni je samo poredjenje Srbije sa Nemackom i USA totalno besmisleno.

Ej jbt, sa Nemackom i USA - 2 fakin >najrazvijenija< trzista na svetu, sa 80 i 300 miliona stanovnika, ogromnim ekonomijama sa zescom cut-throat konkurencijom na trzistu hrane (Aldi, Lidl, Walmart, ...).

Ono, cene hrane u toj Nemackoj su nize nego cene hrane u Holandiji ili Francuskoj, cak i kada ta hrana dolazi upravo iz tih zemalja. Cene u USA su jos nize nego cene u DE... To je zato sto su USA i DE sa mnogo jacom konkurencijom cak i u poredjenju sa mnogim razvijenim zemljama. Velike porudzbine, velika konkurencija - cene idu na dole.

Realno je porediti cene u Srbiji sa zemljama u okruzenju tipa Hrvatska, Bosna, Madjarska, Rumunija - a ne sa USA ili Nemackom.

Mislim, sto stati tu... bilo bi super da postoji zemlja sa cenama hrane kao USA/DE, platama kao u Japanu, radnim danima kao u Spaniji i klimom kao u Italiji... :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 00:05 - pre 140 meseci
e to ! To ! To Dimkovicu, to sto ti zoves cut throat to u Srbiji funkcionise po principu

give me a hand bro
be the best man on my wedding
baptize my child

to je otrpilike ta konkorencija na srpski nacin.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 00:22 - pre 140 meseci
Ventura, naravno da nije original Reggiano, nego varijacija u nemackoj izvedbi. Ali je to cena.

Original ima skoro kao dzak cementa kilazu, i zavisno od lezanja cenu.



A za fitnes, tih 49€ cu uzeti kao pocetnu cenu. I prosle godine je bila 49, medjutim, ako do 5. u mesecu platis, imas nesto tipa 20 posto popusta, a na 3 meseca, jos manje, pa na 6 jos manje, pa ako upadnes u neke termine kada nije guzva tipa rano ujutru i kasno uvece. Uglavnom, nema teorije da teretana sa onoliko sprava, plus 30ak kardio masina, na 1500kvm bude za istu cenu u BG.


Problem je recimo sto ih ima jako malo u Slo generalno. Mada ovde i nije pomama kao kod nas, beogradski trougao pekara-kladionica-teretana. Vise su zastupljene outdoor aktivnosti.

E, da, kada spomenuste manje radnje, ne idem u njih, uprav zbog cena, kako sam najvise na lokaciji slo-hr-au, to nije normalno koje cene imaju. Da li prehrana, odeca, cene su uzasno visoke. Ne znam ko uopste kupuje tu. Tipa no name turska kosulja 50-70€, odes u trzni centar Bossova kosulja dodje isto.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 00:26 - pre 140 meseci
a jos jedan razlog zasto je ovde skuplje to je duzina placanja dobavljacu! jer kod nas je prosek placanja 100 dana a u nemackoj 15! to je vrlo bitan faktor u ceni!
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 00:32 - pre 140 meseci
Jedini razlog što je ovde skuplje - Dok ima ovaca biće i berbera...
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 00:37 - pre 140 meseci
Mađarska ?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 03:57 - pre 140 meseci
neko reče da ne treba porediti akcijske cene...
Ja baš mislim da ih treba porediti.

U Srbiji nikad nisam naleteo na neku realnu akciju i sniženje. Izlozi su izlepljeni reklamama o sniženju, a to nema veze sa životom.

Baš treba porediti najniže cene asortimana, a ne prosečne.
Jer svakako zabole me za najnoviji model nike patika, kada sam levis patike na akciji uspeo da kupim za 25E koje su u sezoni koštale preko 100E.

Teretana...
Ne treba ni tu tražiti najskuplje i porediti
U KGu najskuplja teretana je 30E. http://www.titanfitness.rs/
Prosečna (neki podrum) je 20E
A neki podrumčić može da se nađe i za 15E

Ne znam pošto je u inostransvu

Zatvoreni bazen plaćao u CH, neki u naselju, sam plaćao 3CHF. U Kragujevcu za taj novac može samo termin u 8h ujutru.

I na kraju...

Kad neko kaže da je plata u CH 10 puta veća nego u Srbiji. Recimo 400CHF u Srbiji ili 4000CHF u CH.
Mislim da je pogrešna računica.

Od 400CHF treba oduzeti, stan, režije, hranu... Isto to i od 4000CHF, pa onda tek tu razliku podeliti. Tada je razlika mnogo veća
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 05:54 - pre 140 meseci
Svako gleda ono sto njemu odgovara.

Ventura, koja je to "najskuplja" teretana za 6000, kad X3M gym pocinje od 5000 za 12 termina? U UK sam za 50e mesecno imao teretanu koja je 3x veca, imala spa, bazen, masazu, mini golf i neke sitnice koje nisam ni imao vremena da pogledam. X3M je, za srpske poglede, dobra teretana, ali je nista u poredjenju sa ovom u UK i mnogim drugim van - a brale, SKUPA.


Niko ne pominje belo, juneci/svinjski but? Stric svake godine dolazi iz Nemacke i vec 3-4 godina kaze da mu vise treba u Srbiji nego u Nemackoj, a kupuje vrlo obicnu hranu i prestao je da kupuje ista u dm-u, koji je u Srbiji 2-4x skuplji nego u Nemackoj.



Kako da se ne poredi sa Nemackom i SAD, kada su do pre nekoliko godina barem osnovne stvari bile jeftinije u Srbiji? A skupe su sada kada je nafta, cija je cena osnova za mnoooogo sto sta, nekoliko puta veca nego tada?
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 357



+541 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 07:10 - pre 140 meseci
Citat:
Dexic: .....iz Nemacke i vec 3-4 godina kaze da mu vise treba u Srbiji nego u Nemackoj


Ima još nešto,jednom prilikom sam zasladio svoj čaj kod čoveka sa šećerom iz Nemačke.Stavio sam tri kašičice kao što imam običaj da stavljam naš šećer i....- gotovo da je bilo preslatko!! Ispada da i ovaj naš šećer nije čak ni dovoljno sladak,jer za isti ukus potrebno je više zasladiti,znači i brže potrošiti.
Kao i benzin uostalom,svi znaju da sa njihovim benzinom moguće je više kilometara preći nego sa našim.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 08:41 - pre 140 meseci
Citat:
CoyoteKG: neko reče da ne treba porediti akcijske cene...
Ja baš mislim da ih treba porediti.

Akcijske cene se ne mogu porediti jer su marketing strategije totalno različite.

Npr. Firma u Beogradu organizuje promociju automobila, ti se pojaviš tamo i vidiš da oni 'na akciji' dele kobasice za džabe... Da li ti možeš na osnovu toga da doneseš zaključak da su kobasice u Srbiji generalno džabe, odnosno beskonačno jeftinije nego u Nemačkoj jer ih tamo naplaćuju?
Ista stvar je i sa prehrambenim proizvodima - jedan proizvod može biti na akciji, čak i da prodavac gubi novac na njemu, ali mu je cilj da te sa tim proizvodom privuče i da nadonkadi taj gubitak i još i zaradi na osnovu toga što ćeš ti da kupiš druge proizvode u toj radnji.

Zbog toga akcijske cene nema smisla upoređivati.

Citat:
CoyoteKG:
U Srbiji nikad nisam naleteo na neku realnu akciju i sniženje. Izlozi su izlepljeni reklamama o sniženju, a to nema veze sa životom.

U Srbiji kupci ni ne reaguju na akcije/sniženja/kupone kao u nekim zapadnim zemljama, tako da te akcije/sniženja ni ne mogu da izgledaju kao na zapadu.

Citat:
Dexic
Ventura, koja je to "najskuplja" teretana za 6000, kad X3M gym pocinje od 5000 za 12 termina?

Mislio sam na Corpore teretanu na Savskom Pristaništu.

Isto tako sam koncept naplate je totalno različit u Srbiji i po zapadnim zemljama. U Srbiji naplata se vrši po terminima, kolko termina - tolko love. U zapadnim zemljama gde funkcioniše sudstvo teretana može da bude čak i relativno jeftina, unlimited planovi za cenu kao i u Srbiji, ali zato te sahrane na sitnim slovima u ugovoru... Tipa potpišeš na mesec dana, a onom sitnim slovima stoji da ti je to samo billing na mesec dana a pretplata na 24 meseca, ili ti stave u ugovor da možeš da zamrzneš članarinu uz "reduced fee", ili ako hoćeš da prekineš članstvo onda plaćaš "convinience fee", a ugovor ti se automatski produžava osim ukoliko i samo ukoliko tačno mesec dana pre isteka tih 24 meseca sam ne otkažeš pretplatu na neki komplikovani pismeni način.. itd. itd...
Na taj način teretane mogu da imaju niske cene jer one u stvarnosti gro prihoda ostvaruju od tih rekreativaca koji su se jednom pojavili i više ih nema, ali zato svaki mesec im skidaju novac za članarinu.

Citat:
Dexic
Niko ne pominje belo, juneci/svinjski but? Stric svake godine dolazi iz Nemacke i vec 3-4 godina kaze da mu vise treba u Srbiji nego u Nemackoj, a kupuje vrlo obicnu hranu i prestao je da kupuje ista u dm-u, koji je u Srbiji 2-4x skuplji nego u Nemackoj.

Tu smo se složili da je meso skuplje (i nekvalitetnije) u Srbiji nego u EU.

Kakvu tu diskusiju možemo da vodimo kad je činjenica da veliki potrošači meso kupe u južnoj americi, plate transport u brodskim kontejnerima, pretovar, transport hladnjačama, uvozne dadžbine i porez u Srbiji i opet im je jeftinije nego da to meso kupe od proizvođača u Srbiji.

Citat:
optimizator: Ima još nešto,jednom prilikom sam zasladio svoj čaj kod čoveka sa šećerom iz Nemačke.Stavio sam tri kašičice kao što imam običaj da stavljam naš šećer i....- gotovo da je bilo preslatko!! Ispada da i ovaj naš šećer nije čak ni dovoljno sladak,jer za isti ukus potrebno je više zasladiti,znači i brže potrošiti.

Biće da si ti sipao nešto drugo umesto klasičnog belog kristalnog šećera na koji si navikao u Srbiji...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 09:16 - pre 140 meseci
Citat:
ventura: Isto tako sam koncept naplate je totalno različit u Srbiji i po zapadnim zemljama. U Srbiji naplata se vrši po terminima, kolko termina - tolko love. U zapadnim zemljama gde funkcioniše sudstvo teretana može da bude čak i relativno jeftina, unlimited planovi za cenu kao i u Srbiji, ali zato te sahrane na sitnim slovima u ugovoru... Tipa potpišeš na mesec dana, a onom sitnim slovima stoji da ti je to samo billing na mesec dana a pretplata na 24 meseca, ili ti stave u ugovor da možeš da zamrzneš članarinu uz "reduced fee",

Molim te nemoj da pricas neistine, kao u pola postova na forumu.
U Srbiji je 90% teretana u kojima sam bio (a promenio sam ih 20-ak zbog menjanja boravista) rade po principu "ceo mesec" toliko, i tacka.
Samo ovaj fenseraj od teretana ima i po dolascima. Zato ako zoves X3M gym da pitas "koliko kosta" NECE da ti kazu :) Jer kao "ima mali milion mogucnosti, ovo/ono"....
A i ova tvoja Corpore - POCINJE od 6000 mesecno, nije to neka tipicna/max. cena.

U UK lepo kaze:
- mesec dana 50e, pravo na jedan dolazak dnevno (cisto da ne bude kao u onoj temi o Oracle softveru u Nemackoj izgleda). Nikakvi drugi limiti.
- mesec dana 30e, ali bez prava na dolazak pre 8h ujutru i posle 18h uvece. Zasto? Zato sto izmedju 6-8h nema sanse da dodjes do sprave, svi trce pre posla.
I poneki imaju one fore "8 termina" ali za sitnu razliku.
I ovo je celokupan fitness centar sa gomilom dostupnih stvari.

Takodje, vani mnoge teretane daju peskire, neke cak i majice/sorceve za koriscenje. Ovde ne mogu ni WC papir da imam uvek :(

Desava se i ovo sto pominjes, ali za te stvari Engleski pravni sistem dobro funkcionise i cim vise njih tuzi nekoga, veci trosak nego dobitak tuzenih.


U Japanu ima princip popusta na placanje unapred ali ne i forsiranje ugovorima.


Nisam video u temi da se pominju cene svezeg mesa uopste?

Sto se secera tice - pa nije svaki secer isti, zavisi od repe i od procesa. U Grckoj nisam smeo ni pola cajne kasicice da stavim u kafu (to je ona najmanja moguca kasicica, mislim da dodje 2-3 gr. kad je heaping puna), kod nas pola kasike kafene
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?28.10.2012. u 09:53 - pre 140 meseci
Citat:
Dexic:
U UK lepo kaze:
- mesec dana 50e, pravo na jedan dolazak dnevno (cisto da ne bude kao u onoj temi o Oracle softveru u Nemackoj izgleda). Nikakvi drugi limiti.

Aha, baš lepo :)

Ajde mi daj neki link ka UK teretani po tvom izboru, čisto da zajedno pogledamo šta im piše "sitnim slovima", i šta još moraš da im platiš osim tih 50 evra/funti mesečno..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto je hrana u Srbiji skuplja nego hrana u Nemackoj,Americi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 48971 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.