Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GASni kotao . Sta mi predlazete?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje i klimatizacija :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 285775 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EnigMan

Član broj: 137796
*.dynamic.kdsinter.net.

+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?26.07.2019. u 12:27 - pre 53 dana i 11h
Citat:
Romel68: Sad sam proverio na njihovm sajtu, jeste ta cena, Remeha ulazna kondenzacija je skoro pa duplo skuplja. Kolega nek je sa srećom, javi nam utiske kad krene grejna sezona, naročito Decembar, Januar i Februar.
Al nešto me zanima, jel to nigde nema ili se samo u Srbiju ne donose kotlovi manje snage. Zar nema kotlova od recimo 12kw maksimalne snage i 3kw minimalne snage? Pitam zbog ljudi koji imaju objekte do 100 kvadrata i dobru izolaciju, njemu realno ne treba kotao od 24kw, baš bezveze.

[Ovu poruku je menjao Romel68 dana 26.07.2019. u 06:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Romel68 dana 26.07.2019. u 06:33 GMT+1]

Bas to. Rekao mi je da je to njihov brend. Valjda imaju samo Remehinu licencu posto je Remeha ta koja je izmislila kondenzacione kotlove. Prodavac mi spomenuo da se proizvodi u Italiji, vozac koji je dovezao i radi za njih kaze da se prave u Turskoj, a majstor koji mi radi grejanje kaze da se rade u Bugarskoj... hahahaha Dobro je...imaju proizvodnju u tri zemlje. hahahahah :D Kladim se da se prave u Sirigu. :D

Javicu kad dodje grejna sezona kako ide i kako sluzi.
Sto se tice cene kotlova...Bas to 50.000 mi je jeftniji od kondenzacionog kotla. Na 50m2 koliko mi je etaza mislim da je ovaj Bergen kotao od 26kW prejak. Na njemu pise da je za povrsine od 50-180m2. Ja sam bas na minimalnoj kvadraturi. Valjda ce raditi kako treba, i valjda mi nece biti skuplje nego da je slabija pec. Ok. On njega podesi, ali mislim da bi trebali da imaju u ponudi i manje kotlove. Nadam se ce to sto je jaca pec, i sto mi je majstor zadrzao malo vise rebara na radijatorima koje smo planirali za kondenzacionu pec, doneti ustedu sa ovim konvencionalnim kotlom.

Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+12 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?27.07.2019. u 08:06 - pre 52 dana i 15h
Niža temperatura vode bi trebala značiti nižu potrošnju ali samo u slučaju da greje konstantno niskim plamenom (modulacija). A tvoja peć ima najnižu vrednoat oko 9kw. E sad, niko nezna koliki su tvoji toplotni gubici, možda sam propustio ali ja nisam video da si naveo izolaciju tavana ili poda a to ima velike veze sa potrebnom snagom grejanja. I još jedan faktor koji je veoma bitan a to je sama toplotna moć zemnog gasa za koju svi tvrde da iznosi 9.5kw a malo upućeniji kažu da je njegova donja toplotna moć daleko češća pojava odnosno pravilo a ne gornja od9.5kw. Donja toplotna moć kažu upućeni iznosi 7.5-8 kw a to znači samo jedno: veću potrošnju za nekih 20%.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.

Odgovor na temu

Romel68

Član broj: 281511
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+12 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?27.07.2019. u 08:45 - pre 52 dana i 15h
E al nemoj da te to obeshrabri. Ako misliš da je u tom slučaju bolje ma drba ili ugalj varaš se. Kod uglja kad uzmeš nisko kaloričan ima da lopataš ko Alija Sirotanović. Ako uzmeš visoko kaloričan onda postoji velika verovatnoća da su taj visoko kaloričan mešali sa nekim niže kalorijske moći a koji je izgledom jako sličan njemu a po specifičnoj težini dosta lakši! Kod drveta, drvo nije drvo, nije isto 100 godina stari hrast i 10 godina neka hibridna vrsta. Kažu da kilogram drveta ima 4.5 kw ali osušenog i bez kore! A sad prodaju drva sa velikim udelom kore u ukupnoj masi, plus veliki gubitak u samoj peći zbog njene konstrukcije, plus menjaš peć svakih 5-7 godina garantovano. Pa koliko onda košta jedan kilovat dobijen iz drveta ili uglja? Isto ako ne i skuplje nego jedan kilovat dobijen iz gasa. Ka sam nešto računao kilu sušenih vreoca po 12 dinara, za kaloričnu moć kažu da dostiže 17500 kj. Ali čekaj malo to je u labaratorijskim uslovima u realnosti to je manje, ako tome dodamo iskoristljivost peći onda ispada da jedan kilogram sušenih vreoca daje 3 kw. A kad to staviš na papir to je samo malo jefrinije od gasa kojeg smo računali da je cena jednog kw oko 4.5 dinara a uglja 4 dinara, realno. Zato uživaj uz gas....
Jedini konkurent zemnom gasu je struja i toplotna pumpa. COP 3 i keftina tarifa plus dva brojila je pobednik u ovom duelu za sad, ali je cena uvođenja dosta viša. Ali to je neka druga tema, uzdravlje.
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.

Odgovor na temu

shonce

Član broj: 231091
178.79.32.*

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?29.07.2019. u 22:21 - pre 50 dana i 1h
Pozdrav svima! Zanima me vase misljenje o REMEHA gasnim kotlovima. Konkretno u pitanju je kondezacioni kotao Tzerra 24C cija trenutn cena sa dimovodom iznosi oko 115 000. Poredjenja radi Vaillant konvencionalni kotao iste snage sa setom za montazu i dimovodom izadje oko 105 000 tako da za nekih 10k vise moze da se pazari kondezacini kotao. Ono sto je moja nepoznanica sto se Remehe tice je to kakva je njihova servisna mreza u Srbiji i koliko samo odrzavannje kotla kosta (rezervni delovi npr.) pa vas molim da podelite vasa iskustva ako imate ovaj tip kotla. Takodje, generlano koj brend po vasem misljenju ima njabolju servisnu mrezu u Srbiji ako se uzmu u obzir cena rezervnih delova, dostupnost istih i brzna izlaska servisera na teren u slucaju kvara.

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje i klimatizacija :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 285775 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.