Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D

elitemadzone.org :: MadZone :: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9039 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D25.10.2005. u 22:19 - pre 225 meseci
Da li idete na koncert THE EXPLOITED, 8. novembra (SKC)? Video sam plakate po gradu, samo nije pisala cena karte pa ako neko zna neka napishe ...
 
Odgovor na temu

davd

Član broj: 49774
Poruke: 246
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D25.10.2005. u 23:46 - pre 225 meseci
a koga ti to pitas ? vjerujem da min.80% ljudi, nije ni culo za band... no tebi to preporucam, ako uzivas u istinskom punku. wattie zna da dokaze: PUNK´S NOT DEAD. osobno sam ih gledao, najbolji punk band, ever...
edit: citat

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 26.10.2005. u 10:21 GMT+1]
za jednu gusjenicu, to je kraj... a za ostatak svijeta leptir...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D26.10.2005. u 01:42 - pre 225 meseci
Pozdrav,

ah da, ja se secam da sam njihov album kupio u kolornom vinilu svojevremeno, koliko su najbolji punk band nisam siguran iako je to sada nebitno vise....za mene su zakasnili ovaj put, gotovo je sa koncertima u SKC-u - omatorilo se. Ipak, rado cu pogledati/poslusati snimak i procitati/cuti utiske.
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D26.10.2005. u 02:31 - pre 225 meseci
Exploited je nesto sto odavno nisam cuo. Stvarno bi bilo lepo vide i cuti kako sada izgledaju i zvuce ti PUNK dinosaurusi . Mozda bi se i prisetili koja je ideja bila na pocetku.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D26.10.2005. u 09:12 - pre 225 meseci
Exploited!

Punk's not dead i know! Don't like? I'll hitchu to the ground.
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D26.10.2005. u 13:49 - pre 224 meseci
Citat:
lancia88: Ipak, rado cu pogledati/poslusati snimak i procitati/cuti utiske.

snimak?

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D26.10.2005. u 15:33 - pre 224 meseci
Pozdrav,

pa racunam da ce biti snimaka za Metropolis i jos neke kuce, najverovatnije poluamaterska varijanta, toga uvek bude. Nisam mislio da ce neko to ispratiti na nacin Grand produkcije & co...:)
 
Odgovor na temu

bokash

Član broj: 658
Poruke: 35
*.beotel.net.

Sajt: bokash.co.yu


Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D31.10.2005. u 02:47 - pre 224 meseci
Cini mi se da je cena bila 700 din kada sam ja bio na koncertu
pozdrav od Borisa
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D31.10.2005. u 08:52 - pre 224 meseci
Hehehehe ne mogu da verujem....sada slušam najgori shranz i techno, a pre sam uz prodigy slušao i dobri stari exploited, tačnije stalno sam slušao jednu pesmu sa njihovog cd-a....ako se setim napisaću, koju pesmu.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D09.11.2005. u 16:23 - pre 224 meseci
Koncert i nije slavno prosao. Plakalo se od suza(vca).

Ali pravi punk event, sto i ne bi trebalo da cudi. Ipak smo svi mi pankeri, bili mi to ili ne.


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 09.11.2005. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D09.11.2005. u 21:01 - pre 224 meseci
Jel imaju negde na netu slike sa koncerta? ja sam trazio ali nista nisam nasao
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D09.11.2005. u 21:04 - pre 224 meseci
Jel zna neko sta se sve izdesavalo tu? Spominju nekakve suzavce, skinhedse...
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D09.11.2005. u 22:13 - pre 224 meseci
izvor B92:

Suzavac na koncertu The Exploited

Koncert pank-grupe The Exploited sinoć je prekinut jer je u salu Studentskog kuluturnog centra bačen suzavac. Na koncertu je u tom trenutku bilo više od 1.000 ljudi. Prema nekim informacijama, pri izlasku publike iz sale došlo je do meteža i ima lakše povređenih, a neki su izlazili i kroz prozore. U salu su ušli policajci s gas-maskama, a neki posetici su počeli da lome stakla na zgradi. Koncert je prekinut posle treće pesme.

Policija je saopštila da je na sinoćnjem koncertu lakše povređeno desetak ljudi, posle stampeda koji je nastao pošto je u prepunu salu ubačen jak vojni suzavac. Privedena je jedna osoba za koju sumnja da je razbijala prozore na zgradi SKC-a, dok se za mladićem koji je bacio suzavac još traga.

Sa obzirom na ideološki profil benda i njegovih poklonika, sagovornici B92 kažu da se verovatno radi o napadu pojedinaca iz rivalskih ekstremnodesničarskih grupacija.
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cis.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D09.11.2005. u 22:44 - pre 224 meseci
Hm, a kakav je njihov "ideoloski" profil, u stvari?
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D09.11.2005. u 23:19 - pre 224 meseci
http://www2.serbiancafe.com/la...sije/mesg/75/006845692.html?55

Odlican thread, dosta izvestaja...
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

davd

Član broj: 49774
Poruke: 246
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D10.11.2005. u 20:09 - pre 224 meseci
zalosno, zalosno... ne mogu da vjerujem, ipak sam mislio da scg, polako napreduju...
ovo je kao i u yugi 80-ih. izgleda da je ovo veliki socijalni problem, i nece ga biti lako rijesiti. cuj srbi nacisti, hehehe. porucujem im da malo dodju u domovinu njemacku, dobice po pi*ki, ili od svoje "brace" ili punkera. djeco, djeco u kojem svijetu vi zivite... NAZI PUNKS FUCK OFF !!!!!!

[Ovu poruku je menjao davd dana 10.11.2005. u 21:10 GMT+1]
za jednu gusjenicu, to je kraj... a za ostatak svijeta leptir...
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D11.11.2005. u 15:06 - pre 224 meseci
Aj i ovde da postujem, mozda se nađe neko ko može da nam pomogne.
Danas je do sad napravio najbolji izveštaj, i trebalo bi da se čujem sa urednikom u nedelju, danas je bila konferencija za štampu. Ostale novine su nezainteresovane. Da ne bih prekucavao evo drugog teksta koji sam napisao:

U utorak, 8og novembra, bio sam na koncertu engleske grupe „The Exploited” koji se održavao u svečanoj sali SKC-a. Koncertu je, po mom saznanju prisustvovalo oko 1500 ljudi, iako sam čuo da je sala deklarisana da može da primi svega 1200 ljudi. Manifestaciju je obezbeđivalo profesionalno obezbeđenje iz meni nepoznate agencije kao i mali broj pripadnika MUP-a. Na jedinom ulazu u klub, nalazilo se nekoliko članova obezbeđenja koji su detaljno pretresali ljude koji su ulazili.
Otprilike 3 sata nakon početka koncerta, trebalo je da počne nastup grupe „The Exploited” i u tom trenutku skoro niko ko je bio u klubu nije bio van svečane sale. Unutra je bilo veoma zagušljivo i bilo je očigledno da je ventilacija neispravna i da je broj ljudi daleko premašio kapacitet sale.
Nakon samo četiri izvedene pesme ovog benda, što je trajalo otprilike 15 minuta, iz centra sale počeo je da se diže gust beli dim. Kako se dim širio nastala je opšta panika jer je se ubrzo osetilo da je u pitanju suzavac. Koncert je u tom trenutku bio prekinut i ljudi su u panici počeli da traže izlaze iz prostorije. Ja sam se u tom trenutku nalazio, u delu sale naspramno izlazu, koji nisam mogao ni da vidim od gustog dima, niti sam mogao da mu priđem od istog. Bol u očima i disajnim kanalima, kao osećaj pečenja po vratu su postajali sve nesnosniji, i ljudi, zarobljeni u tom delu sale, sve su više i više paničili. Da bi nekako došli do vazduha, grupa mladića je pokušala da otvori prozor koji se nalazio iza velikih platnenih zavesa, ali prozori su bili pregradjeni drvenim šperpločama, zakucani kako se nebi otvarali, i napunjeni staklenom vunom između dva krila. Nekoliko ljudi je počelo golim rukama da razbija stakla, ali do vazduha se nikako nije moglo doći od staklene vune koja je bila krajnja prepreka, jedino što su ti ljudi uspeli da urade je da se dodatno raseku uz sve probleme koje je stvarao suzavac. Nakon pet minuta je tek otvoren i drugi izlaz is prostorije, na koje je masa navalila gazeći ljude koji su ležali na zemlji onesvešćeni ili gušili se. Taj izlaz je vodio kroz garderobu, ali je obezbeđenje zajedno sa redarima SKC-a sve ljude iz sale pravo izbacilo na ulicu. Ljudi su bili i goli i znojavi, jer je u sali bilo nepodnošljivo zagušljivo i pre suzavca, a u opštoj panici ljudi su gubili odeću i obuču pokušavajuci da se zaštite. Bez obzira, u takvom stanju, bili su izbačeni na novembarsku noć i 6 stepeni celzijusa.
Interventna brigada policije se pojavila u rekordnom roku, u punoj opremi za razbijanje nereda i sa gas maskama. Uz upotrebu nepotrebne sile počeli su da izbacuju ljude koji su se sadržali u prostorijama skc-a i da hapse ljude koji su zaostali u sali i koji su, nemoćni da nađu izlaz, i dalje pokusavali da razbijanjem prozora dođu do vazduha.
Sat vremena je ljudima koji su platili kartu od 1200-1500din bilo zabranjeno da uđu nazad u zgradu i dobiju svoje stvari nazad.
Naknadu za kartu nismo dobili.
Ni uprava kluba ni organizator se nisu izjasnili povodom ovog događaja.

Zvao sam novine, koje nisu preterano zainteresovane za ovu priču, pošto su sve žrtve otpisane kao lako povređene, uglavnom su samo objavili da je bačen suzavac i da je prekinut koncert.

Zvao sam protivpožarnu upravu, i pričao sa gospodinom iz tzv. „kontrolnog organa” i on mi je objasnio neke stvari, ako sam ih dobro razumeo:

-Imam pravnog osnova da tužim organizaciju, koja je napravila propust u merama zaštite, ako imam neke dokaze da sam povređen ili svedoke.
-Odgovornost snosi isključivo organizator manifestacije, ne i vlasnik kluba.
-Ne postoje zakoni koji regulišu koliko najviše ljudi sme da se smesti u klub-prostoriju sa aspekta protivpožarne sigurnosti.
-Organizator može ali i ne mora da se konsultuje sa protivpožarnom upravom u vezi mera bezbednosti.
-Uprava može da izradi neki projekat zaštite ali organizator uopšte nije obavezan da načini takav projekat, niti da poštuje neke regulative. Broj ljudi određuje sam, i zato snosi svu odgovornost.
-Organizator je dužan da obavesti MUP o predstojećoj manifestaciji, dalje je na MUP-u da obavesti sve ili nijednog od drugih organa.
-Ne postoje jedinstvene protivpožarne norme, jednostavno objekat može imati više namena, koliko sam razumeo recimo u restoranu koji prima n musterija, bez problema može da se održi koncert koji prima 10n ljudi, nijedan protivpožarni zakon to ne reguliše.
-Za nove objekte se planiraju protivpožarni izlazi, ali u starim, postojećim, ako ti izlazi ne postoje, to i dalje ne uslovljava maksimalan broj ljudi, ili ne zahteva obezbeđivanje novih.

Na kraju, rečeno mi je da ipak postoje neke regulative u zakonu o javnom redu i miru, zakonu o zaštiti od požara, pravilnicima o ventilaciji i instalacijama (ne znam tačan naziv), i postoje predlozi (ne i zakoni) u dokumentu JUSTP21 iz 2003e godine.

Ove zakone nisam uspeo da nađem na internetu, pa bih zamolio nekoga da mi pošalje link ako ima.

Da li neko ima neki savet, ili ideju šta bih dalje mogao da radim? Ja više neću ići na manifestacije u SKC-u, ali bih voleo da spasim život ljudima koji su bili te sreće da ne budu na koncertu 8og novembra, ili koji nisu čuli šta se desilo 8og novembra zbog slabe zastupljenosti slučaja u medijima.
U sali je bilo dozvoljeno pušenje i unošenje šibica/upaljača, a nalazilo se dosta zapaljivog materijala, kao što su recimo bile zavese na prozorima. Protivpožarni izlazi ili ne postoje ili nisu dobro obeleženi. Sumnjam da je ventilacija neispravna. Mislim da je lako moglo da dođe i do požara i da bi u tom slučaju bilo mnogo smrtnih slučajeva.
Zbog gore navedenih stvari, nemože da se prijavi vlasnik kluba, i da odgovara za sve te propuste, jer kako mi je objašnjeno, ovi uslovi koje sam naveo bili su samo nepovoljni za toliki broj ljudi i tu konkretnu manifestaciju dok su za neku drugu gde bi recimo bilo 6 puta manje ljudi krajnje povoljni i zadovoljavajuci (meni je ovo besmisleno).

Od činjenice da se ništa neće promeniti sve dok neko ne pogine, me prolazi jeza. Mislim da bi trebalo da odgovara i obezbeđenje zbog propusta, suzavac nije mala stvar da se lako može uneti neopaženo, hteo bih da odgovara organizacija koja nije vratila pare za prekinut koncert, najviše bih hteo da odgovara uprava kluba koja ne izdaje salu već smrtonosnu klopku.

Zahvaljujem se na svakoj pomoći i predlogu.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

davd

Član broj: 49774
Poruke: 246
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D11.11.2005. u 22:22 - pre 224 meseci
@pailhead

-Imam pravnog osnova da tužim organizaciju, koja je napravila propust u merama zaštite, ako imam neke dokaze da sam povređen ili svedoke.
-Odgovornost snosi isključivo organizator manifestacije, ne i vlasnik kluba.
-Ne postoje zakoni koji regulišu koliko najviše ljudi sme da se smesti u klub-prostoriju sa aspekta protivpožarne sigurnosti.
-Organizator može ali i ne mora da se konsultuje sa protivpožarnom upravom u vezi mera bezbednosti.
-Uprava može da izradi neki projekat zaštite ali organizator uopšte nije obavezan da načini takav projekat, niti da poštuje neke regulative. Broj ljudi određuje sam, i zato snosi svu odgovornost.
-Organizator je dužan da obavesti MUP o predstojećoj manifestaciji, dalje je na MUP-u da obavesti sve ili nijednog od drugih organa.
-Ne postoje jedinstvene protivpožarne norme, jednostavno objekat može imati više namena, koliko sam razumeo recimo u restoranu koji prima n musterija, bez problema može da se održi koncert koji prima 10n ljudi, nijedan protivpožarni zakon to ne reguliše.
-Za nove objekte se planiraju protivpožarni izlazi, ali u starim, postojećim, ako ti izlazi ne postoje, to i dalje ne uslovljava maksimalan broj ljudi, ili ne zahteva obezbeđivanje novih.

cini mi se da je uzalud, nadati se i traziti pomoc na es-u... es je zrcalo sicg i mozda malo ostalih "ex-yu republika", nema tu razumjevanja za punkere i ostale alternativce. pailhead, balkan je ovo, svatko svoju guzu cuva i po mogucnosti tudju lize, ako je vazna. ja iskreno suosjecam sa vama, zao mi je pogotovo te djece, za koju nitko nema razumjevanja. pa sto ako su malo drugaciji (frizura, odjeca, ponasanje itd), zar za njih zakon ne vrijedi ? evo ja sam malo ostario, ali sam u dusi jos uvijek punker. nije ni nama bilo lako, za vrijeme skpj, ali izgleda ni gore. imam tu (ne)srecu, da zivim na zapadu.ovdje stvarno murija ne pravi razliku, da li si ti "fin" ili "los". sve dok ne pretjerujes, nema beda. a ove seljacine dolje, cim vide da imas krijestu ili dugu kosu, odmah udri. zasto? jesam li nesto skrivio, nije bitno, kriv si. sigurno si jos i narkoman... pa i da jesam, ne moras me tuci, seljacino ! nisam dugo bio u srbiji, ali ne vjerujem, da je bilo problem za the exploited koncert, rasprodati min. 5000 tickets. jos su navodno dolazili ljudi iz drugih ex yu republika. zbog cega onda organizirati takav koncert u jednoj "stali" ? da je lakse preobrojati i prebiti gamad ? ili da se ceca ne bi naljutila, da jedan punk band koristi istu lokaciju, kao i ona. da ne zaudara jos tri tjedna kasnije, na pivo, kojeg nesta na samom pocetku vise nije bilo, kako piste. nek n(v)am je bog na pomoci, iako sumnjam da ce on nesto postici...
za jednu gusjenicu, to je kraj... a za ostatak svijeta leptir...
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D11.11.2005. u 23:22 - pre 224 meseci
pailhead, najbolje je da angažuješ advokata i tužiš organizatore.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beotel.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D11.11.2005. u 23:46 - pre 224 meseci
Problem je najveći u tome što mislim da organizatori nisu odgovorni. Odnosno, mislim da bi bilo licemerno i nemoranlo tužiti njih, pošto alternative nema, nisu oni svesno iznajmili klub koji je potencijalno opasan zato što je recimo jeftiniji, nego su iznajmili jedan jedini klub u kome je to moglo da se održi, a zašto, pa zato da bi mi jadni videli bar jedan bend u godinu dana, jer ionako niko ne dolazi ovde.

Skupljaju se ljudi po forumima (možda se i ovde nađe neko ko je bio) i mnogu su revoltirani, pokušaćemo zajedno da tužimo ili pritisnemo organizaciju kako bi oni dalje tužili upravu kluba ako ne možemo mi direktno.

Osim ovoga što je gore rečeno, da ovde svi imaju predrasude prema nekome ko je tetoviran ili ima krestu, ovo je mnogo ozbiljnije nego što deluje. I tetovirani i sa krestama bi bili u centru pažnje da je umesto suzavca izbio požar, a to uopšte nije bilo nemoguće, i tad bi bilo sigurno na stotine mrtvih.
Ako se ne može izgurati do kraja (da svi dobijemo nadoknadu) nek se bar zatalasa, i nek se zna da se sledeći put može izgurati do kraja, jedino tako ćemo sprečiti katastrofu koja je neizbežna.


what we want, we must create
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: THE EXPLOITED - ponovo u Beogradu posle 20 godina :-D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9039 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.