Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??

[es] :: Vodič za učenje :: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??

[ Pregleda: 3602 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lord_NIKON
Milenko Jovanovic
Kula/Novi Sad

Član broj: 31822
Poruke: 83
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nikon4@jabber.org


Profil

icon Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??27.10.2005. u 14:41 - pre 225 meseci
Interesuje me da li se na ovom smeru koristi Linux. Sledece godine upisujem fax, pa ne bih voleo da upisem fax gde se ne koristi Linux(Unix) - ako toga kod nas ima oupste. Takodje znam da je jedan od donatora i Microsoft pa mi je to i ulilo sumnju u izucavanju Linux-a na tom smeru.


www.safsrbija.com/forum | www.indie-go.com/forum


"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy." Tom Waits
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??27.10.2005. u 15:20 - pre 225 meseci
http://mirror2.etf.bg.ac.yu/distributions/ verujem da se uci, ako imaju ogledala za download Linux distribucija. Mozda ima na sajtu i to - sta se uci u kojoj godini i slicno? http://etf.bg.ac.yu/ Vidi ovo:

"Edukacioni centar Elektrotehničkog fakulteta stvoren je sa ciljem da pruži kvalitetnu edukaciju kroz niz osnovnih i specijalizovanih kurseva. Kursevi EC-a su podeljeni na četiri osnovne kategorije: autorizovani Microsoft i Cisco kursevi, Linux i A+/NETWORK+ kursevi. "
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

lord_NIKON
Milenko Jovanovic
Kula/Novi Sad

Član broj: 31822
Poruke: 83
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nikon4@jabber.org


Profil

icon Re: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??28.10.2005. u 09:31 - pre 225 meseci
Da ali ti kursevi (koliko se meni cini) nemaju veze sa studiranjem na SI. Njih moze da pohadja ko hoce, samo treba da plati cenu kursa i to je to.
www.safsrbija.com/forum | www.indie-go.com/forum


"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy." Tom Waits
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??28.10.2005. u 10:10 - pre 225 meseci
Počni odavde - http://www.etf.bg.ac.yu/Studiranje/si.html?lang=sr, pogledaj i ovde - http://si.etf.bg.ac.yu/ a valjda će se javiti i neko sa samog smera.

Edit: typo

[Ovu poruku je menjala cicika dana 28.10.2005. u 11:16 GMT+1]
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??28.10.2005. u 12:15 - pre 225 meseci
Pa do sada se ništa nije radilo na non-Windows mašinama. Imali smo programiranje (Pascal, C, C++) i sve je rađeno u Windows okruženju. Nisam siguran za sve predmete, ali predmet Operativni Sistemi bi trebalo da imaju deo posvećen Unixu. A verovatno još neki, videćemo.
Inače ima onih kurseva o Linuxu ali to nije direktno vezano za studije.

[Ovu poruku je menjao trooper dana 28.10.2005. u 13:16 GMT+1]
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.informatik.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??28.10.2005. u 12:51 - pre 225 meseci
Citat:
lord_NIKON: Sledece godine upisujem fax, pa ne bih voleo da upisem fax gde se ne koristi Linux(Unix) [...]

Ja ti savetujem da ne razmišljaš na tu stranu. Na fakultetu, ako išta vredi (a valjda ETF SI vredi) vas i tako neće učiti zanatskim stvarima (kako da koristite ovo ili ono razvojno okruženje), već teoriji primenljivoj u svim situacijama.

Nije loše da malo promeniš alate koje koristiš, na koji čas u toku sedmice: što ti se dopadne u Vindouzu, dobro, a što ti se ne dopadne, još više će ti se dopadati isto to u Linuksu. Kako obrneš saznao si više, dakle na dobitku si. Da ne kažem, sakupićeš dobrog materijala za prepucavanje, po forumima i uživo :)

Nevezano, nisam do sada razmišljao o tome, ali je interesantno da su ovde u Bavarskoj računarski kabineti za studente uglavnom opremljeni Linuksom, sudeći prema tri univerziteta koja sam do sada video (Minhen, Štutgart, Erlangen-Nirnberg). Da li su oni izuzetak, ili je Nemačka izuzetak, ili je ETF SI izuzetak, to već ne bih znao :)
 
Odgovor na temu

lord_NIKON
Milenko Jovanovic
Kula/Novi Sad

Član broj: 31822
Poruke: 83
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nikon4@jabber.org


Profil

icon Re: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??30.10.2005. u 16:33 - pre 225 meseci
Pokusavao sam da trazim po sajtovima ali nista nisam nasao
Posto je nov smer niko ne zna sigurno
www.safsrbija.com/forum | www.indie-go.com/forum


"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy." Tom Waits
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Linux na ETF-u u Beogradu (Odsek SI)??

[ Pregleda: 3602 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.