Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 77893 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?04.04.2006. u 21:24 - pre 218 meseci
Podrazumeva se eurodizel; niko više u Evropi, pa ni Rumuni ne pravi motore za D2 ;) Mislim da bi na NIS-ovim pumpama kvalitet eurodizela trebao biti ok. Nisam pravio računicu, ali pretpostavljam da treba preći bar 15.000km da bi se primetila neka ušteda.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 04.04.2006. u 22:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.dial.b92.net.



+3 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?09.04.2006. u 10:15 - pre 218 meseci
Citat:
Bryan Fury: Podrazumeva se eurodizel; niko više u Evropi, pa ni Rumuni ne pravi motore za D2 Mislim da bi na NIS-ovim pumpama kvalitet eurodizela trebao biti ok. Nisam pravio računicu, ali pretpostavljam da treba preći bar 15.000km da bi se primetila neka ušteda.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 04.04.2006. u 22:25 GMT+1]


Eurodizel kod nas nije OK - makar tako kazu ljudi koji ga koriste, i koji imaju velike probleme s motorom (pale se one signalne lampice - i kada idu da reklamiraju kazem im se da je to zbog goriva i da u slucaju nekog kvara na motoru, a takvi kvarovi kooooostaaaaajuuuuuu.... nemaju garanciju jer ne sipaju "propisano gorivo" !!!!).

A sto onda prodaju te dizel motore kod nas kada se kod nas ne moze naci "propisano gorivo"!!??? ;-(

A za gas - da se nebi izgubila garancija mora da se ugradi BRC gas od 1200 Eura - pa se to isplati jedino nekom ko bas prelazi ogromne razdaljine (posle 2 godine garancija vise ne vazi, pa se onda moze ugraditi i nesto jeftinije, mada, opet, ne znam liko jeftinije...).
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?09.04.2006. u 11:18 - pre 218 meseci
Jednom prilikom sam slušao neke ljude iz NIS-a koji su rekli da garantuju za kvalitet goriva na izlasku iz rafinerije, ali da ne mogu garantovati šta se posle dešava s tim gorivom od pumpe do pumpe (sad ne znam koliko im je verovati). Ne slažem se da se gas isplati samo onima koji prelaze ogromne razdaljine - gas je duplo jeftiniji a sa kvalitetno ugrađenim uređajima potrošnja je ista, tako da se takva investicija (skup uređaj) otplati posle jedno 20.000 kilometara ili tu negde, što svakako nije neka ogromna razdaljina.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.253.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?09.04.2006. u 19:02 - pre 218 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Sta kupiti za 7 000 evra?
Ako se ne plasis kupovine polovnjaka, a ne bi trebalo ko ima pravilna uputstva sta gde i kako, Fod Focus, Opel Astra, VW Golf IV.
Ko ne zeli da rizikuje, pa se odluci za nova kola bez razmisljanja Dacia Logan. Jedini problem je sto bi trebalo da bude par stotina evra jeftinija jer se na nju ne placa carina, a uvoznik zbog potraznje drzi cenu. Po nekim kalkulacijama, uvoznik zaradi po najjeftinijem primerku oko 1000 evra. Kad bi se moglo otici u Rumuniju i tamo kupiti izasao bi vas oko 6000, ali ne moze...



Ko hoce da prodje jeftinije sa kupovinom Dacie Logana neka ode do pijace automobila u bubanj potoku vikendom. Ja sam bio ovaj vikend i iznenadio sam se koliko se Logana tamo prodaje: sve stari izmedju 3 i 6 meseci. Da li su se vlasnici razocarali ili je nesto drugo u pitanju - ne znam, no bilo je jedno 5-6 takvih vozila tamo, u besprekornom stanju.

 
Odgovor na temu

Lupi

Član broj: 98209
Poruke: 57
82.208.233.*

ICQ: 312


Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?28.06.2006. u 00:14 - pre 216 meseci
Pozdrav !!!

Posto vidim da imas Ladu 110 i ja sam skoro kupio isto ladu 110 prezadovoljan sam sa njom

Kad sam bio sa njom na servis video sam jedan uredjaj za proveru gresaka i ispravnosti automobila

Da li bi mi ti mogao pomoci oko ovoga da mi nadjes gotov uredjaj ili bi mi mogao naci semu za ovaj uredjaj
Lupi
 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?12.07.2006. u 15:02 - pre 215 meseci
Uskoro planiram da kupim Logana - Laureat 1.4MPI.

U firmi imamo nekoliko Logana ovog seta opreme. Vozio sam ga nekoliko puta i imam prilično pozitivno mišljnje o istom. Prilično je prostran, prtljažni prostor je ogroman, ima se utisak lagane i 'tečne' vožnje pri brzinama od oko 100-120 km/h. U odnosu na razne zastave koje sam vozio, što u firmi, što privatno, to je kao da se uđe u avion. Za ove pare nema boljeg NOVOG automobila na našem tržištu. Kupovina polovnog automobila je kupovina mačke u džaku, pa se nisam odlučio za tako nešto.

Što se zamerki tiče, imam ih nekoliko:
1. Vidljivost nazad je očajna. Međutim, servo volan nadoknađuje ovaj problem prilikom parkiranja i manevrisanja na malom prostoru.
2. Jedan od ovih službenih automobila je imao problema sa gasom i prilično je slabo 'vukao'. Kod drugih nije bilo tih problema.
3. Završna unutrašnja obrada ne stvara pozitivan utisak.
4. Kada se uključi klima, čuje se po mom mišljenju prevelika buka ispod haube.
5. Prtljažnik se otvara samo ključem spolja, pa je neprijatno kada se mora isključiti motor da bi neko od putnika izvadio stvari iz istog.
6. Klimatizacioni prekidači su previše zavučeni pa je vozaču nezgodno podešavanje u toku vožnje.

"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?17.07.2006. u 12:02 - pre 215 meseci
Citat:
darkon: Uskoro planiram da kupim Logana - Laureat 1.4MPI.

Što se zamerki tiče, imam ih nekoliko:
1. Vidljivost nazad je očajna. Međutim, servo volan nadoknađuje ovaj problem prilikom parkiranja i manevrisanja na malom prostoru.
2. Jedan od ovih službenih automobila je imao problema sa gasom i prilično je slabo 'vukao'. Kod drugih nije bilo tih problema.
3. Završna unutrašnja obrada ne stvara pozitivan utisak.



Vidljivost pozadi jeste losa, pogotovo u tom paketu opreme gde se dobijaju i nasloni za glavu na zadnjim sedistima. Ali za utehu, vozio sam se u poslednje vreme u mnogo skupljim automobilima u odnosu na Logana (2, 3, 5 pa 5 puta skupljim!) i dobar deo njih ima isti problem!!! Moras da naucis da se sluzis bocnim retrovizorima i to ti je. Ali zanimljivo da recimo odavno VW Polo Classic koji je (kao recimo i Fiat Tempra u to neko slicno vreme) isto imao tako "poviseno dupe" nije bio kritikovan zbog slabe vidljivosti pozadi - a sada kritikuju Logana bas puno zbog toga.

Sto se gasa tice - verovatno je nesto majstorima promaklo prilikom ugradnje, vozio sam se u Loganu sa "preporucenim" BRC gasom - i nisam mogao da primetim da se vozim na gas - vukao je odlicno.

A sto se tice zavrsne obrade... pa, koliko para... :-)

 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?17.07.2006. u 12:15 - pre 215 meseci
Citat:
Sto se gasa tice -

A ne, nismo se razumeli. Nisam mislio na tečni gas, već na to da kada pritisnem papučicu gasa nemam brz odziv motora na isti u recimo trećoj ili četvrtoj brzini. Reč je o Loganu sa benzinskim motorom. Ali opet kažem, to mi se desilo samo sa jednim, a vozio sam tri takva automobila.
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?17.07.2006. u 13:28 - pre 215 meseci
Citat:
darkon: A ne, nismo se razumeli. Nisam mislio na tečni gas, već na to da kada pritisnem papučicu gasa nemam brz odziv motora na isti u recimo trećoj ili četvrtoj brzini. Reč je o Loganu sa benzinskim motorom. Ali opet kažem, to mi se desilo samo sa jednim, a vozio sam tri takva automobila.


Da taj Logan nije bio sasvim nov? Tom motoru treba oko 3000 km da se razradi, tj. da mu karike lepo nalegnu pa tek onda ima smisla meriti performanse, potrosnju goriva itd. - kao uostalom i na vecini slicnih savremenih (low friction) SUS motora.

Ima cak nekih prica da im se kompjuteri programiraju tako da prvih 3-4 hiljade kilometara jednostavno ne dozovljavaju da ga "gazis".


A mozda je taj Logan zaista bio neki primerak koji je imao neki problem na motoru/elektronici ili je sipano neko lose gorivo...


 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?17.07.2006. u 13:36 - pre 215 meseci
Citat:
Da taj Logan nije bio sasvim nov?

Koliko se sećam, tada je prešao nekih 5000 ili 6000 km.
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
*.ear.eu.int.



+3 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?20.07.2006. u 09:30 - pre 215 meseci
Citat:
darkon: Koliko se sećam, tada je prešao nekih 5000 ili 6000 km.



Onda ili je neka falinka na motoru (sto je zaista cudno na motoru koji je presao svega 5000-6000 km) ili je neko u njega sipao neko vrlo lose gorivo :(
Desavalo mi se sa sluzbenim Astrama - bas to sto opisujes - ti das gas, a on kao da se razmislja da li ce da ubrzava ili ne, pa onda kao odluci da hoce, pa polako ubzrava... - a sve je bilo zbog loseg goriva (sipano na jenoj privatnoj pumpi u blizini Bora).
Cim se to gorivo potrosilo - i sipalo drugo - auto je "poleteo" :-)

 
Odgovor na temu

cuore_sportivo

Član broj: 109368
Poruke: 17
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?11.11.2006. u 01:30 - pre 211 meseci
Podrzavam te u nameri da kupis nov auto. Ako nista drugo bar uvek znas kako je i gde je do sada vozen i kako je odrzavan. Polovan (narocito iz VW grupacije) je macka u dzaku i licno ne verujem da ima dobrih za te pare. Moj izbor bi bio definitivno Logan. Em sto je mnogo moderniji auto od ostala dva, em sto je jedini iole pristojno "sklepan." Jeste "sklepan" ali nije preko one stvari tako da je ipak sve u kabini (iako ne nekog kvaliteta) lepo pritegnuto. Motori su provereni Renaultovi koji su odavno preboleli "decje bolesti" jeste da nisu u cvetu mladosti ali je pouzdanost na nivou a i potrosnja je totalno ok. Vesanje je nesto tvrdje nego sto se ocekuje od "Francuza" ali zato je prilicno robustni (kako mi je reklo vise taxista koji su Loganom presli po 50K i vise). Sto se delova tice onda je najgora stvar kupiti Floridu za PSA motorom. Vozis Floridu a placas delove kao za Peugeot!. A i to je relativno jer garantujem da se Logan manje kvari od oba "konkurenta." Jer i kod Lade i kod Floride (Yuga, Zastave... kako li se vec zove) non-stop nesto fali. Znas sve funkcionise ali je uvek tu neka sitnica koja **** stvari. Zato ti preporucujem - Logan. Ostala dva pusti da isrunu u zaboravu kao neuspeli projekti.
 
Odgovor na temu

cuore_sportivo

Član broj: 109368
Poruke: 17
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?11.11.2006. u 01:37 - pre 211 meseci
"Ali zanimljivo da recimo odavno VW Polo Classic koji je (kao recimo i Fiat Tempra u to neko slicno vreme) isto imao tako "poviseno dupe" nije bio kritikovan zbog slabe vidljivosti pozadi - a sada kritikuju Logana bas puno zbog toga."

I ne samo oni vec i: Audi 80 B3 i B4 (vozio sam ga dugo i veoma je nepregledan nazad), Bmw serije 3 E36 (isto - klin), a ni caletova Opel Vectra C nije nista bolja a ni moj Megane II. Jednostavno iole zvucnijim markama niko ne zamera takve stvari vec to i kad kazu promrse kroz zube a Dacia je tu da svako ko sebe naziva novinarom moze da pljuje po njoj i da 10 okolo kaze "jeste, tako je - Rumun ga je proizveo." A sto se prevrtanja tice (na ADAC testu) na kraju je ispalo da su probali da izvrse "irvas test" sa "copavim tockom"!!!!!!

To se zove opstrukcija i nelojalna konkurencija.

Nemojte da mislite da imam nesto od prodaje Dacie ali mrzim predrasude. Logan je izuzetan automobil za te pare. Ja sam razmisljao da ga kupim ali mi se nije svidjao enterijer i zavrsna obrada kabine. I odlucio sam se za Megane i verovatno pogresio jer sam mogao da uzmem dva Logana u punoj opremi ali neko je vec pomenuo proporciju para i muzike.
 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
*.eunet.yu.



+11 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?11.07.2007. u 13:42 - pre 203 meseci
malo da ozivim temu posle godinu dana, kakva su iskustva onuih koji su kupili "rumuna"?
ono sto me od floride odbija je to sto je ipak manja unutra pogotovo za vozaca
ladu nemogu da smislim ocima , ceo zivot se vozim u tome (pre bi uzeo polovnu samaru za 1500 negop novu ladu)
dakle, loganovci kakovam se cini taj auto sada posle predjenih 10-15 000 km?
jel ima neke standardne bubice?
 
Odgovor na temu

pancco
Milan Pancic
Bgd

Član broj: 14449
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?14.07.2007. u 08:37 - pre 203 meseci
Vozim dizela logana 9meseci,taksiram u bg sa njim i vrlo sam iznenadjen,posle 24k km nema cvrcaka u kabini,plastika se ne cuje,malo sam iznenadjen da su plocice menjanj na 22k ali im je rok oko 20k kada sam se malo raspitao kod kolega.Inace potrosnja mu je po guzvi oko 6l(od 5,9 do 6,1-2) a kada je toplo palim klimu i ne gasim motor 7-8 sati potrosnja ode nesto preko 7l.Ima kvar sa rikverc svetlom pokusao sam sa sijalicama ali nista pa cu otici do servisa.Sasvim pristojno vozilo.Potrosnju sam merio tako sto ga 1 u mesecu napunim do vrha i sledeceg izracunam i podelim,znaci realno.
 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
*.eunet.yu.



+11 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?14.07.2007. u 08:59 - pre 203 meseci
Da li se jos uvek isplati uzimati Daciu sobzirom da je sad RO u EU i da je cena vislja skoro za 1000-1200e?
Kad se pojavila bila je oko 6500-6700e cini mi se, sad je skoro 8500 i vise, dizel je oko 9000 to je stara cena.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?14.07.2007. u 14:13 - pre 203 meseci
Citat:
ono sto me od floride odbija je to sto je ipak manja unutra pogotovo za vozaca

Ja ne znam koliki si ti covek pa ti ima manje prostora, al ja znam da imam 186 visinu i 105kg i komotno vozim, a da pritom odrasli covek moze da sedne iza mene!
Stric je sa floridom za dve godine presao 22k i do sada je samo vrsen redovan servis!

Ono sto je ovu temu zgazilo je to da zastava upada u sve veci problem, jel se kooperanti privatizuju i ne zele vise da rade za zastavu, tako da sve menje i manje vozila izlazi iz fabrike!
Najvise ih je zeznuo teleoptik koji je pravio razne sitnice, plovkove, merace oriva, ins tablu...
Kako stvari stoje i pre 2010. godine zastava ce ukinuti modele yuga i floride!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?14.07.2007. u 14:18 - pre 203 meseci
Zeznuli su oni sami sebe. A teleoptik bi opstao da je gledao dugoročno na vreme i proizvodio ono u čemu je bio najbolji. A to nisu bile instrument table za Zastavu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?14.07.2007. u 14:34 - pre 203 meseci
Ee, storm, ne staj mi na muku. Teleoptik je opljackana firma, mogli su da rade i delove za erbas, pljacka je cudo...

Po celokupnoj situaciji, Dacija 1,4 deluje kao najbolja preporuka, Lada ima standardne osobine sto se kvarova tice, nije nista bolja od Zastave, a Florida nece dugo, ipak je to tehnika stara cetvrt veka..

Poz.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?14.07.2007. u 17:32 - pre 203 meseci
Ma teleoptik ce da se izvadi cim stigne svezi kapital, ustvari on je vec stigao :D
Kazu da su vec ugovorili poslova za 3 godine unapred :D
Inace sad problem je sto je privatizovana "elektro raca" koja vise ne zeli da pravi instalaciju za zastavu :( tako da se sad u zastavi bore da otkupe masine za pravljenje instalacije, pa da se instalacija pravi u kragujevcu !
Bas burazer pre neki dan kaze, da ako se uzima dacia bolje je uzeti dizel, jeste da je skuplji, al je mnogo ekonomicniji u odnosu na benzinca!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lada 110, Dacia Logan 1,4 ili Florida In L 1,6 sta kupiti ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 77893 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.