Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za savet u vezi izrade malog projekta

[es] :: .NET :: Molim za savet u vezi izrade malog projekta

[ Pregleda: 1970 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
62.108.101.*



Profil

icon Molim za savet u vezi izrade malog projekta03.11.2005. u 07:55 - pre 225 meseci
Želim da u okviru predmeta Projekat1 napravim neku vrstu adresara sa raznim opcijama,kao što je slanje mail-a,ubacivanje slika i tako to.Za osnovne podatke neke osobe koristio bih bazu podataka.E sad,sve bih to radio u VB.NET-u zbog izrade kvalitetnijeg korisnickog interfejsa(boljeg nego što može Access),a voleo bih da kreiram i neke upite u tu moju bazu.Zanima me da li to može u VB.NET-u(znam za DATA kontrolu,ali mogu li upiti?),ili cu morati celu aplikaciju da radim u Access-u?
Naravno možete mi dati i neki drugaciji predlog,imajuci u vidu da znam samo ova dva alata.

[Ovu poruku je menjao vbvlada dana 03.11.2005. u 08:55 GMT+1]
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: Molim za savet u vezi izrade malog projekta03.11.2005. u 08:40 - pre 225 meseci
Da, možeš iz VB.NET-a, čak je i poželjno jer imaš mnogo više slobode. Skup klasa za radom sa bazama podataka zove se ADO.NET i deo je .NET Frameworka. Možeš pristupiti bilo kojo bazi, pa i Access-ovoj i čak većinu stvari možeš uraditi u design modu Visual Studio-a.
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Molim za savet u vezi izrade malog projekta03.11.2005. u 09:04 - pre 225 meseci
E čuo sam dobre vesti,to sam i priželjkivao,sada mogu da razmišljam i o drugim stvarima.Hvala puno!
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Molim za savet u vezi izrade malog projekta

[ Pregleda: 1970 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.