Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!
(Zaključana tema (lock), by lancia88)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 329734 | Odgovora: 434 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WAN
KONEKT doo - technology and
telecommunication
Srbija

Član broj: 177206
Poruke: 51
77.46.172.*

Sajt: www.konekt.rs


Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!06.01.2009. u 23:03 - pre 186 meseci
Ja sam instalirao VULKAN 3F u stanu od 82m2 i zadovoljan sam radom.
Temperatura vode na izlazu je od 45c-50c sa dva grejača.
Jačine struje je između 10-11A.
Snaga ~ 4500W
Potrošna 40-70kw dnevno ali zavisi od spoljne temperature i zadate temperature na termostatu.








Da stan ostvari potrebnu temperaturu potreno je da sistem radi nekoliko dana (5-7) kao bih se zidovi zagrejali.
Moj drugar ima isti sistem instaliran (vulkan3f) u kući 140m2 na Avali. Negove karakteristike:
dvocevni sistem bakar, panelni radijatori, 3 eletrode, 10A, 48C voda na izlazu, temperatura u kući 22-24C. Snaga ~ 6600W


[Ovu poruku je menjao WAN dana 07.01.2009. u 00:34 GMT+1]
 
0

tukidid

Član broj: 141594
Poruke: 119
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!07.01.2009. u 04:15 - pre 186 meseci
-hm ovo pobija pricu da 3 fazni je navodno lose konstruisan (mozda ne kod svih proizvodjaca doduse) - ne pravi jonizaciju po celoj zapremini zato slabo greje
Nego dal je pre pustanja uradjeno ciscenje/ispiranje te zastita instalacije od korozije kao i ugradnja filtara prljavstine/piljevine?
(narocito ako su novi aluminijumski radijatori)-pogledati rusko uputstvo
www.galan.ru/support/store/galan.ochag-gayzer-vulkan.pdf
(usput jel pomenutih 2m iznad kotla bitno samo ako se ne zeli pumpa?)

-inace,s drugog foruma ...
NE NIKAKO.Verujte mi imam bogato iskustvo od 2 sezone pacenja sa njim.Jednostavno stvar ne moze da radi.Prvo je muka pogoditi odnos vode i sode bi.A kada i posle nekoliko dana mixanja kada konacno proradi tek onda vas ceka posao.Ne znam kako ali stvara nevidjeni pritisa u sistemu ,tako da morate da liftirate radijatore svakih sat vremena. U suprotnom bi vam rastom pritiska porasla i amperaza cime bi doslo do izbacivanja osiguraca.
Kotao jako sporo zagreva i tako da otprilike radi maltene bez prekida.Njegova potrosnja je 5-7 kw(cesce 7)pa vi izracunajte koliko je to ekonomicno,a jos se i ne ugrejete.Kada trazite savet na kontak telefon ,kazu vam sve sto vec i znate,a nista sto bi pomoglo da radi.Samo ne znam na koju foru su dobili sve one nagrade...

-znaci osiguraci ne izbacuju od prljavstine no od pritiska ali zasto toliki pritisak?
 
0

WAN
KONEKT doo - technology and
telecommunication
Srbija

Član broj: 177206
Poruke: 51
212.200.241.*

Sajt: www.konekt.rs


Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!07.01.2009. u 13:17 - pre 186 meseci
Ja sam se razmisljao da instaliram dva monofzna ali sam uzeo ipak trofazni kotao i stvrno se pokazao bolje ( zbog usteda prostora) ali misli da dva monofazna bolje greju.
Sistem je naravno ispran pre upotrebe i posedujem filter za nećistoće.
Na svakom radijatoru je instaliran ispusni ventil koji služi za ispiranje radijatora. Neka preporuka da se sitem čisti jedanput godišnje, ako nekog
ne mrzi dobro je i dva puta. Kada se prestane sa grejanjem bito je da se ispusti voda iz sistema i očisti kotao(elektrode).
Ovo mi je prva sezona, neka relana zapažanja mogu izneti za dva meseca.
Sto se tice pristiska on je ok, u sistemu treba da bude do 2bara. A osigurac je namerno iskljucen (rade samo dve elektrode tj. dve faze na kotlu)

 
0

zokivs
vojvodina

zokivs
Član broj: 90963
Poruke: 106
93.86.148.*



+1 Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!08.01.2009. u 00:59 - pre 186 meseci
Citat:
novicar: Za srebrnog letaca

Vladane, majstori su mi instalirali grejanje i od prilike to funkcionise ovako: radom nekih sat vremena postize temperaturu od 60 stepeni na izlazu, a na amper metru dostize do 24A. Da li mozes da mi objasnis koliko kilovat sati struje trosi na sat vremena, i koliko je opterecenje po fazama. Ovo mi je potrebno s obzirom da mi razni strucnjaci daju svakojaka misljenja i objasnjenja. Jos uvek se nisam preselio tako da ti ne mogu reci kako kod mene to funkcionise, pustili smo samo jednom da to isprobamo. Zato me i interesuje potrosnja a i to da li je neophodno da se ukljucuje s vremena na vreme i koliko cesto s obzirom da se do kraja zimske sezone necu preseliti. Unapred zahvalan.



24 ampera trosi ukupno ako radi sat vremena potrosnja po satu ti je ako je monofazni 24x220=5,2kilovata a ako je na dve faye 24x380=9,1 kilovat potrosnja na dvofaznom je veca ali pre postize zadatu temperaturu samim tim manje radi.
 
0

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
79.101.213.*



+1 Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!08.01.2009. u 12:57 - pre 186 meseci
Ako je potrebno 5 dana da bi se stan zagrejao, onda ....
 
0

novicar
Novica Radulovic
dipl.ecc
Zaječar

Član broj: 196810
Poruke: 13
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!08.01.2009. u 17:06 - pre 186 meseci

Prijatelju, pa valjda je ovaj moj OGANJ-3 priključen na tri faze jer je trofazni...
 
0

WAN
KONEKT doo - technology and
telecommunication
Srbija

Član broj: 177206
Poruke: 51
93.86.45.*

Sajt: www.konekt.rs


Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!08.01.2009. u 21:23 - pre 186 meseci
Pa da na tri faze. Ali nula je nakaćena kao posbena elektroda. Tako da mislim ( ispravi te mi ako grešim)
da je svaka faza ide prema nuli jer ako uključim sam jednu fazu grejač radi.
Koliko sam ja svatio u kotlu se nalaze 3 elektrode (faze) po obodu i elektroda u sredini (nula).
Tako da se snaga računa: amperaža X 220V X broj faza.


 
0

zokivs
vojvodina

zokivs
Član broj: 90963
Poruke: 106
93.86.148.*



+1 Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!09.01.2009. u 15:11 - pre 186 meseci
[/quote]
Citat:
novicar: Prijatelju, pa valjda je ovaj moj OGANJ-3 priključen na tri faze jer je trofazni...


Pa sta ti pise na Ampermetru koliko ampera ti vuce? Ampermetar ti meri jednu fazu (izuzev EPK02 gde je napon struje 380v pa ampermetar meri izmedju faza) 24Ampera sta ti je to jel si ti sabrao 8Ax3=24A ili sta ?
a ni negledam u pasulj da znam da si ugradio trofazni .
Nevaras se WAN!
 
0

s-mart

Član broj: 209300
Poruke: 5
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!21.01.2009. u 15:50 - pre 185 meseci
Pre nekoliko meseci sam prvi put čuo za Kotao iz ruske podmornice, i to sticajem okolnosti jer je moj tast tada jurio polovnu peć na čvrsto gorivo, pa nam je neki lik nudio isti, no to nas nije interesovalo. Danas sam ponovo došao u dodir sa pomenutim kotlom, opet sticajem okolnosti, kada me je poslovni saradnik upitao može li i kako, sa unimerom da izmeri jačinu struje u sistemu za grejanje, jer njegov instrument na sistemu stalno zakucava. Reč po reč, došao sam do saznanja da mu je prethodnog meseca stigao račun za struju cca 25.000.00 din, za kuću od oko 200m2. To me je prilično zaintrigiralo, pa sam malo čačnuo po netu, da vidim o čemu se tu zapravo radi. Na web-stranama proizvođača nisam našao ni jednu informaciju koja bi zadovoljila moju znatiželju, pa sam tragao dalje i završio na ovom forumu. Pročitao sam sve postove na ovoj temi, objavljene u ovih nekoliko godina i došao do određenih saznanja na osnovu kojih, pomenuti sistem ne bih preporučio ni naj ljućem neprijatelju, no izbor je vaš.
Javljam se iz čisto humanitarnih razloga, jer želim da sprečim nečiju tragediju. Neko je pitao, može li se ovaj kotao koristiti kao protočni bojler. Može, ali SAMO JEDNOM !!! Zapravo, može i više puta, ali jedna osoba može samo jednom da se tušira, POSLEDNJI PUT U ŽIVOTU !!! Sistem ovakav kakav je, je izuzetno opasan i treba ga zabraniti, jer je u stalnoj GALVANSKOJ SPREZI sa radijatorima, pa veoma lako može da se desi nesreća. Pozivam STRUČNJAKE koji kroz čitav post preporučuju i brane ovaj sistem (a brane zapravo svoju egzistenciju), da ovde objave ATESTE KVALITETA i ATESTE BEZBEDNOSTI, kao i prestižne CE SERTIFIKATE, na koje se pozivaju u svojim postovima, pa onda možemo dalje da pričamo o svemu ostalom. Što se ekonomičnosti tiče, definitivno najekonomičnije grejanje je SOLARNO, sa bilo kojim dogrevanjem, tako da priča kako je Turbo-Mega-Giga najekonomičniji, nikako NE PIJE VODU !!
 
0

s-mart

Član broj: 209300
Poruke: 5
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!21.01.2009. u 17:21 - pre 185 meseci
Takođe, za sve koji su stvarno zainteresovani da saznaju nešto više o (OZBILJNOM) ekonomičnom grejanju i grejanju uopšte, preporučujem knjigu - Majstor2 (na kvadrat) - Štedljivije grijanje, u izdanju hrvatskog Večernjeg lista (http://rapidshare.com/files/12...ivije_Grijanje_-_No_1.pdf.html).
 
0

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
91.150.109.*



+1 Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!21.01.2009. u 18:10 - pre 185 meseci
Haha ,evo pitajte i jednog matorog glumca kome su ugradili u stan pa posle mesec dana zvao ,da ne imenujem majstora poznat je u Kragujevcu , da mu vadi to napolje i da mu stavi " pravi" kotao . LOL.
Inace poznati glumac zivi tu u blizini teatra " Joakim Vujic" u centru.... za slucaj da letac pita koji je taj ...
 
0

mrks
cacak

Član broj: 159124
Poruke: 2
212.200.60.*



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!27.01.2009. u 18:05 - pre 185 meseci
Zdravo svima.
Zanima me iz kojih je razloga taj glumac izbacio "TO" NAPOLJE.Sta su bili razlozi?
Postavio sam pitanje,jer mnogi su skepticni?
 
0

novicar
Novica Radulovic
dipl.ecc
Zaječar

Član broj: 196810
Poruke: 13
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!27.01.2009. u 22:02 - pre 185 meseci

Pitanje za WAN:
- Pročitao sam maš post i zamolio bi vas da mi kađete kako ste uspeli da postignete te parametre, jest li dodavali nešo u bodi i šta-koliko? Ja sam u stanu od 81m2 instalirao Oganj-3, i majstori su mi u sitem stavili samo vodu iz mreže, pa sam u startu imao situaciju da za nekih sat vremena na izlazu bude nekih 55C a na ampermetru je dostigao oko 24A, ali nakon nekoliko sata rada situacija je bila sledeća, temeratura je padala ispod 50C do 45C na izlazu a i na ampermetru je pokazivalo opadanje pa se je spustilo do 10 i ispod. A pritom nije isključivao jer nije mogao da nabije zadatih 60C na izlazu. Dali je potrtebno da u sistem dodam nešto i sta - koliko?
Unaprerd hvala!
 
0

zokivs
vojvodina

zokivs
Član broj: 90963
Poruke: 106
93.86.195.*



+1 Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!27.01.2009. u 22:25 - pre 185 meseci
Nema jos Wana pa cu ti ja reci sta sta bi trebao da uradis: Iskljucis sve ,zatvoris slavine ispred i iza grejaca i skines one tri elektrode ,videces sta se sve nahvatalo na njima necitoca i prljavstina ...kamenac nije, a moraces i da doobro isperes sistem jako jako dobro od necistoce da se nebi opet nahvatalo. ako posle ciscenja samo vratis elektorde i pustis vodu i ukljucis sistem videces da ce ti se amperaza opet popeti sama(ali ti je sistem prljav ) Dodaje se to i vrapci vec znaju soda bikarbona (ja je izbegavam hoce da razgradjuje sve i da jos vise stvara necistoce u sistem ,bolja je SO a mozes i kalgon ,prasak ili antifriz ,a ali mislim da ti nista nece trebati ,nego da ces ti morati da dodas destilovanu vodu ako zelis da skines amperazu.
 
0

delija 10
Beograd

Član broj: 193333
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!28.01.2009. u 08:31 - pre 185 meseci
Pozdrav,

citam danima ovu temu i vagam, racunam... Uzeti cudo tehnike ili ne. Mnogo oprecnih misljenje, i sto vise citam sve mi je manje jasno.

Nije mi jasan covek koji sve kupi ugradi i posle tri dana prodaje. S kojim kotlom i podnim grejanjem (plinskim, na cvrsto, elektro) za 3 dana moze da se zagreje pod, zidovi i uspostavi toplotna ravnoteza u kuci da bi se sistem hvalio ili kudio? Moj prijatelj je prosle godine sistem podnog grejanja s obicnim elektro kotlom stelovao danima, ali mu zato ove godine besprekorno funkcionise (posle par dana kad se kuca ugreje).

Nije mi jasan ni onaj sto dobija racun za struju 1.500 din! he he!

Prvo pitanje koje mi je covek koji to ugradjuje u BG a zastupa pomenutu firmu iz KG je : Da li je instalacija nova? Da li su Al radijatori?
E mozda je to odgovor na probleme onima koji su ugradili Oganj i Vulkan na vec koriscene instalacije. Cini mi se iz procitanog, da je sastav vode najbitnija stvar u celoj prici i da oni koji nemaju adekvatnu vodu u instalaciji ili im je ista prljava, imaju problema sa ovim kotlovima. Zato se, valjda, insistira na ciscenju sistema i 2 puta godisnje.

Elem, da li bi neko ko koristi ovu stvar kuci, a zivi u BG ili okolini, bio voljan da mi pokaze taj sistem i kaze svoje utiske?

Hvala unapred i pozdrav
 
0

tetreb995
tetreb995
privatnik

Član broj: 154799
Poruke: 100
93.86.229.*



+1 Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!28.01.2009. u 09:42 - pre 185 meseci
Nas Glumac se "smrzavao" a racun za struju ga " grejao" .....
Pa koji bi razlog bio da izbaci . Uglavnom , kako nekima nije jasno da to jednostvano NE moze da funkcionise onako kako bi konstruktori zeleli da nam prodaju ....
 
0

mrks
cacak

Član broj: 159124
Poruke: 2
212.200.60.*



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!28.01.2009. u 11:03 - pre 185 meseci
Veliko HVALA tetreb(u)995 na velikoj ISKRENOSTI.Licno poznajem coveka koji se grejao na kotao na struju.Ugradio je ovaj "cudestan" uredjaj i nakon tri dana zvao majstora da ga skine i vrati klasican kotao.Dokaz svemu ovome je taj sto je taj lik vodio preciznu potrosnju struje(sto je velika stavka u danasnje vreme).On je cak vodio dnevnu evidenciju potrosnje u prethodnih 5 godina.
Kada je video da mu je za 30% skocila potrosnja(iako mu je proizvodjac tvrdio da ce imati za 30% MANJU potrosnju od klasicnog kotla na struju) sa ovom "cudesnim" uredjajem nije se ni sekunde razmisljao sta da uradi, iako ga je sve ovo kostalo par stotina eura.
Svaki dan redovno cita ovaj forum i SMEJE se,ali ne zeli da se ukljucuje u raspravu,jer je svestan da je ovo "brdoviti Balkan"
Veliki pozdrav za sve iskrene forumase kao sto je tetreb995
 
0

novicar
Novica Radulovic
dipl.ecc
Zaječar

Član broj: 196810
Poruke: 13
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!28.01.2009. u 19:18 - pre 185 meseci


Čovek hvala u svakom slučaju, ali ja sam ugradio nove radiatore tj. ceo sistem je nov a i majstor koji je ovo motirao mi je rekao da je predhodno isprao instalaciju, i da je čista, a povrh svega ovaj sistem mi radi nepuna 6 - 7 časova, pa zar da se za tako kratko vreme zaprljaju te elekrtode?
 
0

delija 10
Beograd

Član broj: 193333
Poruke: 30
*.verat.net.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!28.01.2009. u 19:45 - pre 185 meseci
a sta se tebi desava sa grejanjem? sta nije u redu?
 
0

novicar
Novica Radulovic
dipl.ecc
Zaječar

Član broj: 196810
Poruke: 13
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!29.01.2009. u 21:13 - pre 185 meseci


Ako mene pitas, onda je sledeće: Kupio sam Oganj-3 i istalirao u stanu površine 81m2, posle nekih 5h rada temperatura je sa nekih 55C na izlazu i 23A, spala na 45C na izlazu i 11A, a pritom sam potrošio oko 38kv, a kotao nije isljučivao svo vreme. A uzeo sam ovaj Oganj-3 da bi kao za kraće vreme postigao temperaturu i ravnomernije opteretio faze u stanu jer na ulazu u zgradu kod strujomera imam osigurače od 32A a u stanu na tabli ima od 25A, mada sam struju za kotao doveo direktno odozdo na automatiku kotla gde su osigurači od 32A, uz sve to presek kabla odozdo do stana i do kotla mi je 6mm, što je kažu dobra stvar jer nije svuda tako već je mnogo manji promer i kabla i osigurača.
Sve u svemu, to je to ali nisam zadovoljan jer mi kotao radi non-stop ne nabija teperaturu na izlazu 60C a troši li troši kilovate, smatram da bi trebao brže da postigne traženu temperaturu i da iskljućuje, a ne znam kako to da postignem?
Ako neko zna neka kaže, biću mu zahvalan!!!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Hiper-super grejač!Grejač iz podmornice?!
(Zaključana tema (lock), by lancia88)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 329734 | Odgovora: 434 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.