Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PES 5 - Ajmo ponovo

elitemadzone.org :: MadZone :: PES 5 - Ajmo ponovo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10369 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 00:18 - pre 224 meseci
Ajmo ponovo sve dok se moderatorima ne svidi ono o cemu mi pricamo, jer ipak su oni najvazniji a ne mi, korisnici.

Ja mislim da je igra odlicna i da FIFA nema sta da trazi u duelu sa ovom igrom. Ima PES5 nekih mana ali se nadam da ce neki patch to da ispravi. FIFA-in gameplay je smesan u poredjenju sa ovim.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 00:48 - pre 224 meseci
Hmm sto se tice pes5 kao sto sam rekao do sada je najbolji fudbal koji sam igrao.
Sto se tice fife pes5 je majka za njega.
Mozda u fifi je bolja grafika i narvno cime se svi hvale da su dresovi igraca super uradnjeni ali igrivost ne.
Pes5 sam igrao samo na ps2 na kompu ne, i sad jedan vazan info za sve koji nisu znali
90% ljudi kupuje ps2 samo zbog PES,a sad ako bolje pogledas ne verujem da 90% ljudi uzima kompas zbog te fife.
Poz.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 01:02 - pre 224 meseci
To za grafiku uopste nije tacno. Igrao sam Fifu 2006 i nisam mogao da verujem koliko je grafika losa. nesto mutna...nista se ne vidi. A sto se dresova tice, pa ajde ja cu da dam neki screenshot pa da se vidi koliko su detaljno uradjeni dresovi u PES-u.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.53.eunet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 01:17 - pre 224 meseci
IMHO, od kada se na tržištu pojavio Winning Eleven 7 (to je valjda PES3, ako se ne varam), taj serijal definitivno je prešišao FIFIN na svim mogućim poljima, a tu pre svega mislim na gameplay.Takođe, ono što mi se ne dopada kod FIFE jeste nedoslednost prilikom modeliranja igrača (doduše FIFA 2006 nisam imao prilike da vidim, tako da ne mogu da tvrdim, ali u prethodnim verzijama je bilo tako), odnosno igrači koji su zvezde su verno urađeni (čak i mnogo bolje nego u PES-u), dok se neki manje poznati igrači, pa čak i neki poznatiji, jednostavno ne mogu prepoznati, dok su kod PES serijala svi igrači manje-više verno preneti.Rekao bih da je ono što FIFA serijal održava u životu jedino to što EA ima licence za korišćenje pravih imena igrača, klubova i takmičenja, kao i za poznate i popularne muzičke numere.Voleo bih da vidim šta bi bilo da je situacija obrnuta.Mogao bih da se kladim da FIFA ne bi imala ni 10% tržišta, ako i toliko.Doduše, možda i grešim jer FIFA (koja je dosta duže prisutna na tržištu) ima gomilu fanova, međutim znam mnoge koji su od kada se pojavi WE7 (PES3) naprasno promenili mišljenje (i ja spadam u ovu grupu), a posle PES4 i PES5 ga samo još više zacementirali.U svakom slučaju, iako i ni jedan, ni drugi nisu savršeni, PES je bliži realnom fudbalu, što može da potvrdi svako ko iole prati ovaj sport.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 07.11.2005. u 02:18 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 01:38 - pre 224 meseci
Amen to that!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 06:22 - pre 224 meseci
Zasto mesate PES i WE?
To su fudbali drugacije asocijacije prvi tezi vise simulaciji drugi arkadi (kao fifa)

Elem,
FIFA da ima licence bogastvo klubova ali koliko ce vas izabrati neki klub iz USA npr
koga boli za to. PES ima fenomenalnu master ligu. FIFA ima bolju mjuzu i poznate izvodjace , ok sve je to lepo ali ja ocu da igaram fudbal a ne da sedim u meniju i slusam Bon Jovie. Zvuk u igri je bolji u FIFI naravno zbog budzeta iako se zvuk u PES popravio od prethodne verzije bar za klasu.
Grafika je bolja u PES igracu su kompaktnije uradjeni nekako su kao ziva bica prava
a u fifi fuj. Teksture trave su bolje u PES za 2 koplja. Publika je krsh u jednom i u drugom.
Ono sto pored mnooooogo boljeg Gameplaya izdvaja PES od fife su gomilja sitnih detaljcica , sjajan replay mode kog fifa nikada nece imati sa njenim bzv uglovima kamere , golovi koji su uvek drugaciji sto je jedna od glavnih prednosti. Nikada necete znati kakav cete go dati. Svaki gol je prica za sebe a FIFA pritiskas ko sumanut taster za dobacivanje dok lopta ide od noge do noge dodjes u 16 sutnes i pomolis se Bogu.

Zamerka PES previse se lako prave faulovi.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 08:20 - pre 224 meseci
Citat:
Zasto mesate PES i WE?
To su fudbali drugacije asocijacije prvi tezi vise simulaciji drugi arkadi (kao fifa)

Daj covece, to su dva POTPUNO ISTA fudbala za dva razlicita trzista. Winning eleven izlazi nekoliko meseci pre PES-a, i to naravno u Japanu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 10:39 - pre 224 meseci
Pes5 je za fifu06 keva. U fifi mozes da postignes gol na 6-7 fora i to je dok na pes-u mozes na hiljadu nacina postici gol.
Citat:
Mefisto_soad
90% ljudi kupuje ps2 samo zbog PES,a sad ako bolje pogledas ne verujem da 90% ljudi uzima kompas zbog te fife.

Tacno
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 10:57 - pre 224 meseci
Ne mogu da se porede,naravno da je PES i mama i tata FIFi!

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 11:09 - pre 224 meseci
Jedino poboljsanje (koje nije bas nesto odradjeno al' 'ajde) je kod izvodjenja kornera na fifi06, jer nema vise onih 1, 2, 3 igraca.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 11:20 - pre 224 meseci
da to je tacno za korner vratila se stara dobra strelica.

@nabuko
otkad ja pratim ta dva fudbala nisu ista.
Koja trzista ? pa zasto onda WE prevode i na eng?
Jesu li tebi slicni WE8 i PES5 ili 4?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 11:31 - pre 224 meseci
Ja nisam probao ni we ni pes ali sam igrao, i igram fifu 06, i meni se igra dopada, e sad kako vi pricate da su mnogo bolji ovi drugi moracu da probam i njih, samo mi recite sta da trazim, tj koji je zadnji deo we ili pes-a???
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.207.EUnet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 12:03 - pre 224 meseci
Citat:
otkad ja pratim ta dva fudbala nisu ista.
Koja trzista ? pa zasto onda WE prevode i na eng?
Jesu li tebi slicni WE8 i PES5 ili 4?

Koliko ja znam PES i WE su iste igre samo što je PES namenjen USA tržištu, a WE japanskom i evropskom, u stvari azijskom i evropskom da budem precizniji.WE8 je ekvivalent PES-u 4, a PES5 je u stvari WE9.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pivce

Član broj: 17242
Poruke: 182
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 13:32 - pre 224 meseci
koja je minimalna konfiguracija za PES5? Da li je mnogo zahtevniji od "cetvorke"?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 18:56 - pre 224 meseci
Citat:
Jesu li tebi slicni WE8 i PES5 ili 4?

Nisu slicni vec su potpuno isti. WE8 je ekvivalent PES-u 4, a WE9 je isto sto i PES5.

Citat:
koja je minimalna konfiguracija za PES5? Da li je mnogo zahtevniji od "cetvorke"?

Pa nije to fifa da svaka sledeca zahteva novu generaciju grafickih kartica. Cak bih rekao da je manje zahtevan PES5 od cetvorke jer su na Wide pogledu ukinuli publiku, a sve iz razloga smanjenja laga kod online play-a.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 19:28 - pre 224 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Nisu slicni vec su potpuno isti. WE8 je ekvivalent PES-u 4, a WE9 je isto sto i PES5.

Gledaj nabuko, na ps1 se secam da je bilo razlika u igranju, ali to je bili sitni detalji koji se mogu primeti samo kad igras 5h+ dnevno (a ja sam igrao :D), sad ne mogu da se setim tacno (cini mi se da je ocena kod recobe bila razlicita 93-we, a 94-pes (kod suta).
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 19:38 - pre 224 meseci
U PES-u su igrači oduvek bili kockasti i strašno loše uradjeni (a tek imena igrača izgrešena) dok je to u Fifi oduvek bilo na najvišem nivou.
Zar je tebi lakše da igraš fudbal sa kockastim igračim, a da i je fizika pokreta dobro uradjena ili daigraš sa fenomenalnim (skoro kao realnim) igračima a da je fizika 1 stepen iposd PES-a?

edit: sredjivanje teme

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 08.11.2005. u 00:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 20:17 - pre 224 meseci
Citat:
U PES-u su igrači oduvek bili kockasti i strašno loše uradjeni (a tek imena igrača izgrešena) dok je to u Fifi oduvek bilo na najvišem nivou.

Jesi li ti ikad video neku noviju verziju od WE4 ? Grafika jeste u to vreme bila kockasta, ali pogledaj samo na šta je u to vreme ličila grafika u FIFI, ko da ih je neko vakuumirao :)
A što se tiče "izgrešenih" imena zaboravio si da napomeneš jednu bitnu činjenicu, a to je da su imena morala biti pogrešno napisana zbog ekskluzivne licence za većinu klubova i igrača koju poseduje EA, što znači da KONAMI sve i kada bi imao para, ne bi mogao da plati za korišćenje pravih imena igrača, jer pravila ekskluzivne licence to zabranjuju.Taj bezobrazluk EA je i najveći problem u celoj priči, jer iskreno pose*em se na kompaniju koja se na taj način suočava sa konkurencijom, umesto da to čini kvalitetom, koji očigledno poseduje, ali ne u dovoljnoj meri.
Citat:
Zar je tebi lakše da igraš fudbal sa kockastim igračim, a da i je fizika pokreta dobro uradjena ili daigraš sa fenomenalnim (skoro kao realnim) igračima a da je fizika 1 stepen iposd PES-a?

Fizika je relativno dobro urađena i u jednoj i u drugoj igri, ali ono što ih bitno razdvaja jeste gameplay i raznovrsnost u igri, koja je svakako na strani PES-a.FIFA mi je nekako generička, tj. svaka utakmica liči jedna na drugu, dok je u PES-u svaka utakmica priča za sebe.
E sad sve ovo, je moje subjektivno mišljenje, osim onog dela o licenciranju, koji je nažalost živa istina.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 07.11.2005. u 21:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 07.11.2005. u 21:20 GMT+1]
edit: sredjivanje teme

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 08.11.2005. u 00:37 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 21:21 - pre 224 meseci
Citat:
Deda_Mraz: U PES-u su igrači oduvek bili kockasti i strašno loše uradjeni (a tek imena igrača izgrešena) dok je to u Fifi oduvek bilo na najvišem nivou.

Vidim da ti ne poznaj bas nesto materiju ;)
Citat:
Deda_Mraz: Zar je tebi lakše da igraš fudbal sa kockastim igračim, a da i je fizika pokreta dobro uradjena ili daigraš sa fenomenalnim (skoro kao realnim) igračima a da je fizika 1 stepen iposd PES-a?

Ko je pominjao fiziku? I ako ti je bitnija grafika od igrivosti, onda idi gledaj neku tekmu(uzivo) najjaca je grafika.
Citat:
Marko_L:A što se tiče "izgrešenih" imena zaboravio si da napomeneš jednu bitnu činjenicu, a to je da su imena morala biti pogrešno napisana zbog ekskluzivne licence za većinu klubova i igrača...

Kad se samo setim ti lepih dana kad smo ja i moj ortak prepravljali ta imena, ali na we serijalu. koji je bio nekako bolji, brzi od pes-a.

edit: sredjivanje teme

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 08.11.2005. u 00:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: PES 5 - Ajmo ponovo07.11.2005. u 21:57 - pre 224 meseci
A kad smo već kod toga postoji gomila sajtova gde se mogu skinuti prava imena igrača i klubova za PES/WE serijal, tako da i ta prednost FIFE nije nešto drastična.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: PES 5 - Ajmo ponovo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10369 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.