Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispis labela i memo-a u Quick reportu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Ispis labela i memo-a u Quick reportu

[ Pregleda: 1964 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drcvz

Član broj: 74168
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Ispis labela i memo-a u Quick reportu13.11.2005. u 09:58 - pre 224 meseci
Pozdrav svim clanovima ovog foruma!

Imam jedan problem i nadam se da ce mi netko pomoci. Napravio sam jednostavnu aplikaciju u Delphiju (ne koristi nikakvu bazu podataka). Htio bih sadrzaj memo polja i edit polja ispisati pomocu Quick report komponente. Najprije bi se trebao ispisati jedan QRMemo, a nakon njega bi sljedila QRLabela. Ne znam kako da zadam pozicije QRMemo-a i QRLabele na reportu, a da se one medjusobno ne preklapaju. Naime, problem je taj da QRMemo koji ispisuje sadrzaj memo polja s forme moze biti varijabilne visine (Height), ovisno o kolicini teksta koji je unesen u memo polje na formi. Postavio sam AutoSize property od QRMemoa na False, AutoStretch na True i WordWrap na True. Za poziciju QRLabele koristio sam sljedecu logiku: QRLabel.Top := QRMemo.Top + QRMemo.Height + 2.

Medjutim, to ne funkcionira. QRMemo mi uvijek ispisuje maksimalno 4 reda teksta, i preklapa mi QRLabel komponentu.

Zanima me zasto se ispisuju samo 4 reda teksta i kako da programski podesim poziciju QRLabele ispod QRMemoa. Isto tako me zanima razlika izmedju QRLabel.Height i QRLabel.Size.Height.

Hvala svima na odgovoru
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Ispis labela i memo-a u Quick reportu14.11.2005. u 22:28 - pre 224 meseci
Ne znam zasto ti to ne bi radilo. Postavis QMemo.AutoSize na True i WordWarp na True tako da se sirina nece menjati, a visina ce se racunati na osnovu texta pa mozes da stavis QLabel.Top := QMemo.Top + QMemo.Height + Rastojanje.
Pre bih ti preporucio da koristis band-s pa ce se QReport sam starati o pozicijama komponenti. Postavis na jedan band memo, a na sledeci band postavis label i to je to :)

P.S.
Kontrola.Height ti daje visinu u pixelima, a Kontrola.Size.Height daje visinu u jedinicama koje si odabrao za QReport (pixeli, cm, mm, inch...).

[Ovu poruku je menjao Srki_82 dana 14.11.2005. u 23:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Ispis labela i memo-a u Quick reportu

[ Pregleda: 1964 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.