Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007?

elitemadzone.org :: MadZone :: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7280 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 13:55 - pre 224 meseci
Ima da se peva pod satrama u znak veselja sto ce nas braniti profesionalna Srpska vojska.

Podseticu Vas na izjavu ministra Stankovica,koju prenosi "Politika":
"Vreme stajace vojske je definitivno proslo. Koncepcija koju sada imamo u neskladu je sa njenom potencijalnom upotrebom!"

Ja sam uvek bio za profi tipove,vrhunski motivisane,odlicno placene i obucene! Sta Vi mislite o ovoj proceni ministra Stankovica?





[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 20.11.2005. u 14:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 20.11.2005. u 15:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 17:43 - pre 224 meseci
Nema šanse da se to obistini,sigurno ne 2007,jer država neće imati para za profesionalnu vojsku.

Sve procene govore da će se to desiti tek 2009 ili 2010.To što on priča su sasvim nerealne procene.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 18:19 - pre 224 meseci
Daj Boze brate,bio bih presrecan da se tako nesto ostvari...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 18:57 - pre 224 meseci
ja se nadam da nijedna vojska na ovim prostorima vise nikad nece imati posla.

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 20.11.2005. u 19:58 GMT+1]

 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 21:46 - pre 224 meseci
Teško će to biti u skorijoj budućnosti,jer ne treba nikako izgubiti iz vida naoružavanje nove generacije šiptarskih terorista na Kosovu,a ako,ne daj bože,dobiju nezavisnost za dve-tri godine,tek tad ćemo imati potrebe za pojačanom vojskom na granicama.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 22:11 - pre 224 meseci
Pa pazi drugar,to na granicama to i treba da cuvaju profi vojnici.Sta mislis da regrut za 2 meseca sluzenja vojske cuva "granicu" sa Kosovom od siptarskih terorista visetruko vise obucenih(od regruta naravno).To i treba da radi profi vojska koja je na nivou zadatka.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 22:19 - pre 224 meseci
Pa valjda su vise shvatili da im je jeftinije drzati jednog profi vojnika nego 10 gustera..
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 20.11.2005. u 23:48 - pre 224 meseci
Citat:
Stefano: Pa pazi drugar,to na granicama to i treba da cuvaju profi vojnici.Sta mislis da regrut za 2 meseca sluzenja vojske cuva "granicu" sa Kosovom od siptarskih terorista visetruko vise obucenih(od regruta naravno).To i treba da radi profi vojska koja je na nivou zadatka.


U pravu si,ali stvarno mislim da Srbija još nema uslova da profesionalizuje vojsku.To mnogo košta,a država nam je siromašna za tako nešto.Ako se profesionalizuje,to će se verovatnije desiti oko ili posle 2009 godine,ali će zato trebati da se kupi brojna nova tehnologija i da se naša vojska uskladi sa NATO standardima.

Zbog svega gore pobrojanog,teško da možemo da se nadamo ukidanju "guštera" u skorije vreme.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 06:30 - pre 224 meseci
Sto se toliko lozite na profi vojnike. Ono sto sam ja imao priliku da vidim su ljudi koji su totalno nesposobni u 90% slucajeva.
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 07:41 - pre 224 meseci
Citat:
Shadowed: Sto se toliko lozite na profi vojnike. Ono sto sam ja imao priliku da vidim su ljudi koji su totalno nesposobni u 90% slucajeva.


A gde to?
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 08:21 - pre 224 meseci
Npr. u Užicu, gde novodošavši profesionalac (mlađi vodnik) nije znao da repetira pušku već je mislio da se zaglavila.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 09:40 - pre 224 meseci
ili gomila svezih vodnika `99 koji su prosli kurs od 6 meseci i onda ih spasavas od svega i svacega!!!
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 09:55 - pre 224 meseci
Ovde se ocigledno radi solidna zamena teza. Kod nas (poodavno) postoji kategorija "vojnik po ugovoru", sto je obicno sinonim za ljude koji bas i nisu uspeli da nadju neki normalniji posao u civilstvu pa rezonuju "dobro, imam hranu, imam smestaj, plata je takva kakva je, pa ajde...". E, od te kategorije ce se stvarati profesionalna vojska, na nasu veliku zalost. O psihofizickoj pripremljenosti i profesionalnoj obucenosti doticnog kadra necu da trosim reci... Nije sve njihova krivica - izdrzavanje profesionalnog vojnika recimo Madjarsku kosta oko $35K godisnje, Grcku oko $50K, cisto kao reper zemalja u okruzenju, a mi o tom budzetu za profesionalne vojnike mozemo samo da sanjamo...

Ono zaista profesionalne vojske sto imamo - Korpus specijalnih snaga (63., 72., i jos poneke izvidjacko-desantne i CT jedinice) ne broji preko 5-6.000 ljudi sve zajedno u aktivnom sastavu sto je ispod svakog minimuma za teritoriju i duznosti koje treba da pokrivaju.

Tako da sve sto cemo dobiti ce biti isti ti "vojnici po ugovoru", sto je jedan lame excuse za profesionalnu vojsku i bedan pokusaj drzave da zamaze oci javnosti rupama od vec godinama bednog odziva na regrutaciju...bah...

[Ovu poruku je menjao boccio dana 21.11.2005. u 10:58 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 11:10 - pre 224 meseci
Pa verovatno nece biti svi tipa Kobri i sl. , ali bice u svakom slucaju mnooogo obuceniji i iskusniji od gustera ( samo tako se i mogu nazvati svi sadasnji regruti , jer imaju manje od 6 meseci "obuke")
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 11:41 - pre 224 meseci
Zanimljivo je što po naredjenju moraju svi da završe kurs ili da prođu test fizičke spreme. Tako gledaš debelog 26-godišnjeg poručnika koji hoće da se sruši posle istrčanih 400m, ne može da uradi nijedan sklek, ali mu u dosijeu piše da je ispunio sve norme. I posle treba verovati njihovim izveštajima!

Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 12:04 - pre 224 meseci
Ne slazem se sa komentarima da su to nesposobni vojnici . Kada neko prodje obuku od sest meseci taj je priucen kao vojnik . A kAda isti provede jos pet godina u vojsci taj je majstor svog posla koji god on bio. I za snalazenje u prirodi i za rukovanje svim pesasdijskim naoruzanjem . Neki su mozda i zaboravili da kada je kondicija u pitanju da je teretana pravo cudo posle dve tri godine vezbanja. I da ne pominjemo to da ce da se prijave uglavnom momci koji vole da budu vojnici ili tako nesto.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 14:01 - pre 224 meseci
Citat:
ironman: Pa verovatno nece biti svi tipa Kobri i sl. , ali bice u svakom slucaju mnooogo obuceniji i iskusniji od gustera

Naravno da ne treba (niti mogu) da budu kobre, ali isto tako nece ni biti obuceniji i iskusniji od gustera ukoliko se ne uloze pare u tu obuku i usavrsavanje. A da li ce? :) Prava pesadijska obuka treba da traje minimum 6 meseci, a kod nas (poslednjih petnaest godina) traje dva i po meseca, od cega polovina odlazi na jeftine gluposti tipa kopanja rovova i puzanja po shibljaku... Mi i dalje cepamo "vojnik u napadu" / "vojnik u odbrani" u fazonu Mirka i Slavka, eeej, pa nismo u WWII vise, dodjavola... Modern warfare izgleda potpuno drugacije, ali ipak - puzanje vojnika je besplatno, pa ga treba forsirati sto vise u obuci :))

Da ne pricam o tome da bi svaki profesionalni vojnik bez obzira na VES morao biti dobar poznavalac svih vrsta pesadijskog naoruzanja, sto ce reci minimum 1-2 gadjanja nedeljno kratkim/dugim cevima, pa ti sad odradi prostu matematiku. Ja nisam dzabe spomenuo da profesionalni vojnik u zemljama u okruzenju kosta $35-$50 hiljada godisnje... Tako da... u cemu ce biti ti profi vojnici iskusniji od gustera? U popodnevnom spavanju? :)
Citat:
Zikka: Ne slazem se sa komentarima da su to nesposobni vojnici . Kada neko prodje obuku od sest meseci taj je priucen kao vojnik . A kAda isti provede jos pet godina u vojsci taj je majstor svog posla koji god on bio. I za snalazenje u prirodi i za rukovanje svim pesasdijskim naoruzanjem.

Ne pricam ja o tome da li su vojnici nesposobni, vec da nemaju uslova da budu pravi profesionalci sve i da hoce... Uopste nije poenta u trajanju obuke, vec u KVALITETU iste. Sta znaci 6 meseci obuke od cega pola provedeno u kockanju kreveta, puzanju i gadjanjima na kojima vojnik ispali 5 metaka, jer se nema vise para?! I sta ce on posle pet godina mucenik? Da ima odrane laktove od puzanja :)

Tek kada VJ bude omogucila profesionalnim vojnicima uslove za rad dostojne modernog vojnika, tek tada ce se tu prijavljivati prave lozane kojima je tu i mesto (domaci marinci :))), a do tada ce u "profesionalce" odlaziti profil koji sam spomenuo u prethodnom postu - smestaj, hrana, i tu i tamo neke pare :)

[Ovu poruku je menjao boccio dana 21.11.2005. u 15:05 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.internet.krstarica.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 14:22 - pre 224 meseci
U svakom slucaju bice manje vojnika pa ce biti koliko toliko vishe kesha po vojniku nego sad sto ima...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 15:42 - pre 224 meseci
pajce, ne znam koliko si upoznat ali ja se dobro secam dogovora od pre dve godine da se o vojsci raspravlja ISKLJUCIVO u jednoj temi, i to je valjda ona o alternativnom sluzenju... s toga bi ovo trebalo pod katanac ili pod gumicu...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007? 21.11.2005. u 17:23 - pre 224 meseci
Citat:
superbaka: pajce, ne znam koliko si upoznat ali ja se dobro secam dogovora od pre dve godine da se o vojsci raspravlja ISKLJUCIVO u jednoj temi, i to je valjda ona o alternativnom sluzenju... s toga bi ovo trebalo pod katanac ili pod gumicu...

Komentare o validnosti teme - na mestu za to (mods) ili na PP/jabber sa modovima foruma. Ovako samo bespotrebno ides u off-topic i povecavas sanse da ce tema zavrsiti u arhivi :) A dogovore od pre dve godine pusti...valjda je normalno da forum dise, raste, menjaju se pravila ;)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rado ide Srbin u profi vojnike? Bez regruta u 2007?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7280 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.