Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

xemacs problem

[es] :: Linux :: xemacs problem

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon xemacs problem25.06.2001. u 22:42 - pre 278 meseci
Bas sto sam se obradovao, sto je mi je uspelo da “nekako“ instaliram Xemacs ali ...sve je bilo OK dok nisam startovao Xemacs. Ali prvo da kazem da nisam otpakovao sve pakete. Naime nisam otpakovao faq (xemacs-21.1.12-faq.info.gz od 1 do 5) i info(xemacs-info-21.1.12 od 1 do 32 mislim?) znaci faq 6 fajla i info oko 32 fajla, nisam otpakovao jer se zavrsavaju sa *.gz a ne *.tar.gz ili *.tar pa arhiver iz kojeg sam otpakivao nije prepoznavao ovaj tip a ja u konzoli nisamznao drugacije. Sve u svemu mislio sam da posto su to neki help fajlovi nisu trenutno toliko neophodni za rad samog programa. Jedan fajl koji sam otpakovao, xemacs-sumo-2000-05-24.tar.gz je otprilike iste velicine kao glavni xemacs-21.1.12.tar.bz2, ali on se otpakovao u zasebnom direktorijumu pod nazivom nesto kao xemacs packages i mislim da kompajliranje taj direktorijum nije zahvatio. E sada kada sam objasnio sta sam uradio, da objasnim u cemu je problem, opisacu neke posto nisam siguran da ovi problemi koje cu opisati su i jedini. Prvo, manje vazna stvar ali ipak bitna posto je to X editor, je taj sto ne otvara prozor, kada hocu da otvorim novi fajl vec u dnu glavnog prozora se pojavi "Symbol's function definition is void: make-annotation" i nakon toga se pojavi da unesem ime i path fajla koji hocu da otvorim. Nema veze ja upisem koji fajl npr. rekurzija.c znaci ima *.c extenziju ali nema syntax highlight za C/C++ vec prijavi nesto kao da podrska za C/C++ mozda nije instalirana (to vec ne znam tacno sta je pisalo jer se brzo izgubilo) i onda izbaci poruku "file mode specification error: (error "c-mode"). Sto se samog fajl tice on je i pre radio tako da sam siguran da je sam fajl OK a izgleda da sa xemacs-om nesto nije u redu, u stavci option pod syntax highlight nije bilo da se izabere programski jezik vec je bilo stavljeno na automatic, i to je bio drugi problem.
Ujedno, bih zamolio da mi, ako neko ima strpljenja napise ili ostavi neki link gde bih mogao da naucim neke osnovne stvari u vezi rada sa xemacs-om, npr. neke komande, da li moram da uvek imam fajl na disku pa da ga onda otvorim u xemacs-u ili mogu da otvorim novi fajl u samo xemacs-u, onda, da li moram u tom dir. gde mi je *.c ili *.cpp fajl da uvek imam make fajl kao u radu sa starijim emacs-om itd. ono uopsteno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: xemacs problem

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.