Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

G4 market.com

[es] :: E-Poslovanje :: G4 market.com

[ Pregleda: 4036 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GuruGorg
Goran Mitic
Beograd

Član broj: 5709
Poruke: 21
*.verat.net

Sajt: www.gurugorg.net


Profil

icon G4 market.com11.10.2002. u 10:19 - pre 262 meseci
Treba da pocnem da radim za prvi YU e-commerce sajt. Imteresuje me misljenje ucesnika foruma o sajtu
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: G4 market.com12.10.2002. u 08:50 - pre 262 meseci
www.g4market.com

Dizajn je donekle moderan, mada nekako nabudzen. Vise kada sajt bude gotov i u funkciji.

Mene vise zanima ko je vlasnik ovog marketa. Slovenci ? I da odakle je engine koji pokrecu svu masineriju - Etrust d.o.o. (www.etrust.si). Takodje isti softver pokrece i www.slomarket.com

U svakom slucaju pohvala za implementaciju ovakvog projekta.

Samo naprijed !
 
Odgovor na temu

GuruGorg
Goran Mitic
Beograd

Član broj: 5709
Poruke: 21
*.verat.net

Sajt: www.gurugorg.net


Profil

icon Re: G4 market.com12.10.2002. u 17:03 - pre 262 meseci
Slovenci su vlasnici hardvera i softvera a nasa firma siri posao u Srbiji i Crnoj Gori.
Posto je ovo prvi sajt ovakve vrste u zemlji znam da su mogucnosti neogranicene ali ljudi treba da steknu naviku kupovine preko Interneta. Odlicno je sto je sistem i B2B i B2C tipa. Koji bi bio najefikasniji nacin promocije sajta i koliko je nasa zemlja spremna za ovakav sistem?
Ja sam jos od kada posecujem Internet zeleo da kupim masu sitnica. Za strane sajtove je bila potrebna kartica a domacih sajtova nije bilo. Sajt g4market.com je fleksibilan. Nisu potrebne kreditne kartice, ne zavisi od elektronskog placanja... Trgovina sama odredjuje kako ce prodavati. Ukoliko ona moze da organizuje kucnu dostavu, sto da ne. Sto vise mogucnosti za placanje, isporuku, nacin dostave ostavi kupcu to ce vise proizvoda prodati i biti bliza vecem broju kupaca.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: G4 market.com13.10.2002. u 12:35 - pre 262 meseci
Od kad si postavio pitanje nejasna mi je odrednica
Citat:

prvi YU e-commerce sajt

i ova nova da se radi o prvom sajtu ovakve vrste kod nas.

Sajtova koji prodaju ima vec godinama. Rade vise ili manje uspesno. I zpoznatih razloga. Koliko vidim ni kod vas nije akcenat na prevazilazenju problema elektronskog placanja.

Takodje nije novost da se engine za prodavnicu iznajmljuje ili prodaje.

Da li je novost u tome sto nudite prodavnicama da offline poslovanje prosire u online podrucje posredstvom ove lokacije ili nesto drugo?

Pozdrav Miloje
 
Odgovor na temu

GuruGorg
Goran Mitic
Beograd

Član broj: 5709
Poruke: 21
*.verat.net

Sajt: www.gurugorg.net


Profil

icon Re: G4 market.com13.10.2002. u 13:35 - pre 262 meseci
Svako preduzece koje se bavi trgovinom ce moci celokupnu offline prodajnu mrezu da prebace online.
Prvo, imace mogucnost da daju sve informaacije o distributivnim centrima i maloprodajama, da opisu svaki proizvod kako slikom tako i sa vrlo detaljnim opisima njegovih karakteristika uz dodatne informacije, cenovnike, reference u PDF formatu. Takodje, trgovina sama kreira izgled strana svoje trgovine imajuci mogucnost da po svom nahodjenju na 20 pozicija postavi svoje reklame, liste najprodavanijih proizvoda i vesti o rasprodajama, novim proizvodima i to sve besplatno. Placa se samo zakup.
Za vrlo nisku cenu, trgovina dobija svoju virtuelnu prodavnicu. Ako se odluci za recimo prodavnicu do 100 artikala, teoretski, trgovina dobija preko 150 strana koje sama uredjuje. Prednost je i u tome sto sve podatke operater unosi offline preko aplikacije. Kada zavrsi taj deo posla, nakaci se i sve to prenese na Internet.
Posto planiramo medijsku kampanju i na TV i radio stanicama, ocekujemo da ce sistem brzo zainteresovati siru populaciju i postati mesto kupovine na Internetu za ljude sa prostora Srbije i Crne Gore. Mozda zvucim neskromno, ali vec na prvoj strani portala posetilac moze da zakljuci kakve se mogucnosti nude po pitanju pretrazivanja: po mestu, podrucju prodaje, klasifikaciji artikala, mogu se pretrazivati trgovine i artikli. To znaci da ako trazimo sve prodavce u Kragujevcu koji prodaju 17" monitore, odgovor dobijamo vec na sledecoj strani.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: G4 market.com13.10.2002. u 23:11 - pre 262 meseci
Fransiza znaci, kao McDonald's
http://www.slomarket.com

Primetio sam taj trend, da sajtovi portalnog tipa iz okruzenja otvaraju filijale ovde. Interesantna tema za clanak. Znaci da nam se stanje u zemlji popravlja.

Kakve uslove nude?

Pozdrav
Miloje Sekulic
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: G4 market.com14.10.2002. u 09:43 - pre 262 meseci
U nekoliko navrata bio sam u kontaktu s vlasnicima ili zaposlenima firmi koje nude varijantu prodavnice na jednom sajtu. Ima ovdašnjih rešenja ovog tipa. Ništa novo i specijalno.

Firma ima CMS (content management sistem) koji treba da se napuni nekim sadržajem. Činjenica je da od promocije zavisi koliki će biti promet (posećenost) sajta, a od mreže komercijalista zavisi koliko će biti prodavnica zastupljeno. Od urednika sajta zavisi koliko će sajt biti jedinstven, itd.

Bio sam kratko vreme konsultant za dot com Globopolis.com (pre nego što će krahirati), gde su se ogromne pare trošile na sadržaj, pronalaženje partnera za prodaju proizvoda, za advertajzing, itd. Naravno, kao i kod većine ovakve vrste tadašnjih dot com-ova, troškovi su bili veći od prihoda dugo vremena.

Videćemo kako će se spomenuti sajt razvijati.
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: G4 market.com19.10.2002. u 14:08 - pre 262 meseci
Mislim da bi vasa firma trebalo da napravi neki affiliates marketing system kojim bi privukli webmastere i tako rasirili prodaju

Sto se tice opstih stvari, sajt nije los...Pitanje je samo kako ce to sve da se napuni...
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: G4 market.com

[ Pregleda: 4036 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.