Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čime kuvate kafu?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija i bela tehnika :: Čime kuvate kafu?

[ Pregleda: 1842 | Odgovora: 7 ]

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srdjan Marinkov
Vojvodina

Član broj: 38417
Poruke: 176
*.donet.co.yu.



Profil

icon Čime kuvate kafu?13.12.2005. u 10:30

Kuvalo za kafu, brzokuv ili koje se sve već ime u narodu koristi za ovu napravu, u svakom slučaju, nadam se da znate na šta mislim. Primetio sam da je upotreba istog vrlo rasprostranjena, može se kupiti na pijacama, buvljacima u prodavnicama plastike i sl. mestima, a nigde se ne dobija nikakva deklaracija o proizvodu niti je nazačeno gde se proizvodi.
Zašto postavljam ovu temu? Nedavno sa čuo da je kafa skuvana na ovaj način pravi "otrov" za organizam jer se prilikom kuvanja iz grejača (sa kojim je voda u direknom kontaktu) oslobađaju i neke čestice metala od kog je grejač napravljen i kada se one jednom unesu u organizam nemogu se više izbaciti.
Pretpostavljam da je neka elektroliza u pitanju ili šta sl. (hemija mi nije baš jača strana), pa se nadam da će se javiti neki hemičar koji će nam razjasniti stvari!
13.12.2005. u 10:30 

neca
Komparator Smederevo
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1061
*.sdnet.co.yu.

ICQ: 129255214
Sajt: www.komparator.rs


Profil

icon Re: Čime kuvate kafu?13.12.2005. u 11:42
Ne znam ni ja nista mnogo o tome. U radnji pijem kafu iz kuvala. Znam samo da kafa ima drugaciji ukus i da nije uopste ista kao ona iz dzezve:)

FBzP Power!!!
13.12.2005. u 11:42 

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4532
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Čime kuvate kafu?13.12.2005. u 12:00
Smatraju me majstorom i za kuvanje kafe.

Kuvalica je TOTALNO ok za to. Ukus kafe ne zavisi od posude, već od kvaliteta kafe, pa čak i vode.

Pošto su naše kupovne kafe donekle "ispranog", degradiranog ukusa, jedini savet je kuvanje JAČE kafe, znači i do 30-50% više kafe za istu količinu vode, da se istera kvalitet.

Bacanje nekoliko "ključeva" se podrazumeva.

Pozdrav!
13.12.2005. u 12:00 

stil
Ilija Stevanovic
44,583° N 20,617° E

Član broj: 4832
Poruke: 1432
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: stil@elitesecurity.org
Sajt: www.mas.bg.ac.rs


Profil

icon Re: Čime kuvate kafu?13.12.2005. u 15:22
SrDJaNN je totalno u pravu.Jednom davno sam rastavio kuvalo koje je bilo korišćeno neko vreme.Tada sam video dva zarđala (korodirana) lima u raspadanju sa kojeg su odpadali parčići oksidisanog gvožđa u ono što se kuva.To je bilo zadnji put da sam bilo šta kuvao u tome.
Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo.
13.12.2005. u 15:22 

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Čime kuvate kafu?13.12.2005. u 17:41
Nema tu nikakvog grejaca, sama voda je grejac.
Postoje samo dva lima na koje su vezane zice.
Isto bi se skuvala kafa i da gurnes dve ogoljene zice napona 220 V u vodu koja se nalazi u plasticnoj posudi.

Citat:
stilSrDJaNN je totalno u pravu.Jednom davno sam rastavio kuvalo koje je bilo korišćeno neko vreme.Tada sam video dva zarđala (korodirana) lima u raspadanju sa kojeg su odpadali parčići oksidisanog gvožđa u ono što se kuva.To je bilo zadnji put da sam bilo šta kuvao u tome.


To je zato sto onaj ko je kupovao to nije gledao sta kupuje.
Kupujte samo kuvalo sa PROHROMSKIM limovima, nema sanse da korodira i potpuno je bezbedno (ako ne gurnes metalnu kasicicu u vodu).
13.12.2005. u 17:41 

Kosta ******um Rex Persia
Bor

Član broj: 44544
Poruke: 2135
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.enterprise-fan-season..


Profil

icon Re: Čime kuvate kafu?14.12.2005. u 02:13
Citat:
stilSrDJaNN je totalno u pravu.Jednom davno sam rastavio kuvalo koje je bilo korišćeno neko vreme.Tada sam video dva zarđala (korodirana) lima u raspadanju sa kojeg su odpadali parčići oksidisanog gvožđa u ono što se kuva.To je bilo zadnji put da sam bilo šta kuvao u tome.


I ja se slažem sa Srđanom i Stilom, kad sam ja rastavio kuvalo pre 2-3 godine isto sam imao prilike da vidim zarđalo gvožđe sa koga su isto otpadali komadići lima.

Što se tiče drugačijeg ukusa, u pravu su svi koji kažu da je kafa nekako bljutava i ima totalno drugačiji ukus kad se kuva u kuvalu. Nema šta, pošto kod nas, bar tamo gde sam gledao, nema da se kupe kuvala sa prohromskim limom, džezva je jedino zdravorazumsko rešenje, ako hoćete da ostanete bez otrova u organizmu.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
14.12.2005. u 02:13 

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Video montazer, PC serviser-freelancer
Lokacija: Kac

Cileinteractiv
Član broj: 43360
Poruke: 2551
82.208.195.*

ICQ: 193
Sajt: www.winpcservis.byethost1..


Profil

icon Re: Čime kuvate kafu?26.12.2005. u 14:49
Vec odavno posle ponude za pijenje kafe u kafanama ili raznim radnim organizacijama obavezno pitam; A kako kuvate kafu? Ako je odgovor 'KUVALO' nikada je ne pijem! Sve sto je navedeno oko ukusa i oksidacije metala u toj spravi je tacno i sa moje strane provereno! Dodajem; da ti otrovi i nikakav ukus koji se spominju izmedju ostalog dolaze i iz plastike iz koje migriraju cestice u vodu pod visokom temperaturom. Cim osetim taj ukus odma znam da nesto opasno nije u redu!
26.12.2005. u 14:49 

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 827
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747
Sajt: www.googleguide.com;


Profil

icon Re: Čime kuvate kafu?29.12.2005. u 22:15
Da bi plastika bila u potpunost bezbedna za upotrebu mora la bi biti izradjena od tzv medicinske plastike u slucaju kuvala definitivno nije u pitanju. cak i kad bi imala prohromski lim time nebi bio resen problem "topljenja" plastike i njenog rastvaranja u vodi.
Nazalost kod nas cak i uredjaji koji se prodaju kao filteri za vodu nisu uredjeni od medicinske plastike pa tako platite silne pare za zepter uredjaj za preciscavanje a pijete rasvorenu plastiku
29.12.2005. u 22:15 

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija i bela tehnika :: Čime kuvate kafu?

[ Pregleda: 1842 | Odgovora: 7 ]

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.