Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

neprijatno iznenađenje od Verbatima

[es] :: Storage :: neprijatno iznenađenje od Verbatima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7025 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima22.12.2005. u 20:08 - pre 223 meseci
Jedino to sam i ja našao ali sam mislio da ima negde insert image ili tako nekako. Evo ovaj grafikon iz Nero testa koji sam napravio danas a noćas ću da ostavim još neki ali rađen sa DVDInfoPro.



[Ovu poruku je menjao calexx dana 24.12.2005. u 00:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima26.12.2005. u 21:55 - pre 223 meseci
Ok...ali trebao si da okacis grafikon citanja, a ne kvaliteta...Ja sam o tome govorio
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima27.12.2005. u 01:23 - pre 223 meseci
A da li ste primetili da 16X Verbatim (Disc ID: MCC 03RG20) bilo da se reže sa 8X,12X,16X kada se nareže i gleda disk pod jakim svetlom prilično se šareni, tj. vide se koncentrični prstenovi u različitim nijansama boje, kako je menjao brzinu rezanja, tj. postepeno ubrzavao od nekih 6X do 12,4X (pri rezanju 12X), što me baš čudi jer je za očekivati da prelaz nijanse boje bude blag jer je ubrzavao postepeno, a ipak se vide jesnih 5-6 kružnica.
Kada se reže 8X Verbatim (Disc ID: MCC 02RG20) bilo čak i sa 12X disk je lepe tamne boje celom površinom i na 12X reže se možda koju sekundu duže od 16X sertifikovanog diska na 12X, a promene brzine su skokovite (reže 6x, 8x, 10x, 12x) i za očekivati je da se vidi jasniji prelaz između dve zone rezane različitim brzinama, a ne vidi se.
Rezanje vršeno sa NECom 3520A (FW 3.06).
Bio sam ubeđen da strategija snimanja zavisi od brzine snimanja za određeni model rezača, ali evo NEC 3520A primenjuje rezličite strategije zavisno od podloge diska.

Drugo pitanje, da li je neko probao Pearl White Verbatim i kakva su iskustva?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima01.01.2006. u 15:08 - pre 223 meseci
Citat:
bakara: Ok...ali trebao si da okacis grafikon citanja, a ne kvaliteta...Ja sam o tome govorio

Pa različito razmišljamo. Meni više znači kvalitet snimka no brzina kojom će da bude pročitan na nekom uređaju. Već sam pisao da jednostavnim alatom mogu da definišem brzinu čitanja rezača za svaki tip DVD medijuma. Mislim da sam postavio neku srednju vrednost pa mi se čini da bi sada trebalo da menjam firmware da bi testovi pokazivali veću brzinu. A to mi se nešto ne radi.
Kad malo razmislim, brzo čitanje znači samo kod kopiranja DVD na hard pošto jedino tada brzina ide do nekog maksimuma. Kod normalne reprodukcije je uglavnom mnogo niža od maksimalne. S druge strane mi je važno kakav je kvalitet snimka pa da prema tome znam da li će da bude čitljiv i u drugim uređajima i koliko je kvalitetan sam medijum.

Ovoga sam se setio juče kada sam hteo da narežem neki film sestriću pa video da sam to radio na Princo DVD. Njih ne koristim ali se sećam da je jednom bila neka kratka nestašica diskova pa sam uzeo nekoliko da mi se nađu i narezao par nevažnih filmova. Probam sinoć DVD-Fab i neće ni da počne, prijavi Get DVD information fail pa probam DVD Copy iz Nera, ni on ne može da napravi kopiju. Neće ni Alcohol pa na kraju nekako prostim kopiranjem prebacim sadržaj na hard. Sestrić će da dobije Princo DVD a ja ću možda da napravim sebi kopiju na RW ili možda ni to. Nije nemoguće da sve ipak prolazi na plejeru.

Evo kako izgleda test kvaliteta ovog diska, DVDInfoPro:



Ne sećam se da sam skoro video ovako loše rezultate, nisam siguran da li sam ga tada probao ali je najverovatnije vremenom propao. Naravoučenije, na Princo i slične diskove rezati samo neprijatelju.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 01.01.2006. u 16:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima01.01.2006. u 15:16 - pre 223 meseci
Citat:
zlatousti: A da li ste primetili da 16X Verbatim (Disc ID: MCC 03RG20) bilo da se reže sa 8X,12X,16X kada se nareže i gleda disk pod jakim svetlom prilično se šareni, tj. vide se koncentrični prstenovi u različitim nijansama boje, kako je menjao brzinu rezanja, tj. postepeno ubrzavao od nekih 6X do 12,4X (pri rezanju 12X), što me baš čudi jer je za očekivati da prelaz nijanse boje bude blag jer je ubrzavao postepeno, a ipak se vide jesnih 5-6 kružnica.

CLV
Constant Linear Velocity, the disc(CD/DVD) is read/written at a constant speed.

CAV
Constant Angular Velocity, the disc(CD/DVD) is read/written at a constantly increasing speed.

Z-CLV
Zone-Constant Linear Velocity, the disc(CD/DVD) is divided into zones. After each zone the write speed is increased

P-CAV
Partial-Constant Angular Velocity, the disc(CD/DVD) is being read/written at an increasing speed until a certain point (speed). After this point the speed will not increase anymore and remain at this speed.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima01.01.2006. u 19:25 - pre 223 meseci
Pozdrav,

zanimljivo, mene je jednom prilikom snasla sreca da dospem u posed kolekcije filmova koja je zahtevala brzo prebacivanje ali nije bilo Verbatima na raspolaganju tako brzo. U obliznjoj sam prodavnici kupio 100 Princo DVD-ova i od svih nijedan jedini mi nije stradao pri narezivanju sem jednog. U "cugu" sam narezao tog vikenda recimo 70-ak diskova (ta kolekcija) a ostale sam sporadicno koristio dok nisam ispucao citavu seriju. Ne znam kolika ce im biti trajnost ali su svi sasvim standardno citljivi i nijedne greske nije bilo pri rezanju. Da budem iskren, usled vec ukorenjene, lako moguce predrasude, ja ne upotrebljavam Princo bez obzira sto se moje iskustvo vezano za DVD medije ovog proizvodjaca vezuje samo za ovo opisano "zvono".
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima01.01.2006. u 20:59 - pre 223 meseci
> Pa različito razmišljamo. ;) Meni više znači kvalitet snimka no brzina
> kojom će da bude pročitan na nekom uređaju. Već sam pisao da
> jednostavnim alatom mogu da definišem brzinu čitanja rezača za svaki tip
> DVD medijuma. Mislim da sam postavio neku srednju vrednost pa mi se čini
> da bi sada trebalo da menjam firmware da bi testovi pokazivali veću
> brzinu. A to mi se nešto ne radi.

Ne razumem te... O kakvom alatu govoris, i o kojem uredjaju (pricamo o
pioneeru. A dobar FW treba da ti pruzi maximalnu brzinu uz max. kvalitet,
zar ne?


> Kad malo razmislim, brzo čitanje znači samo kod kopiranja DVD na hard
> pošto jedino tada brzina ide do nekog maksimuma. Kod normalne
> reprodukcije je uglavnom mnogo niža od maksimalne. S druge strane mi je
> važno kakav je kvalitet snimka pa da prema tome znam da li će da bude
> čitljiv i u drugim uređajima i koliko je kvalitetan sam medijum.

Ja upravo o tome govorim, a priznaces da cesce nesto kopiras nego sto
rezes...
a sto se tice kvaliteta, svi rezaci imaju OK kvalitet rezanja (ja ber
nisam video neko s*anje
), pogotovo ako smanjis brzinu...

> Ovoga sam se setio juče kada sam hteo da narežem neki film sestriću pa
> video da sam to radio na Princo DVD. Njih ne koristim ali se sećam da je
> jednom bila neka kratka nestašica diskova pa sam uzeo nekoliko da mi se
> nađu i narezao par nevažnih filmova. Probam sinoć DVD-Fab i neće ni da
> počne, prijavi Get DVD information fail pa probam DVD Copy iz Nera, ni
> on ne može da napravi kopiju. Neće ni Alcohol pa na kraju nekako prostim
> kopiranjem prebacim sadržaj na hard. Sestrić će da dobije Princo DVD ;)
> a ja ću možda da napravim sebi kopiju na RW ili možda ni to. Nije
> nemoguće da sve ipak prolazi na plejeru.

Sto se tice kvaliteta princo DVDr (onih belih u tortici), oni su poznati
po svojem (ne)kvalitetu, tako da to nema mnogo veze sa rezacem...Po meni
najbolji DVd medij je TDK (cena/kvalitet), pa Verbatim...

--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima01.01.2006. u 23:42 - pre 223 meseci
Citat:
lancia88:
U obliznjoj sam prodavnici kupio 100 Princo DVD-ova i od svih nijedan jedini mi nije stradao pri narezivanju sem jednog. U "cugu" sam narezao tog vikenda recimo 70-ak diskova (ta kolekcija) a ostale sam sporadicno koristio dok nisam ispucao citavu seriju. Ne znam kolika ce im biti trajnost ali su svi sasvim standardno citljivi i nijedne greske nije bilo pri rezanju. Da budem iskren, usled vec ukorenjene, lako moguce predrasude, ja ne upotrebljavam Princo bez obzira sto se moje iskustvo vezano za DVD medije ovog proizvodjaca vezuje samo za ovo opisano "zvono".


Ne interesuju me mnogo predrasude, sve što pišem je uglavnom vezano za neko iskustvo. Davno su me ubeđivali da su Princo CD-ji očajni ali sam ih povremeno koristio ... sve dok mi drugar nije vratio jedan audio koji je čak i na mom Denon CD plejeru koji čita sve i svašta krčao i to glasnije od same muzike. Na rezaču je bilo OK, prerezao sam ga pa probao još neke iz te serije. Uglavnom su brljali. Od tada režem skoro isključivo na Verbatim Pastel diskovima i nijedan nikada nije pravio probleme. Relativno često koristim te rezane i nijedan ali nijedan ne omanjuje a neki su poprilično stari.
Skoro mi je drugar donosio gomile audio diskova rezanih na Princo ili onim ćelavim noname (uglavnom su Plasmon) i uvek se namučim da ih nagrebujem. Deset puta neće, muči se ... i onda prođe iz cuga. Pre neku nedelju me zvao taj drugar, kaže da više nijedan nije čitljiv.

Sa DVD imam slično iskustvo. Imao sam sreću da mi prvi rezač bude neispravan. Poneki DVD je znao da bukvalno zagrebe, skoro sam pomislio da ima iglu umesto lasera. Ipak, Verbatim Pastel i Traxdata +RW je rezao bez greške dok je Princo imao promenljiv rezultat, od 5 komada 3 su nečitljiva u poslednjih 10-20%, jedan je OK a jedan je sumnjiv. Zamenio sam rezač, novi nije grebao ali je rezao na sličan način, opet Pastel i Traxdata bez greške a Princo kako koji. Ipak, kada je omanuo sa nekoliko Digital Movie Verbatima, reklamirao sam i njega i dobio novi (konačno) ispravan rezač. Tada sam ponovo probao nekoliko Princo DVD-ja i svi su prošli OK, svi su bili čitljivi. Narezao sam nekoliko, trebalo bi da je i ovaj od pre par poruka od tih. Ipak, onda sam se malo zainteresovao za medijume pa pročitao više o tome. Princo je primer najgoreg medijuma, broj grešaka ide negde do teoretskog maksimuma mada zavisi od serije. Neka će da bude najgora, neka možda bude i upotrebljiva, mada je uvek pitanje koliko. Od tada nisam uzeo nijedan od takvih, prvo sam nabavljao Verbatim Pastel i Traxdata, kada su oni nestali prešao sam na Verbatim Digital Movie i na kraju na ove obične MCC003. Sada ni njih nema, nadam se da će da se pojavi neka dobra zamena. U međuvremenu sam poklanjao sve Princo koje sam imao, možda se još koji krije pa ću da proverim kako se ponaša.
Evo kao primer testa jednog MCC003 kojeg sam malopre narezao, čisto da se uporedi rezultat.



[Ovu poruku je menjao calexx dana 02.01.2006. u 00:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima02.01.2006. u 00:23 - pre 223 meseci
Citat:
bakara:
Ne razumem te... O kakvom alatu govoris, i o kojem uredjaju (pricamo o
pioneeru. A dobar FW treba da ti pruzi maximalnu brzinu uz max. kvalitet,
zar ne?

Pomenuo sam već, imam LiteOn rezače a za njih postoji patcher kojim se menjaju neki parametri firmwera i posle se oni nabacuju u rezač. Između ostalog se podešava brzina rezanja za svaki tip medijuma posebno, brzina čitanja za DVD-ROM/5, DVD-ROM/9, DVD+/-R, +/-RW, +/-R9 kao i Book Type. Ja sam postavio neku preporučenu srednju brzinu, čini mi se da je 16x za one prve do 8x za poslednje. Od rezača očekujem kvalitet rezanja a od FW očekujem da popravi neke detalje i eventualno doda neku novu mogućnost.

Citat:
bakara:
Ja upravo o tome govorim, a priznaces da cesce nesto kopiras nego sto
rezes...
a sto se tice kvaliteta, svi rezaci imaju OK kvalitet rezanja (ja ber
nisam video neko s*anje), pogotovo ako smanjis brzinu...

Kopiranje i rezanje su jednokratni poslovi i ne traju previše. Da li će rezač da nareže DVD ili iskopira sadržaj sa njega na hard za 7, 8 ili 11 minuta mi apsolutno najmanje znači. Važnije mi je da li će taj disk kasnije da se normalno čita u plejeru tj u raznim plejerima a na kraju i da li ću nekom sledećom prilikom uopšte moći da ga iskopiram na hard.
Nije valjda da svi plejeri jednako kvalitetno režu? Zašto onda ljudi biraju koji će da kupe? Zašto je cenjen Plextor koji košta uglavnom duplo u odnosu na ostale? Brže reže?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima02.01.2006. u 12:26 - pre 223 meseci
Pozdrav,

i ja sam pomenuo samo svoja iskustva i svoje predrasude. I dalje bezim od Princa iako zaista imam sasvim korektno iskustvo sa ovim jedinim zvonom koje sam narezao.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima04.01.2006. u 15:56 - pre 223 meseci
Citat:
calexx:
CLV
Constant Linear Velocity, the disc(CD/DVD) is read/written at a constant speed.
CAV
Constant Angular Velocity, the disc(CD/DVD) is read/written at a constantly increasing speed.
Z-CLV
Zone-Constant Linear Velocity, the disc(CD/DVD) is divided into zones. After each zone the write speed is increased
P-CAV
Partial-Constant Angular Velocity, the disc(CD/DVD) is being read/written at an increasing speed until a certain point (speed). After this point the speed will not increase anymore and remain at this speed.

Ne znam šta si ovim hteo da kažeš kada i ja to sasvim lepo znam, samo sam se iznenadio da odabir strategije rezanja zavisi od samog diska, a ne od brzine, tj. da za 2 različita diska oba snimana na 12X primenjuje različite strategije. Npr. 16X Verbatim uvek reže CAV, a Verbatim 8X reže uvek Z-CLV, a skroz mi je logično da se na Z-CLV rezanom disku i vide te zone rezane različitim brzinama, a ne vide se, dok se na 16X Verbatimu iako se reže 8X ili 12X uvek jasno vide zone iako je stratergija CAV, tj. konstanto ubrzava, ne naglo, pa je za očekivati da se ne vide jasni prelazi. Nadam se da me sada razumeš šta mi nije najjasnije.
Citat:
lancia88:
Pozdrav,
i ja sam pomenuo samo svoja iskustva i svoje predrasude. I dalje bezim od Princa iako zaista imam sasvim korektno iskustvo sa ovim jedinim zvonom koje sam narezao.

Koliko je prošlo vremena od kada si ih narezao? Moje iskustvo sa Princom je da sa njih zapis vremenom (bez obzira na korišćenje) "isparava". Imam par narezanih backup na Princo diskovima koji bukvalno nisu 2 puta izvadjeni iz kutije, potpuno su novi, a ne mogu se čitati uopšte na bilo kom novijem rezaču. Zato ih drugarov 107D čita sasvim normalno. Novije serije rezača su izuzetno osetljive na Princo diskove.
Citat:
calexx:
Nije valjda da svi plejeri jednako kvalitetno režu? Zašto onda ljudi biraju koji će da kupe? Zašto je cenjen Plextor koji košta uglavnom duplo u odnosu na ostale? Brže reže?

Mislim da su razlike minimalne, ako narežeš na Verbatim ili TDK disku to TEŠKO da negde neće raditi! Ako narežeš na Princo ili nekom drugom noname disku velike šanse su da disk ne radi. Posedovao sam Plextora i mogu ti reći da je to jedno veliko sr*nje i kradja para. Drugačije sam mislio dok ga nisam probao. A POSEBNO je osetljiv na nekvalitetne diskove, dosta noname diskova praznih neće čak ni da prepozna. Što se tiče trajnosti, to su zablude, crkava i Plextor i to samo tako. Dok drugarov 107D koji je narezao sigurno par hiljada diskova (ja ne znam tačno, moja slobodna procena) radi i dan danas kao nov i ako je duplo jeftiniji bio od Plextora u vreme kupovine.
Ranije sam bio JAKO skeptičan prema NECu, ali nakon što sam ga probao malo duže, promenio sam mišljenje. Rezač se intezivno koristi, prima svakakve diskove i prljave i igrebane i to nije ostavilo posledice, radi jako dobro, prošao je test vremena, bar 3520. Novije serije nisam probao.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima04.01.2006. u 18:18 - pre 223 meseci
Pozdrav,


za sada citam jos uvek sve normalno a ima nekih dva do cetiri, mozda pet meseci da sam ih narezao (to je jos ona varijanta 4x pa ne znam, mozda je bilo cak i ranije). I ja se pomalo plasim te opcije sa naknadnim citanjem ali za svaki slucaj cemo preseliti vremenom tu arhivu na Verbatim tokom ove zime.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima04.01.2006. u 18:47 - pre 223 meseci
Ma samo sam naveo nekakav info o strategijama, ni meni i dalje nije mnogo toga jasno. Sve sam bio ubeđen da je jedna od osnovnih razlika između +R i -R u ovome, da +R reže CAV dok -R koristi CLV strategiju ali povremeno vidim i druge priče.
Da li si proveravao kojom brzinom stvarno reže tj da li stvarno reže nekom brzinom pa skoči pa reže sledećom brzinom ili ide konstantno dok onaj drugi stvarno lagano ubrzava?

Što se mog iskustva sa Princom tiče, sestrić mi je pre par dana vratio drugi od dva pomenuta, onaj koji se normalno iskopirao na hard. Film dođe do pred kraj i ukopa se. Pustio sam test, sličan je kao onaj od pre nekoliko poruka. Oba diska su narezana pre nešto više od godinu dana i ovo im je bilo prvo vađenje iz kutije. Pod hitno moram da proverim imam li još kojeg mada mislim da sam sve poklonio. Nije nemoguće da će na nekom uređaju da budu vidljivi još neko vreme ali će kad-tad da ... ispare.

Naravno da su razlike minimalne pošto se uglavnom radi o OK rezačima. Kod njih su važne neke druge sitnice kao što su kasnije slabije čitanje (ovo sam čuo za Nec rezače ali nemam nikakvo iskustvo sa njima) ili nemogućnost testiranja snimljenih diskova (mislim da je tu LG) ili eventualna zvanična i nezvanična podrška. Osnova su diskovi i zato proveravam kakav im je kvalitet, da ne bih došao u situaciju da mi nešto važno propadne. Na sreću, to se još nije desilo.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima04.01.2006. u 20:30 - pre 222 meseci
Držite se podalje od prinkovih dvd-a ako su kod običnih cd-r-ova i podnošljivi kod dvd medijuma su užas.Lako se može desiti neprijatno iznenađenje kada posle nekoliko meseci želite da pogledate svoj omiljeni dvd a ono dočeka vas poruka da je dvd nečitljiv.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima05.01.2006. u 01:11 - pre 222 meseci
Citat:
calexx: Ma samo sam naveo nekakav info o strategijama, ni meni i dalje nije mnogo toga jasno. Sve sam bio ubeđen da je jedna od osnovnih razlika između +R i -R u ovome, da +R reže CAV dok -R koristi CLV strategiju ali povremeno vidim i druge priče.
Da li si proveravao kojom brzinom stvarno reže tj da li stvarno reže nekom brzinom pa skoči pa reže sledećom brzinom ili ide konstantno dok onaj drugi stvarno lagano ubrzava?

Da, jer režem dvd filmove iz DVD Decryptera koji pokazuje trenutnu brzinu rezanja diska, za razliku npr. od Nera koji sve vreme samo prikazuje ODABRANU brzinu rezanja i često odbrojava vreme bez veze, tj. odbroji do nule, a rezanje još traje.
Da ne skrećem sa teme, dakle, 16X Verbatim uvek reže tako što krene sa 6X i postepeno ubrzava do odabrane brzine, bilo da je to 8X,12X,16X. Kada kažem postepeno, mislim da su promene brzine po 0.1X, dakle bez naglih skokova, a ipak se vide okom zone na disku što mi je malo nelogično! :/
Dok rezanje 8X Verbatim krene da reže sa 4X, pa skok na 6X, pa skok na 8X. Pošto NEC sa fabričkim firmware-om prepoznaje Verbatim DVD-R 8X kao 12X disk, prilikom rezanja diska brzinom 12X rezanje počne sa 6X, pa skok na 8X, pa skok na 10X, pa skok na 12X i disk u oba slučaja bude perfektno narezan i okom se ne vide različite boje na samom disku.
Ne verujem da imam ikakve veze sa tim da li su diskovi + ili -, pošto u oba slučaja koristim minus diskove.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima05.01.2006. u 01:48 - pre 222 meseci
Može i kod nero a da se vidi stvarna brzina rezanja samo treba malo "hakovanja" po registriju:


- Za verzije serije 5:
Startuj Regedit ('Start, Run, Regedit'). Pronadji kljuc: 'HKEY_CURRENT_USER\Software\ahead\Nero - Burning Rom\Recorder';
U njemu pronadji polje DWORD 'ShowSingleRecorderSpeed' i promeni mu vrednost u "1" (za manje upucene: desni klik na polje -> izabrati opciju "Modify")

- Za verzije serije 6:
Startuj Regedit. Pronadji kljuc:
'HKEY_CURRENT_USER\Software\ahead\Nero - Burning Rom\Recorder'
Napravi novo DWORD polje: (Edit-> New -> DWORD Value)
Preimenuj "New Value #1" u "ShowSingleRecorderSpeed" (naravno, bez navodnika)
Izaberi ga i desnim klikom odaberi funkciju "Modify"
Promeni vrednost polja sa 0 na 1.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima05.01.2006. u 16:10 - pre 222 meseci
Samo ne kontam zašto bi se neko mlatio sa Nerom, kad npr. postoje DVD Decrypter i Alcohol 120%.
Prvenstevno zbog stabilnosti samog programa, do sada mi se desilo bar 5 puta da se Nero samo zatvori, a rezanje i dalje traje ili da puca rezanje bez ikakvog razloga. Pri tome ne skida zaštitu ukoliko kopiram original film iz video kluba. Na kraju krajeva DVD Decrypter je besplatan dok Nero nije, a zbog gomile verzija, stalo treba pratiti koja verzija je stabila, a koja to nije.

Koji program koristis za rezanje diskova pored Nera?

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 05.01.2006. u 17:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima05.01.2006. u 19:09 - pre 222 meseci
Malo skrećemo sa teme pa nas možda opomenu ili izbace, da pređemo u neku konkretniju pošto mi je ovo interesantna oblast.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima05.01.2006. u 21:02 - pre 222 meseci
Citat:
Koji program koristis za rezanje diskova pored Nera?


Samo nero i služi me odlično.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: neprijatno iznenađenje od Verbatima06.01.2006. u 01:38 - pre 222 meseci

Da li je neko koristio (malo više) Verbatim Pearl White i kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: neprijatno iznenađenje od Verbatima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7025 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.