Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko moze da mi objasni GPL?

[es] :: Advocacy :: Da li neko moze da mi objasni GPL?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6442 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Da li neko moze da mi objasni GPL?25.02.2006. u 00:29 - pre 221 meseci
Projekt = hardware + driver + software. right?

znaci hardware ostaje isti. sta se tice drivera i softwarea, tvoj program moze ostat potpuno closed-source i nekomercijalan ako ga ne linkujes staticki sa nekim GPL bibliotekama. nvidia ima closedsource drivere za linux. za software uzmes komercijalnu QT licencu, i za sve ostalo sta ti treba.

a oko alata, mozes koristiti sta god hoces. niko ne kaze da binary generiran gcc-om mora biti GPL. isto tako, niko te ne tjera da ako koristis KDevelop, Anjutu, XWPE, vi editor, emacs za baratanje sourceovima/projektom, da taj svoj program stavis pod GPL samo zato sto su developer alati bili GPL.

jedan lijep primjer visokoportabilne non-gpl closedsource aplikacije je Opera. iako je sad besplatna, ali to nema veze. radjena je sa komercijalnim QTom, i vjerovatno nekom komercijalnom ili BSD licenciranom bibliotekom za mrezne protokole. i tako napravljen program moze biti bilo kako licenciran. komercijalan, besplatan, opensource, closedsource, BSD, GPL, LGPL. jednostavno uzmes komercijalne toolkitove i biblioteke, i onda tek imas najvecu slobodu (joj ta sloboda, koji paradox :)) da stavis svoj program pod kakvu licencu hoces. i obrnuto, niko te nece pravno gonit ako ti napravis GPL program, a imas komercijalan QT. iako je to ekonomski glupo.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Da li neko moze da mi objasni GPL?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6442 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.