Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac OS X na ne-Apple računarima

[es] :: Macintosh :: Mac OS X na ne-Apple računarima
(TOP topic, by madamov)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 575570 | Odgovora: 2308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
95.180.39.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima31.03.2009. u 21:15 - pre 183 meseci
mislim da je vreme da odustanem?!
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
77.46.209.*



+1 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima31.03.2009. u 21:39 - pre 183 meseci
Vidim da se još neko uključio u razgovor a ti bi već da odustaneš, Ja na lap topu koji ima procesor AMD, Ati radeon 1270 xpress za koju nisi verovatno ni čuo i još gluposti za koje pola drajvera nema nigde dobijam prijavni formular i posle toga diže OSX pa me čak i opomene da na laptop zakačim tastaturu a ti bi već da odustaneš.
Nema odustajanja tako lako. Za ovo treba i malo sreće, koliko vidim po broju poruka nisi početnik kao ja, pošalji po sećanju šta si od komponenata čekirao prilikom customize izbora komponenata sistema? proučiću natenane sutra neodustaj tako lako. Ljudi su i na mnogo lošijem hardveru poterali OSX i posle bili vrlo zadovoljni.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
95.180.39.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima31.03.2009. u 22:03 - pre 183 meseci
pa ne znam.oke.ne odustajem.ako moze jedan dogovor.sutra ustajem oko 8h opet cu sve da ponistim to jest da izbrisem formatiram ceo hdd pa onda iz pocetka.kada stignem da biram tj da cekiram sta da se instalira tu ti se javljam.ako nije problem.pa onda zajedno da olucimo sta cemo da cekiramo.mislim da je tako naj bolje.dali bi mogao da mi kazes da cu da budem bar sto se stabilnosti os-a zadovoljan.danas sam bio u apple prodavnici i drndao sam macintosh i bio sam zadovoljan.odusevila me je stabilnost ako se ne varam.drugo moje pitanje je dali cu ja moci da na primer na drugoj particiji posle instalacije mac os x-a na drugoj particiji instaliram vistu.jer me brine to sto kada hocu da koristim mac moram u biosu da promenim s1 na s3 i ima tu jos nekih stvari koje moram da promenim,alui kada to sve izmenjam onda nece windows nego moram sve to da vratim.a bitna su mi oba os-a da ih imam.
 
Odgovor na temu

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
95.180.39.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima31.03.2009. u 22:05 - pre 183 meseci
ili mi je pametnije da prvo instaliram vistu pa onda na drugu particiju da instaliram mac os x.ne znam sta da uradim.a primetio sam da pri instalaciji mac-a ne mam ponudjenu mojo seriju grafike 9 vec 7 i 8.
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 00:07 - pre 183 meseci
Da, pametnije je prvo Vista, recimo podeli disk na pola i na prvoj particiji instaliraj Vistu, onda instaliraj easyBCD da bi mogao da podigneš Mac kao dual boot. Napravi na ostatku diska NTFS primarnu particiju i postavi je da bude aktivna. Intaliraj Mac na tu particiju i kad se Mac kompletno podigne i podesiš šta treba, onda ubaci Vista DVD pokreni instalaciju i popravi boot. Kad ponovo podigneš Vistu preko pomenutog programa podesi dual boot, pa da vidimo za dalje.
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
213.240.50.*



+1 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 07:08 - pre 183 meseci
Ima još nešto što je kod tebe na računaljci kritično, a to je grafička kartica. Svojevremeno sam imao Nvidia 7300 GT i skoro svaki novoizdati distro je bio prihvatan iz prve. Pre recimo mesec ili dva je crkla, dosta čudno ali je crkla. Pazarim Nvidia 9400 GT (128bitna) i slovima i brojem NIJEDNA instalacija ne prolazi. sve se ponašalo slično kao kod tebe. Neću da omalovažavam tvoju grafičku ali kada sam kod mene postavio Nvidia 8400 GS (64bitna) sve dolazi na staro, Sve radi kako treba i opet svaki distro se prima. Probaj poslušaj savet od našeg drugara za grafiku ne čekiraj ništa, trebao bi da pusti barem osnovni safe mod, ton je isto kritičan kod tebe. Alc 1200 je dosta nov zvučni čip, mislim da još nije pokriven drajverima na IPC 10.5.6. zadnji drajver je bio alc 889a. Dalje mrežna kažeš "Atheros" da to slučajno nije Wi Fi kartica. Tvoj maderbord ima integrisanu mrežu ali da li je Atheros ILI??
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
95.180.39.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 09:01 - pre 183 meseci
bas atheros.evo ja vec instalirao vistu.e sada formatirao sam drugu particiju u ntfs koja je prazna.stavicu da bude primarna i aktivna.e sada mene brine kako cu ja moci da instaliram na tu particiju os x kada on trazi neko posebno formatiranje u nekom njemu poznatom formatu?a drugo je to da mi se windows i os x ne dizu preko istih podesavanja u biosu.kao to izvesti?
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
213.240.50.*



+1 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 09:59 - pre 183 meseci
Kako si pre radio format HDDa tako sada izabereš samo tu particiju, znači mišem se spustiš na particije i odabereš onu koju si priprmio, klikneš na nju i dalje je postupak isti izabereš ono Ehtended journaled (prvo na spisku). Atheros je čini mi se podržan ali kao Wi Fi (ali kod mene na lap topu nije proradio), ne sećam se da sam ga viđao medju izborom za eternet mrežu. Znači po savetu drugara grafiku ne diraj ništa, Ton proveri ali mislim da nećeš naći ništa novije od ALC 889, pa ........ostavi i to onako kako je već čekirano, možda će sam OSX nešto iskopati i dati bilo šta. Što se mreže tiče ako imaš ruter koji je povezan na internet uključi mrežni kabl i teraj dalje (kada podigne sistem trebao bi sam da pokaže i onaj drugi računar koji bi trebao biti uključen), Tastaturu i miša imaš PS/2 znači medju fiksevima moraš čekirati i jedno i drugo, da bi radilo posle dizanja sistema.
Pozdrav i sa srećom
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 10:41 - pre 183 meseci
Kad si došao do formatiranja particije izabereš tu praznu opcija Erase u desnom prozoru se prikazuju podaci o particij, u konkretnom slučaju će biti MS-DOS (FAT) ili Windows NT Filesystem (NTFS-3G) ti u padajućem meniju odabereš Mac OS Extended (Journaled) label staviš po volji recimo MacOS i klik na erase, kad završi opcija First Aid i klik na Verify Disk, ako je sve u redu nastaviš instalaciju, ako nije ponoviš predhodni korak...
 
Odgovor na temu

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
95.180.39.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 10:47 - pre 183 meseci
sve to ja razumem.ali mislim da mi nije jasno nesto drugo sto sam ponovio bar 3 puta.windows i os x ne koriste ista podesavanja biosa.ako namestom podesavanja za os x onda nece da se upali windows i suprotno.pa necu valjda pri svakom paljenju da ulazim u bios i da podesavam kako mi odgovara.to mene nervira.inace sve ovo sto ste mi dosada napisali sam shvatio i prostudirao.evo po ovim podesavanjima se razlikuju S1 na S3 i IDE na AHCI.
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 11:41 - pre 183 meseci
@radekursinovic

nVidia GeForce 9600 GT:

Chipset Model: nVidia GeForce 9600 GT
Type: Display
Bus: PCIe
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 1024 MB
Vendor: NVIDIA (0x10de)
Device ID: 0x0622
Revision ID: 0x00a1
ROM Revision: nVidia GeForce 9600 GT OpenGL Engine [EFI]
Displays:
SyncMaster:
Resolution: 1680 x 1050 @ 60 Hz
Depth: 32-bit Color
Core Image: Hardware Accelerated
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes
Quartz Extreme: Supported
Rotation: Supported
Display Connector:
Status: No display connected

Ne treba se tek tako odricati dobrih stvari u tvom slučaju grafičke kartice.
U ovom forumu je već pisano o tome ali ajde ukratko:

Skini NVIDIA 9000 Series Driver v2 i instaliraj, ne restartuj mašinu. Linkove ćeš lako naći preko google.

Pokreni OSx86 Tools Utility i kroz Add EFI Strings/Boot Flag izaberi custom pa kroz prozore napravi EFI string za tvoju karticu. Usput Clear Extensions Cache pa restart. Mora da ti omogući bar Software Accelerated odnosno izbor rezolicije bez artefakta. Probaj, verujem da će biti sve u redu. Provereno radi na serijama 9400 i kao što vidiš na 9600, osnovni driver je NVDANV50Hal.kext i naravno NVDAResman.kext.
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
213.240.50.*



+1 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 12:03 - pre 183 meseci
Hvala na savetu ali uvek ima ono ali.
Dotična Nvidia 9400 GT kupljena je "kao kartica koja ima VIVO čip" i kao takva je bila i naplaćena medjutim od vivo čipa ni traga, nema ni kablova koji uz to treba da dodju, nema ni softvra koji to treba da potera. To bi još nekako i preživeo, ali pošto je to tako onda sam je samo držao kod mene nekih 7-8 dana dok ne stigne nešto, to nešto je stiglo, uzeo sam lošiju karticu za manje para, i to je to. Šta bi ti uradio da ti neko ponudi uz "plaćen nepostojeći VIVO čip" dokupiš još i TV karticu. Bio bih baš ovan za šišanje. Ovakoto je to. Uzeo sam onu malo lošiju i razliku para stavio ponovo sebi u džep. To je to.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 12:06 - pre 183 meseci
@bleya 2

Koju disrtribuciju koristiš?

Treba pronaći pravu za tvoju mašinu. Za moju mašinu jedina koja radi sve je iPC-MAC-OS-X-10.5.6, čak prolazi i update sa Apple sajta. Nisam smeo da aktiviram AHCI zbog već podignutih tri Linuxa i dva Win-a i sve radi bez greške. Trenutno ne mogu da se setim šta je S1 i S3 sad ću da pogledam BIOS da vidim da li ja uopšte imam te opcije. Trenutno pišem sa Mac-a koji je instaliran USBHDD, znači ne sa HDD-a u računaru jer sve što hoću da probam prvo uradim na njemu pa ako je u redu tek onda idem na sada glavni OS u računaru. Da, možda je i ovo važno ploča je Gigabyte P35-DQ6 koja se veoma lepo slaže sa Mac-om.
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
213.240.50.*



+1 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 12:25 - pre 183 meseci
Pa Miško onda si ti pravi čovek i za nas ostale. OSX sam pokušavao da instaliram na USB odavno sve ok do dizanja sistema, onda ništa. Čak sam pokušao i radni HDD da stavim kao usb disk, opet ništa ne diže se sa njega, U biosu setovano ono čuveno "USB Legacy", pokušaj dizanja opet ne vredi, Nekonstatuje me uopšte. Imaš li ideju gde grešim i šta sam propustio.?
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
93.86.53.*



+5 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 12:35 - pre 183 meseci
Ja licno mislim da je najbolja instalacija retail...tu samo ubacujesh ono shto ti mashina trazi i to je to...
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
213.240.50.*



+1 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 12:36 - pre 183 meseci
@bleya 2
Kod mene se podešavanje biosa pokazalo odlično i za Windows Vistu i za OSX, Vista može da radi sa uključenim ACHI modom kao i OSX. S1 postavljeno na S3 toga se sećam i nepravi problem ni za XP, Jedino Windows XP ne radi ne diže se dok se ne isključi ono ACHI. Nadam se da je bar ovo pomoglo. Inače sada sam daleko od mog računara, ali mislim da je S1 , S3 bilo povezano sa system halted, nisam siguran u ovo što pišem, ali kod mene ne pravi nikakav problem, ništa osim ACHI pod XPom.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 14:28 - pre 183 meseci
@tesla017

Slažem se u potpunosti, nažalost ja imam instalacioni dmg retail ali kako god da narežem je nebutabilan, kao da ga nemam, velik je preko 7,5 G pa je malo skupo ekperimentisati sa duallayer DVD.

@radekursinovic

Štete, to je slika našeg društva. Meni se slična stvar dogodila samo je bila u pitanju 8600 kartica.

USB instalacija!

Bez obzira koji tip particionisanja odabereš, obavezno instaliraš boot loader i ukoliko imaš opciju izbora boot drive-a odabereš USBHDD i problem rešen. Na mojoj ploči je to F12. Chainloader se bar kod mene zbuni jer imam 3 HDD-a u mašini, ne znam kako bi bilo sa jednim.

Natera me ova diskusija da prebacim sistem na AHCI kontroler i naravno sve se snašlo sem Viste_64. Pošto je to sasvim sveža instalacija upravo sam reinstalirao sa AHCI i sve je prošlo bez problema. Na kraju očigledno je da ljudima više prija da im neko reši problem i ne žele da sami ulože bar mali napor i proguglaju. U MS bazi znanja piše rešenje, sitna prepravka registara i sve fercera.

Rezime:

Instalacija Viste_64 prolazi bez problema,
Instalirani WinXP i Vista_32 rade bez problema, sami vide novi uređaj i instaliraju driver,
Linuksi se uopšte ne bune, kao da se ništa nije dogodilo.

I to je to.

Pozdrav

P.S. Trenutno sam na drugoj mašini sa i965 čip setom i ATI Radeon grafikom, i ovde sve radi bez problema, da ne zaboravim radekursinovic nemoj legacy USB, uzmi nove USBmass... drivere.
 
Odgovor na temu

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
95.180.39.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 18:34 - pre 183 meseci
sto znaci da ja treba moju vistu 64bit da instaliram pod odgovarajucim podesavanjima os x u biosu.ako je to to to je onda najmanji problem.
 
Odgovor na temu

sinpetrovic
Sinisa Petrovic
Beograd

Član broj: 37549
Poruke: 223
93.86.217.*



+16 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 19:36 - pre 183 meseci
Pozdrav,

Imam i dalje problem sa grafickom Gigabyte Ati hd 3870.

kada podizem sistem sa: -v ne stignem da vidim kada predje u "razmljani" graficki mod tako da sada radim sa -x.
sa: "Graphics Mode"="1024x768x32@85" se zaglavi u terminal modu (kao DOS)
a na "Graphics Mode="1024x768x32" opet prodje u "razmljnanu" sliku

probao sam da skinem iDeneb 10.5.5 i 10.5.6, trenutno sam na iPC 10.5.6 (gde u instalaciji imam da odaberem
ATI HD 3870 i ATI HD 3870x2) kada oznacim te drajvere dobijam onu gresku da treba da restartujem masinu.

Usput mi treba savet kako da uradim uninstall drivera u slucaju da postavim neki pogresan drajver ili je jedina solucija reinstalacija?

 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
93.86.40.*



+1 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.04.2009. u 19:52 - pre 183 meseci
Citat:
bleya 2: sto znaci da ja treba moju vistu 64bit da instaliram pod odgovarajucim podesavanjima os x u biosu.ako je to to to je onda najmanji problem.


Pre nego što kreneš u ponovnu instalaciju prvo proveri da li ti se Vista diže. Što se OS X a tiče ja sam primetio na desktopu samo jednu razliku ACHI uključeno interni diskovi se prikazuju kao interni, a kada je ACHI isključeno onda su mi svi diskovi billi prikazivani kao eksterni.To je ono što se vidi. a ono što se ne vidi verovatno je ono pravo.
Koliko sam ja dosada primetio iz sve ove moje probe raznih distribucija, kada se lepo čekiraju drajveri i fiksevi ACHI uopšte i nije bitan. Opet kažem to je za ono što se vidi. O brzini i stabilnosti sistema trenutno ne diskutujem.
ZA Bleya 2 da li je OS X proradio ili nije?



Citat:
Miško Stefanović: @tesla017

Slažem se u potpunosti, nažalost ja imam instalacioni dmg retail ali kako god da narežem je nebutabilan, kao da ga nemam, velik je preko 7,5 G pa je malo skupo ekperimentisati sa duallayer DVD.

@radekursinovic

Štete, to je slika našeg društva. Meni se slična stvar dogodila samo je bila u pitanju 8600 kartica.

USB instalacija!

Bez obzira koji tip particionisanja odabereš, obavezno instaliraš boot loader i ukoliko imaš opciju izbora boot drive-a odabereš USBHDD i problem rešen. Na mojoj ploči je to F12. Chainloader se bar kod mene zbuni jer imam 3 HDD-a u mašini, ne znam kako bi bilo sa jednim.

Natera me ova diskusija da prebacim sistem na AHCI kontroler i naravno sve se snašlo sem Viste_64. Pošto je to sasvim sveža instalacija upravo sam reinstalirao sa AHCI i sve je prošlo bez problema. Na kraju očigledno je da ljudima više prija da im neko reši problem i ne žele da sami ulože bar mali napor i proguglaju. U MS bazi znanja piše rešenje, sitna prepravka registara i sve fercera.

Rezime:

Instalacija Viste_64 prolazi bez problema,
Instalirani WinXP i Vista_32 rade bez problema, sami vide novi uređaj i instaliraju driver,
Linuksi se uopšte ne bune, kao da se ništa nije dogodilo.

I to je to.

Pozdrav

P.S. Trenutno sam na drugoj mašini sa i965 čip setom i ATI Radeon grafikom, i ovde sve radi bez problema, da ne zaboravim radekursinovic nemoj legacy USB, uzmi nove USBmass... drivere.


USB instalacija. Koliko protivurečnosti na jedno pitanje: Jedni kažu uključi "USB Legacu" drugi kažu isključiti. Proveriću u praksi izgleda sada ove druge pošto je po defoltu bilo uključeno, F12 je i kod mene, ali molim budite ljubazni malo pojasnite ONO Chainloader. (za sada je tu samo jedan HDD ali pored mahine stoje još dva HDDa od 500 za soft raid). Malo pojasnite njegovu ulogu. OS X se kod mene butuje na internom disku kameleonom. Da li to znači skinuti kameleon ili šta POD PRETPOSTAVKOM ovaj ću hard da postavim u eksternu fioku.

Uredu isključiću ja USB Legacu to nije problem ali opet pitanje kažeš uzmi nove USBmass drivere. Opet mi nije jasno baš najbolje. Koliko znam drajver je vezni program izmedju OSa i uređaja koji se diže po dizanju sistema. KAKO će to da pomogne dizanju OS Xa sa USB eksternog diska.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Mac OS X na ne-Apple računarima
(TOP topic, by madamov)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 575570 | Odgovora: 2308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.