Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac OS X na ne-Apple računarima

[es] :: Macintosh :: Mac OS X na ne-Apple računarima
(TOP topic, by madamov)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 575620 | Odgovora: 2308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freesoftwareman

Član broj: 71321
Poruke: 323
93.86.27.*



+3 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima27.05.2009. u 20:48 - pre 181 meseci
@PPZ
iDeneb 1.4 je s***** nabavi iPC 10.5.6 final tamo cekiraj GMA950

Intel GMA950 mobile ume da pravi probleme

evo nekog videa:

http://konteudos.info/?p=127

i pokusaj ovo:
http://www.mediafire.com/?0dsmxvy1mbi

info:
http://forum.netkas.org/index.php/topic,58.0.html

imas i ovde:
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=127615

ovde nije lose :
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=143340

[Ovu poruku je menjao freesoftwareman dana 27.05.2009. u 22:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao freesoftwareman dana 27.05.2009. u 22:04 GMT+1]
Running:Mac OS X 10.7.2 Lion (11C74)(iAtkos L1
VANILLA KERNEL :)
original Darwin 11.2.0 kernel
Intel Pentium Dual Core E2140 1.66Ghz up to 2.1GHz
Asus P5B-MX
Nvidia XFX GeForce 8400GS QE,QE2D,CI enabled Hardware accelerated (original
apple kexts)
Memory 2.5 GB 666 MHz DDR2 SDRAM
SATA HDD WD Caviar (original from iMac G5) 320GB
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima28.05.2009. u 12:58 - pre 181 meseci
Probao sa iPC 10.5.6 i prva instalacija nije uspela.Pokusacu da cekiram drugi kernel da vidim sta se desava, ali tek kad se vratim sa sluzbenog puta, tamo oko utorka-srede, pa cu da javim novosti...

Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

spasilda
ali daji
penzija

Član broj: 212419
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima29.05.2009. u 18:35 - pre 181 meseci
pozdrav svima. prilikom instalacije os x on pc javlja mi se greska " com.apple.boot.plist.not found " ako neko zna u cemu je stos bio bih mu zahvalan.
konfiguracija je sledeca
asus p5k

ati hd2600

wd 320 gb

2 gb ram

pozdrav. unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

shlauf
student

Član broj: 175141
Poruke: 15
79.101.18.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima29.05.2009. u 23:53 - pre 181 meseci
@ spasilda, naleteh slucajno na ovaj topik, mozda ti pomogne: http://ihackintosh.blogspot.co...mapplebootplist-not-found.html

inace, hocu da podelim najsvezije iskustvo, mozda nekome pomogne. Instaliran mi je iPC 10.5.6, posle instalacije nije radio Restart&Shutdown, popravio sam ga prema uputstvu sa Insanelymac foruma, koliko sam shvatio yamenio sam moj 9.6.0 Darwin kernel sa 9.5.0 Voodoo, posle cega je radio R&S, ali nije hteo da prepozna USB flash diskove, dok su mis i tastatura na USB-u radili bez problema. Iz inata sam pustio i update sa Apple sajta, rek'o da sredim do kraja pa da instaliram ponovo. Posle update-a na 10.5.7 nije radio ni zvuk, pa sam uradio sledece:
iz System/Library /Extensions sam izbrisao AppleHDA.kext , kao i IOUSBMassStorageClass.kext , pomocu Pacifista sa iPC 10.5.6 install DVD-a izvukao ta dva kexta, instalirao ih pomocu OSX86 Tools-a, restartovao i sada mi sistem radi savrseno (za sada). Eto, ako neko ima slicnih problema, mozda mu bas ovo pomogne.
 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima30.05.2009. u 00:09 - pre 181 meseci
@shlauf,

pustio si update iz "Software Update"-a, da ti updatuje 10.5.6 na 10.5.7 ? On ti je ubacio i originalni kernel i AppleIntelCPUPowerManagement, sve zivo update-ovao. Ako posle nije pukao odnosno ako samo zvuk zezao, tebi bez problema radi vanilla kernel i sve zivo. Cemu zezanje onda sa iPC, instaliraj lepo sa retail diska, sve originalno ko na pravom Mac-u :-) Naravno uz par kextova koji su neophodni.

 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima30.05.2009. u 13:52 - pre 181 meseci
@shlauf,

Za restart/shutdown. mnogo je bolje da koristis vanilla kernel, originalni apple kernel, posto su ti vec kompatibilni i procesor i ploca. Usb ce ti raditi kao i sve ostalo. Restart/shutdown je tipican problem kod mnogih ploca a najcesce kod gigabyte ploca. Sredices ga sa OpenHaltRestart. Odi na psystar.com sajt, corporate->open source->openhaltrestart pa skini i instaliraj. Sad ce ti sve raditi.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

shlauf
student

Član broj: 175141
Poruke: 15
79.101.19.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima30.05.2009. u 15:15 - pre 181 meseci
Hvala. Upravo skidam Mac OS X Leopard retail 10.5. Ako instaliram ovu verziju, kako posle ide update do 10.5.7 ?
 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.06.2009. u 00:37 - pre 181 meseci
@shlauf,

Za "retail" instalaciju mogu da se koriste 2 metode. Boot-132 CD koji omogucava da se butuje originalni Mac OS X Install DVD (potrazi malo o tome kako i sta, imas i napravljene vec .iso fajlove da se skinu za razlicite ploce i konfiguracije), i druga metoda ja da se koristi vec instaliran OS X na drugom hard disku/usb disku. Ja koristim instalaciju na usb disku i po meni je to odlicna metoda. Imas jednu particiju od recimo 10Gb gde je iPC, ili Kalyway ili vec koji god distro i iz njega instaliras na interni hard. Dobra stvar je sto disk i dalje moze da se koristi za razne stvari kao svaki prenosni usb a tu i stoji instalacija za slucaj da se glavni operativni sistem zezne, nesto pukne usled eksperimentisanja, treba da se uradi neki update itd.

Update se moze uraditi klasicno iz 'Software Update'-era ili skinuti Combo/Delta standalone instaler pa sa njim. Ja praktikujem ComboUpdate, podignem sistem sa usb diska, instaliram update i pritom vratim neophodne fajlove. Za metod preko 'Software Update' treba imati sredjen dsdt (HPET i sredjene alias-e na RTC) kako AppleIntelCPUPowerManagement ne bi izazvao kernel panic. Takodje moze se koristiti i Disabler.kext koji ce da onemoguci podizanje ovog kexta i time eventualni kernel panic. Znaci ili preko dsdt-a ili disabler.kext.

HINT

Ova metoda je primenljiva kod mnogih Intel ploca i retail instalacije (ICHx kontroleri). Prikacio sam arhivu koja sadrzi sve neophodne fajlove (osim disabler-a, nemam ga tu na disku ali se lako moze naci i skinuti). Pretpostavljam da se za grafiku i zvuk koristi efi string. Svi fajlovi su 'open source' ili '3rd party' tako da nema originalnih Apple fajlova, modifikovanih ili 'patch-ovanih' Apple binarnih fajlova te molim moderatore da ne skidaju arhivu jer ne sadrzi nista kompromitujuce.
Arhiva sadrzi: VoodooPower, SMBIOSResolver, OpenHaltRestart, AppleDecrypt, i fake plist-ove LegacyAppleAHCIPort, LegacyAppleIntelPIIXata, LegacyIOAHCIBlockStorage.

To je sve sta je potrebno da se pokrene OSX. Legacy plistovi su vrlo zahvalni jer sadrze samo jedan fake-plist, tekstualni fajl, i rade kao injectori da se pomocu njih ucita originalni IOATAFamily, AHCI u zavisnosti da li se koriste diskovi u native ide ili sata->ahci modu. Dodati su device-id za sve ICH chipsetove. To isto moze da se ubaci u plist originalnog fajla ali ako se prilikom update-a instalira nova verzija, fajl ce biti presnimljen. Ovako prilikom update-a nijedan od ovih fajlova nece biti overwrite-ovan i fake plist ce uvek da poziva aktuelni binarni fajl, original ostaje netaknut. Znaci bez ikakvih modifikacija. Jedino sta ce se u najvecem broju slucaja desiti je da se presnimi AppleHDA. To je u principu i jedini fajl koji se mora bekapovati i posle vratiti. AppleHDA je patch-ovan u zavisnosti koji je chip i iz tog razloga njega nisam ni ubacio ovde (a i legalnih razloga jer taj fajl mora biti modifikovan da bi radio). AppleIntelCPUPowerManagement sasvim lepo radi kada je sredjeno sve sta treba preko DSDT-a. Koristio sam ga neko vreme ali kod mene podize temperaturu procesora za nekih 6-8 C. Ljudi ga izbacuju jer izaziva i kernel panic kada tabele za hpet i rtc nisu sredjene. Posto je mnogo bolje imati neki powermanager nego koristiti sistem bez njega, moj predlog je VoodooPower od voodoo tima (bivsi GenericCPUPowerManagement ili tako nesto od Superhai-a)

http://www.mediafire.com/?znzyqyni0xy


 
Odgovor na temu

shlauf
student

Član broj: 175141
Poruke: 15
79.101.18.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.06.2009. u 01:51 - pre 181 meseci
Hvala ti puno na ovom objasnjenju. Iz ovog tvog teksta sam shvatio neke stvari, ali isto tako mi je puno nejasno, npr. plist-ovanje, efi string , injectori itd., jer ja nisam nista dirao u bios-u pre instalacije. Da te ne bih davio, daj mi samo neki link, da se blize informisem oko ovih stvari, jer je to verovatno puno kucanja. Unaped zahvalan.
 
Odgovor na temu

freesoftwareman

Član broj: 71321
Poruke: 323
93.86.27.*



+3 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima01.06.2009. u 10:15 - pre 181 meseci
Citat:
shlauf: Hvala ti puno na ovom objasnjenju. Iz ovog tvog teksta sam shvatio neke stvari, ali isto tako mi je puno nejasno, npr. plist-ovanje, efi string , injectori itd., jer ja nisam nista dirao u bios-u pre instalacije. Da te ne bih davio, daj mi samo neki link, da se blize informisem oko ovih stvari, jer je to verovatno puno kucanja. Unaped zahvalan.


sve to postoji odavno na insanelymac forumu:
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=76404
Running:Mac OS X 10.7.2 Lion (11C74)(iAtkos L1
VANILLA KERNEL :)
original Darwin 11.2.0 kernel
Intel Pentium Dual Core E2140 1.66Ghz up to 2.1GHz
Asus P5B-MX
Nvidia XFX GeForce 8400GS QE,QE2D,CI enabled Hardware accelerated (original
apple kexts)
Memory 2.5 GB 666 MHz DDR2 SDRAM
SATA HDD WD Caviar (original from iMac G5) 320GB
 
Odgovor na temu

zverko1
zverko koprivnica

Član broj: 132312
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.06.2009. u 15:04 - pre 181 meseci
Pozdrav....samo da se javim jer sam vidio da su neki koristili ovu plocu (Intel D945GCLF2)...ja sam je nedavno nabavio i digao gore IPC 10.5.6, jucer sam ga uspio iz drugog pokusaja update-ati na 10.5.7.....sve radi osim zvuka koji je stereo i ne radi MIC.....to je bilo i na ranijoj verziji(10.5.6)....hehehe....i ne prepoznaje dobro procesor koji je dvojezgreni atom 1.6.....meni ne smeta.
Update sam napravio po ovom uputsvu i radi....pa ako nekom treba da se ne muci trazeci ga....
http://www.insanelymac.com/for...x.php?showtopic=156946&hl=

Evo i jedan screenshot:

 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.06.2009. u 16:15 - pre 181 meseci
Ajd i ja da spomenem za one koji se zezaju sa vec spomenutim Acer One D150.Ja sam otisao malo dalje u istrazivanje, pa sam tako dobio zvuk (nazaost samo preko VoodooHDA drivera) i resio sam pitanje LAN-a, koje vidim muci mnoge na InsanelyMac.Naime, ugradjeni LAN adapter u D150 je Atheros, medjutim malo ljudi zna da je Atheros kupio Attansic kompaniju, i da su svi LAN adapteri koje Atheros prodaje ustvari Attansic.

U D150 je ugradjen Attansic L1E adapter, i nece vam biti problem da nadjete .pkg sa driverima za isti.Ako zapne, mogu i ja postovati drajvere koji rade na mom netbooku...

Ono sto je ostalo sada je da nadjem kernel koji ce da podrzava cpus=2 (mada cudnovato, sa Voodoo 9.5.0 kernelom sistem prijavljuje 1 cpu, a menu meters prijavljuje dva?!)
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

freesoftwareman

Član broj: 71321
Poruke: 323
93.86.68.*



+3 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.06.2009. u 18:06 - pre 181 meseci
@PPZ

Sta si uradio sa grafikom GMA950?
Running:Mac OS X 10.7.2 Lion (11C74)(iAtkos L1
VANILLA KERNEL :)
original Darwin 11.2.0 kernel
Intel Pentium Dual Core E2140 1.66Ghz up to 2.1GHz
Asus P5B-MX
Nvidia XFX GeForce 8400GS QE,QE2D,CI enabled Hardware accelerated (original
apple kexts)
Memory 2.5 GB 666 MHz DDR2 SDRAM
SATA HDD WD Caviar (original from iMac G5) 320GB
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.06.2009. u 23:27 - pre 181 meseci
Napravio sam , posle 5000 raznih kext-ova jedan je konacno proradio.Ne znam koji je i ne znam ko ga je stavio na internet, ali meni radi bez problema.Evo i screenshot-a:




Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima07.06.2009. u 02:12 - pre 181 meseci
@PPZ Ako ActivityMonitor pokazuje 2 procesora/jezgra ok je, znaci da rade dva. Bez brige.

 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
77.46.249.*



+5 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima07.06.2009. u 11:41 - pre 181 meseci
Citat:
zverko1: Pozdrav....samo da se javim jer sam vidio da su neki koristili ovu plocu (Intel D945GCLF2)...ja sam je nedavno nabavio i digao gore IPC 10.5.6, jucer sam ga uspio iz drugog pokusaja update-ati na 10.5.7.....sve radi osim zvuka koji je stereo i ne radi MIC.....to je bilo i na ranijoj verziji(10.5.6)....hehehe....i ne prepoznaje dobro procesor koji je dvojezgreni atom 1.6.....meni ne smeta.
Update sam napravio po ovom uputsvu i radi....pa ako nekom treba da se ne muci trazeci ga....
http://www.insanelymac.com/for...x.php?showtopic=156946&hl=

Evo i jedan screenshot:


Zverko osim zvuka na ovoj plochi sve radi u najboljem mogucem redu i ja je imam i na njoj furam Retail OS X bez problema bez nikakvih greshaka i update radi bez problema...Ako zelish da probash retail javi se na pp da ti poslajem detalje
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

zverko1
zverko koprivnica

Član broj: 132312
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima07.06.2009. u 14:23 - pre 181 meseci
Prije sam pokusavao instalaciju na jednoj asrock ploci pa nikako nisam mogao upogoniti mrezu i zvuk....sada mi na ovoj ploci radi super i jako sam zadovoljan s njom....pa je i ja preporucam svima koji hoce isprobati osx86 a da ne potrose puno para...
Hvala ti na ponudi, kad se malo nauzivam novog OS-a javim ti se da probam i retail instalirati....
 
Odgovor na temu

shlauf
student

Član broj: 175141
Poruke: 15
79.101.18.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima07.06.2009. u 20:16 - pre 181 meseci
Javljam se sa retail instalacije, protekla ,,skoro'' bez problema. Za sada sve radi, cekam jos da pustim System Update, pa da bude kompletan dozivljaj.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima08.06.2009. u 09:30 - pre 181 meseci
A ja odradio iDeneb update 10.5.7, i sad mi graficka ima rezoluciju normalno, ali core image pise - software, a ne hardware kako je to bilo na 10.5.6.Zna li ko u cemu je fora? u pitanju kao i uvek Acer One D150...

Odradio sam update, zatim izbrisao originalne gma950 kextove, plugin, i ostalo, pa zatim instalirao kextove koji su mi radili na 10.5.6....i dobio rezoluciju normalno, ali nije hardware accelerated...


Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
93.86.131.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima08.06.2009. u 17:29 - pre 181 meseci
PPZ

Kako si napravio taj kext? Ja imam DFI LanParty P45-T2RS ploču i svud je pisalo kako su DFI ploče najpodržanije što se tiče Leoparda. Ja nikako da ga nateram da proradi kod mene kako treba. Evo recimo zvuk mi je ALC885 i ja ga skinem sa neta probam da ubacim ali neće nikako.

Koliko je teško da se napravi jedan kext koji bi recimo odradio zvuk da ga sam napravim? Da li to zahteva neko veliko znanje?

shlauf

Ajde mi majke ti pošalji ili daj link sa uputstvom za Retail instalaciju ali po mogućnosti neko lepo objašnjeno da ne moram da znam da programiram da bi instalirao Leopard-a.

Hvala
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Mac OS X na ne-Apple računarima
(TOP topic, by madamov)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 575620 | Odgovora: 2308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.