Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preminuo Dragan Malešević Tapi

elitemadzone.org :: MadZone :: Preminuo Dragan Malešević Tapi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 45339 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.verat.net



+2 Profil

icon Re: Preminuo Dragan Malešević Tapi03.11.2002. u 13:11 - pre 261 meseci
Ma pusti seselja, kada je on rekao nesto pametno...
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Preminuo Dragan Malešević Tapi03.11.2002. u 13:41 - pre 261 meseci
Citat:
iNCUBUs:
Citat:
MoHicAn:
... da on vidi na primer Dali-ovu sliku ...


i posle ti pricas o nekoj nepismenosti i neobrazovanosti? :D Kazes, svaki neobrazovani seljak je cuo za Tapija? Verovatno. Isto kao sto su Dali i Pikaso verovatno jedini slikari za koje svi 'znaju'. S tim sto vecina verovatno zna i da napise njihova imena :D :D strasno..

Citat:
reci ce kakvo je ovo s***** ... a onda mu pokazes sliku seljaka pored magarca koja je za niansu losija od fotografije te iste situacije i on ce reci fantasticno ... carobno itd itd.


ajde ti to uradi pa onda tako pricaj, ok?

Citat:

Ako neko ne zna on je bio Realista i to onaj hardkor ... da prevedem ono sto vidis to i naslikas sto se po meni ne razlikuje ni malo od fotokopir masine da ne kazem falcifikatora.


zar je on ikada krio da je bio falsifikator?
hoces da kazes da nije majstorstvo ono sto je on radio? imas pravo da to omalovazavas samo ako ti mozes bolje...




Izvini jesam mozda pogresno napisao njegovo ime? Ili ti mozda znas nesto sto ja ne znam a on se u stvari ne zove Salvador Dali?

Dali-a sam naveo zato sto sam ja odusevljen njegovim delima i nisam bas siguran da za njega svi znaju ... dok je za pikasa druga prica al on me nesto ni ne impresionira (i on je imao periode tog realizma i stvarno je mogao pod da ocisti sa tapijem u vestini slikanja ali on uopste nije po tome poznat ... npr ako se dobro secam tu je slika zene u postelji na samrti ili tako nesto koju je uradio na akademiji) a bio sam i u muzejima oboice i u dali-ovoj kuci.

To pod jedan pod dva ja sam govorio o slikarstvu ne o njegovim mogucnostima kao falcifikatora i kao slikar on ne da nije umetnik nego ...
Mozda ti gotivis sliku suncokreta koja se ne razlikuje od fotografije istog da ti stoji u dnevnoj sobi onako 2x1 m, ali meni je to gadno.

PS: Jos uvek nisam video da se neko divi falcifikatorima i mislim da je to pogrdan naziv ono da ti uprostim neki ekvivalent tu je lopov=falcifikator. I jel se vodi ovde polemika kad umre neko od onih "slikara" sto prodaju slike preko puta skc-a ?? Posto ja ne vidim veliku razliku izmedju njih i tapija.


PPS: A o tvojoj pismenosti i obrazovanosti govori samo to sto imas iole pozitivno misljenje o tapiju.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Preminuo Dragan Malešević Tapi03.11.2002. u 14:11 - pre 261 meseci
Mohican, nemoj previše da kritikuješ stvari o kojima ne znaš dovoljno.

Ti (možda se varam, ali čisto sumnjam) si samo laik za slikarstvo i ovo što pričaš o realizmu ima vrednost 0. Možda nekom na prvi pogled Balzak deluje kao debil koji opisuje jednu kuću na 20 stranica (realizam), ali to je tako samo na prvi pogled. Jednostavno nisi kompetentan.
Salvador Dali te verovatno impresionira zato što je drugačiji i njegove slike nemaju smisla (bukvalno nemaju smisla, ako dobro znam cilj nije da se slika razumski shvati, nego je to kao komunikacija sa nesvesnim (Jung) što je po meni čista glupost, ali nisam kompetentan da bih to kritikovao. Isto tako ne bi ni ti trebao) što pokazuje koliko se razumeš u to o čemu pričaš.
Možda se varam, možda si ti ekspert i stvarno imaš pravo da tako kritikuješ realizam.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Preminuo Dragan Malešević Tapi03.11.2002. u 16:09 - pre 261 meseci
Da se ukljucim u diskusiju.

Licno podrzavam secretove postove. Kao sto neko vec rece kome se ne svidja neka zaobidje post.

O Tapiju: Stvarno dosta zanimljiv lik, i da secret nije postovao onoliki ( i to zanimljivi) materijal nikada nebih saznao neke pojedinosti o njemu. Mada ja bih prije rekao da je Tapi gomilu stvari izmislio o sebi, takodje tu su ogromni elementi tzv. "kurcenja" od onog bio sam wunderkind, u osnovnoj je vec dizo ogromnu kintu, pa javno kurcenje kako je on mafijas, pa mason, kako je faca i kako ce njega neko da kokne. Ali stvarno stivo je veoma zanimljivo za citanje, a ne bi me cudilo da neko uradi film po njegovom zivotu i da uskoro ponovo gledamo nekog novog Pinkija/Schwabu u vidu Tapija.

I za kraj za secreta: jel moze jos malo teksta o masonima. Ko su ili "domaci poznati masoni" ? U stvari kako su oni nastali, sta se o njima zna, koja im je djelatnost, i koliko u svemu tome ima istine ?

P.S. Koliko je tema zanimljiva svjedoci i trenutnih [ Pregleda: 595 | Odgovora: 36 ]
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Preminuo Dragan Malešević Tapi03.11.2002. u 18:13 - pre 261 meseci
Citat:
MoHicAn:
Izvini jesam mozda pogresno napisao njegovo ime? Ili ti mozda znas nesto sto ja ne znam a on se u stvari ne zove Salvador Dali?


Znas njegovo ime ali ne znas srpski jezik.

Citat:

Dali-a sam naveo zato sto sam ja odusevljen njegovim delima i nisam bas siguran da za njega svi znaju ... dok je za pikasa druga prica al on me nesto ni ne impresionira (i on je imao periode tog realizma i stvarno je mogao pod da ocisti sa tapijem u vestini slikanja ali on uopste nije po tome poznat ... npr ako se dobro secam tu je slika zene u postelji na samrti ili tako nesto koju je uradio na akademiji) a bio sam i u muzejima oboice i u dali-ovoj kuci.


Zaista zvucis kao laik koji bi zeleo da drugima deluje kao strucnjak. Da ne studiras slucajno istoriju umetnosti? Ako ne, onda ne pricaj o stvarima koje ne razumes.

Citat:

PS: Jos uvek nisam video da se neko divi falcifikatorima i mislim da je to pogrdan naziv ono da ti uprostim neki ekvivalent tu je lopov=falcifikator. I jel se vodi ovde polemika kad umre neko od onih "slikara" sto prodaju slike preko puta skc-a ?? Posto ja ne vidim veliku razliku izmedju njih i tapija.

PPS: A o tvojoj pismenosti i obrazovanosti govori samo to sto imas iole pozitivno misljenje o tapiju.


Za pocetak, mislim da je bedno kada neko pljuje nekoga koga ne poznaje i plus nekoga ko je umro. Imam pozitivno misljenje zato sto sam imao priliku da ga upoznam, bio sam mu vise puta u kuci i znam kakav je bio kao licnost.
Jedna bitna razlika izmedju tih 'slikara' i Tapija je u tome sto je on, za razliku od njih, bio poznat. Sto se tice onoga o falsifikovanju (instant skola pravopisa: falsifikator a ne falcifikator), ja se divim necemu sto je dovedeno do savrsenstva. Isto tako se divim i Ronniju Biggsu koji je izveo veliku pljacku voza na kranje dzentlmenski nacin, niko nije stradao.
Divim se i Franku Abganele Jr.-u, a ako ne znas je on, potrazi njegovu knjigu "Catch me if you can" ili odgledaj istoimeni film koji uskoro izlazi.
Sve je to majstorstvo, da ne kazem umetnost.
Ako je tvoj mozak suvise zatucan da to shvati, tj ako za umetnost smatra samo ono sto pise po raznim istorijama umetnosti, onda blago tebi...
Treba da naucis da poshtujes tudje umece i da postujes mrtve.
Ali to je vec stvar vaspitanja...

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
217.26.74.*



Profil

icon Re: Preminuo Dragan Malešević Tapi05.11.2002. u 10:31 - pre 261 meseci
secret odlicno!
Samo sibaj ko nece da cita ne mora!Nigde ne pise da je obavezno citanje svih tema
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: Preminuo Dragan Malešević Tapi05.11.2002. u 14:30 - pre 261 meseci
Dobro odustajem ne znam ni zasto sam se upustio u ovu temu ... moje postovanje mora da se zasluzi a neko ko se koristi lukavstvom da bi naveo priuke ljude na nesto nikada nece biti pozitivan u mojim ocima.


A to sto se on tripuje da je mason (ako postoje u sta sumnjam) to moze samo da sanja. Pod jedan ako nista drugo masoni se ne exponiraju.

I incubus ... vrati se na intelli ... sta tamo niko ne dolazi pa ajd ima isti djavo na es/madzone a puno ljudi pa njih da smaras ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Preminuo Dragan Malešević Tapi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 45339 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.