Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oldies: Wharfedale Laser 50 škripavi

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Oldies: Wharfedale Laser 50 škripavi

[ Pregleda: 3584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

poderator

Član broj: 82482
Poruke: 4
*.ucded.untz.ba.



Profil

icon Oldies: Wharfedale Laser 50 škripavi26.01.2006. u 06:52 - pre 222 meseci
O, narode, jedan od dva moja Wharfedale Laser 50 odlučio je da proškripi. Pogledam malko bolje i vidim da je to neko prije mene (nisam kupio nove) već popravljao (valjda je to još i dobro napravio, čim je dosad radilo). E sad, pitam sebe već neko vrijeme da li to popravljati opet (i gdje, pobogu, i po kojoj cijeni), da li staviti neke druge drajvere (to mi je kao zadnja mogućnost), pa da ne pitam samo sebe, eto, pitam i vas, pa mi odgovorite na ono što znate, pliz.
 
Odgovor na temu

zek
Beograd

Član broj: 21753
Poruke: 53
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Oldies: Wharfedale Laser 50 škripavi26.01.2006. u 09:00 - pre 222 meseci
Citat:
...jedan od dva moja Wharfedale Laser 50 odlučio je da proškripi.


Ne znam šta pod tim podrazumevaš, možda ti vešanje popustilo pa kalem češe po magnetu, probaj da zarotiraš taj drajver za 180 stepeni, gravitacija čini svije a i vreme, pa je moguće da se vešanje malo olabavilo.
Ako ovo ne pomaže, onda može biti da se kalem u zvučniku odmotao, traba ga zalepiti ili zameniti (jeftinije je popraviti drajver nego kupiti novi za koga ne znaš parametre).
 
Odgovor na temu

poderator

Član broj: 82482
Poruke: 4
*.ucded.untz.ba.



Profil

icon Re: Oldies: Wharfedale Laser 50 škripavi27.01.2006. u 08:44 - pre 222 meseci
Zvučnik radi, ali se i guranjem membrane može vidjeti da struže. Da probam sam to srediti, nekako mi ne liči da sam tako precizan, pa se bojim da ne napravim još goru štetu. Ne mogu to srediti rotiranjem drajvera, jer je taj zvučnik svakako već radio u svim mogućim položajima, pa ne bih rekao da ga j... gravitacija. Nekakve skoro pa odgovarajuće drajvere sam po 16 € našao u Conrad electronic ali mi se ne daju pare za njih ako mogu popraviti ove stare (ne radi love, nego mislim da su ovi stari jednostavno bolji), samo nemam pojma ko to uopće radi i za koju lovu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Oldies: Wharfedale Laser 50 škripavi

[ Pregleda: 3584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.