Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi

elitemadzone.org :: MadZone :: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi

[ Pregleda: 5146 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acko1
Aleksandar Kandić
Novi Sad

Acko1
Član broj: 69280
Poruke: 6
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi30.01.2006. u 11:57 - pre 221 meseci
Zašto su ubili vukovi u nacionalnom parku "Fruška Gora" ako se zna da su oni prirodna retkost u svetu?
acko
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi30.01.2006. u 12:01 - pre 221 meseci
hmm, daj malo vise info-a
 
Odgovor na temu

Acko1
Aleksandar Kandić
Novi Sad

Acko1
Član broj: 69280
Poruke: 6
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi30.01.2006. u 12:05 - pre 221 meseci
Vukova na Fruškoj gori nema,pre nedelju dana su se pojavila dva a uprava nacionalnog parka ih je odstrelila da kako kažu " ne bi ugrožavali planinare". U dopisu za medije su izjavili da se ne moramo više plašiti te "štetočine".
acko
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi30.01.2006. u 12:46 - pre 221 meseci
Jedina zivotinja koja upropascava Frusku Goru je covek. A to sto nazivaju vukove stetocinama je krajnje licemerje.
Nego gde si to procitao?
 
Odgovor na temu

Acko1
Aleksandar Kandić
Novi Sad

Acko1
Član broj: 69280
Poruke: 6
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi30.01.2006. u 13:06 - pre 221 meseci
Dnevnik,Novosti,Politika,Radio Novi Sad,TV Panonija.....Ako te baš zanima otiđi na sajt nacionalnog parka pa ćeš videti.A podneta je i prijava protiv NN lica koji je izvršio odstrel.
acko
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi30.01.2006. u 13:48 - pre 221 meseci
Nisam uspeo da nadjem na sajtu nista o tome, jel' moze direkt link na tu stranicu, pls?
 
Odgovor na temu

Acko1
Aleksandar Kandić
Novi Sad

Acko1
Član broj: 69280
Poruke: 6
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi30.01.2006. u 14:26 - pre 221 meseci
http://www.dnevnik.co.yu/modul...&file=article&sid=6937
acko
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.5.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi12.02.2006. u 02:43 - pre 221 meseci
Ima indicija da je nakon prvog ubijeno jos 2 vuka na Fruskoj Gori i to kod Mandjelosa... Da li neko ima informacija oko toga??

Sto se cele ove stvari tice, zaista je tragicna. Medjutim, nasli su rupu u zakonu jer on je u Vojvodini zasticen samo tamo gde ga ima (Vrsacke planine i Deliblatska Pescara), a to se ne odnosi na druge delove jer ga tamo i nema. Takod da od tuzbe verovatno nece biti nsita.
Ono sto je dobro je to sto se vec oformila grupa u Novom Sadu koja ce se od sada brinuti (protestvovati) o ovakvim stvarima a koja je vec i reagovala povodom tog pitanja. Inace, vuk je najsvetija totamska zivotinja starih srba - sto govori koliko se ovaj narod u stvari izopacio poslednjih decenija.

Vuk da je ostao na Fruskoj Gori predstavljao bi pravi turisticki biser za ekoturizam i prirodu uopste. Tim ocito bolesnim i isfrustriranim kretenima ocito da treba pomoc i prosvecenje.

Jednostavno mora da se stane na put daljem izopacivanju ove nacije i odnosa sa prirodom koji je sve gori i gori. Bas ovo ce nam biti jedan od najvecih argumenata za korupciju u nacionalnim parkovima koji su sve sem toga u imenu (izuzev Tare koja je jedina dorasla svom imenu), lovackom i sumarskom lobiju u svakoj pori naseg drustva.
ja
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Cileinteractiv
Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi12.02.2006. u 07:29 - pre 221 meseci
Stvarno, mogli su da uspavaju životinje i da ih transportuju u njihovo prirodno stanište tj. na neku od planina u Srbiji.
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.63.eunet.yu.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi12.02.2006. u 08:01 - pre 221 meseci
Za tako nesto uopste nema potrebe iz razloga sto je vuk nekada ziveo u celoj Vojvodini, kako na planinama tako i u ravnici. Medjutim, vuk kao vrsta je mnogo manje tolerantan prema destrukciji stanista i krupnijih sisara, tako da je on u stvari indikator divlje tj. ocuvane prirode. Stiga, smo ovu pojavu mogli da gledamo kao jedan od najlepsih primerma kako priroda neke stvari moze da vrati na staro mesto.
Inace, sirom Evrope se trenutno sprovode brojni projekti reintrodukcije ove vrste koji kostaju milione Evra, a mi smo svoje povratnike izgleda poubijali. Takodje, postoji i poseban vid ekoturizma gde ljudi iz veceg dela Zapadne Evrope dolaze u stanista gde zivi vuk i za traganje za njim (bez puske), debelo placaju. Tako nesto je jako lepo zazivelo u Rumuniji, BUgarskoj,... Jako je sramotno ono sto se desilo i ono sto se desava. Mora se vec jednom stati na put takvom destruktivnom razmisljanju koje vodi samo ka nasoj licnoj destrukciji takodje. Indijanski poglavica Seattle je u svom pismu sve lepo napisao, pa ako neko moze neka procita taj tekst. Imam ga kuci ali ne u el. fromi.

Sta uopste mislite u lovu kao sportu ili hobiju u danasnja betonska vremena gde covek vise ne mora toliko da razmislja o svom opstanku?? Ja bih rekao da je to cisto izivljavanje na prirodom koje je potpuno beskorisno, stavise umnogome steti prirodi!!
ja
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Cileinteractiv
Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi12.02.2006. u 09:10 - pre 221 meseci
Pa da, ladno ubiše vukove onako bahato, što bi se trošila sredstva na uspavljivanje transport i dnevnice ljudi kad može da se reši po kratkom postupku. Katastrofa!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi13.02.2006. u 13:29 - pre 221 meseci
To ste gledali nacional dzeografik. Ali samo onih zadnjih 5 minuta kada ide ono .... i onda su ziveli srecno i dugovecno. A da ste gledali celu emisiju videli bi i :

- zbog nedostatka vukova namnozila se krupna divljac, sto je sa jednom hladnom i gladnom zimom izazvalo opsti pomor. Umesto da na TV-u idu idilicne slike snegom pokrivenog parka, idu jezive like rendzera koji skupljaju na stotine ucrvljalih lesina jelena. Ko ce pametan otici tamo na letovanje! Parkovi su inkasirali milionske stete, a naucnici su ih obradovali da ce im to biti cesca slika. Tako oni odlucise da vise miliona dolara uloze u povratak vukova.

- naucnici su napravili racunicu koliko vukova i u koliko porodica moze da stanuje u toj bespuci, a da ne nabasaju na covekova naselja. Stanovnici koji su u ovoj oblasti nisu bili odusevljeni ovom matematikom pa su trazili malo cvrsce garancije. Nasli su se negde na sredini i to krunisali zakonom. Elem, svaki vuk mora imati radio odasiljac. Postavljeni su predajnici, logistika, sluzbe koje neprestano motre na kretanje svakog vuka ponaosob. Vuk se sme izgubiti maksimalno 3 dana. Nakon toga se dizu helikopteri i ako je vuk srecan, vataju ga u nicijoj zoni i vracaju kuci sa zutim kartonom. Ako li je bio prebrz i stigao van parka - sam je sebi presudio. Ubija se bez upozorenja i emocija! Isto ako dobije drugi zuti !

Treba li reci da je park veci od nase Vojvodine i da valja vece pare od naseg zdravstva ( ISO jedinica za neumerenu potrosnju ). Nasa bi drzava mogla vukovima ponuditi jedino izbeglice kao prenamnozenu krupnu divljac ... i nista vise!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.170.eunet.yu.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi13.02.2006. u 14:37 - pre 221 meseci
Nisam gledao tu emisiju, ali svakako jasno prikazuje kako se nekim populacijama moze upravljati. Mada, rekao bih da je takav odnos prema prirodu malo previse surov zato sto se ne sme totalno gospodariti divljim populacijama (sem ako nije neibezno kada ostane svega nekoliko desetina jedinki). Stalni protok gena je neophodan, sirenje areala takodje (posebno na mestima gde su istrebljeni), sve su to prirodni procesi. Buduci da nisam gledao emisiju, necu donositi dodatne zakljucke, pokusacu i sam da je pogledam. Uzgred, kako se zove?

U svakom slucaju, cak i takvo surovo gazdovanje sa zutim kartonima i neslobodom slobodnog kretanja je mnogo bolji od onoga sto mi imamo u Srbiji a to je da ga treba ubiti gde god mozes i na koji god nacin mozes. Ubijaju cak i male vucice.... takvi ljudi su za mene cudovista!!! Izmedju ostalog, zbog takvog gazdovanja i sto je na mnogim mestima vuk istrebljen, krupni sisari poput srna su generacijama zivele bez predatora, naucile da nigde ne preti strah a tako i izgubile instikt za prezivljavanje sto je jako lose i u prirodi nenormalno. Takvi su na primer fazani iz fazanerija koji se setaju pored puta kao najobicnije kokoske. Izlezes se u volijeri, uvek imas izobilje hrane, nema ko da te ugrozava i na kraju te bace u sredinu gde vlada zakon prirode koji kaze najjaci, najbrzi i najpametniji ostaju – favorizovanjem ovih osobina nastaju nove vrste zivotinja. I tako je bilo dok lovci i covek uopste nije umesao svoje prste. Izmedju ostalog zato su na Fruskoj Gori tako lako i pojeli one srne – zato sto su one sada vec potpuno nenormalne, ne plase se nicega jer ni ne znaju sta je to vuk.

Sto se tice komparacije sa izbeglicama, rekao bih da je odvratna jer tu su ipak ljudi koji su mnogo toga izgubili i patili u zivotu. Drugo je to sto i medju njima ima losih ljudi, no zbog takvog sljama ne treba globalizovati sav taj napaceni narod.

ja
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi14.02.2006. u 13:15 - pre 221 meseci
Nisam ja poredio izbaglice nisacim! Jednostavno sam rekao da vuk ( copor ), mora nesto da jede i kada kolje i cereci on ne radi nista nemoralno ili odvratno.

Rekao sam i to da nasa drzava ne moze da nahrani ni izbeglice koji jedu mnogo manje ....

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bukavac
Marko Sciban
Novi Sad

Član broj: 84572
Poruke: 11
*.180.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi01.03.2006. u 12:38 - pre 220 meseci
Zdravo Svima.
Ovom prilikom vas pozivamo da se u ime pokreta "Vivat Lupus" pridruzite odlasku na Zlatibor 04.03.2006. gde ce se po prvi put u istoriji Srbije i Crne Gore odrzati protestni skup povodom nemilosrdnog i nepotrbnog ubijanja vukova (Canis lupus) na nasim prostorima. Ono sto zelimo da uradimo jeste da pokazemo da postoji alternativna u odnosima vuk-covek, da nije jedino resenje hajka i ubijanje. Posebno smo revoltiarni trenutnim odnosoma izmedju naseg naroda i vuka, buduci da je to najsvetija totemska zivotinja starih Slovena. Ono sto je najvaznije na taj dan se odrzava najveca hajka na vuka u Srbiji i to upravo na Zlatiboru...

Ono sto nameravamo jeste da odrzimo protestni skup na lokalitetu Partizanske vode (turisticki centar Zlatibora) koji ce u potpunosti biti miran, afirmativan, pozitivan, poucan za neupucene a sto je najvaznije gledacemo da skrenemo paznju sto veceg broja medija, prisutnih i javnosti uopste. Ono sto nameravamo da pokazemo jeste da zaista postoji drugacije razmisljanje od puske i hajkasenja na jednu od najlepsih zivotinja na nasem podneblju, kao i svih ostalih zivotinja kojima covek ne upravlja a koje nemilosrdno unistava. To je ono protiv cega konstantno usmeno protestvujemo bez ikakvih moguconosti da bilo sta promenimo. Ovo je idealna prilika da ljudima bez stava po pitanju lova pokazemo da u ovoj zemlji postoji alternativa lovu, kao i da lovcima skrenemo paznju na to da vuk niti bilo koja druga divlja zivotinja vise nije sam na ovom svetu. Visi ciljevi su u pitanju!!!

Za sada se ocekuju optimalno 4 autobusa uz uze Srbije sa Beogradom + autobus koji cemo organizovati u Novom Sadu tako da ce se zaista raditi o ozbiljnoj akciji. Trenutno najvise imamo problema u NS zato sto tek treba da se snadjemo sa autobusom. Ipak, nama iz Novog Sada organizatorima busa je najvaznije da saznamo sledece:
Ko namerava da se pridruzi akciji i 04.03. ode na Zlatibor?? Krece se 03.03. oko ponoci tako da smo ujutro 04.03. na Zlatiboru. Buduci da nazalost jos uvek nismo i verovatno necemo uspeti da nadjemo sponzora(e) cena puta ce se kretati sigurno ispod 700 dinara (nadamo se znatno nize od te cifre), znaci put tamo i nazad. Vracamo se istog dana posto se festa zavrsi. Tamo ce nas cekati obican i sumadijski caj, hranu sami nosimo. NEOPHODNO je da se svako zainteresovan _*STO PRE*_ javi da bi znali koliko zainteresovanih zapravo ima u Novom Sadu kako bismo uz tu vitalnu informaciju obezbedili odgovarajuci prevoz za nas odlazak. _*ZNACI JAVITI SE I POTVRDITI STO PRE NA ADRESU [email protected]!!!! *_Rok za prijave istice u sredu uvece, najkasnije cetvrtak. Ko zeli da se prikljuci grupama iz BGa, KGa, Cacka, neka mi se takodje javi.

Ispred radne grupe "Vivat Lupus"-a,
Marko Sciban.

P.S. Obavestite o ovome svakome kome imate poverenja da je pravi ljubitelj prirode.

ja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korupcija u nacionalnim parkovima-šumarski lobi

[ Pregleda: 5146 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.