Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

le diode iz upaljaca

[es] :: Elektronika :: le diode iz upaljaca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8308 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: le diode iz upaljaca05.02.2006. u 22:56 - pre 221 meseci
kad smo kod toga moze to i mnogo lakse, skines ntoutput.dll ili inpout32.dll od neta, stavis ga u dir gde ti je kompajlirani .exe fajl, dodas proceduru

procedure PortOut(Port : Word; Data : Byte); stdcall; external 'io.dll';

i pozivas portout iz bilo kog dela programa i kad ti oces, prostor zar ne :)
u PortOut stavis port $378 a pod data zavisi koji pin oces da se pali, npr ako ti treba 2 pin kucaces 4, ako ti treba 3 napisaces 8

naravno kao sto postoji PortOut postoji i PortIn za zahtevnije korisnike

evo, uploadovao sam dll pa kome treba nek skida, mislim da na es-u ima vise dokumentacije sto se tice lpt porta nego na bilo kom sajtu na net-u :)

[Ovu poruku je menjao guslac dana 05.02.2006. u 23:58 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Slash-BL
Banja Luka

Član broj: 68776
Poruke: 191
*.etfbl.net.



Profil

icon Re: le diode iz upaljaca06.02.2006. u 12:22 - pre 221 meseci
Pa nista mu to ne vrijedi dok ne napise rutinu koja ce pozivati taj program kad stigne novi mail. Koliko ja znam Outlook ima opciju da pusti neki ton kad dodje nova poruka. Po meni je ova stvar koju on hoce cista glupost, jer namjesti da ti svira neka pjesma od 10 minuta, i ako nju ne cujes neces ni LE diodu vidjeti sigurno. Opet, mozda hoce to iz neki "sminke", ali ponovo je to glupost. Ideja koja mi sad pada na pamet (bez da se pise kod) jeste da se stavi neko kolo (recimo sa D flip-flopovima) koje ce se upaliti kad dodje poruka i drzati to upaljeno dok on ne ugasi (tako sto ce se triger impuls dovoditi sa muzicke karitce) bla,bla,bla... Druga mogucnost bi bila nekako zaje*ati Outlook i namjsetiti da umjesto .wav file-a poziva taj program za komunikaciju sa LPT-om sa odredjenim parametrima. Opet, koristiti to na racunaru po meni je to cista glupost. Jedini valjan razlog za uraditi ovaj projekat jeste edukacija.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dialUP-25-152.suonline.net.



+165 Profil

icon Re: le diode iz upaljaca06.02.2006. u 16:57 - pre 221 meseci
ma to mi je prvo palo na pamet posto dok sam pisao odgovor sam proveravao mail
btw. outlook ne koristim !!(mada to nema nikakve veze ni sa cim)

interesovalo me je samo kako kontrolisati po nekom principu ,znaci ako stigne mail,ako radi hard,ako se zagreje proc. iznad odredjene temp.,ako ovo ako ono ...
ma uglavnom interesuje me kako se komanduje :)

hvala u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: le diode iz upaljaca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8308 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.