Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 23338 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!06.02.2006. u 16:36 - pre 221 meseci
Those are some mad chickens, hehehe

Ma konji su prelepe zivotinje, tako ljupke... a i meso im je extra

[Ovu poruku je menjao JaHvram dana 06.02.2006. u 17:39 GMT+1]
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!06.02.2006. u 17:24 - pre 221 meseci
@pctel

kokoske jedu prvenstveno zrnastu hranu, ali je dozvoljeno ubaciti i nesto hraniva zivotinjskog porekla; curke jedu nesto vise trave, a guske najvise...

@maji

naravno da je dozvoljeno dodati mleko i proizvode od mleka, ali to se odnosi na mladje kategorije... kod starijih se to ne praktikuje niti je ekonomski isplativo... neces valjda sisincadima prezivara da zabranis da piju majcino mleko, ili ih pak proglasiti svastojedima zbog toga?

Citat:
Btw: ono sto mene nervira kod veterinara je da su po tom istom zakonu obavezni da obezbede radno vreme zaposlenih duze od punog radnog vremena (dezurstvo, pripravnost) odnosno prekovremeni rad u hitnim slucajevima, a to ne cine.


kad se vec hvatas za taj zakon, onda bi trebalo da znas da je on donesen oktobra 2005.-te, i da sve veterinarske sluzbe trebaju da se usklade sa tim zakonom u roku od godinu dana... sto ce reci, ne moraju jos to da postuju do oktobra ove godine...

Citat:
Recimo meni je hrcak bio bolestan skoro 2 nedelje, bili smo kod 4 razlicita veterinara, vecina ne zna mnogo o njima, i ne zele da se specijaliziju jer im nije bas isplativo da se bave njima (quote: ne mogu dovoljno da naplate usluge, jer cena usluga je znatno visa od cene hrcka).


u pravu si da veterinari ne znaju mnogo o hrccima i ostalim sitnim kucnim ljubimcima i da ih to ne zanima, ali to je stvar trzisne ekonomije i potpuno je razumljivo... veterinar je spreman da leci zivotinju onoliko koliko vlasnik moze da plati, a to je najcesce vrlo malo... pogotovo je kod nas niska svest placanja veterinarskih usluga, a to je verovatno posledica besplatne zdravstvene zastite u nasoj zemlji... narocito je izrazen problem da vlasnici ocekuju od veterinara da od opsteg pregleda postavi dijagnozu i da tako jeftino prodju... e pa, koliko para toliko i muzike! ako hoces tacnu dijagnozu, izvoli na redgen + krvna slika + antibiogram + ultrazvuk, i to ti je negde oko 100eura... moze i endoskopija, brisevi, urinokultura itd... ne znam za tebe ali 99% mojih musterija ne moze to sebi da priusti...
a u 90% slucajeva na terenu sa velikom praksom, jedino sto dobijem od anamneze je: "nece da jede".
"Jeste li primetili promenu stolice, mokrace, bla bla bla..."?
"Nismo ni gledali"!
i ja sad treba da postavim ovde TACNU dijagnozu? ma idi bre...
 
Odgovor na temu

maji
Beograd

maji
Član broj: 21850
Poruke: 174
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!07.02.2006. u 09:44 - pre 221 meseci
Citat:
kad se vec hvatas za taj zakon, onda bi trebalo da znas da je on donesen oktobra 2005.-te, i da sve veterinarske sluzbe trebaju da se usklade sa tim zakonom u roku od godinu dana... sto ce reci, ne moraju jos to da postuju do oktobra ove godine...


Da, vrlo dobro znam da je prelazni period da se uskladi poslovanje subjekata u veterinarskoj delatnosti sa odredbama novog zakona godinu dana, bila sam deo tima koji je radio na ovom zakonu, ne kao veterinar, vec zbog uskladjenosti zakona sa SPS Sporazumom.

Ali, takodje postoji Eticki kodeks kojeg bi veterinari trebalo da se pridrzavaju. Drugo, ova odredba o dostupnosti veterinarskih usluga nije novina, slicna odredba je postojala u starom Zakonu o zdravstvenoj zastiti zivotinja, te ako su tu praksu vec primenjivali (sto su bili obavezni), nije im potreban rok od 1 godine za uskladjivanje. Mada, de jure, ti si u pravu.

Citat:
veterinar je spreman da leci zivotinju onoliko koliko vlasnik moze da plati, a to je najcesce vrlo malo... pogotovo je kod nas niska svest placanja veterinarskih usluga, a to je verovatno posledica besplatne zdravstvene zastite u nasoj zemlji


Nemoj da me shvatis pogresno, nemam nista protiv veterinara, sta vise, vecina njih koje znam su dobri ljudi, ali zadnjih dana sam bas kivna na nacin na koji neki obavljaju svoje aktivnosti.

Primer 1: Hrcku malo opada dlaka sa vrata, odlazimo kod veterinara. Ja kao vlasnik znam mnogo vise o njima (svako se kod veterinara raspituje za dodatne informacije o gajenju zivotinje). Uzima bris koze i salje ga na analizu. Placam pregled + laboratorijsko ispitivanje. Nakon sto su joj stigli rezultati analize (neke bakterije) ona NE ZNA da prepise adekvatnu terapiju, i upucuje me da, u licnoj reziji, nadjem nekog profesora (Nikolu) sa Vet. fakulteta.

Primer 2: Cetvrtak uvece, hrcku je lose, zovemo veterinara koji dolazi na poziv, on nema cak ni vatu ni stapice kojima bi mu ocistio uvo (pre nego sto je dosao zna manje-vise zbog cega dolazi). Na sve to, toliko ga je namucio i ocerupao pokusavajuci da ga smiri da bi mu cistio uvo i dao neku vitaminsku inekciju, da je to nehumano. Uredno placam dolazak, pregled, mast i inekciju koju je dobio.

Primer 3: Petak, nadam se da cemo na Vet. fakultetu naci najbolju pomoc, dobijamo pregled od 3 minuta, JA pitam za rengen, on kaze da rengen ne radi tog dana, i da verovatno nije potreban, prepisuje antibiotike, i kaze da ako se stvar ne smiri dodjemo za 5 dana na vadjenje brisa, ali njemu sve deluje prilicno bezazleno. Ovde nista nisam platila.

Primer 4: Vec sam pisala o ovome, nedelja, hrcak je vec jako lose, ja od dostupnih brojeva vet. ambulanti na netu ne mogu da nadjem neku koja radi.

Verovatno sam sada smorila sve pisanjem o ovome, ali uprkos cinjenici da hrcci kratko zive, krivo mi je sto verujem da je nekim malo boljim tretmanom mogao da prezivi.



[Ovu poruku je menjao maji dana 07.02.2006. u 10:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odakle dolazi konjsko meso u mesarama ? Konj slomije nogu ili... ?!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 23338 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.