Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena izgradnje kuce?

elitemadzone.org :: TechZone :: Cena izgradnje kuce?
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 310027 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?13.12.2010. u 07:50 - pre 162 meseci
Citat:
Odin D.: Po cemu je to drvo natopljeno insekticidima protiv svih mogucih stetocina, lakovima i sredstvima protiv vlage, sunca i UV-zracenja, te farbano kojekakvim bojama i lakovima "neuporedivo zdravije za stanovanje od svih mogucih kuca"?
Ti si ga napisao kao da je pola svetskog hemijskog otpada uliveno u jednu brvnaru.
Jeste da drvo mora da se zaštiti, ali ta zaštita nije ni manje ni više štetna od farba koje se koriste za kućni nameštaj, za zidove i za bilo šta drugo. I krevet na kome spavaš, i posteljina i pidžama su ofarabane, zar ne ? Sad, ima boljih i lošijih farba i to je jasno, a takođe ima i štetnijih i manje štetnih farbi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?13.12.2010. u 12:06 - pre 162 meseci
Naravno da drvene brvnare imaju neke prednosti...
Međutim, kada sam pročitao ovaj katalog, posebno deo "Da li znate?", vidi se da je u pitanju teška demagogija.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?13.12.2010. u 12:47 - pre 162 meseci
Slika je slika. Čim sam video onu ogromnu brvnaru, pomislio sam koliko li je energije potrebno da se zagreje prostorija sa onolikim staklom, kad je napolju -10
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?13.12.2010. u 15:30 - pre 162 meseci
Evo sta jos procitah za zapadni crveni kedar:

* Odlikuju ga brojna specifična svojstva zbog kojih pruža velike mogućnosti primene, u enterijeru, i na otvorenom prostoru, koji je direktno izložen stalnim vremenskim i temperaturnim promenama:

* Bez smole, pravilne strukture, lak za obradu, prijatnog mirisa koji zadržava godinam po ugradnji, odlična izolaciona svojstva

* Otporan na vremenske promene - ne propada pod uticajem sunca i vlage, veoma stabilan, skoro da nema podužnog niti poprečnog skupljanja

* Otporan i na uticaj morske vode

* Apsolutno odbija sve insekte, alge i gljivice


 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?15.12.2010. u 20:50 - pre 162 meseci
Nisam ni rekao da je drvo posebno nezdravo, ali ta demagogija obicno ide u pravcu da je drvo zdravije od ostalih materijala, iako se nigdje ne navodi po cemu su to ostali materijali nezdravi.

Jos nigdje nisam nasao na neko medicinsko istrazivanje u kome je pokazano da se od stanovanja u zidanim kucama dobija rak, dijabetes, astma, ludilo ili kakva druga bolescina.

Uostalom, jos od kamenog doba - a to je skoro nekih 3 miliona godina - zive ljudi i u kamenim i u drvenim i raznim drugim gradjevinama, pa valjda bi za 3 miliona godina iskustva jasno bilo uoceno da su drvene kuce narocito bolje od svih ostalih oblika gradnje te danas nikakva druga gradnja ne bi ni postojala, jednako kao sto je iskustvom utvrdjeno da jedenje narocito sarenih pecuraka, insekata i zaba takodje nije najbolje za zdravlje, pa ih niko i ne jede.

Ima ptica koje zive na gnjezdima u drvetu, a neke u rupama u stijeni. Neke zivotinje kopaju rupe u zemlji, neke naguraju lisca u deblo drveta, a neke zive u pecinama.
Valjda bi evolucija dosad izdvojila neki materijal kao "the best of the best" kad bi tako nesto postojalo.

Marketing je jedno, a naucne cinjenice drugo.
Uostalom, pogledajte ovaj primjer:

 
0

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?06.02.2011. u 18:15 - pre 160 meseci
Druze, ako moze da mi kazes cenu neopora 8cm, ili 10, ili jos debljeg, ako ima kod nas.
I cenu stiropora 10cm, ili 20cm takodje ako ima kod nas.

Da li moze da se lepi npr. jedan sloj 10cm, pa onda preko jos jedan od 5, ili dva od 8 i sl... ako ne nadjem deblju izolaciju.

Kakva su iskustva sa kamenom vunom? Gore na plocu? Kojih debljina ima u ponudi i kakve su cene?

Hvala i pozdrav!



Sto ste obrisali ovome oglas, sad ispada da pricam sam sa sobom?

[Ovu poruku je menjao frenkijevac1 dana 07.02.2011. u 16:07 GMT+1]
 
0

laki10
lazar tanackovic
pancevo

Član broj: 208653
Poruke: 12
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?05.03.2011. u 23:34 - pre 159 meseci
Malo se kasno ukljucujem u diskusiju ali bih da odgovorim na ovaj post o drvenoj kuci sa klinastim celom.Naravno da ima ko da ti odradi ovako nesto u Srbiji ali je pitanje ko ce to da plati jer cena kvadrata ide od 350 pa do 900 evra u zavisnosti koji se materijali upotrebljavaju tj.koje se drvo koristi.Kod nas bi ti preporucio iz Bosne prvoklasnu jelu ili smreku zato sto su ubedljivo najkvalitetniji materijali za ovu namenu na nasem podrucju.Svi konstruktivni elementi se rade od kvalitetnih camovih gredica .Izrezana gradja se podvrgava susenju u kondenzacionoj susari.Proces susenja traje dok se stepen vlaznosti grede nespusti ispod 12%.Po zavrsenom procesu susenja,gradja se podvrgava masinskoj obradi radi izrade potrebnih konstruktivnih elemenata.Takodje bih naglasio bor i aris ali ovaj drugi je iz uvoza i namenski za izgradnju kuca kosta poprilicno po m3 a uglavnom je iz Nemacke.Nadam se da sam koliko toliko pomogao.
 
0

dadoen
Beograd

Član broj: 281989
Poruke: 5
*.enmongroup.com.

Sajt: www.in2-market.com


Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?06.04.2011. u 10:30 - pre 158 meseci
Kao i mnoge druge varijante gde covek razmislja "sam cu jeftinije je" ja bih ipak preporucio da se to radi po sistemu kljuc u ruke, samo je bitno da se pronadje korektna i kvalitetna firma koja se bavi izvodjenjem radova. Na primer nedavno je jedan drug radio adaptaciju kupatila i isto je hteo da uradi dosta toga samostalno, medjutim kad je sve stavio na papir izaslo je skuplje za nekih 20-30 % ne racunajuci njegovo utroseno vreme. Razlog je sto te firme to rade automatizovano plus ako se preko njih kupuju materijali i oni budu jeftiniji jer oni dobijaju rabate od dobavljaca. Ne znam da li moze da se preporucuje ovde , ali sigurno firma za preporuku je ************ , samo je pitanje da li mogu da prihvate posao zbog velikih obaveza. Naravno postoji problem investicije od jednom i to je najvazniji razlog zasto se odlucujemo za samostalnu gradnju.

Edit moderatora: ne možeš na ovaj način oglašavati na forumu.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 06.04.2011. u 12:27 GMT+1]
 
0

molder72
Predrag Dimitrijević
Ripanj

Član broj: 30105
Poruke: 12
91.143.212.*



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?27.06.2011. u 11:46 - pre 156 meseci
Pozdrav svima,

Nedavno sam se upustio u adaptaciju podkrovlja na našoj porodičnoj kući koja je zidana pre 30 godina. Pošto je gradja poprilično uništena od strane štetočina jer je na gredama delimično ostalo kore kada je kuća gradjena, moram promeniti skoro celu gradju. E sada šta mene interesuje je cena koju majstori uzimaju po kvadratu krova. Našao sam preko preporuke ekipu koja mi traži 20eura/m2. Krov ima 140m2 + skidanje krova + dve badže ukupno 3400 eura. To je cena u kojoj ja nemam nikakve obaveze prema njima osim da im kažem kako želim da mi otvore badže. Takodje su mi dali rok završetka njihovih radova od deset dana. Interesuje me da li je to mnogo para jer nemam predstavu koliko se kreću takve majstorske akcije? Takodje me interesuje da li majstor naplaćuje po osnovi ili po površini krova? Naravno krov je do sada imao samo grede, letvu i crep a sada će biti uradjen kako treba tj. greda, osb ploča, paropropusna folija, kontra letva, letva, crep. Izolaciju ispod greda i ostalo ćemo mi raditi sami kasnije jer za sada para ima samo da se uradi krov... nažalost. :-(

Hvala svima unapred!
 
0

Banovci_022
Arhitekta, ZH

Član broj: 287073
Poruke: 1
*.104-92.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?27.06.2011. u 21:46 - pre 156 meseci
Zdravo svima,

videla sam da je ova tema stara oko cetiri godine. Procitala sam razna iskustva. Pokusacu da budem kratka. Mi smo sagradili, ozidali preogromnu porodicnu kucu. Koja nikad nije zarvsena iz razloga - s vremenom je se uvidelo da je totalno nefunkcionalna i prevelika. Odlucili smo se da je pretvorimo u stambeni objekat sa par stanova. Kuca se nalazi na placu od 18 ari, koji smo nasuli, uzvisili jer zelimo da napravimo park...Sad je potrebna nova ograda, sa temeljom, delimocno betonskim zidom... da neduzim.
Za svaki rad koji smo zapoceli morali smo da menjamo radnike/majstore.
Problem je da mi nismo ziveli u Srbiji. Tako da neki realni odnos prema srpskom nacinu rada i poslovanja nemamo bas. Sto je najtuznije, do sada nismo jos na nikoga naisli ko zaista zeli na pravi nacin da radi. Svi koji su radili - radili su pod parolom "danas sto uradim i zaradim! Sta ce biti sutra ne bitno!" Jos nismo nikoga sreli, ko je svesno dosao da radi sa svescu da tu ima jako puno posla i da moze sebi na duze vreme da obezbedi sigurno primanje.
Bila bih zaista zahvalna, ako bi mi mogli preporuciti majstore koji znaju da rade, koji se razumeju u gradnju, soji su savesni i posteni.

Zahvalna Banovcanka!
 
0

henk mudi
www.intercom-line.com
Niš

Član broj: 287477
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?06.07.2011. u 02:40 - pre 155 meseci
Pozdrav svima,

iako sam pregledao celu temu, nisam uspeo da pronađem informacije koje me interesuju.
Dakle, želeo bih da kupim plac negde na periferiji Beograda (Surčin, Batajnica....) i da izgradim montažnu kuću od cca 130m2.

Interesuje me, šta mi je sve potrebno za takav poduhvat. Sve papiri, dozvole, takse........
Ako iko zna da ovo taksativno nabroji, uz eventualno obrazloženje šta treba, kako i gde se može izvaditi bio bih vema zahvalan.

Dejan
 
0

023 FACA

Član broj: 287923
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?17.07.2011. u 01:41 - pre 155 meseci
Evo ovako, imam prizemnu kucu sa potkrovljem i zelim da od tog potkrovlja napravim sprat. Potkrovlje je vise kao tavan i nije uopste uredjeno jedino sto je dobro jeste sto su voda, struja, telefon i kablovska sprovedene mislim da ce mi to umanjiti dosta troskova, interesuje me koliko ce me otprilike to izaci novca, taj sprat ce imati oko 45 m2, otprilike znam koliko bi me materijal izasao najvise me interesuje cena radnika koliko je postavljanje fasade, malterisanje, postavljanje plafona i ostali moguci radovi, ako bi mi neko odgovorio bio bih mu zahvalan?
 
0

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?17.07.2011. u 11:47 - pre 155 meseci
Sto se tice potkrovlja, najjednostavnije ti je da pozoves samo gipsare i trebace ti neko da ti uradi kosuljicu. To je sto se tice grubih radova.
Znaci poredjas stirporor peticu po podu (neki tvrdji) stavis najlon i zoves nekog da ti masinski (najbrze, najjednostavnije, mala razlika u ceni u odnosu na rucno) postavi kosuljicu po tome.. Ukoliko zelis da radis i centralno grejanje, najlakse i najeftinije ti je da razvuces cevi za radijatore po podu u kosuljici...
Kada se kosuljica osusi i kad se bude moglo hodati po njoj, nazoves gipsare da ti daju ponudu za sve sto zelis da uradis.. Pregradni zidovi, izolacija po krovu (krov mora biti podascan, inace nema smisla nista), plafoni i ostalo.. Kako oni budu radili zidove, tako nadjes elektricara i vodoinstalatera da razvuku svoje cevi i kablove po sobama... Kad oni zavrse ostaje ti samo moler da ogletuje i okreci, postavis laminat, vrata i rasvetu i unosis namestaj. Mesec dana posla plafon, ako se dobro organizjes. Poz

Gisparski radovi su ti od 10 do 16 eura po kvadratu sa materijalom.
Kosuljica je oko 6/7 ja mislim.
Ovo ostalo nemam pojma.. struja za ceo sprat mozda oko 200 e, voda isto toliko.. (samo ruke)
Gletovanje i krecenje oko 2/2,5 eura sa materijalom po kvadratu..
Laminat ti je od 5 do 20 e, postavljanje je 100/120 dinara po kvadratu..
parket je od 20 e pa na dalje
Prozori krovni su ti od 400/500 eura veluxovi.. prozore obavezno stavi, ako nemas svetla dzaba ti stan.
... i tako
 
0

Zloćka
Doby Nar
studoš
Doboj

Član broj: 289377
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?19.08.2011. u 21:01 - pre 154 meseci
Hej..

Iako sam vidjela nekoliko proračuna koji su obračunavani po kvadraturi, al' u svakom od njih je ponešto izostavljeno, ponešto dodato, mene zanima koliko bi koštala izgradnja "kućice" 6x5,5m? To bi bilo prizemlje sa potkrovljem, zidovi bez kosina u potkruvlju ne bi bili viši od 1m, a i prizemlje ne bi bilo više od 2,5m? Zanima me cijena od temelja do krova, odnosno koliko bi mi trebalo za temelj+ploče+zidove+krov+malterisanje iznutra i izvana+stolariju (1 ullazna vrata, 2 balkonska vrata, 6-7 jednokrilnih prozora)+krečenje+struju+vodu+prosječnu vanjsku izolaciju? U prizemlju i potkrovlju bila bi pregrađena samo kupatila, i to rigipsom. Takođe dobro bi mi došla informacija koliko košta uređenje kupatila 1,5x2m, koje obuhvata umivaonik, tuš kadu i wc šolju, uz lijepljenje pločica prosječne cijene?
Naravno, koliko me zanima cijena potrebnog materijala, toliko me zanima i cijena rada.
Ako je neko od Vas raspoložen da mi odgovori, bila bih Vam izuzetno zahvalna, posebno ako ima kakvu ideju da ta zbirna cijena ne pređe 15000 eura..:)
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?19.08.2011. u 21:11 - pre 154 meseci
Imas li plac ili i njega kupujes?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Zloćka
Doby Nar
studoš
Doboj

Član broj: 289377
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?19.08.2011. u 21:21 - pre 154 meseci
Ako je ovo pitanje o placu meni upućeno, riječ je o seoskom ruralnom području, tako da tim dijelom trenutno se ne želim zamarati (ako pitaš zbog cijene placa i sve potrebne papirologije prije gradnje).
 
0

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?20.09.2011. u 16:39 - pre 153 meseci
Ako ste sam svoj preduzimač ovo vam se neće desiti :D

 
0

neupucena
obrenovac,srbija

Član broj: 304963
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?10.07.2012. u 23:25 - pre 143 meseci
Pozdrav za sve!Kao sto mozete da vidite,ja sam najsveziji vas clan,i sasvim slucajno sam pronasla ovaj forum koji mi je potreban da mi neko otkloni moje nedoumice.Ono sto me zanima je to,da li moze neko odprilike da mi kaze da bih napravila kucu na vec postojecem temelju,gde bi se rusili unutrasnji zidovi,gde bi se sve novo stavljalo,pocev od krova i sve sto uz njega ide,koliko bi mi z apocetak trebalo novca da kucu sredim,postavljanje armature,salovanje i izlivanje stubova,postavljanje armature,mreze i serklazi,podne i vodovodne instalacije,plocice,izlivanje betonske ploce i serklaze....blokovi,sljunak,pesak,cement.gvozdje,monta,gradja,crep i naravno sve to bez namestaja?Samo da napomenem da se ja ni u sta ne razumem,i da pitam ono sto sam cula iz price sta je sve potrebno da bi se napravila kucica od nekih 100m.hvala unapred i pozz!!!!!!!!!!
 
0

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?11.07.2012. u 15:06 - pre 143 meseci
bilo koju cenu ili racunicu da dobijes za izgradnju kuce na konacan zbir dodaj jos 30% :-) tako sam ja prosao!
 
0

neupucena
obrenovac,srbija

Član broj: 304963
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena izgradnje kuce?11.07.2012. u 15:11 - pre 143 meseci
Hvala u svakom slucaju,sto bi znacilo,da ne mozemo da prodjemo ispod 8000-9000 eura?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Cena izgradnje kuce?
(Zaključana tema (lock), by Java Beograd)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 310027 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.