Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ADSL na dva kompa preko rutera?

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.yu.



+90 Profil

icon Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 09:39 - pre 221 meseci
Da li bi neko bio ljubazan da u kratkim crtama objasni kako se izvodi sledeca kombinacija: prijavio sam se za adsl 256kb i cekam odgovor, a posto imam 2 kompa zeleo bih da mi rade nezavisno, tj. da ne sherujem konekciju putem mreze, nego pomocu nekog rutera pretpostavljam, da ne bi 1 komp morao stalno da bude ukljucen. Posto sam od provajdera dobio neki nebulozan odgovor tipa "ne isplati se stavljati ruter na paket od 256 kb", palo je u vodu sve sta sam procitao ovde koristeci pretragu. Znaci, da li je izvodljivo, koji ruter, koliko kosta, koliko je komplikovano...
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

LordVLAD
Software Engineer at Telvent DMS, Novi
Sad
NS / VS

Član broj: 68599
Poruke: 142
*.ptt.yu.

Sajt: www.nswebdevelopment.com


Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 11:10 - pre 221 meseci
Router mozes da izmolis i od provajdera. Ja sam na PTTu dobio 4-portni ASUS, posto nisu imali USB modema. Jes' da nije nesto (nisu se pretrgli za USR :) ), ali cimeru i meni je dobro doslo. To da li ti treba router nema nikakve veze sa bandwidth-om.

Komplikovano nije, al' treba voditi racuna oko port forwardinga i jos nekih gluposti. Najjednostavnije ti je sa USB modemom, ubodes i ne mislis, al' tebi to ocigledno ne radi posao.


p.s. Nema potrebe da istu temu otvaras i na benchu i ovde, posto dosta ljudi posecuje oba foruma, a na benchu je cini mi se ipak malo jaca ekipa sto se hardverskog dela tice. ;-) Ovde su softverasi glavni.
Mhmmm, BEER!!! :-)

Pih, neko mi maznuo username - Delija... :-)
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.yu.



+90 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 11:29 - pre 221 meseci
Citat:
LordVLAD: Router mozes da izmolis i od provajdera. Ja sam na PTTu dobio 4-portni ASUS, posto nisu imali USB modema. Jes' da nije nesto (nisu se pretrgli za USR :) ), ali cimeru i meni je dobro doslo. To da li ti treba router nema nikakve veze sa bandwidth-om.

Komplikovano nije, al' treba voditi racuna oko port forwardinga i jos nekih gluposti. Najjednostavnije ti je sa USB modemom, ubodes i ne mislis, al' tebi to ocigledno ne radi posao.


p.s. Nema potrebe da istu temu otvaras i na benchu i ovde, posto dosta ljudi posecuje oba foruma, a na benchu je cini mi se ipak malo jaca ekipa sto se hardverskog dela tice. ;-) Ovde su softverasi glavni.



Najsmesnije, sto mi je tip koji radi za ptt adsl i daje taj asusov ruter, ispricao bajku koju sam gore naveo.

p.s. Nema potrebe, ali od viska glava ne boli
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 12:39 - pre 221 meseci
Prema uputstvu podesis vezu na jednom racunaru.
Onda utaknes mrexni kabl u drugi racunar i on odmah ima pristup

To ti je to

Ja sam kod sezama i to sam uradio
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.yu.



+90 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 13:04 - pre 221 meseci
Citat:
alkion: Prema uputstvu podesis vezu na jednom racunaru.
Onda utaknes mrexni kabl u drugi racunar i on odmah ima pristup

To ti je to

Ja sam kod sezama i to sam uradio


Da, ali to je varijanta sa oba ukljucena racunara, a to bih da izbegnem.
 
Odgovor na temu

BojanBG
Beograd

Član broj: 9848
Poruke: 181
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 13:07 - pre 221 meseci
Mislim da je čovek iz PTT-a prevashodno mislio da ti je brzina prilično mala da bi delio konekciju na više računara. Ruter se uglavnom uzima kada imaš veliku brzinu. Mada postoje ruteri i od 30 i od 300 evra pa svako uzima ono što mu treba :)

p0z
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.yu.



+90 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 13:26 - pre 221 meseci
@BojanBG

I hteo sam pojasnjenje te stavke. Sta znaci mala brzina posle sugavog dialup-a? Nemoguce da je 256k toliko mala brzina u praksi, kad ljudi sheruju tu konekciju i bez rutera.
 
Odgovor na temu

LordVLAD
Software Engineer at Telvent DMS, Novi
Sad
NS / VS

Član broj: 68599
Poruke: 142
*.ptt.yu.

Sajt: www.nswebdevelopment.com


Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 13:36 - pre 221 meseci
Citat:
bobiska: Da, ali to je varijanta sa oba ukljucena racunara, a to bih da izbegnem.


Podesis sa jednog kompa sve kako treba, a posle ce router da radi i bez ijednog kompa :-), tj. radice sa svima koji su prikaceni na njega.

Podrazumeva se da i na drugom kompu moras da podesis Gateway i DNS-ove...


p.s. Zamisli router kao jedan od kompova u mrezi, preko koga se svi kace na net, tj. taj "komp" share-uje svoju konekciju.
Mhmmm, BEER!!! :-)

Pih, neko mi maznuo username - Delija... :-)
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
213.137.102.*



+90 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 17:27 - pre 221 meseci
Citat:
LordVLAD: Podesis sa jednog kompa sve kako treba, a posle ce router da radi i bez ijednog kompa :-), tj. radice sa svima koji su prikaceni na njega.

Podrazumeva se da i na drugom kompu moras da podesis Gateway i DNS-ove...


p.s. Zamisli router kao jedan od kompova u mrezi, preko koga se svi kace na net, tj. taj "komp" share-uje svoju konekciju.



E, sada sam te razumeo. Thx!
 
Odgovor na temu

BojanBG
Beograd

Član broj: 9848
Poruke: 181
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?09.02.2006. u 19:09 - pre 221 meseci
Citat:
bobiska: @BojanBG

I hteo sam pojasnjenje te stavke. Sta znaci mala brzina posle sugavog dialup-a? Nemoguce da je 256k toliko mala brzina u praksi, kad ljudi sheruju tu konekciju i bez rutera.


Pa za tebe ce verovatno znaciti puno ali za tog lika u PTT-u koji sedi na ko zna koliko stotina Mb je mala :) Sa 256k ces moci sasvim komotno da surfujes sa oba racunara istovremeno koristeci najjeftinije rutere. Ako vec hoces na jednom kompu download a na drugom surf istovremeno moraces da koristis neke limitere protoka jer ce ti se konekcija lako zagusiti na drugom racunaru. Zato sam ti i rekao da postoje ruteri u razlicitom cenovnom rangu koji i mogu da zadovolje razlicite potrebe.

Poenta svega je da ja nisam protiv upotrebe rutera (i sam ga koristim) samo sam hteo da dam eventualno objasnjenje za odgovor koji si dobio od PTT-a. A i taj radnik je izgleda zurio pa je hteo sto pre da te "otkaci" sa odgovorom :)

p0z
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?10.02.2006. u 09:45 - pre 221 meseci
Kao sto sam vec rekao a neko pojasnio, uopste nije problem
Kabl u router a iz njega u racunare.
Podesis na jednom i svi rade
Ja imam 64/256 kod sezama i routerom delim na 4 racunara
Sve ide kako treba, slusa se muzika, skidaju fajlovi, ... i evo za 4 meseca niko od nas cetvoro nije uputio ni jednu primedbu kako jedno drugom tako i provajderu.


Zato, samo napred
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.yu.



+90 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?10.02.2006. u 12:25 - pre 221 meseci
Tako sam sve i ja zamislio, ali kada naletis na kompetentne strucnjake medju provajderima... e jadna Srbijo.
 
Odgovor na temu

RuleMaker
RuleMaker
Freelancer
Novi Sad

Član broj: 158531
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.designfusion.co.cc


Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?27.09.2009. u 10:42 - pre 177 meseci
Znam da je tema stara al nebih da otvaram novu kad već postoji.
Sve je prilično jasno, samo...iz rutera izlazi lan kabl koji mogu da nakačim samo na jedan računar, kako da izvedem kačenje na više računara, da li je ethernet splitter dovoljan ili mi treba network switch?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?27.09.2009. u 12:22 - pre 177 meseci
Treba ti switch.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako ADSL na dva kompa preko rutera?

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.