Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bukov parket ili laminat

elitemadzone.org :: TechZone :: Bukov parket ili laminat

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 94572 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat03.05.2007. u 19:34 - pre 205 meseci
Koliko treba da se suši podloga zavisi od spoljne klime. Najbolji način da se proveri vlaznost kosuljice betona ako nemate vlagomer je sledeci. Uzmete lepo busilicu i u nju stavite burgiju debljine 3mm. Probusite beton oko 15-20 mm. sa tom burgijom. Zatim uzmete jedno palidrvce iz sibice i ubacite u tu rupu tako da sumpor bude okrenut na dole. Ostavite to tako oko 24 sata. Kada prodje to vreme izvadite palidrvce iz rupice betona i probajte da ga ukresete. Ako se drvce zapali podloga je 100 % spremna za postavljanje parketa a ako se ne zapali treba sacekati da se podloga jos susi. Ovo je primitivan nacin provere vlaznosti betona ali je zato veoma pouzdan , proveren i siguran metod za sve ljude koji ne mogu obezbediti vlagomer. Sto se tice Slovenackog parketa tu vam ne mogu pomoci, Ima mnogo firmi u Sloveniji koje ga proizvode, morao bih da ga vidim da bih rekao da li je dobar ili ne. Vec sam rekao da parket nije neka nauka ko se bar malo razume od njega. Svaki dobar parketar treba da prepozna kvalitetan parket. Tako da pre kupovine mozete konsultovati parketara.Za sve ostale informacije ja sam tu. Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat03.05.2007. u 20:45 - pre 205 meseci
Citat:
kana: Hoce li laminat da se podigne (izgrbi) kao parket ako se
prospe voda po njemu?

Ne brini se nece, moj je bio desetak santimetara pod vodom, i dalje je kod nov...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat03.05.2007. u 21:00 - pre 205 meseci
Citat:
bakara: Ne brini se nece, moj je bio desetak santimetara pod vodom, i dalje je kod nov...


Pitanje je bilo potpuno ozbiljno, evo zasto:

1. Pre nekoliko godina sam imao prilike da vidim u kuci rodjaka
jasenov parket prelepo uradjen i lakiran. Zaista je bilo ipresivno
sve dok se u jednoj sobi bez ikakvog razloga na sredini sobe
napravila grba 1-2m sirine i 10-20cm visine.
Parket je mislim bio od istog dobavljaca i isti je majstor radio
na dva sprata a ovako se ostetio samo u jednoj sobi.
Iskljucena je mogucnost prosipanja vode jer je kuca vlasnistvo
rodjaka koji su u Nemackoj i u istoj niko ne zivi.
Takodje prostorija nije zagrevana.

2. Prosle godine surak je postavio laminat nemam pojma koji
i kog kvaliteta u hodniku i dnevnom boravku. Mala kcerkica je
prosula tecnost (mislim sok) oko litra i bas na tom mestu se
stvorila grba (posle nekoliko dana) ne bas velicine kao na
pomenutom parketu ali prilicno ruzna i prilicno primetna.
Grba je bila samo na tom mestu gde je prosuta tecnost.

E sad, upravo sam zavrsio raspravu sa prodavcem laminata
koji tvrdi da to nije moguce i da laminat sigurno ne moze da
se osteti vodom vec da je surak sve to pogresno slozio
posto je to radio sam bez majstora ?????.

Zasto se onda grba nije desila u hodniku ili na nekom drugom
mestu vec bas na onom gde je prosuta tecnost.

 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat03.05.2007. u 22:01 - pre 205 meseci
Citat:
bollmann: Koliko treba da se suši podloga zavisi od spoljne klime. Najbolji način da se proveri vlaznost kosuljice betona ako nemate vlagomer je sledeci. Uzmete lepo busilicu i u nju stavite burgiju debljine 3mm. Probusite beton oko 15-20 mm. sa tom burgijom. Zatim uzmete jedno palidrvce iz sibice i ubacite u tu rupu tako da sumpor bude okrenut na dole. Ostavite to tako oko 24 sata. Kada prodje to vreme izvadite palidrvce iz rupice betona i probajte da ga ukresete. Ako se drvce zapali podloga je 100 % spremna za postavljanje parketa a ako se ne zapali treba sacekati da se podloga jos susi. Ovo je primitivan nacin provere vlaznosti betona ali je zato veoma pouzdan , proveren i siguran metod za sve ljude koji ne mogu obezbediti vlagomer. Sto se tice Slovenackog parketa tu vam ne mogu pomoci, Ima mnogo firmi u Sloveniji koje ga proizvode, morao bih da ga vidim da bih rekao da li je dobar ili ne. Vec sam rekao da parket nije neka nauka ko se bar malo razume od njega. Svaki dobar parketar treba da prepozna kvalitetan parket. Tako da pre kupovine mozete konsultovati parketara.Za sve ostale informacije ja sam tu. Pozdrav


Hvala puno na predlogu, uradicu taj postupak sa sibicom. Postoji li uopste neki metod za utvrdjivanje ima li u parketu nekih zivih organizama kao sto je sipac ili kako ga vec zovu? Jer mislim da parket dok je u skladistu moze da ga "napane" sipac, i ako se tako postavi onda je kasno.

pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat03.05.2007. u 23:49 - pre 205 meseci
Citat:
kana
E sad, upravo sam zavrsio raspravu sa prodavcem laminata
koji tvrdi da to nije moguce i da laminat sigurno ne moze da
se osteti vodom vec da je surak sve to pogresno slozio
posto je to radio sam bez majstora ?????.

Ovo definitivno zavisi i od vrste laminata, da ne poverujete sta se sve prodaje i kako se sve postavlja...
Jedan od primera je moj komsija koji je umesto ravnajuceg sloja stavio pesak ispod laminata

Sto se tice mog iskustva pre 2 godine sam imao poplavu, pukla mi je vodovodna cev na spratu gde niko nije ziveo, celu noc se nalivalo vodom, voda nije imala gde da otice jer su visoki pragovi, tako da kad sam ujutru video imao sam bazen u trezariji. Laminat je bukvalno plivao na povrsini vode (zato se valjda i zove plivajuci pod )
Tu vodu smo izbacili, i laminat se vratio na mesto, bio je vlazan vise od mesec dana, sada se nista ne poznaje, kao da nije bio pod vodom, cak se ni lajsne nisu pomerile, ja prosto nisam verovao da mu nista nece biti...

U pitanju je bio laminat za poslovni prostor (znaci onaj deblji) sa nekim lepkom koji vezuje posle 24h, i sa duplim klik sistemom.

Kada se setim te poplave uvek pomislim na to sta bi bilo da je umesto laminata bio parket I klase, kako bi on preziveo, i koliko bi me to kostalo...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.burda.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat04.05.2007. u 10:33 - pre 205 meseci
Uzimajte samo kvalitetan laminat (recimo KRONO, ali nemacki ili svajcarski). Jeste skuplje (i dalje jeftinije od parketa) ali ima nekoliko prednosti:

- U kombinaciji sa podlogom koja ide uz njega, nema statickog elektriciteta
- click2click noviji sistem mnogo bolje vezuje laminat
- otporan je na vodu, otvoreni plamen donekle, padove i udarce ostrih predmeta

Ja sam probao na visku (sto mi ostalo) da ga zapalim upaljacem - nisam uspeo, uspeo sam samo da ga ogrebem tako sto sam krvnicki drmnuo cekicem po njemu. Ne grebe se cak ni viljuskom ili nozem. Mislim - ako padne sveca, nece se upaliti recimo ili goruci el. aparat ne daj boze. Ili ako vam ispadne nesto tesko ili vucete nesto po njemu, tesko cete ga izgrebati...

Ortak ima isti u suterenu, imao je poplavu, samo se osusio, vratio na mesto sta je trebalo i dan danas je ko nov.

Ja ga imam 4 godine u dnevnoj sobi i predsoblju, isti je kao i prvog dana, redovno ga cistim Emsalom (koji se mesa sa vodom, bude skroz mokar laminat), posle par meseci ciscenja je dobio odlican sjaj koji ne nestaje i dan danas (ako se redovno cisti). Nigde se nije razdvojio, nigde ogrebotine, nista, kao nov (osim sto sad ima i sjaj). Takodje imam podni grejac ispod tepiha koji je zalepljen za laminat, radi 4 zimska meseca u godini - pogadjate - laminatu ama bas nista, nit' se ostetio, nit se razdvojio nit se iskrivio (grejac je poprilicno vreo).

Elem, pod mora biti ravan i mora se staviti podloga koja ide uz laminat i OBAVEZNO lajsne i da se sve dobro uklopi i montira.

Druga strana price: Ortak je uzo jeftin laminat, lepo izgleda, ali:

losa mu je podloga, posle par meseci krenuo da se razdvaja, da se klobuci od ciscenja mokrom krpom, poceo da puca i sta ja znam. Na kraju je odresio kesu i kupio Krono (ima jos kvalitetnih marki, ne samo Krono) i nema problema par godina vec, kao nov.

Sve ima svoju cenu, pa tako i kvalitetan laminat. Inace, kumovi su stavili parket (i to im je stavljao rodjak koji se time bavi) isto kad i mi laminat. Pogadjate sta izgleda lepse posle 4 godine - laminat. Parket, OK, nije se razdvojio i to, ali lak nije vise tako sjajan, sve izgleda prljavije, grebe se, dete cim mu nesto ispusti teze na parket eto male rupice, ogrebotine i slicno. Ne daj boze poplave...

Naravno, opet ponavljam: samo kvalitetan laminat, na ravnoj podlozi, zovite nekog ko montira (nije skupo 100-150 din po kvadratu max.) da vam to montira kako treba (mozete i sami, ali ima trikova sa lajsnama i morate napraviti neku zakrivljenu sipkicu pod 90 stepeni da mozete da ubacite u prostor izmedju zida i laminata da ga lepo iscukate da sve legne prema sredini). I uvek idite od prozora ka zidu, tako da je laminat uspravno na prozor, ne poprecno prozoru...
 
Odgovor na temu

vdambo
World

vdambo
Član broj: 14168
Poruke: 76
194.106.167.*

Sajt: www.stolarskaradionica.co..


Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat22.07.2007. u 23:08 - pre 203 meseci
Citat:

Nazalost prekinuta je diskusija na temu provere
vlaznosti parketa.

Moze li neko, ko se razume u to, da ukratko
objasni kako da prilikom kupovine proverimo
kolika je vlaznost parketa.



Postoji jedan način merenja vlažnosti drveta bez vlagometra a uz pomoć mikrotalasne sa rotirajućim tanjirom i precizne vage.

Uzme se parče drveta i izmeri mu se masa. Zatim se u mikrotalasnu stavi pri dnu malo papira za dupence (da bi upijao vlagu iz drveta) i to izreženo parče.
Podesi se da greje na maloj snazi. Vrši se nekoliko merenja , 3 do 5 minuta. Posle svakog merenja se meri masa. Zameni se papirče.

Greje se dok posle grejanja više ne promeni masu.

Izračunaš procenat vlažnosti na osnovu formule: podeliš početnu masu i ovu na kraju i pomnožiš sa 100. Dobićeš vlažnost u percentima.
 
Odgovor na temu

ptica grabljivica
petar petrovic
pozarevac

Član broj: 152897
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat01.08.2007. u 00:36 - pre 202 meseci
Covece ovo si odradio fantasticno!!!!!Mnogi majstori bi trebalo da dodju kod tebe na kurs!Da li si razmisljao da zaradjujes na tom poslu?!
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
195.178.53.*



+3 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat10.01.2008. u 14:14 - pre 197 meseci

@cozmo_im

Nije mi jasno ovo : "I uvek idite od prozora ka zidu, tako da je laminat uspravno na prozor, ne poprecno prozoru... "

ako se redja od prozora, moras se redjati paraleleno sa zidom na kom je prozor, zar ne?

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat10.01.2008. u 18:49 - pre 197 meseci
Citat:
zorpetus
ako se redja od prozora, moras se redjati paraleleno sa zidom na kom je prozor, zar ne?

Savet je da se ne krece od zida na kome je prozor vec upravo suprotno.
Taj savet stoji na svakom pakovanju laminata.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

miki-beograd

Član broj: 159167
Poruke: 3
89.216.70.*



Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat24.08.2008. u 14:51 - pre 189 meseci
Da ne otvaram novu temu, i mene muci parket ...

Pocetkom Avgusta majstori su demontirali stari parket (zgrada je nova kao i parket koji je bio postavljen), kompletno sredili kosuljicu i postavili brazilsku tikovinu (cumaru). Po zavrsetku lakiranja, sve je izgledalo savrseno da bi po povratku sa odmora sredinom avgusta zatekao haos, skoro svaki komad parketa se razdvojio po 0.5cm.

Prodavac parketa mi je predlozio da rupe popunimo nekom fug masom za parket, interesuje me da li je ovo dobro resenje i na koji nacin se tacno to radi, da li se parket ponovo hobluje i lakira ili ?

Da li da insistiram na ponovnom redjanju parketa, ako se uzme u obzir da je 110m2 parketa placeno preko 400,000 din a demontaza starog, popravka kosuljice i montaza novog skoro 300,000 din ili ce popunjavanje rupa fug masom resiti problem ?

Da li se parket razdvojio zbog loseg postavljanja ili tikovina jednostavno ne trpi velike razlike u temperaturi ??



 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.99.*



+3 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat24.08.2008. u 16:31 - pre 189 meseci
Citat:
miki-beograd: Da ne otvaram novu temu, i mene muci parket ...

Pocetkom Avgusta majstori su demontirali stari parket (zgrada je nova kao i parket koji je bio postavljen), kompletno sredili kosuljicu i postavili brazilsku tikovinu (cumaru). Po zavrsetku lakiranja, sve je izgledalo savrseno da bi po povratku sa odmora sredinom avgusta zatekao haos, skoro svaki komad parketa se razdvojio po 0.5cm.



Nisam expert za ovu oblast, ali koliko sam mogao da vidim/naucim po ovom i slicnim forumima izgleda da je tebi prodavac prodao parket koji je imao daleko vecu vlaznost od one propisane i/ili su majstori koji su ga postavljali radili na brzinu. (ako je betonska kosuljica - njoj treba puno da se osusi, npr. itd).

5mm je jako puno pogotovo sto kazes da gotovo nema mesta gde se nije pojavilo. :(

Kada platis i stavljas te, za nase prostore, egzoticne vrste parketa - zelis da imas parket koji sjajno izgleda, a ne piljevinom "fugnovan" parket. :(
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat24.08.2008. u 16:53 - pre 189 meseci
NAjverovatnije da je drvo bilo dosta vlazno i sad se skupilo , inace tikovina je mnogo dobro drvo ,moze da traje preko sto godina

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
93.86.17.*



+39 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat24.08.2008. u 18:00 - pre 189 meseci
Za pare koje si ulozio u sve to sigurno bih jurio majstore i prodavca da se ispravi greska.
Preporuka fugovanja je po meni smesna jer kao sto rece zorpetus nisi dao tolike pare da bi fugovao parket.
Pored vlaznog parketa moguci problem je i nedovoljna suva kosuljica, pa u zavisnosti od toga treba naci krivca za nastali problem.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

djura012
Ivan Djuric
Pozarevac

Član broj: 190281
Poruke: 80
212.200.204.*



+1 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat25.08.2008. u 21:42 - pre 189 meseci
100% se rasusio ! Nemoguce je da postoi neki drugi uzok.
Isto kao sto su ti i ostali rekli i ne dozvoli da te baronisu da je to zbog ne znam cega .

Nebi bilo lose da nadjes da procitas nesto vise o tom drvetu da bi znao njegovu reakciju na vremenske uslove .

Drugaru ( koi se bavi prodajom akvariumskih ribica kod kuce ) stolar napravi dvokrilna vrata za taj deo gde ih prodaje .
Leti kad je velika vrucina ili kad pada kisa vrata se normalno zatvaraju .
Zimi se rasire cak ido 1,5cm

Jedino da nisu zaboravili da ti kazu da treba da ga zalivas.


Sto se mene tice ja ugradio parket ali u mom kraju cena je oko 20e 1m2 tako da sam se odlucio za laminat .

[Ovu poruku je menjao djura012 dana 25.08.2008. u 23:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
213.137.127.*



Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat25.08.2008. u 23:44 - pre 189 meseci
Parket ti je bio sirov i zato je se rasušio, zamisli šta će mu se desiti kada krene grejna sezona. Kazes da je se parket rasusio 5 mm. Za svaki procenat vlage na dole parket se skuplja po širini za 0.25 mm.Kupio si sirov parket i to je to. Kontaktiraj prodavca.
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
213.137.127.*



Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat25.08.2008. u 23:47 - pre 189 meseci
Kosuljica ne bi trebala da je problem, jer da je ona bila vlazna parket bi uvukao tu vlagu iz nje ali onda ne bi doslo do rasusivanja parketa vec bi doslo do podizanja parketa.
 
Odgovor na temu

miki-beograd

Član broj: 159167
Poruke: 3
89.216.70.*



Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat26.08.2008. u 09:07 - pre 189 meseci
Posto nisam prihvatio popunjavanje fug masom, prodavac je danas predlozio da se parket kompletno demontira, izbace komadi koji su se skupili i zamene novih suvim parketom, opet hobluje i lakira ..

Da li je ovo u redu ili predlazete da trazim kompletno sve da se promeni ?
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
213.137.127.*



Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat26.08.2008. u 15:23 - pre 189 meseci
To je opet polovično rešenje. Ko ti garantuje da se parketne daščice koje se sada nisu rasušile neće rasušiti za mesec,dva, i šta ćeš onda, ponovo da ga menjaš, to nije ni malo lak a ni brz posao. A ako budeš menjao kompletan parket obavezno proveri vlagu parketa.
 
Odgovor na temu

polke
Beograd

Član broj: 12230
Poruke: 83
*.dhl.com.



+9 Profil

icon Re: Bukov parket ili laminat26.08.2008. u 15:30 - pre 189 meseci
Trazi nov parket koji je suv. Bez kompromisa za te pare.
Maximalno!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bukov parket ili laminat

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 94572 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.