Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(Pre) formatiranje polja u linkovanim tabelama...

[es] :: Access :: (Pre) formatiranje polja u linkovanim tabelama...

[ Pregleda: 2513 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gjovano
Goran Jovanovic
Bg

Član broj: 85637
Poruke: 3
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon (Pre) formatiranje polja u linkovanim tabelama...21.02.2006. u 15:37 - pre 221 meseci
Linkovao sam dve baze iz nekog programa za finansijsko racunovodstvo i komercijalu (program je pisan u Clipperu) u Access 2003 bez problema. Sta je problem ?
Polje "Datum" , kao i polje "Konto" u tabeli "ONALOG" (ONALOG.dbf) su formatirani kao text (umesto kao Date/Time i number), sto mi pravi totalni haos kad hocu u nekom queri-u da odradim sortiranje po datumu, odnosno u report-u izvrsim sortiranje po sedmici, mesecu, godini .... Kako da izvrsim formatiranje tih polja onako kako treba tj. da polje DATUM bude "Date/Time" a polje KONTO (i druga polja) budu tipa "number"!

Napominjem da mi Importovanje tabele nije resenje problema jer se tabela "ONALOG" azurura isuvise cesto tako da bi po ceo dan ispravljao gluposti!
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: (Pre) formatiranje polja u linkovanim tabelama...21.02.2006. u 19:24 - pre 221 meseci
Nemozes formatirati limkovane tabele, mozes samo u dbf-u sto naravno nemas mogucnosti.
Vecina programera u kliperu fatum pisu kao string.
Mozes formatirati polja u query-u.
Naravno ako je korektan upis datuma.
zxz
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: (Pre) formatiranje polja u linkovanim tabelama...21.02.2006. u 19:42 - pre 221 meseci
Pogledaj Access funkcije CDate, Cint, Clng. Kao sto rece Zonic, napravi kverije koji se baziraju na linkovanim DBF tabelama, a u kverijima koristi Cdate, Cint, Clng itd. da konvertujes podatke u zeljeni data type, sto je mnogo jace nego formatiranje.
 
Odgovor na temu

gjovano
Goran Jovanovic
Bg

Član broj: 85637
Poruke: 3
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: (Pre) formatiranje polja u linkovanim tabelama...23.02.2006. u 12:27 - pre 221 meseci
Pretpostavljao sam ... Hvala na pomoći!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: (Pre) formatiranje polja u linkovanim tabelama...

[ Pregleda: 2513 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.