Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poliranje kola, cime, kako..?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Poliranje kola, cime, kako..?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 77877 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Troublemaker
Kingston

Član broj: 19337
Poruke: 71
212.200.94.*



Profil

icon Poliranje kola, cime, kako..?24.02.2006. u 02:06 - pre 220 meseci
Hteo sam ovo sam da uradim, pa bi mi bio od koristi svaki savet posto nemam bas nikakvog iskustva. U perionicama uzimaju 2-3000 din za ovu uslugu, malo li je :-) Cuo sam da se koriste neke paste, e sad, verovatno ih ima raznih, kako znati koja je dobra?
Auto je relativno nov, Renault Megane 2000. Kod mene je oko pola godine i nemam pojma da li je pre stavljana neka zastita te vrste..






[Ovu poruku je menjao Troublemaker dana 24.02.2006. u 14:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?04.03.2006. u 00:30 - pre 219 meseci
pozdrav

pa imas razne polir paste (raznih proizvodjaca i kvaliteta a i cene :) )
uglavnom koliko ja znam dele se na dve vrste za obicnu boju i metalik.
e sad ti vidi koja ti je boja pa takvu i trazi.
ja licno nisam radio sa tim ali mi je jedan drugar pricao posto je on radio.
uz pastu dobijes i neku specificnu krpicu kojom "ribas" auto.
e sad ne znam tacno ali mislim da se auto opere prije poliranja a da posle poliranja nesme da se pere odmah.
uglavnom cela caka je da trljas krpicom po ofarbanim povrsinama ali sto ravnomernije (da se ne zadrzavas na jednom mestu vise nego na drugom).

a u svakom slucaju to bi trebao da to objasni svaki prodavac koji to prodaje (koji imalo zna svoj posao).
ovo sto sam rekao nije licno iskustvo pa nemogu da garantujem za postupak ali u principu to je to.
ako te bude jos sta zanimalo javi se pa da pitam ovog tipa za detalje.

pozdrav
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?04.03.2006. u 09:27 - pre 219 meseci
Nema nikakve filozofije, namazes auto, sacekas da se pasta osusi, i prebrises finom krpom koju dobijes uz polir pastu.

PS: Nemoj cesto raditi, jer se svki put skine mali sloj farbe, recimo jednom godisnje.
 
Odgovor na temu

xspeed

Član broj: 49090
Poruke: 110
*.gromnet.net.



+1 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?04.03.2006. u 10:18 - pre 219 meseci
Operi auto osusi uzmi cisti komad neke tkanine mekane nanesi polir pastu sacekaj da se malo osusi uzmi cistu krpu i trljaj ili dodji kod mene da ti ispoliram heh ja sam lakirer da i nemoj ni slucajno raditi na jakom suncu nemoj da ti zapekne pasta idi deo po deo blatobran hauba itd ok.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?06.03.2006. u 10:45 - pre 219 meseci
Bas sam i ja hteo da postavim ovu temu.

Globalno mi je jasno kako se to radi ali nikada nisam radio. Cim dodje lepse vreme sigurno cu se baciti na ovaj posao.

Zanima me sta je za cega: Polir pasta, Mleko za poliranje i Voskovi.

Kola su mi 91' godiste (bordo crvena) i verovatno nikada nisu polirana. Boja je akrilna i sada me interesuje sa cim ja da krenem u ovaj poduhvat. Da li je bolje raditi masinsko ili rucno poliranje?


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?06.03.2006. u 11:52 - pre 219 meseci
Nadjoh nesto na net-u, moze da bude od pomoci:

http://www.samarins.com/maintenance/bodymain.html

http://www.americredit.com/Customers/Tools/Learn2WaxCar.htm

http://www.autopia-carcare.com/inf-perfect.html

http://www.superiorcarcare.net/faopcarwax.html

http://www.premiumautocare.com/howtowax.html


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?06.03.2006. u 11:58 - pre 219 meseci
ako ti je auto lak izgubio sjaj po maze jedino polir pasta, vosak ti je za preventivno odrzavanje. Sto se tice poliranja ako imas uslova bolje je masinsko. Rucno i poliranje u opste je vrlo naporan posao, i ne radi se na brzinu
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?07.03.2006. u 08:11 - pre 219 meseci
Citat:
xspeed: Operi auto osusi uzmi cisti komad neke tkanine mekane nanesi polir pastu sacekaj da se malo osusi uzmi cistu krpu i trljaj ili dodji kod mene da ti ispoliram heh ja sam lakirer da i nemoj ni slucajno raditi na jakom suncu nemoj da ti zapekne pasta idi deo po deo blatobran hauba itd ok.


Svratio sam juce u par prodavnica koje drze ove stvari. Ponudili su mi Turtle wax pastu i kleli se u nju dok mi je drugi ponudili nekakvu no-name pastu u tubi (Protekta ili Preventiva, tako nesto) koja je kao 2 u glavu za kornjacicu. Navodno tubu koriste vecina auto-perionica u NS-u.

Kao auto-lakirer sta ti koristis? Jesi li imao iskustva sa gore navedenim proizvodima.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

ceta
dario cetojevic
banjaluka

Član broj: 65821
Poruke: 57
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?07.03.2006. u 08:57 - pre 219 meseci
Turtle Wax nije losa ali pogledaj jos i Sonax i 3M polir. Ove dvije su po meni najbolje.
 
Odgovor na temu

U.L.T.R.A.
Crash Owerride
Nezavisni drzavljanin
Vršac

U.L.T.R.A.
Član broj: 51366
Poruke: 92
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.cyber-srbija.com


Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?07.03.2006. u 15:27 - pre 219 meseci
Ja sam do sad samo jednom polirao i to jos prosle godine i jos je starva [kad se opere ]
Maximum Wax polir pasta - dodje jako malo paste i onda trljaj.
Radio sam sa nekom finom krpicom koja me onda kostala 20e, i kupio sam je na OMV pumpi.
Mislim da je vaznije kako trljas nego koju pastu koristis.
Verujem da i sad ima na OMV pumpama isto to da se nadje.

Ziveli
http://www.master-g.net - Besplatan hosting slika do 2125 Kb po slici
http://ctrl-enter.net - Besplatan hosting fajlova do 700MB po fajlu
http://www.tiger-w.com - Besplatan phpBB hosting
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?07.03.2006. u 22:47 - pre 219 meseci
Ja koristim turtle wax vec osam godina i nemam primedbi :)
 
Odgovor na temu

Bane Telekom
beograd

Član broj: 32303
Poruke: 91
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?08.03.2006. u 10:58 - pre 219 meseci
Sto se tice masinskog dela definitivno je bolje,zato je moje pitanje za vas deli je neko mozda koristio masinu za poliranje od ejnhila (kosta 1500din). Ima 3000 obrtaja u minuti a cujem da to nije dobro jer pali lak.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?09.03.2006. u 13:48 - pre 219 meseci
Nasao sam crvenu kolekciju SONAX-a u NS-u. 3M jos nisam uspeo da pronadjem, tako da cu da se odlucujem izmedju SONAX-a i Turtle Wax polira. Verovatno cu uzeti SONAX (cene su gotovo identicne).


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?13.03.2006. u 09:05 - pre 219 meseci
Citat:
Bane Telekom: Sto se tice masinskog dela definitivno je bolje,zato je moje pitanje za vas deli je neko mozda koristio masinu za poliranje od ejnhila (kosta 1500din). Ima 3000 obrtaja u minuti a cujem da to nije dobro jer pali lak.


Bane, ako mislimo na istu polir masinu (odgova bar po ceni), ta polirka od ejnehela ima 10000 o/min sto je bas mnogo za poliranje (preporuka je 300 - 2000 o/min). Ja sam je isto smekao ali sada sam se ohladio.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

alienserbia86
Jerkovic Branimir

Član broj: 154197
Poruke: 19
*.netcologne.de.



Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?16.08.2007. u 11:11 - pre 202 meseci
Sve sto sam procitao na prvoj stranici ubilo mi je volju za daljnje citanje!!Samo 99,9%nije tacno.
Profesionalno se bavim poliranjem automobila u inostranstvu(Nemacka) i takodje posedujem zertifikat za profi polirera!


[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.08.2007. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?16.08.2007. u 13:58 - pre 202 meseci
Pa za pocetak se odabere pasta ili sredstvo, prema konkretnom stanju i tipu fasrbe. Nisu iste za akrilne(ili vodene) boje ili metalik, za stare ili nove boje...
Procedura je slicna, namazati pastu (jos bolje je procitati uputstvo), i trljeti mekom krpom do sjaja. To moze da potraje, i ruke da "otpadnu", sa polirkom je mnogo lakse. Ne treba pritiskato jako (pa nece da "pali" farbu), obrtaji urade vise nego trljanje. Ne stedeti na krpama ili navlakama za polirku.
Turtle wax je jedan od najboljih svetskih....

Poz.
 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?16.08.2007. u 17:07 - pre 202 meseci
Ja sam polirao sa Turtle Wax pastom i mogu da ti kazem da je odlicna....
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

alienserbia86
Jerkovic Branimir

Član broj: 154197
Poruke: 19
*.netcologne.de.



Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?16.08.2007. u 18:35 - pre 202 meseci
Nije tacno da se lak moze spaliti rucnim poliranjem,nego samo masinom!Kao drugo politure se neprave po bojama ili starosti laka nego za primenu tj.
-za skidanje ogrebotina
-postizanje velikog sjaja
-skidanje holograma itd.

Kada se automobil rucno polira dovoljno je naneti polituru na mikro krpu,ako niste u mogucnosti da nabavite profesionalne,koje nemaju nijedan sav(ivice)
Uvek se rade kruzni pokreti!
Polirati jedan odredjeni period(do sjaja)
Rucnim poliranjem ne moze se naskoditi laku(sem u slucaju da krpa nije dovoljno dobra i pravi ogrebotine)
Nakon zavrsenog procesa politura se moze odmah obrisati i tada se stavlja wax(zastita)
Rucnim poliranjem se ne moze postici toliko veliki sjaj ili ukloniti ogrebotine
Nije istina da je ta turtel politura najbolja najbolja svetska firma je Meguiars (americka je)i imaju predstavnista po celom svetu.Isti su sponzori na svim sajmovima automobila i sveta tuninga!
Jos jedna koja je jako dobra je firma 3M i ona je dostupna ljudima na prostoru srbije(to je najbolja politura za skidanje ogrebotina)

Ako neko ima nekih pitanja neka se javi.Ovaj posao radim vec duze vreme u inostrastvu!!
 
Odgovor na temu

klops
Banjaluka

Član broj: 64735
Poruke: 45
87.250.101.*



Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?17.08.2007. u 10:24 - pre 202 meseci
Imam ja pitanje.Sta mi predlazes.
Naime, juce sam zakacio kameni stubic od ograde sa prednjim desnim dijelom, iznad tocka.Lim nije ulubljen nego imaju samo ogrebotine, vise njih,,
znas kako je sa kamenom ogradom.E sad, auto je star 6 godina, metalik plava boja, u odlicnom stanju i cak je i ima i poprilican
sjaj, za svoje godine.I sad mi to grozno izgleda i ja bih da to prekrijem ali da bas ne moram lakirati.Sta mi preprucujes, neku pastu, poliranje ita?Molio
bih te za nesto sto se moze nabaviti ovdje a ne...
Parnice su duge nekih 10-12 cm i ima vise njih jedna do druge u visinu nekih 8-10 cm.Dubina...., jebiga onako, vidi se ono bjelilo ispod.Kako da to najbezbolnije usminkam.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Poliranje kola, cime, kako..?17.08.2007. u 11:26 - pre 202 meseci
U BG-u postoje setovi, tubice, za sitne reparacije laka. Samo treba potrefiti nijansu. To je neko najbrze, ali nedovoljno dobro resenje, sigurno ce se videti razlika, ipak si sljustio lak do podloge.
Moguce je zafarbati krilo-vrata, u zoni ogrebotine, ali tada stavke krecu od 50€...pa na vise.
To je pravo, ali najskuplje resenje.

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Poliranje kola, cime, kako..?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 77877 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.