Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856703 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SAT mrav

Član broj: 32706
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.10.2006. u 19:11 - pre 212 meseci

Ovdje u .hr može se kupiti BOSCH,Electrolux,Gorenje,Candy, Quadro,BEKO i Miele.
Midea se ne prodaje ili ima rebrandiran u Quadro ili Končar.
Sve u svemu modeli s "analognim" programatorom su izumrli osim
dva tri modela.

Pomalo sam izbezumljen, jer kad bih i kupio novu perilicu(neku BOSCH npr.) ,boljim
se da bi i odma mogla praviti probleme koje ni serviser nezna dijagnosticirati, a i kud
bi sa ovom Candy, nemogu je jednostavno baciti ali nema jednostavnog odgovora
za popravak...



 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.10.2006. u 20:08 - pre 212 meseci
Ja te probleme resim tako sto to prodam posto poto, i kupim novu...bolje nego da se nerviras.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

draggg

Član broj: 16588
Poruke: 2
*.vladars.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima31.10.2006. u 14:57 - pre 211 meseci
Kakva je situacija sa Blomberg uredjajima?
Da li se neko mozda susretao s njima? U Banja Luci nisam nasao Midea uredjaje, a ove Blomberg nude po relativno povoljnoj cijeni.
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
212.200.52.*

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima06.11.2006. u 18:27 - pre 211 meseci
Citat:
SAT mrav: Pozdrav svima na forumu!

... ako
bih mogao pitati u vezi mog problema sa suđericom Candy CD 112...
Serviser je dolazio i promjenio je "modul" i tada je opet jedno vrime radila kako
treba, al sad opet "zeza" :)
Možda je problem u energetskoj mrži gdje živim jer su česti padovi napona, pa oni "srede"
programator



Da.Najverovatnije u tom grmu leži zec.Da li ste probali mašinu onda, kada je napon bio dobar?Primera radi u zoru ili noću?Proizvodjači najčešće ne ugradjuju dobar stabilizator napona (jer je prilično skup), pa se dogadja da mašina poludi.Radi nelogične stvari i to sve zbog kolebanja napona.No, najčešće sve vrati u normalu,kada mašina dobije adekvatan napon.Ja bih Vam preporučio da probate mašinu u tim vremenskim periodima kada je napon dobar ili je odnesite kod nekog prijetelja koji ima dobru struju, pa je onda probajte.Ako ne bude ispravno radila ni pod dobrim naponom (220-240V), onda je opet modul-najverovatnije....

Citat:
aMilanV: Hvala na odgovoru. Jasno mi je da je teško "daljinski" pronaći problem, ali ipak...

Ne curi iz kutije s praškom. Čitao sam postove o tome i nije to.
Mašina stoji vodoravno. Čak i kad se nagne na bilo koju stranu situacija je ista.
Interesantno je gledati taj oluk dok prskalice rade. Na svake četiri sekunde se vidi talas s desna na levo koji preliva, baš u ritmu prskalice. To je sasvim očigledno pošto je skinut lim od vrata. Zato i mislim da ili prskalica nabacuje baš na taj prorez ili taj dihtung ne "drži". Mene zanima da li ta guma treba da dihtuje ili ne? Ako treba, jasno je da je problem u njoj, ako ne treba onda prskalica nabacuje.
Pretpostavljam da guma nije skupa ali ne znam kako se menja, dok nije nikakav problem promeniti prskalicu, ali gde je naći?
Evo sad sam hrabro otvorio vrata usred pranja i vidim da je nivo vode skoro do donje ivice vrata. Da li je to normalno? Kako se reguliše nivo vode?


I da zaključim, možda još nekome bude interesantno.
Ipak se ispostavilo da je problem bio u prskalici. Spoj između donje i gornje površine je bio sve veći. Pošto nigde nisam uspeo da pronađem drugu prskalicu, problem sam rešio onim pištoljem za plastično zavarivanje. Jednostavno sam nalio plastiku u spoj i to je za sada OK. Nadam se da će izdržati.



Sorry!Radim u inostranstvu i tamo nemam ni PC ni Laptop.Vraćam se svake druge ili četvrte nedelje, pa vam nemogu pomoći brzo, dok ne sakupim za laptop.
Drago mi je da ste rešili problem!
Nivo vode treba da bude skoro do ivice.To je OK.
Nije naodmet da očistite i te rupice na prskalici.
Guma kod aparata za sudje ne zaptiva kao kod vešmašine.Najčešći uzrok curkanja je nivo vode ili posuda...Prskalice SAMO onda prave problem, ako su rupice prljave i NARAVNO, ako su puknute...

Citat:
draggg: Kakva je situacija sa Blomberg uredjajima?
Da li se neko mozda susretao s njima? U Banja Luci nisam nasao Midea uredjaje, a ove Blomberg nude po relativno povoljnoj cijeni.


Ja lično nikad čuo o Blomberg-u...

Citat:
SAT mrav: Ovdje u .hr može se kupiti BOSCH,Electrolux,Gorenje,Candy, Quadro,BEKO i Miele.
Midea se ne prodaje ili ima rebrandiran u Quadro ili Končar.
Sve u svemu modeli s "analognim" programatorom su izumrli osim
dva tri modela.

Pomalo sam izbezumljen, ...




Uzmite Gorenje ili Končar!Tamo majstori znaju šta rade...


P.S.
Ovako se menja zaptivna guma i ovako izgleda kada curi iz posude:









[Ovu poruku je menjao RexBlanco dana 06.11.2006. u 19:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao RexBlanco dana 06.11.2006. u 19:57 GMT+1]
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 12:44 - pre 211 meseci
Kupio sam sudo masinu Midea 8 kompleta oznaka je valjda WQP-9345 tako nesto, digitalna je 7 programa pranja. I juce sam uzeo deterdzent calgon power 2,5 kg, i sjaj isti proizvodjac. Pitanje je koju so da uzmem ? Masina jos nije ugradjena. Inace gledao sam tabletice da uzmem, ali mislim da je njih bolje koristiti za punu masinu, dok ako je ne napunim bolje mi je da mogu da doziram. Dakle koju so vi sipate, u malom sam gradu ne znam da li to ima da se uzme :)
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
212.200.52.*

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 15:56 - pre 211 meseci
Citat:
puska: Kupio sam sudo masinu Midea 8 kompleta oznaka je valjda WQP-9345 tako nesto, digitalna je 7 programa pranja. I juce sam uzeo deterdzent calgon power 2,5 kg, i sjaj isti proizvodjac. Pitanje je koju so da uzmem ? Masina jos nije ugradjena. Inace gledao sam tabletice da uzmem, ali mislim da je njih bolje koristiti za punu masinu, dok ako je ne napunim bolje mi je da mogu da doziram. Dakle koju so vi sipate, u malom sam gradu ne znam da li to ima da se uzme :)



Code:
http://www.elitesecurity.org/t163996-3-Sudo-masine-sve-njima


pogledajte i ostale stranice, molim Vas...
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 17:46 - pre 211 meseci
nasao sam na nekoj od prethodnih post kad neko pita jel moze da stavi kuhinjsku jodiranu ako ga mrzi da ode do prodavnice,

a u tvom stoji da je so za regenerisanje koja ima 99+% NaCl, ali ja sam gledao u nekoliko radnji i nigde nisam nasao tu so. Zato sam postavio pitanje da znam koji je proizvodjac i vidim kako to da nabavim.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 19:14 - pre 211 meseci
Treba da trazis so za masinsko pranje, tamo gde ima detergent sigurno ima i so...A obicno ih nema u malim privatnim radnjama, znaci gledaj samo u bolje snabdevenim.
Inace postoji i domaci proizvodjac soli a to je AXEL, koja je i najjeftinija i kosta negde oko 75din za kilogram (za 12icu treba oko 2kg, za tvoju nesto manje...).
2kg soli moze da potraje i celih 6 meseci.
Tu su jos i somat i calgon i claro koji su negde oko 150 din za kilogram...To su proizvodjaci za koje znam, uzmi bilo koji svi su odlicni...

Bilo bi jos dobro kupiti i neko od sredstava za neutralizaciju mirisa masine od istih proizvodjaca, ali to nije pod obavezno...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 20:55 - pre 211 meseci
hvala bakara takav sam post trazio, pa u najvecoj prodavnici u mom gradu sam uzeo poslednji komad ovog deterdzenta, sjaj je ostao jos jedan, so gledao pored nema, ima samo tableta i to somat i calgonit, somat je jeftiniji kakve su one ? I ja sam se vodio logikom mora biti tu negde gde je ostalo za sudo masine. Pogledacu jos jednom, inace video sam ono sredstvo za ciscenje masine u maloj bocici, ali ne i to za neutralisanje mirisa. U svakom slucaju hvala, videcu da pitam, inace nije problem za so ona je ipak u celoj prici najjeftinija samo sto ce biti problem ako ne nadjem nijednu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 21:15 - pre 211 meseci
Pa dobar je i somat, najskuplji je calgon pa somat mislim da se on pravi negde kod nas (henkel-merima ili tako nesto?)
SO je pakovana u slicne kutije kao tablete pa je vrlo lako moguce da je preskocis, neki proizvodjaci detergenta daju gratis kutiju soli ili tableta uz veliko pakovanje...

Inace sto se tice cena, kad kupis sve to kostace te dosta znaci 2kg soli, detergent i sredstvo za ispiranje trebace ti nesto preko 1000din, sto se na prvi pogled cini mnogo, ali to jako dugo traje, narocito sjaj (koji je i najskuplji...) i so...tako da u proseku sve to izadje mnogo jeftinije od klasicnog pranja, ukljucujuci struju i vodu...
Sa tabletama ispada malo skuplje pranje.

Ono sredstvo za ciscenje masina (oko 200din) ti ne treba ako koristis tablete jer ga one sadrze, ako koristis prasak jednom u nekoliko meseci...
Ja ga ne kupujem nego posle kutije praska potrosim jednu kutiju tableta, efekat je isti.

I jos nesto, imas digitalnu masinu, programiraj je da radi nocu, sudovi se sami peru, i stede struju
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 22:38 - pre 211 meseci
dakle moguce da sam promasio kutiju, mala sredina slabo se koristi, a i cene su malo jache nego u bg-u 810din 2,5 kg prasak a sjaj je 275. Videcu koliko izadje po pranju Somat 5in1 ako se pokaze dobro cena je slicna, mada ova kombinacija jeste malo jeftinija a moze i da se dozira. Inace to je i bilo u planu da se sudovi skupljaju tokom dana, i uvece ukljuci masina i opere sama. Naravno prvi put moram da vidim dal je sve lepo namesteno. Inace model sam nasao i na njihovom sajtu tako da pretpostavljam da je poslednja serija.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.11.2006. u 23:12 - pre 211 meseci
Pa ja bih rekao da su cene isti kao i u bgdu, mada se ovde zaista moze naci i jeftinje (ali moras traziti)...to su neke prosecne cene.
Sto se tice tableta jedna tableta izadje i do 20 dinara, ako kupujes velika pakovanja, mala se nikako ne isplate.
Tablete jesu prakticnije, ali po meni je prasak zakon, jeftin je i mozes dozirati koliko hoces.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.11.2006. u 19:26 - pre 211 meseci
Hvala bakara nasao sam so 1,5kg 157 din calgonit uzeo sam 2 pa ce ostati, i nasao sam ono za neutralisanje mirisa limun opet calgonit za 60 pranja. Danas sam video da ima i somat prasak za 660 jel ga neko koristio? A ima i pakovanje sa 64 tablete somat 5 u 1 dobija se opet somat sredstvo za ciscenje masina, jel to znaci da somat tablete nemaju sredstvo za ciscenje masine?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.11.2006. u 19:51 - pre 211 meseci
Pa nije ti bilo potrebno bas 2 pakovanja...ali dobro, potrajace ti to.
Somat tablete takodje sadze sredstvo za ciscenje, to sto dobijas je jednostavno poklon...a znaju oni da prikace i tablete, so, sredstvo za neutralizaciju mirisa, ili tu tecnost, samo da te navuku da kupis veliko pakovanje. Ali kad pogledas taj poklon je vredan 200din, tako da se definitivno isplati.

Ja sam recimo nasao ove tablete ( http://www.claro.at/EN/Products/Spuelen/4in1-Plus-Tabs.htm ) po ceni od 600din plus poklon jos jedno pakovanje, znaci ukupno 60 tableta, to su odlicne tablete sa damping cenom, posto su totalno nepoznate na nasem trzistu.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.11.2006. u 23:24 - pre 211 meseci
nijedan proizvod marke claro nisam nasao, ali ako budem naisao sigurno cu uzeti jedne za probu, inace uz somat je islo i neka kutijica na kojoj pise gear, ali videcu kad malo potrosim ovo sto sam uzeo, sto se tice soli ti rece treba mi nesto manje od 2 kg, i reko ako je vise od 1,5 da uzmem jos jedno pakovanje, nije problem nece se so pokvariti pa da nemogu da upotrebim, tako da bice za dopunjivanje. A koja je razlika izmedju somat 5 u 1 tableta i calgonit 5 u 1? Somat je 1081 - 64 tab. a calgonit 5 u 1 je 1330. I koja je razlika izmedju calgonit 4 u 1 i 5 u 1 ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.11.2006. u 23:57 - pre 211 meseci
Citat:
bakara:  (za 12icu treba oko 2kg, za tvoju nesto manje...).
2kg soli moze da potraje i celih 6 meseci.

Za tvoju bi bilo dovoljno taj kilogram i po, ali nece da se baci...

Za Claro tablete sam znao da neces naci, nema ih ni u bgdu svugde, po meni su bolje od calgonit tableta, i mnogo jeftinije...
A razlika izmedju 4 in1 i 5 in1, ja mislim da je i nema, to je samo reklama, i sigurno je neces primetiti...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.11.2006. u 11:41 - pre 211 meseci
bakara, mozes li mi reci ko je uvoznik tih clara tableta moze i na pm pa da vidim da ja to nabavim preko moje ili neke druge firme ako su vec tako dobre :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.11.2006. u 21:47 - pre 211 meseci
Uvoznik je ***** co. ******** iz zemuna tel:*********

[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.01.2007. u 00:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.01.2007. u 00:48 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.11.2006. u 13:55 - pre 211 meseci
e taj info mi je trebao, hvala puno kontaktiracu ih, zbog prirode posla (knjigovodstvena agencija) pogledacu ko radi sa njima i da mi naruci tablete :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima12.11.2006. u 10:52 - pre 211 meseci
Mogao bi da napises koja je cena kod njih direktno...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856703 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.