Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856405 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Sudo masine i sve o njima01.03.2006. u 17:15 - pre 220 meseci
Da se pohvalim, kupio sam sudo masinu, midea. Pa me zanimaju neke stvari posto nisam nikada koristio tu stvar.
Koji deterdzent koristiti, posto vidim da su one tablete prilicno skupe, sta je najisplativije?
Dalje, zanima me na koji nacin pere, i koliko trosi vode i struje?
Koliko primecujem te sudo masine nemaju motor vec samo pumpu, pa mi nije jasno zasto toliko kostaju?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dax key
bg

Član broj: 69037
Poruke: 7
212.200.120.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima02.03.2006. u 11:09 - pre 220 meseci
ja koristim calgonit i to tri proizvoda(detergent, so, sjaj) i sudeci po savetima zena sa posla nista drugo ne bi trebalo ni koristiti(neke su se zalile da posudje tamni od nekih drugih vrsta detergenata)
Tablete nisam koristio, mnogo su skupe a i imam compact bosch(mala verzija, stoji na radnoj ploci) masinu za sudove koja nije dizajnirana za tablete.
Masina pere hemijski znaci ne trljanjem vec snagom detergenta ,vode i temperature (max 65-70 stepeni C) Mislim da masine imaju 2 pumpe jednu koja uzme vodu i ubaci u uredjaj za omeksavanje vode(ono sto trosi so) i drugu pumpu koja pere, uvlaci i izvlaci vodu u/iz deo za pranje. Ne znam sta rotira prskalicu, da li isto ta pumpa ili neki motor.

Moj compact bosch trosi 0.6kw/h struje i 12 litara vode na najduzem programu. Pretpostavljam da standardne masine trose vise i vode a i energije.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima03.03.2006. u 19:14 - pre 219 meseci
Znaci da sudove pere detergent a ne masina...Znaci sto bolji bolje pranje. Jos nesto me zanima da li se prskalice okrecu pod pritiskom iz cevi, ili se pritisak dodatno nabija?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima03.03.2006. u 19:20 - pre 219 meseci
A sto se tice ekonomicnosti, mislim da su ove za 12 osoba najprakticnije, koliko mogu da primetim u svaku ide isto praska,soli, i sjaja i greju na istu temp. Ispravite ako gresim. I jos nesto, svetli mi lampica za so, a sipao sam skoro 2kg soli, zna li neko zasto?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmkrstic
milos krstic
Munze Konze -Nis

Član broj: 23520
Poruke: 164
*.135.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima03.03.2006. u 20:48 - pre 219 meseci
Uvezi soli nemoj da brines nakon 2-3 pranja se ugasi ta lampica, barem je tako kod moje BEKO bilo na pocetku. Predlazem samo tablete jer su bez premca, bukvalno skidaju sve
bond
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342
Via: [es] mailing liste



+2920 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima03.03.2006. u 22:14 - pre 219 meseci
znaci nije samo do moje, lampica za sjaj mi se ugasila cim sam ga sipao. Da li neko zna da objasni tehnicki zasto je to tako?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima03.03.2006. u 23:50 - pre 219 meseci
Mašine Midea su solidne kvalitete.Lepo peru,korisnici su zadovoljni.
Jedina mana im je baš ta posuda za deterdžent.Dosta često se deformiše od toplote.
Kvalitet pranja zavisi od deterdženta,od količine soli,količine tečnosti za sjaj,pritiska mlaza vode i temperature.Pritisak stvara visikopritisna centrifugalna pumpa.Difuzor,tj. prskalicu okreće upravo ovaj pritisak.
Druga pumpa je samo za izbacivanje vode.
Mašina vodu uzima preko klasičnog elektroventila.
Elektroventil,odnosno nivo vode reguliše običan hidrostat (presostat).
Maksimalna temperatura pranja je 65 celsijusovih stepeni.Ova temperatura se koristi za pasterizaciju ili kopd jako zaprljanih sudova.
Mašina pere i hemijski i "fizički".Hemijski sa deterdžentom,vrućom vodom i sa ostalim dodacima,dok mehanički,sa jakim mlazom vode...
Pa tu je još i grejč,termostat,termoosigurač,RSO filtar,kondenzator cenrifugalna pumpea,programator,izborni prekidač,dekalcifikator, itd,itd, a da ne govorim o koritu od nerdjajućeg čelika...
Lampica za so i za tečnost za sjaj treba da se ugasi čim se dopuni rezervoar.Kod soli ,so treba da se natopi (a ne da se istopi) sa vodom,pa će se lampica ugasiti.
Tinjalice inaće pali ili gasi vakumski prekidač (flip-flop),koji uključuje ili isključuje mali magnet.
Fazon u svemu je da treba namestiti odgovarajuće,zavisnosti od tvrdoće vode, dodavanje soli za regenerisanje i tečnosti za sjaj...
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima04.03.2006. u 08:48 - pre 219 meseci
@rexblanco
Bravo, takav tehnicki odgovor sam trazio.
Evo lampica za so se ugasila posle drugog pranja.
Na sta si mislio da se deformise posuda za detergent, meni se otvori posle svakog pranja, na koji nacin se to desava?
Ako se deformise da li postoji kao rezervni deo?
Moja masina je digitalna 12 osoba, da li mozes da napises jos toga o tehnickim stvarima, potrosnji vode i ostalo?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima04.03.2006. u 15:41 - pre 219 meseci
Vrata posude za deterdžent mora da se otvori u toku pranja,da bi dozirala deterdžent tj. tabletu.Otvaranje vrši grebenasti točak na programatoru , sa polugom-mehanički.
Deformacija se najčešće ne vidi,ali primetićete prevremeni nestanak tekućine za sjaj i curenje iste iz vrata mašine,negde sa donje strane...
Posuda kao rezervni deo postoji,ali ne mora da se zameni u svakom slučaju.Problem je u tome da je fabrika "uštedela" na debljini zaptivke kao na pričvšćivanju iste.Malo silikona može pomoći...
O potrošnji vode nemam informacija...


Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima06.03.2006. u 09:11 - pre 219 meseci
A na koji nacin masina uzima tecnost za ispiranje, da li ona stalno curka ili? Mozda sam se istripovao posle tvog posta, ali kao da mi iz posude za sjaj malo curka...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.03.2006. u 17:49 - pre 219 meseci
Iza posude (u vratima) se nalazi jedna mala pumpica,membrana.Na to deluje el.magnet ili kod nekih plastična poluga od programatora.
Curkanje sa unutrašnje strane je normalno.
Ono što sam ja opisao dešava se na sastavu vrata.Tečnost za sjaj se pojavi dole na onom plastičnom poklopcu ili na limu...
Evo,neki dan sam video takvu deformaciju,da ta mala vrata nisu se mogla otvoriti automatski...
Na ovoj posudi su se videle i oštećenja od praškastog deterdženta.Tu mislim na hemijsko delovanje praška na plastiku...
Možda je zato bolje koristiti tabletu.
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima12.03.2006. u 12:35 - pre 219 meseci
I kako si resio taj problem? Nisi mi odgovorio na koji nacin masina uzima sjaj?
Koji su najcesci kvarovi kod sudo masina?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima12.03.2006. u 20:57 - pre 219 meseci
Hm.Izvinite,nisam bio dovoljno jasan:
Iza posude (u vratima) se nalazi jedna mala pumpica,membrana.Na to deluje el.magnet ili kod nekih plastična poluga od programatora.
i zato ovaj put prilazem i sliku...
Problem sa deformisanom posudom jos nije resen.Mora se zameniti posuda...
Posto je masina pod garancijom,cekamo besplatni rez. deo od uvoznika...
Najcesci kvarovi?
Kod ovih novijih masina,naravno iz moje prakse i u garantnom roku u 80 % slucajeva je problem sa korisnikom :-)...No,moram priznati,da su ovi problemi izazvani zbog toga sto prodavci NE DAJU nikakvo uputstvo na srpskom jeziku!
Korisnici ne znaju koje deterdzente da koriste,predoziraju iste,ne znaju namestiti dodavanje soli,tecnosti za sjaj,otvaraju ili ne otvaraju vrataodmah nakon pranja (zavisi od tipa masine tj. nacina susenja)itd.,itd...
Evo primer.Pre dve nedelje smo uneli u radionicu jednu masinu koja je curela.Na licu mesta,naravno , ni kap vode nije bila ispod masine.Medjutim,video se trag curenja na parketu...
Na kraju probe glavnog pranja iz masine je pocela izlaziti gusta pena sa svih strana!Ispostavilo se,da je stranka sipala tecni(!)deterdzent ili sta vec , u posudu za sjaj!Naravno,nisu priznali,nisu hteli ni pokazati koja su sredstva koristili.
"Greska " je otklonjena sa ispiranjem posude za sjaj i sa sipanjem adekvatne tecnosti...
Znam,ovo je ekstremni primer,ali desilo se...
Sto se tice tehnickih kvarova,uglavnom smo naisli na zaglavljeni termostat.
Sto je interesantno u ovome, to je da se ovaj kvar javlja i kod drugih proizvodjaca.
Nakon garantnog roka:
prekid grejaca,curkanje sastava,deformacija posude za deterdzent i druge sitnice.
Masine za pranje sudova imaju relativno jednostavna tehnicka resenja i zato , ponovo da naglasim:NEMA CESTIH KVAROVA!



Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.03.2006. u 07:53 - pre 219 meseci
Ima NEO masinu i bio sam prilicno zadovoljan dok jer adila. U pocetku sam trosio deterdzent i sjaj, ali je sa sjajem bilo problema, jer je sotavljao belicasti prah na sudovima, pa cak i bele fleke. Njega sam izbavio iz upotrebe, i onda se stvar poboljsala. Kasnije samo poceo da korsitim tabletice i sa njima imao najbollje rezultate, mada kako god, nekada sudovi uzadju stvarno lepoorpani, a nekada ostanu fleke od osisenih kapljica vode (ovo se najbolje vidi na prboru za jelo i bas je ruzno).

Masina mi vec neko vreme ne radi, jer ne radi, pretpsotavljam, merac nivoa vode. Kada masina krene da primi vodu, ne ume da stane nego pocne da preliva. Kada rucno prebacim progrmator na dalji program ona obavlja posao i lepo izbacuje vodu. Ovde Uzicu ne mogu da nadjem nijednog serivsera, pa cuizgleda morati sam da je otvaram, posto pretpostavljam da se verovatno nesto zacepilo od prljavstine.
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.03.2006. u 21:03 - pre 219 meseci
Veoma je vazno adekvatno doziranje soli i tecnosti za sjaj.
Pogledajte prilozenu tabelu

Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

averel
Slobodan Milosavljevic
Beograd

Član broj: 60839
Poruke: 4
*.251.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.03.2006. u 19:33 - pre 219 meseci
Nameravam da kupim malu masinu za sudove za 4 0sobe bosch skt 5102.ima li neko iskustva sa ovim tipom masina i ovim proizvodjacem i da li se isplati ova investicija?
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.03.2006. u 17:38 - pre 219 meseci
Malo su bolje kvalitete od ostalih.Nema bitnih razlika u konstrukciji.
Eventualno cena...
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.03.2006. u 22:51 - pre 219 meseci
Privatna poruka
Citat:
...Hteo bih da kupim ves masinu Midea Wqp 8 9205 (za 8 osoba).
Interesuje me je li vredna kupovine...


Sudomašine su relativno jednostavne.
Imao sam prilike da vidim jako puno vrsta.Tehnička rešenja su uglavnom ista.
Jako je teško odabrati neki aparat,pa i savet dati.Ne samo zbog kvalitete nego zbog rezervnih delova.
Prema ugovoru i prema zakonu,uvoznik je dužan obezbediti servis i snabdevanje sa rezervnim delovima u trajanju do 7 godina.Od ovih uvoznika svega nekolicina njih se pridržava ovih propisa...
E sad,Midea je dobre kvalitete,ne košta puno.Retko se kvare pod garancijom (kao i ostale).Problem je sa uvoznikom , odnosno sa rez. delovima.Tako je skoro kod svih uvoznih mašina.Čast izuzetcima...
Gorenje ima obezbedjen servis i rez. deo.Iste kvalitete je kao Midea,samo što puno više košta...
Ardo isto ima sevis i delove.Malo sporije ide snabdevanje,ali ide.Cena im je visoka...
...itd...itd...
Bilo šta uzimate, UVEK pitajte ovlašteni servis za rezervne delove!Uz malo sreće,neće vam lagati...
Midea je velika i renomirana fabrika u Kini.Opet,uz malo sreće,neće vam trebati rez. deo.Uostalom mašinu uzimate sa ciljem da pere a ne da se kvari... :-)
Odluka je na Vama!
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima17.03.2006. u 10:55 - pre 219 meseci
@rex blanco
evo kako sam ja razmislao kao kupac...
Midea koju sam ja kupio kosta 50% cene neke najjeftinije gorenje, koja nit je digitalna nit ima odlozen start niti je sva u rosfraju... Pa nek i ne moze da se popravi posle par godina kupicu novu, i to opet mideu a ne gorenje...
E sad da li su ove digitalne kvarljivije od obicnih? Ja mislim da nisu a vi?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
82.117.193.*



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima17.03.2006. u 14:47 - pre 219 meseci
Citat:
averel: Nameravam da kupim malu masinu za sudove za 4 0sobe bosch skt 5102.ima li neko iskustva sa ovim tipom masina i ovim proizvodjacem i da li se isplati ova investicija?


ja imam masinu za 5 kompleta, samo je electrolux-ova. nisam imao, ni mesta, ni potrebe za vecom, pa sam se odlucio za taj manji model. posle jedno godinu dana prilicno redovne upotrebe (skoro svaki dan), apsolutno sam zadovoljan, nikakvih problema nisam imao i radi super...

jedina "mana" koju sam primetio jeste da se ne isplati koristiti tablete jer su tablete ipak predvidjene za 12 kompleta, pa je nerentabilno koristiti ih za 2-3 puta manje posudja
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856405 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.