Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ljudi, grijesim li ja ili ludim...

[es] :: Wireless :: Ljudi, grijesim li ja ili ludim...

[ Pregleda: 1944 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.as54.sa-ma.bih.net.ba.



Profil

icon Ljudi, grijesim li ja ili ludim...08.03.2006. u 13:41 - pre 220 meseci
Pozdrav!

Ama, glupost jedna ali jako me nervira...

Imam wirelless hub i par laptopa sa wirelless mreznim. U istoj mrezi koristim klasican (zicani) hub; par kompjutera i sl. Svi su na Windowsima XP.

Wirelless router sam konfigurisao bez problema (IP: 10.0.0.100). Tako, ukljucio 64-bitnu zastitu i sve funkcionishe. Provjerio sam X puta subnet maske; IP i sl. i sve je OK. Kompjuteri iz obje mreze (ova wirelless laptop ekipa i druga klasicna mreza) se "vide". E, upravo je tu problem! Unutar wirelless mreze ili ove druge kompjuteri se medjuobno vide. Ali, oni koji su spojeni wirelless i oni koji to nisu ne vide se (ono klasicno) osim po IP adresama. Dakle, ping i sl. radi; pristup \\10.0.0.3 takodjer radi. Meni to i ne smeta toliko ali ipak me nervira. Ako printer zelim instalirati onda umjesto naziva printer servera moram upisati njegovu IP adresu.

Ne mogu klasicno browzati mrezu! E, zamislite kolege koji rade u istoj firmi; pa oni ne pamte IP adrese i to ih nervira i onda... Meni preko glave

Da li se neko susretao sa sl. problemom? Ima li neko kakvo rjesenje; sugestiju i sl.?

Hvala
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ljudi, grijesim li ja ili ludim...08.03.2006. u 15:19 - pre 220 meseci
Mislim da ti je problem u onom "ruter". Treba da koristis obican bridz (bridge).
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ljudi, grijesim li ja ili ludim...

[ Pregleda: 1944 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.