Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel' znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel' znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 32405 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?04.04.2006. u 16:56 - pre 219 meseci
Citat:
vladamob: Meni to g**** od ''pesme'' ide tako na ku... da to nije jos niko video..
Mislim a ta "pevacica" jos vise

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 04.04.2006. u 15:29 GMT+1]


Sto se tice pevacice ...blago tebi .... i tata bi sine :))))
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?04.04.2006. u 20:31 - pre 219 meseci


Ana Nikolic
Romale, romali

Vatreni znak na nebu jak
i nocni vetar lud i vreo
prevari me, uspavaj me
dobro si poceo

Ref.
Romale, romali, samo to reci mi
romale, romali, i ja skidam kais na sandali
romale, romali, pojas na haljini
na te reci carobne

Hej, romali, romale, romali
svaku tacku na telu mi nocas ljubi
hej, romali, romale, romali
u ovu macku se ti sto pre zaljubi

U ovu macku se ti sto pre zaljubi
u ovu macku se ti sto pre zaljubi

Hajde, vodi me, sada znam i gde
tamo gde bolu mesto nije
da nas przi led
gde je mesec u znaku vodolije

Ref.

Stavljam prste u med
da ovaj zasladim san
al' bez tebe je med
kao i suza slan

Ref.

Slika sa http://www.pogodak.hr
Tekst sa http://tekstovi.net
 
Odgovor na temu

MalaJa

Član broj: 93346
*.1.graz.surfer.at.



Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?30.04.2006. u 15:25 - pre 218 meseci
Nisam sigurna, ali cula sam negde da to nesto znaci kao volim te voli me??
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.97.*



+141 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?30.04.2006. u 19:57 - pre 218 meseci
Moram malo da odem offT i da kazem da ne znam sta znaci, ali kad me burazer (koji slusa rock i metal) pitao sta je lepo u ovoj pesmi rekao sam mu "ona" na sta mi je on odgovorio da sam u pravu sto se da i videti iz prilozene slike

Izvinjavam se, pozz
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?30.04.2006. u 22:34 - pre 218 meseci
Kad vec govorimo o Romima, da li neko zna gde moze da
se nadje recnik Romskog jezika, najbolje bi bilo online, ali
ni pisano izdanje ne bi bilo lose. Ja obidjoh pola neta, al'
isti ne nadjoh.

Ako vas zanima prava Romska muzika, nadjite Sabana Bajramovica
("Kerta mange daje"), Usniju, Erdana i kompaniju. Postji citava
underground scena i to veoma razvijena.

Za neupuvene Rom != cigan, ovo sam na es-u vec x puta objasnjavao.
To sto mnogi Romi sebe zovu cigani - to je zato sto su neobrazovani.

@Urkelele: Ona (ili sta vec) nije u toj pesmi.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.97.*



+141 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?01.05.2006. u 02:18 - pre 218 meseci
Pa zar je ona ne peva???
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?01.05.2006. u 12:32 - pre 218 meseci
Da, i to je cesto diskutabilno kod ovakvih pojava.
Ali cak i da je tako, nema nje u toj pesmi prijatelju. :)

Evo kako ide citava prica: Osobe A i B, koje cesto mogu biti i jedna osoba, napisu nesto na papiru, pokidaju se od smeha koliko
je to glupo, a zatim nadju radio Teheran i pokupe neku temu od koje besomucnim ponavljanjem iste naprave dovoljno vremena preko koga
bi se ono napisano moglo iskukati. Zatim se to proda osobi C. Osoba C, svesna nedostataka inteligencije, talenta i ideja, kupuje "delo" od osoba
A i B koji cesto mogu biti i jedna osoba, sa ciljem da ga sto bolje proda sirokim narodnim masama. Osoba C srecom uz sebe ima i osobu D koja
moze unajmiti neke druge osobe da "delo" otpevaju, a moze i dati po koji koristan savet Osobi C, u cilju prodaje "dela". Tako dolazimo do situacije
u kojoj Osoba C, oskudno i krajnje neukusno odevena skace po raznim binama raznih klubova, televizija i posela ne bi li neko, videvsi je, kupio "delo".

Kad neko iz mase slusa ili peva "delo", nakon vizualnih senzacija prikazanih od Osobe C, on lako moze uz konzumaciju "dela" u glavi reprodukovati
i vizuelne senzacije prikazane od Osobe C. No, kupovinom "dela", niko iz mase ne dobija nista od Osobe C, jer je Osoba C u "delo" ulozila novac i nesto
guzice - sto svakako kupac diska ne dobija.

Ovako funkcionise citava "muzicka industrija" i kod nas i u svetu. Mnogo ljudi misli da kupovinom diska, recimo Shakire, dobijaju i deo nje, sto je
najdalje moguce od istine, posto od pocetka do kraja diska najmanje nje ima u tome.

Ukoliko je nekom iz mase stalo do slika guzice, velik je internet, ukoliko je nekom iz mase stalo do slika odredjene guzice, ima na internetu i google,
a ukoliko nekom iz mase treba muzika - ne mora uz nju placati i guzicu, posto jedno sa drugim veze nema. Ukoliko je pak, u najzdravijoj varijanti,
nekome stalo do prave muzike i prave guzice, pa samo izadjite do grada - mi imamo najlepsi narod, a u gradu ima mesta gde se svira odlicna
muzika.

Sta hocu da kazem? Da li ste culi "The Road To Hell" - nema onoga ko to nije cuo. Ko to peva? Chris Rea. Sta javnost zna o njemu?
Zna se da daje brdo para u dobrotvorne svrhe i da voli da kupi opasno brz auto i da se njime voza. Zna se da gotivi crvenu boju i da
ima svoju custom seriju gitara od Fendera - i to je sve sto se o njemu zna. Uzmite bilo koju stvar od njega i poslusajte - i cucete da
je to Chris Rea, njega ima u tim pesmama, a one se bez ikakve reklame prodaju i dan danas.
Kako su mnogi rekli, ako ne verujes u ono sto radis, ljudi ce to odmah cuti, a ako verujes u ono sto radis - i to ce odmah cuti.

U "da nas przi led gde je mesec u znaku vodolije" niko zdravog uma ne moze da veruje, pa ni Osoba C. Mislim, "przenje ledom" asocira
na nekakve amputacije ili neku slicnu torturu, a mesec u znaku vodolije i povezanost amputacije sa istim prevazilazi ono sto ja mogu da razumem
kao poeziju.
Na svoju zalost, Osoba C je svesna da ce se veoma brzo zaboraviti cim "delo" ili guzica budu pretrpeli tezak zamor materijala usred preterane upotrebe.


[Ovu poruku je menjao reject dana 01.05.2006. u 14:00 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?01.05.2006. u 14:45 - pre 218 meseci
Citat:
Sta hocu da kazem? Da li ste culi "The Road To Hell" - nema onoga ko to nije cuo. Ko to peva? Chris Rea. Sta javnost zna o njemu?



http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Rea#Biography


Jesmo culi smo Road to hell ;)


sorry na offtopicu
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.blueisp.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?02.05.2006. u 19:27 - pre 218 meseci
Još ispade neka filozofija,gde treba da tražimo neki dublji smisao.Ma,daj!
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?03.05.2006. u 02:15 - pre 218 meseci
ne znam za vas ali meni je Ana odvratna. Ima noge k'o Tajson (a i dupe)
 
Odgovor na temu

soman

Član broj: 69467
Poruke: 65
212.200.27.*

Sajt: kuhinje.rs


Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?03.05.2006. u 09:28 - pre 218 meseci
Hoces da mi kazes da "Smoke and water" znaci nesto pa je jedna od najpoznatijih pesama sveta. Muzika je stvorena da zabavi ljude a ne da ih uci zivotu, za to postoje druge nauke :)
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?03.05.2006. u 10:05 - pre 218 meseci
1. Ana peva tu pesmu!!! (Sto ne znaci da u ostalim slucajevima ovo tvoje pisanije nije tacno!) Slusao sam je jos dok nije bila poznata u emisiji 3Kdur i imala je isti glas kao sad... i solidno je pevala...
2. To sto se neka muzika prodaje ne znaci da je kvalitetna... (Ne kazem da Chris rea nije)
3. Smoke on the water peva o tome kako se hotel zapalio... tako da ima smisla....

BTW svi pricate sta znaci romale romali ali niko nije objasnio kakve to veze ima sa pesmom o **** kaisu na sandali....
mislim sta sta kazes ribi "Cigane Cigani" i ona odma skida sandaale.... WTF????? a na sve to je ona jos i ciganka pa valjda zna da to nema nikakvog smisla....?

[Ovu poruku je menjao Vole Domu dana 03.05.2006. u 12:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?03.05.2006. u 11:57 - pre 218 meseci

Mislim na javnost koja se ne informise putem neta i koja ne trazi nove informacije nego
prima samo ono sto se daje, znaci na veliku vecinu. :(
Citat:
Vole Domu: 1. Ana peva tu pesmu!!! (Sto ne znaci da u ostalim slucajevima ovo tvoje pisanije nije tacno!) Slusao sam je jos dok nije bila poznata u emisiji 3Kdur i imala je isti glas kao sad... i solidno je pevala...

Ne znam za to, stvarno nisam pratio njen razvoj, ali ako zna da peva, pa sto onda peva to sto peva?
Ima na estradi stvarno ljudi koji znaju svoj posao, to ne sporim, ali kvalitet i uopste poruke koje oni
salju narodu su blago receno zalosne.
Citat:
Vole Domukazes ribi "Cigane Cigani" i ona odma skida sandaale.... WTF????? a na sve to je ona jos i ciganka pa valjda zna da to nema nikakvog smisla....?

Joj, ova ti valja. :) :) :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

LaMpiR

Član broj: 9930
Poruke: 1343



+2 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?03.05.2006. u 17:39 - pre 218 meseci
Neko je trazio pjesmu pa evo
http://rapidshare.de/files/195...kolic_-_Romale_romali.MP3.html
Pjesma je skroz dobra za plesati ali ni meni nije bas jasno sta to znaci ali sigurno je da se upotpuni rima jer ipak to je komercijala :)

[Ovu poruku je menjao LaMpiR dana 04.05.2006. u 14:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?03.05.2006. u 18:37 - pre 218 meseci
Citat:
Vole Domu: BTW svi pricate sta znaci romale romali ali niko nije objasnio kakve to veze ima sa pesmom o **** kaisu na sandali....

Pa mislim da je poenta u skidanju kaisa na sandali, a onda je "romale, romali" samo ubaceno da upotpuni rimu.
Citat:
Ne znam za to, stvarno nisam pratio njen razvoj, ali ako zna da peva, pa sto onda peva to sto peva?

Ukusi su veoma razliciti tako da neko mora da pokupi i obozavaoce naj debilnijih tekstova. Ta Ana nikad nije imala normalan tekst a uvek je imala prodju kod publike, meni nije jasno zasto, mozda zato sto prodaje vizuelni a ne zvucni dozivljaj. Ja obicno slusam radio i ne gledam TV spotove pa kad cujem tu pesmu nikako mi nije jasno uziva u takvim zvucima. Jasno je meni kad pojedinke izadju na TV pa prodaju meso, nemam nista protiv, ali ona kazete ume i da peva... pa sto ne peva onda? Znao sam ja jos kad je ona pre vise godine u sred juna pevala "Januar, januar" da to nece izaci na dobro.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?03.05.2006. u 20:39 - pre 218 meseci
Po meni, izmedju nje i Ksenije Pajcin nema razlike. Nisu nekih preteranih glasovnih mogucnosti, pevaju slicne pesme, usmeravaju svu paznju gledalaca na svoj izgled i obe veoma dobro igraju. Sto se tice kvaliteta pesama-i nije neki...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

medena__18

Član broj: 111221
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?11.09.2006. u 23:43 - pre 214 meseci
Bok ljudi!!!!

Procitala sam sve vase poruke nebi li saznala sta znaci "ROMALE ROMALI" i na kraju nitko nezna. Vec dugo to pokusavam saznati ali nitko nema pojma. Ajde,ako netko sazna neka napise, bar priblizno...
Unaprijed zahvalana.....
Pozdrav svima.....
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?12.09.2006. u 00:06 - pre 214 meseci
Na kraju krajeva , koga boli ona stvar sta to znaci . Pa ni ona sama ne zna !
 
Odgovor na temu

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?12.09.2006. u 01:46 - pre 214 meseci
Citat:
Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?


Ne znam za "romale, romali", ali to "jer" znaci da si ti nepismen. ;)
IRC is just multiplayer notepad.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Jer znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?12.09.2006. u 21:21 - pre 214 meseci
Citat:
fanfon: Po meni, izmedju nje i Ksenije Pajcin nema razlike.


auuuu... pa jel si ti slep i gluv??
;-)

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel' znaci nesto romale, romali ili je to sam onaziv pesme?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 32405 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.