Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Toshiba combo VCR-DVD playerom

[es] :: Video kompresija :: Problem sa Toshiba combo VCR-DVD playerom

[ Pregleda: 3465 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gl-xl

Član broj: 547
Poruke: 9
*.verat.net



Profil

icon Problem sa Toshiba combo VCR-DVD playerom29.11.2002. u 20:32 - pre 260 meseci
Pre nekoliko dana sam dobio novi Toshiba SD-V280 kombo uredjaj koji moze da pusta i VHS kasete i DVD. Posto je uredjaj kupljen u Americi pomislio sam da cu imati problema sa pustanjem DVD filmova, ali problem se pojavio tamo gde sam ga najmanje ocekivao. Naime problem se javio prilikom reprodukovanja video kaseta. Kada pokusam da pustim bilo koju video kasetu slika je ne prepoznatljiva tj. izgleda kao da je skremblovana, a zvuk ide ubrzano. Misterija je samim tim veca zato sto video normalno reprodukuje kasete koje sam snimio na njemu odnosno deo filma koji sam presnimio sa DVDa na kasetu, ali bilo koju drugu kasetu ne prikazuje kako treba.
Da li neko zna u cemu je problem?

Negde sam cuo da je moguce da je video moze da reprodukuje samo orginalne kasete.Da li je to moguce?
U tom slucaju mi nema spasa posto obliznji video klubovi drze iskljucivo piratske kasete :(
" Srbija ima heroje koji su postali ubice... "
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Problem sa Toshiba combo VCR-DVD playerom29.11.2002. u 22:44 - pre 260 meseci
Taj uredjaj je gotovo sigurno NTSC (americki format). Da li tvoj TV podrzava NTSC?
 
Odgovor na temu

gl-xl

Član broj: 547
Poruke: 9
212.124.182.*



Profil

icon Re: Problem sa Toshiba combo VCR-DVD playerom29.11.2002. u 23:22 - pre 260 meseci
Nisam siguran, ali mislim da nije NTSC (predpostavljam da je to razlog sto mi je slika na ekranu crno-bela a ne u boji) ali mislim da to nije problem jer da je to u pitanju onda TV ne bi mogao da prikazuje bilo kakav sadrzaj bez obzira da li je to DVD ili kaseta, a u mom slucaju DVD filmovi rade bez problema.
" Srbija ima heroje koji su postali ubice... "
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Problem sa Toshiba combo VCR-DVD playerom30.11.2002. u 01:37 - pre 260 meseci
Moguce je da VCR NTSC. Ne ceo uredjaj. Probaj sa NTSC kasetom ako mozes da nadjes neku (ili eventualnu snimi NTSC kasetu kod nekoga ko ima dual standard video).
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Problem sa Toshiba combo VCR-DVD playerom

[ Pregleda: 3465 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.