Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moze vise gcc verzija

[es] :: Linux :: Da li moze vise gcc verzija

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nmilicevic
Nikola Milićević
Kruševac

Član broj: 61379
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: qmowi.info


Profil

icon Da li moze vise gcc verzija17.04.2006. u 19:03 - pre 219 meseci
Ovako pre neki dan sam stavio Ubuntu koji po mom misljenju i nije los i sad me zanima kako da kompajliram mplayer.
Mislim kada pokusam da ga kompajliram prijavi mi pogresnu gcc verziju. Skinuo sam sa neta stariju 3.4.6 verziju i kompajlirao je u /usr/local/gcc/3.4.6/ , e sad me zanima da li je moguce ostaviti obe verzije a da pri tom ja setovanjem nekog conf fila biram koja ce trenutno biti u upotrebi.
Nikola Milićević
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija17.04.2006. u 20:43 - pre 219 meseci
Citat:
nmilicevic: Ovako pre neki dan sam stavio Ubuntu koji po mom misljenju i nije los i sad me zanima kako da kompajliram mplayer.
Mislim kada pokusam da ga kompajliram prijavi mi pogresnu gcc verziju. Skinuo sam sa neta stariju 3.4.6 verziju i kompajlirao je u /usr/local/gcc/3.4.6/ , e sad me zanima da li je moguce ostaviti obe verzije a da pri tom ja setovanjem nekog conf fila biram koja ce trenutno biti u upotrebi.


Generalno, vrlo je moguce imati vise verzija gcc-a. Ne treba ti config fajl, samo menjaj onaj koji pozivas (ako ti treba za autoconf/automake mozes expotovati CC , ili menjati PATH). C Runtime Library je isti za sve verzije i nezavistan (u narodu poznat kao glibc), a std c++ lib-ova mozes imati vise u ld_library_path-u, razlikuju se po verziji i imenu.

Odvojeno od toga, nije li ti bilo lakse da apt-get-ujes mplayer? :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija18.04.2006. u 08:39 - pre 219 meseci
Probaj sa komandom gcc-config -l da vidis koje sve verzije imas instalirane na sistemu. Hm, ili je to samo u gentoo ima ova komanda izgleda..
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija18.04.2006. u 10:30 - pre 219 meseci
I meni je trebao gcc 3.4 na ubuntuu i fino sam nasao paket za ubuntu preko synaptica i radio mi je zajedno sa 3.3... kao sto ti nkrgovic rece, lakse ti je da odradis apt-get install mplayer ili ako bas neces to onda odradi apt-get install gcc3.4 :))
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

nmilicevic
Nikola Milićević
Kruševac

Član broj: 61379
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: qmowi.info


Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija18.04.2006. u 13:37 - pre 219 meseci
Sto se tice apt-get pa nesto mi ne radi kako treba nije u stanju da pronadje ni jedan paket, nisam menjao standardne cs adrese, pa nije autoconfig vec kad kucam ./configure on mi izbaci bad gcc, da li moze pomoc oko adresa za apt-get za deb pakete?
Pa vise bi voleo da ga sam kompajliram nego da koristim vec gotove pakete.
Da li moze apt-get za gcc3.4 i ako vec imam 4.0.2?
Pomagajte treba mi hitno
Nikola Milićević
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija18.04.2006. u 17:27 - pre 219 meseci
Citat:
da li moze pomoc oko adresa za apt-get za deb pakete?

kucaj #apt-setup i dodaj sajt (http ili ftp) :)
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

nmilicevic
Nikola Milićević
Kruševac

Član broj: 61379
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: qmowi.info


Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija19.04.2006. u 17:56 - pre 219 meseci
Ovako namestio sam apt-get i sad sljaka, skinuo sam gcc 3.4.5 i sad radi ok,ali kad sam isao da kompajliram mplayer i kucao ./configure --enable-gui dobio sam poruku da mi je za grafic rezim potreban X11 e sad posto sam nov u linuxu nisam siguran sta to znaci?
Koliko ja kapiram X11 library je neophodan za grafic mode znaci gnome ili KDE ili mozda gresim?
Nikola Milićević
 
Odgovor na temu

nmilicevic
Nikola Milićević
Kruševac

Član broj: 61379
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: qmowi.info


Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija21.04.2006. u 20:04 - pre 219 meseci
Znaci ovako da ne bi pravio novu temu postavicu pitanje u ovoj:
Imam problem sa MPlayer-om tj. ne mogu sam da ga kompajliram kad otkucam ./configure --enable-gui --bindir=/usr/bin/ --prefix=/usr/local/ --enable-largefiles --enable-png --enable-win32 --enable-dshow --enable-qtx --enable-xanim --enable-real --enable-xvid --enable-x264 --enable-divx4linux --enable-xmms --enable-directx --enable-win32waveout --enable-debug=3 --with-codecsdir=/usr/local/lib/codecs/ --with-win32libdir=/usr/local/lib/codecs/ --with-livelibdir=/usr/local/lib/live/ on sve to zavrsi i ja krenem sa make, to potraje jedno 5min i onda stane i izbaci mi 2 greske koje ne znam koje su i tu staje.
E sad da li ja negde gresim u config-u?
Nikola Milićević
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija22.04.2006. u 20:34 - pre 219 meseci
Citat:
nmilicevic: Ovako namestio sam apt-get i sad sljaka, skinuo sam gcc 3.4.5 i sad radi ok,ali kad sam isao da kompajliram mplayer i kucao ./configure --enable-gui dobio sam poruku da mi je za grafic rezim potreban X11 e sad posto sam nov u linuxu nisam siguran sta to znaci?
Koliko ja kapiram X11 library je neophodan za grafic mode znaci gnome ili KDE ili mozda gresim?

Da bi mogao da kompajliraš treba ti i dev za x11. To se zove x11-dev* ili xorg-dev* ili tako nešto.
 
Odgovor na temu

nmilicevic
Nikola Milićević
Kruševac

Član broj: 61379
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: qmowi.info


Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija23.04.2006. u 14:07 - pre 219 meseci
OK to sam znao i skinuo sam preko apt-get ali sad kad ga kompajliram, znaci idem ./configure i stvari koje sam vec napomenuo u prethodnom postu i to sve fino prodje ali kad krene sa make stane kod fila audio_out.h sa kojim nesto nije u redu.
Sta da radim?
Nikola Milićević
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija23.04.2006. u 15:26 - pre 219 meseci
Probaj ./configure --help . Sta god ti je na [autodetect] preskoci. Instaliraj sa ./configure --enable-gui . Trebalo bi da ti sam prepozna sve. Mada kad ti vec radi apt probaj apt-get install mplayer
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

nmilicevic
Nikola Milićević
Kruševac

Član broj: 61379
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: qmowi.info


Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija23.04.2006. u 17:59 - pre 219 meseci
Ma ovako sve vaznije aplikacije kompajliram sam, jer mislim da je tako bolje, ovo u vezi sa autodetect u redu,ali ne znam da li file audio_out.h ima veze sa enable-win32waveout? Jos nesto da li u prethodno opisanoj conf ima nekih suprotnosti koje ne idu zajedno?
Nikola Milićević
 
Odgovor na temu

nmilicevic
Nikola Milićević
Kruševac

Član broj: 61379
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: qmowi.info


Profil

icon Re: Da li moze vise gcc verzija23.04.2006. u 18:05 - pre 219 meseci
Ma ovako sve vaznije aplikacije kompajliram sam, jer mislim da je tako bolje, ovo u vezi sa autodetect u redu,ali ne znam da li file audio_out.h ima veze sa enable-win32waveout? Jos nesto da li u prethodno opisanoj conf ima nekih suprotnosti koje ne idu zajedno?
Nikola Milićević
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li moze vise gcc verzija

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.