Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

usb mis i tastatura ne rade u linuxu

[es] :: Linux :: usb mis i tastatura ne rade u linuxu

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SalkoDinamitash

Član broj: 93616
Poruke: 7
*.PPPoE-2060.sa.bih.net.ba.



Profil

icon usb mis i tastatura ne rade u linuxu03.05.2006. u 14:12 - pre 218 meseci
Instalirao sam linux i kad sam dosao do poruke "jos samo par koraka od koristenja linuxa" više mi ne prepoznaje mis a ni tastaturu. Rijec je o usb misu i tastauri linux je centos 4 2 a masina dell optiplex gx280 bez mogucnosti da promjenim misa ili tastaturu. probao sam sve sto sam nasao na forumima (kao samo iskljuci u biosu usb i sl) ali nije pomoglo. Nemislim odustat od linixa i volio bih da ne mijenjam distribuciju jer sam o ovoj nasao dosta ali tek kad se pokrene a ja dotle nisam stigao. zato ukoliko znate rjesenje molim vas pisite i to sto jednostavnije jer ja jos uvjek nisam ni pocetnik
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: usb mis i tastatura ne rade u linuxu03.05.2006. u 19:05 - pre 218 meseci
Ja znam za 2 resenja (mozda ih ima vise)

1. Da rekompaliras kernel i da ukljucis podrskuz a misa i tastaturu
2. Da promenis distribuciju koja to podrzava po default-u
 
Odgovor na temu

SalkoDinamitash

Član broj: 93616
Poruke: 7
*.PPPoE-2220.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: usb mis i tastatura ne rade u linuxu04.05.2006. u 07:55 - pre 218 meseci
hehehe, mislim da rekompajliram i to pa ja sam zapeo prije nego sam i poceo a dugogodisnji sam korisnik corinih produkata kao sto je xp, sto po mom misljenju usporava rad malih sivih celija, hvala ti na savjetu ali ako moze malo kako bih rekao jednostavnije jer ne razumjem a htio bih. i izvinjavam se adminu na postavljanju iste teme iznad ali sam bio nestrpljiv a nisam vidio da se ova primila
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: usb mis i tastatura ne rade u linuxu04.05.2006. u 09:36 - pre 218 meseci
Pazi nije ti to nesto bog zna koliko komplikovano


Prati neki osnovni how-to za rekompaliranje i samo ukljuci "Usb Human Inteface Device full (HID) podrsku" (kao na ovoj slici).

Ili jednostavno instaliraj SuSE 10.0 gde klikces sam next i sve radi :)
 
Odgovor na temu

SalkoDinamitash

Član broj: 93616
Poruke: 7
*.PPPoE-1583.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: usb mis i tastatura ne rade u linuxu04.05.2006. u 13:00 - pre 218 meseci
vrlo jednostavno zar ne ali
ja sam levat, kad bih tako nesto mogao i pokrenut vjerovatno bih uspio
mozda ti nisam bio bas najjasniji u postavci problema
dakle, nakon istalacije linuxa pri samom kraju kada trebam da setujem vrijeme lokaciju user name i sl komp zaledi odnosno dali to uopste ima veze sa tastaturom i misem ne znam ali pretpostavljam da je to, u dva navrata sam uspio (reinstaliraj pa opet instaliraj i reinstaliraj) da ga natjeram da prihvati tastaturu ali ne i misa i to samo do drugog ili treceg koraka a onda opet kamen li je kamen.
mashina je dell optiplex g280 sa dva sata diska od 160 GB i 1 GB rama ati X300 graficka
zato ako ti to ne predstavlja problem korak po korak jer svi odgovori na forumima i sl uglavnom se bave problemima koji nastaju kad je instalacija zavrsena a ja ziv zazidan dva koraka od toga. naravno da cu se oduzit linux zajednici jednim pisanim djelom koje ce se zvat "Kako sam dozivio i prezivio linux" i koje ce bit posveceno svima koji su mi pomogli.
eto sad ko zna ili moze da pomogne, slobodno
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: usb mis i tastatura ne rade u linuxu

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.