Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo

elitemadzone.org :: TechZone :: Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo

[ Pregleda: 3520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo04.05.2006. u 00:26 - pre 218 meseci

Potreban mi je kvalitetan komad orahovog drveta (ili jos bolje mahagonija) dimenzija 90cm x 16cm debljine 4.5cm ili vise, ili pak dva komada od od 45x16x4.5.

U stvari ono sto hocu je da ih sojim u jedan komad da bih dobio plocu od 45x32x4.5cm (sto je nemoguce naci u jednom komadu) od koje bih napravio telo za gitaru, znaci sve kombinacije od kojih bi mogao dobiti tu dimenziju iz maks dva dela.

Da li neko zna gde bi to u scg moglo da se nadje a da ne bude preskupo.

obisao sam nekoliko stolara ali nisam imao srece, jedino sto se moze naci je bukva, sto mi nikako ne odgovara

P.S ako znate za neko drugo drvo da moze da se nadje a da je tvrdo (hardwood) i da ima pristojne rezonantne osobine (znaci ne hrast i sl) predlozite pa da vidim da li mi odgovara

Hvala
Pozdrav

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo04.05.2006. u 00:36 - pre 218 meseci
Ja bih ti eventualno mogao pronaci nekog ko bi ti prodao ceo orah, pa ti onda pravi 10 gitara, ovako na sitno ljudi koje znam ne rade. U principu ne rade ni ispod kamion orahovine, ali dobro sad :-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo04.05.2006. u 01:18 - pre 218 meseci
Znam to mi i jeste problem. Mislim onda mi se vise isplati da narucim iz inostranststva blok mahagonija te velicine za ~50eura + postarina (koja iz recimo slovenije ne bi bila bas toliko nepodnosljiva) posto nemam nameru da pravim 10 gitara vec jednu.

Ali sve se nadam neko ima komad kojim podupire televizor :) ili neki stari sto kojeg bi se otarasio - ili pak neki stolar ima komad koji mu je ostao kad je pravio neku komodu itd...

Zato i nisam trazio po stovaristima jer znam kako je tamo, nego po stolarskim radionicama gde bi jos i bilo teorije da mi neko proda tako nesto.

znas kako kazu - nada umire poslednja
Pa mozda se neko javi ovde...

Hvala u svakom slucaju ...

P.S imam ja stablo oraha koje smo posekli iz baste na selu koje je boli glava, eno ga u garazi susi se (racunam jedno cirka 2god i bice od njega super gitara - ili 10 :) ko zna)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

djangolog
Miodrag Djordjevic
Beograd

Član broj: 53764
Poruke: 3
213.244.235.*



Profil

icon Re: Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo04.05.2006. u 15:19 - pre 218 meseci
Znam gde mozes da nadjes ono sto trazis, ali ne smem da reklmiram na forumu, posalji mi mail, pa cu te uputiti!
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo04.05.2006. u 23:30 - pre 218 meseci
moj mail:

[email protected]

hvala
pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Gde se u SCG moze naci kvalitetno drvo

[ Pregleda: 3520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.