Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?

[es] :: C/C++ programiranje :: tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?

[ Pregleda: 3815 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada89

Član broj: 21638
Poruke: 42
*.indjija.net.



Profil

icon tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?09.05.2006. u 16:17 - pre 218 meseci
Prilikom formiranja datoteke koja ce sadrzati npr. ime osobe i god.rodjenja sta odabrati:
1. da li formirati tekstualnu ili binarnu datoteku?
2.da li ime i god rodjenja upisati u strukturu ( struct{char ime[20];float godina}) ili koristiti pojedinacna polja?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?09.05.2006. u 17:18 - pre 218 meseci
Citat:

Prilikom formiranja datoteke koja ce sadrzati npr. ime osobe i god.rodjenja sta odabrati:
1. da li formirati tekstualnu ili binarnu datoteku?
2.da li ime i god rodjenja upisati u strukturu ( struct{char ime[20];float godina}) ili koristiti pojedinacna polja?


1.

Dakle, pitanje je da li ce se u fopen() koristiti "wt" ili "wb"... U tvom slucaju, rekao bih da je potpuno svejedno.
Ako kod odradis korektno, radice u svakom slucaju. Ja volim da otvorim datoteku u Binarnom obliku, jer tada imam
punu kontrolu nad njom. Ako je otvoris u tekstualnom modu, svaka eventualna pojava HEX "\n" ce biti interno
pretvorena u "\r\n", barem na Windows sistemima. Otvaranje u Text modu moze imati dobre strane kada je
prenosivost u pitanju, mada mislim da je bespotrebno.

2.

Zasto float za godinu? Float je za brojeve sa pokretnim zarezom, a tebi to ne treba za oznaku godinu. Dakle
mozes da koristis "int godina". I ne zaboravi tacku-zarez i na kraju "int godina;" i na kraju strukture.


[Ovu poruku je menjao X Files dana 09.05.2006. u 18:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlada89

Član broj: 21638
Poruke: 42
80.93.231.*



Profil

icon Re: tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?09.05.2006. u 20:48 - pre 218 meseci
X Files hvala! probacu obe varijante, svakako da provezbam.Ono za godinu rodjenja je o.k.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?10.05.2006. u 00:43 - pre 218 meseci
Ako koristis binarni mod, a u datoteku zelis sejvat i openat te svoje strukture, mozes to jako lako rjesit sa fread() i fwrite() funkcijama. Pa pogledaj.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

vlada89

Član broj: 21638
Poruke: 42
80.93.231.*



Profil

icon Re: tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?11.05.2006. u 09:11 - pre 218 meseci
z@re hvala na predlogu.Probacu preko vikenda ,sada sam u guzvi.Sa fread i fwrite sam radio vec neke obrade ranije i nije mi bilo bas najjasnije ;pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: tekstualne ili binarne datoteke, sta izabrati?

[ Pregleda: 3815 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.