Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aditivi za motor

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aditivi za motor
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 70006 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Aditivi za motor04.07.2006. u 14:32 - pre 216 meseci
Ako ima da se kupi, onda im Srecko dodje ko PR (PI AR) firme uvoznika, zapenio da objasni da nista drugo ne valja i da je Polytron THE ONE AND ONLY.
(and monkeys fly off my butt)
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.ilink.static.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: Aditivi za motor04.07.2006. u 14:47 - pre 216 meseci
Ma i na forumu Vrelih guma ima neki lik koji isto "navija" za Polytron (na vrlo slican nacin), on je i poslao adresu gde to ima da se kupi.

Mislim, ovo je slobodna zemlja, nek ljudi rade sta hoce i nek odrzavaju svoje automobile kako god hoce...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Aditivi za motor04.07.2006. u 19:15 - pre 216 meseci
Ma ne treba da se svadjamo, i isterujemo pamet, vecu. Licno mislim da je korisno da razmenimo informacije, iskusva, ko ima, ali to je tezi put.
Mene licno zanima aditiv, koji bi radio nesto sto ja zelim, a da se ne "kolje" sa postojecim uljem, ili da skuplja vazduh(i pravi "majonez" od ulja) kao prica sa linka.

Pre desetak godina, kada smo unistavali motore sa rumunskim i nepreradjenim benzinima, motor sam "spasao" (prvi ne, na zalost) sa octane booster-om.

Nije nekorisno znati nesto, ali ne povrsno i "na galamu".
 
0

srecko jaric

Član broj: 99763
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Aditivi za motor05.12.2006. u 23:22 - pre 211 meseci
Polytron moze da se kupi i u Beogradu. Hajde da cujemo iskustva.
clipers
 
0

Polytron BG
Mile Stanković
Beograd

Član broj: 124137
Poruke: 2
213.137.127.*

Sajt: www.polytronserbia.com


Profil

icon Re: Aditivi za motor06.12.2006. u 09:39 - pre 211 meseci
Pozivamo gospodina Ivana Miladinovića koji u diskusijama učestvuje pod
nickom:cozmo_im kao i sve ostale koji ne veruju u delovanje Polytron
aditiva da nam se jave na e-mail adresu [email protected] kako
bi prisustvovali prezentaciji Polytrona gde će svojim očima moći da se
uvere u kvalitet proizvoda.

p.s.
Naravno, ako je gospodin Miladinović zastupnik nekog proizvodjača
motornog ulja ili delova motorne grupe, to bi umnogome objasnilo
njegove stavove iznete u ovim diskusijama,ali u svakom slučaju je
dobrodošao

Polytron Srbija
POLYTRON - VAŽNO JE ZNATI
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.girl.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Aditivi za motor06.12.2006. u 10:41 - pre 211 meseci
Gospodin Ivan Miladinovic je po zanimanju kontrolor letenja (doduse ne radi kao kontrolor letenja odavno), a trenutno radi u jednoj od najvecih evropskih medijskih kuca.

Vozi Toyotu Corollu koja je presla preko 180.000km i pratim ono sto pise u uputstvu proizvodjaca:

"Nije pozeljno, a ni dozvoljeno, sipati bilo kakve aditive u motor"

Ako vas aditiv svarno pomaze, da li postoji garancija na ostecenja u motoru koja moze da proizvede (ne kazem da ce da ih proizvede, ali uvek ima ali)?

Recimo, ja sipam Polytron u JTE 2E motor u Corolli i motor mi krahira? Sta se desava u tom slucaju?

Evo recimo da li Polytron moze da spreci vakuumsko trosenje ulja preko potrosenih gumica ventila (cest slucaj kod mog tipa motora nakon 160-170.000km)?

Zamena gumica je oko 40e, plus oko 40e za kvalitetne gumice. Ne znam koliko kosta Polytron, ali da vidimo bas moze li za narednih 100.000km otkloniti potrosnju ulja zbog gumica i to za mnogo manje para od tih 80e (dakle i pitanje isplativosti aditiva)?
 
0

srecko jaric

Član broj: 99763
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Aditivi za motor06.12.2006. u 19:33 - pre 211 meseci
prijatelju...

koliko stotina hiljada ili miliona motora crkava sirom planete Zemlje? Svakom se to desi,pre ili kasnije,zar ne? A svi oni,ili bar ogromna vecina njih koristi ulje koje ispunjava propisane standarde. I STA SAD? Nista... to je normalna pojava, nista nije vecito... E,ali ako sipam Polytron aditiv,pa motor krahira... onda je to katastrofa. Ja sam uveren u jedno i nudim opkladu svakom ovde, a vi predlozite kako cemo to da testiramo. Bilo koji motor i bilo koji sklop koji se podmazuje ce stradati mnogo pre ako koristi BILO KOJE BRAND NAME motorno ulje ( CASTROL, MOBIL 1, MOTUL, VALVOLIN, OPEL, FORD... itd) nego ako se koristi POLYTRON motorno ulje ili se Polytron aditiv doda u neko poznato ulje.
clipers
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Aditivi za motor06.12.2006. u 20:19 - pre 211 meseci
Citat:
srecko jaric: ...ili se Polytron aditiv doda u neko poznato ulje.


Pa što ga onda ne prodate direktno Castrol-u, Mobile-u i ostalima (u milionskom tiražu) da ga odmah ugrade u svoja ulja još pre nego što stignu u prodavnicu i samim tim zbrišu konkurenciju koja ga ne koristi, budući da će korišćenjem takvog "proverenog" dodatka motori prelaziti daleko više kilometara, umesto što ga prodajete na komad u nekom budžaku na ćošku? Nemojte nam reći samo da je u pitanju velika zavera proizvođača ulja i/ili proizvođača motora koji se boje da bi na taj način motori postali neuništivi...
 
0

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Aditivi za motor06.12.2006. u 22:48 - pre 211 meseci

Licno, nikad nebih usuo bilo koji aditiv koji se dodaje ulju. Kvalitetno sinteticko ulje i redovna zamjena i to je to. E sad, ako je neki motor "prolupao" dimi, pusta na sve starne onda bih usuo neki aditiv cisto da probam da mu jos koji kilometar produzim zivot i posle toga da se baci jer je pitanje da li se tom motoru moze raditi generalna, ili moze ali kako to najbolje znaju ljudi koji obradjuju blokove, radilice itd. Pitajte njih u vezi aditiva pa ce te vidjeti sta ce vam reci za njih.
 
0

Polytron BG
Mile Stanković
Beograd

Član broj: 124137
Poruke: 2
212.200.176.*

Sajt: www.polytronserbia.com


Profil

icon Re: Aditivi za motor07.12.2006. u 07:44 - pre 211 meseci
Ne želimo da zloupotrebljavamo ovu diskusiju i da se ovde reklamiramo. Samo iz tog razloga ovo će biti nas poslednji post ovde.(osim ako nam moderator eksplicitno ne odobri dalje diskusije u tom pravcu). Svima kojima je potrebno bilo kakvo objasnjenje izaći ćemo u susret


[Ovu poruku je menjao bakara dana 24.02.2007. u 20:17 GMT+1]
POLYTRON - VAŽNO JE ZNATI
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Aditivi za motor08.12.2006. u 16:19 - pre 211 meseci
Nema potrebe da "prestanete" da postujete, svi bi pozdravili malo detaljniji opis funkcionisanja aditiva, malo tehnoloski, a ne samo "cini cuda".
Recimo kako se "vezuje" za gumice, za metal, kako poboljsava ulje, nisu to "tehnoloske tajne", vec mehanizam rada, a tehnoloska tajna je mnogo kompleksnija, a i vecina ne bi razumela..

Poz.
 
0

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Aditivi za motor13.12.2006. u 11:40 - pre 211 meseci
Ja vozim matorog golfa 1.6D sa preko 300 000km, kontaktirao sam Polytron mail-om i naisao na ljubazan i razuman prijem. Narucio sam aditiv pouzecem, danas mi je stigao, za par dana cu da se javim sa utiscima, konkretnim utiscima. Pozdrav svima
 
0

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Aditivi za motor14.12.2006. u 08:12 - pre 211 meseci
E ovako, u paketu sa aditivom sam dobio i promo DVD, prijatno iznenadjenje, sipao sam u motor i malo se vozikao po gradu. Izduvni gasovi su se bili povecali u samom startu i imali su cudniji miris, kao da izbacuje prljavstinu, jutros je isto malo vise dimio nego obicno kad sam ga upalio, dok sam stigao do posla izduvni gasovi su nestali, na parkingu sam turirao malo da vidim, ali nisam imao sta da vidim, dima vise nije bilo, videcu kad se ponovo ohladi motor kako ce da bude. Definitivno mi je jutros motor lepse upalio i lepse radio, u toku voznje ima onaj normalan zvuk dizela, ne brekce i ne purnja nego stvarno lepo radi, i na leru hladan mnogo mirnije radi nego juce ujutro. Za sada imam pozitivna iskustva, za dalje cete biti obavesteni. Pozdrav svima
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aditivi za motor14.12.2006. u 15:54 - pre 211 meseci
@mkvb
A koji je auto/motor u pitanju?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Aditivi za motor14.12.2006. u 16:10 - pre 211 meseci
@bakara

Napisao sam u svom predzadnjem postu, Golf 1 1980. godiste, 1600D, meni ljudi stvarno auto lepse radi
 
0

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Aditivi za motor15.12.2006. u 09:19 - pre 211 meseci
Mada, matori dizel je matori dizel i tu mu pomoci nema! Jutros je bas bilo hladno i upalio je iz druge! I malo je dimio dok se nije zagrejao
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Aditivi za motor16.12.2006. u 13:32 - pre 211 meseci
Tesko paljenje, matorog dizela, tesko da mogu dramaticno da promene aditivi za ulje. Aditiv, mada kao i sinteticko ulje, moze da poboljsa "verglanje" motora, da se radilica ne ponasa kao "zaledjena".

Interesuje me da li se motor "pothladio", kakva mu je radna temperatura. Testiraj ga malo sa niskim ler-om, ili sa kretanjem "iz druge" na uzbrdici, lagano, ako ti nije problem. Otvori poklopac za ulje i pogledaj bregastu, da li ima vidljive razlike u cistoci ili sjaju.

Poz.
 
0

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Aditivi za motor18.12.2006. u 17:43 - pre 211 meseci
Da, mozda malo zivlje vergla ali samo paljenje je isto, sa temperaturom nisam ni pre imao problema, barem tako mislim, ili je sve u normali ili mi je oslabio termodavac pa mi ne pokazuje realnu temperaturu, nisam primetio nikakvu razliku sto se tice temperature. Nizak ler me muci dok je hladan, prvo jutarnje paljenje, malo se trese ali cini mi se manje nego pre sipanja, u toku voznje npr trecom bez gasa kad mu dam jak gas odmah reaguje i lepo povuce, bez gusenja, probao sam ovo sa uzbrdicama i nije se ugasio, prvo na manjoj uzbrdici krenuo je drugom bez ikakve muke pa na pristojnoj uzbrdici krenuo je uz malo kukanja ali nije se ugasio. Npr. vozim drugom po blagom pesku na putu na leru, dam gas do kraja i uspem da potpisem, cini mi se da lepse prima gas, mozda je malo sredjena kompresija. Nije mi palo na pamet da pogledam bregasu pre sipanja aditiva, mozda je takva i bila ali sada je poprilicno sjajna.
Ako imas jos neki savet radu cu da te poslusam.
Pozdrav
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Aditivi za motor19.12.2006. u 16:05 - pre 211 meseci
"Problem" mnogih aditiva je sto oni zaista "dodju" na potrebna mesta, ali i dolazi do pothladjivanja nekih zona, zbog znatno manjeg trenja. E sad, ako ti delovi nisu bas na radnoj temperaturi, iako je smanjeno trenje, ostaju malo veci zazori, sto narocito gadno kod lezajeva radilice, bolje receno kod srafova velike pesnice, koji su samoosiguravajuci... Lose iskustvo je sa "vazdusnjacima" kojima motor moze i da prolupa.
Olaksano okretanje motora je vidljiva "dobit", ali me osim toga, narocito kod dizela, zanima i "druga strana medalje". Mada je tesko otkriti, kod dizela koji vec previse trese, dodatne vibracije ili zvukove.
Velika "razlika u radu hladnog i toplog motora je dobar osnov za pracenje situacije
Ako dodje do paljenja lampice za ulje, tada je vec na pomolu ozbiljan problem, ne zbog podmaazivanja, nego zbog popustenih srafova.

Poz.
 
0

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Aditivi za motor24.02.2007. u 17:21 - pre 208 meseci
Evo proslo je neko vreme od kada sam sipao pomenuti aditiv za ulje pa rekoh da se javim sa utiscima. Auto mi se ponasa isto, ide isto, dimi isto kao i pre, pali isto! jedino sto sam primetio je povecana potrosnja ulja koja me sada vec i pomalo zabrinjava pa ko voli...


A ovaj aditiv za gorivo je ok, oseca se veca snaga auta, pogotovo na vecim brzinama
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aditivi za motor
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 70006 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.