Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9368 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga? 21.12.2002. u 22:34 - pre 258 meseci
Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga? Nesto sto interesuje siroku populaciju i o cemu bi ona htela da raspravlja

[Ovu poruku je menjao secret dana 30.11.2004. u 15:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wolf
Vukašin Terzić
PragueCollege.cz, ParsCom.co.uk
Prague, Cz

Član broj: 2039
Poruke: 141
*.mistral.cz

Jabber: wolf@elitesecurity.org
ICQ: 101652757
Sajt: wlfs.net


Profil

icon Re: Koji jos forum21.12.2002. u 23:07 - pre 258 meseci
Sto, jel se to raspitujes jer hoces da ga pravis pa ne znas sta bi bilo poseceno? :)
Pa recimo forum o nekoj ne racunarskoj temi, jer u suprotnom ne bi bio posecen pored ES-a :Đ
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Koji jos forum21.12.2002. u 23:26 - pre 258 meseci
Da hocu da pravim forum. Naravno da ce biti o nekoj ne racunarskoj temi jer nebi bilo ni moralno praviti Gojku konkurenciju. Ja sam mislio teme poput:
sex
erotika
ljubav
sport
politika
....

Vi dodajte jos neke kategorije o kojima biste najvise voleli da raspravljate
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Koji jos forum22.12.2002. u 00:23 - pre 258 meseci
politiku ti predlazem da odmah zabranish u svim forumima (veruj mi).

a ostalo je vec vidjeno toliko puta, i na milion sajtova tipa nesto-kafe i slicno, koji su vecina radjeni u php/postNuke...

znaci, bolje specijalizuj umesto tako opsirnog skupa tema. recimo, ako oces sex, onda napravi sex/normal, sex/kinky, sex/s&m, sex/poze, sex/ovo, sex/ono...
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Koji jos forum22.12.2002. u 00:55 - pre 258 meseci
Eh taj sex -tj cyber sex


 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Trunks
Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Koji jos forum22.12.2002. u 02:04 - pre 258 meseci
Baš tako, ima ih mali milion.
Izdvojio bih (sada pokojni) Anti Forum. Posetioci će znati o čemu pričam.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Koji jos forum22.12.2002. u 09:32 - pre 258 meseci
Hm, sve su teme izlizane :) Nije tako tesko napraviti forum a kod nas se zna, svako mora da bude glavni, pa makar imao tri posetioca na svom forumu :)
Zato se ja zalazem da napravimo neki protokol i forume ispovezujemo medjusobno, kao nekad BBS-ove.

S forumom ti se nikad ne zna. Ja sam recimo napravio Oresku na www.datavoyage.net/oreska/ cija je namena da okuplja Uzicane. Ispalo je da se tu skupila klapa koja nema mnogo veze sa Uzicem ali dobro funkcionisu a sam forum se dobro kotira...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Koji jos forum22.12.2002. u 09:53 - pre 258 meseci
www.intelli.co.yu


TO je nekada cak i radilo...
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Koji jos forum23.12.2002. u 17:20 - pre 258 meseci
Citat:
broker:
Hm, sve su teme izlizane :) Nije tako tesko napraviti forum a kod nas se zna, svako mora da bude glavni, pa makar imao tri posetioca na svom forumu :)
Zato se ja zalazem da napravimo neki protokol i forume ispovezujemo medjusobno, kao nekad BBS-ove.



A sad mi je jasno odakle mi je tvoje ime bilo poznato :)

Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dial.InfoSky.Net



+6455 Profil

icon Re: Koji jos forum23.12.2002. u 17:24 - pre 258 meseci
Citat:
broker:

Zato se ja zalazem da napravimo neki protokol i forume ispovezujemo medjusobno, kao nekad BBS-ove.


Ovo je strasno dobra ideja... I cak stavise, sasvim izvodljiva...
 
Odgovor na temu

sudyxor
BGD

Član broj: 3535
Poruke: 126
*.drenik.net



+8 Profil

icon Re: Koji jos forum24.12.2002. u 20:55 - pre 258 meseci
jedan primer: forum o književnosti (ili nečem što bi trebalo da liči na kniževnost) pokušava da zaživi na xyz.co.yu.

mislil da ima još dosta ideja i prostora za forumske aktivnosti, samo treba malo entuzijazma ili profitabilnih motiva

Citat:
ventura:
čak štaviše

pleonazam!

Justice for Calimero and cracker for Poly
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Koji jos forum25.12.2002. u 20:58 - pre 258 meseci
Citat:

jedan primer: forum o književnosti (ili nečem što bi trebalo da liči na kniževnost) pokušava da zaživi na xyz.co.yu.


Taj sajt je odavno zaveden kao jedan vrlo nezgodan izvor spama...


Citat:

>> broker:
>> Zato se ja zalazem da napravimo neki protokol i forume
>> ispovezujemo medjusobno, kao nekad BBS-ove.

Ovo je strasno dobra ideja... I cak stavise, sasvim izvodljiva...



Naravno da je dobra, mada nije bas lako izvodljiva. Ja se nadam da cu
jednog dana uspeti da okupim jaku ekipu ljudi da je rezlizuju. To jedan
ili dva coveka ne mogu da naprave.

Citat:

A sad mi je jasno odakle mi je tvoje ime bilo poznato :)


A meni uvek prija kada naidjem na ljude koji me znaju iz tog vremena :)

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Koji jos forum28.12.2002. u 07:49 - pre 258 meseci
i moj drugar iz uzica te zna od tada (ja sam iz nish, pa te ne znam ;)


inace, to ne bi trebalo da bude bash toliko tesko koliko ti mislish. mislim da bi bio dovoljno da se razvije jedan xml recnik za razmenu poruka, da se digne jedan server u koji ce da se "slivaju" sve poruke, i sa koga ce da se citaju takodje, i posle samo ostaje da se naprave "mostovi" koji ce da poruke iz datog xml-a citaju, i upisuju u odgovarajucem formatu u bazu.

jedino je ovo poslednje puno posla, posto razni forumi koriste razne programe, koji svi koriste razne formate za bazu, pa bi morao za svaki da se napravi poseban "bridge".

ali to obavezno po prioritetu: za tForum (es edition ;), phpBB, vBuletin, XBM, iconboard i sl...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Koji jos forum28.12.2002. u 08:39 - pre 258 meseci
Bilo bi tako kada bi trebalo samo "presuti" poruke. Treba obezbediti i neke sigurnosne mere da se izbegne spam i druge zloupotrebe...

No u svakom slucaju i to je nesto. Ako ima programera koje takav projekat interesuje nek mi se jave pa da se organizujemo...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Koji jos forum28.12.2002. u 09:10 - pre 258 meseci
ko o cemu, baba o... broker o... ;)

eto, ja sam zainteresovan, pa ako bude vise interesovanja, kontaktiraj me slobodno...

inace, naravno da bi postojale zastite, ali vrlo prosto moze sve da se zavrsi. recimo, svaki forum koji webmaster odluci da moze da se cita, bi se kopirao na glavni server. i za svaki od tih foruma bi opet wm odredio kome je sve dozvoljeno da pisu u njemu (recimo, gojko dozvoli korisnicima sa www.xyz.co.yu foruma da pisu u madzone, a svima da pisu u pitanja&predlozi i sl.)

jedino mi ne pada na pamet kako bi se resilo naknadno menjanj (pa cak i brisanje) poruka. nisam siguran da svi forum programi pamte vreme kada je zadnji put menjana neka poruka u nekoj temi... no...

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Koji jos forum30.12.2002. u 10:41 - pre 258 meseci
Ne znam da li to postoji, ali recimo:

- forum za automobiliste bi sigurno bio potreban ( zasto kola ne pale, gde su jeftiniji delovi i ulje, antifriz, ...),

onda:

- forum za roditelje ( diskusije za roditelje beba, predskolaca, nizeosnovaca, starijeosnovaca, ...),

- forum za potrosace (sta ima gde i sta se novo pojavilo, gde su prevaranti koji zakidaju ili ne vracaju kusur,...), buvljaci, super-, hiper-, ultra-, extra- marketi

- forumi za, a narocito protiv raznih MLM akcija "razjurite prijatelje i rodjake i postanite rasturac zurki"...

- forum ( u originalnom znacenju te reci! ) za gradjanske inicijative, kad treba izvrsiti nestranacki pritisak na vlast zbog neceg sto nam svima smeta ("automatska" RTV pretplata, ...?), da se lakse okupimo.

- forumi za sport (to moze malo i da izmakne kontroli, kao i onaj za gradjanske inicijative), kulturu (sta mislite i preporucujete od filmova, pozorisnih predstava,...), hobije tipa modelarstvo, bastovanstvo, SF, radioamaterstvo, uradi sam, sportski ribolov...

- forum za solarnu i druge obnovljive izvore energije (prakticna iskustva)

- forumi za gradjevinske radove (koje majstore NE uzimati, gde je jeftiniji materijal, gde ima nesto sto ne mogu da nadjem, kako se radi termoizolacija, gde su najjeftiniji PVC ili Al prozorski ramovi, kako se resiti budji, kako se kreci, kako se gletuje, kako se lepe tapeti)

Ima toliko toga za sta nam je potrebna razmena iskustava i informacija, najbolje je da prisustvujes bilo kojoj trac partiji i cujes o cemu se prica, to isto ce "ici" i onlajn. Drugi fazon je da vidis kakvi sve specijalizovani casopisi postoje - ako se prodaju i opstaju znaci da za tu temu ima zainteresovanih

P.S. forum za pravne zavrzlame (nasledstva, sudija za prekrsaje, razvodi, ...)
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Koji jos forum15.10.2021. u 10:12 - pre 29 meseci
Citat:
broker:

Zato se ja zalazem da napravimo neki protokol i forume ispovezujemo medjusobno, kao nekad BBS-ove.



Bravo Broker! Čovek ispred svog vremena. To je fedivers o kojem sa ja pričao i koji ni posle 20 godina ostatak ES ne razume!

Zašto nema više ovakvih ljudi na forumu?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.164.*



+557 Profil

icon Re: Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga?15.10.2021. u 10:54 - pre 29 meseci
Pa potraži ih na fediversu :)

Pre će biti možda da ti ne razumeš es. Imali mi tako jednu drugaricu i izgubila se, tražili je pola sata, kad nas konačno našla kaže: "Gde se svi vi izgubili?" Čekaj, mi se svi izgubili, a ne ti jedna? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga?15.10.2021. u 11:00 - pre 29 meseci
Ne razumem ES, to je tačno, ali činjenica je da je većina članova otišla i da su ostali uglavnom teoretičari marksizma.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.164.*



+557 Profil

icon Re: Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga?15.10.2021. u 11:25 - pre 29 meseci
Je l ti nedostaju? Naćićeš ih sve na društvenim mrežama.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakav bi jos specijalizovan forum pored ES-a po vama trebao da postoji u Jugoslaviji a nema ga?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9368 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.