Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavna baza za ordinaciju-kako vam se cini i da li nesto treba izmeniti?

[es] :: Access :: Jednostavna baza za ordinaciju-kako vam se cini i da li nesto treba izmeniti?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22046 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Borderline

Član broj: 255942
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.online-stomatolozi.co..


Profil

icon Re: Jednostavna baza za ordinaciju-kako vam se cini i da li nesto treba izmeniti?04.04.2010. u 15:29 - pre 171 meseci
@ Zoran,
vi ste izuzetno lepo sve to zapazili i "poređali", a po mom mišljenju je baš to ono što treba dodati medicinarima u obrazovanju, i meni ne zvuči smešno, samo vrlo logično :).
Vidite, ja recimo imam problema mladim kolegama da objasnim kada treba da primene "matematičko" razmišljanje, jer imaju otpor prema tome, ali kada im kažem da je u osnovi cela medicina /stomatologija zasnovana na algoritmima, onda me belo gledaju, ali vrlo brzo shvate.

Znate i sami kako, stvar je vrlo jednostavna: ako imate pacijenta kojeg boli to i to, onda prvo prikupljate podatke (definisan niz pitanja i način), onda imate pregled (opet jasno definisana stvar), dalje pomoćne dijagnostičke metode, onda dođete do dijagnoze - jasnim putevima, da ne smaram - odvajajući bitno od nebitnog, poredeći sa srodnim oboljenjima i eliminišući "viškove" - dalje određujete terapiju i kontrolišete pacijenta, a sve je to jedan niz logičnih, sukcesivnih, definisanih radnji, koje mogu imati i svoja grananja i slepe krakove :), ali u biti se mogu svesti itekako na matematiku. Da ne govorim tek o istraživačkom radu, a sve ste vi to sjajno zapazili, Zorane.

Srdačan pozdrav :).



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 05.04.2010. u 11:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dick
Dejan Stojanović
Dom Zdravlja
Niš

Član broj: 207466
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.cncartdizajn.com


Profil

icon Re: Jednostavna baza za ordinaciju-kako vam se cini i da li nesto treba izmeniti?24.07.2010. u 19:30 - pre 167 meseci
Sve pohvale za ovaj kako vi kažete programčić (uradio Serbiankum uz asistenciju Bilokoje)koji radi fenomanalno.Nešto slično sam ja napravio u mojoj ustanovi i to funkcioniše,Jedino što sam dodao ovom programu je jmbg pacijenta,uputna dijagnoza koja je takođe vrlo bitna,kao i lista lekara koji vrše preglede da bi se na izveštaju i to videlo.Potrebno je i vreme u koje je izvršen pregled što takođe nije problem uraditi odnosno dodati ovde.Imam još jedan predlog ali ne znam kako da ga rešim ovde jer moj nivo znanja mi to ne dozvoljava.Kad u listi nalaza imam preko 10 000 pacijenata za brzu pretragu je bolje umesto imena unositi jmbg.Kako da to promenim u brzoj pretrazi pacijenata.Pozdrav!
Dejan Stojanović
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Jednostavna baza za ordinaciju-kako vam se cini i da li nesto treba izmeniti?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22046 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.