Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grupe, tijela i prstenje

[es] :: Matematika :: Grupe, tijela i prstenje

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Grupe, tijela i prstenje28.05.2006. u 18:45 - pre 218 meseci
Poštovanje,

evo gnjavim se sa ovom teorijom o grupama, tijelima i prstenjem (ako se to smije tako bukvalno prevesti) i nikako da skontam neke cake.
Ima li neko materijal na našem na ovu temu?

Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Grupe, tijela i prstenje29.05.2006. u 11:38 - pre 218 meseci
Pa ne znam sajt. Ali nabavi Djuro Kurepa Visa algebra I i II. Tu imas sve to dobro objasnjeno. A mozes uzeti i Milan Z. Grulovic ''Osnovi teorije grupa". Mozda ces lakse nabaviti "Algebru" od Gojka Kalajdzica? Nesto od ovog!
 
Odgovor na temu

devojcica

Član broj: 25559
Poruke: 25
*.sr.gov.yu.

Jabber: savic_marijana@yahoo.com


Profil

icon Re: Grupe, tijela i prstenje29.05.2006. u 17:31 - pre 218 meseci
Kalajdziceva Algebra je jedna od najgore napisanih kniga koje sam citala, mislim da bi to bilo pravo mucenje za nekoga ko se prvi put ozbiljnije srece sa algebrom. Najpoznatiji udzbenik na tu temu je Lengova Allgebra (Serge Lang), po njoj pise vecina danasnjih udzbenika po fakultetima (nije moje nestrucno misljenje, to pricaju neki profesori algebre na mom fakultetu, a i na gomili sajtova internetu). Ne postoji prevod na Srpski, ali trebalo bi da postoji na Nemackom.

Uopste, na kom to nivou tebi treba? Da li samo neke osnove, ili detaljno kao da studiras matematiku? Ili neke primene, kao algebra za inzenjere, ili za fizicare...?
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Re: Grupe, tijela i prstenje01.06.2006. u 15:20 - pre 218 meseci
Langova nažalost nije prevedena na njemački. Iako sam u srednjoj imao matematiku na engleskom, mori me čitati višu matematiku na engleskom, stoga moram tražiti alternativu.

Meni treba samo da položim višu matematiku 1 i 2 i kasnije diskretnu matematiku. Studiram infromatiku, ali nam traže znanje isto kao matematičarima na tim temama koje se pojavljuju na mat. 1 i 2. Ali pošto sam prespavao 4. gimnazije, a neke stvari nismo nikako radili za početak bi dobro bilo prvo da savladam osnove. Molim vas preporučite štagod, a ako nema link za skidanje, link za kupovinu isto nije loš.

Ovdje se profesori stvarno neodgovorno ponašaju kada su u pitanju preporuke za knjige, a ja nisam od onih koji se uvlače profesoru pa non stop idu pitati šta i kako. To ću tek tada kada vidim da stvarno ne kontam. Švabska terminologija i oznake njihove krajnje smaraju i nije baš lahko se boriti se sa tim, iako sam evo 8 godina u Njemačkoj.
 
Odgovor na temu

eidolon
Beograd

Član broj: 87689
Poruke: 4
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon Re: Grupe, tijela i prstenje03.06.2006. u 14:55 - pre 217 meseci
ne znam sta te tacno interesuje , ali verujem da mogu pomoci da ne bi li gubio mnogo vremena citajuci razne knjige... Sve sto ti nije jasno pitaj pa cemo videti, inace ukoliko zelis imati knjigu postaraj se da nadjes ALGEBRA I ,autori Zoran Radosavljevic,Milan Merkle i jos neki.Knjiga je dovoljna za shvatanje osnovnih pojmova

aj poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Grupe, tijela i prstenje

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.