Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125015 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2014. u 00:59 - pre 121 meseci
Citat:
spegla:
Zdravo mene interesuje samo jos nesto na ovaj prethodni post...
Da li znas noskich ako je jedan nosilac vize a drugi je partner...da li partner koji moze da radi full time ima problem oko posla...tj da li i on ima studentsku vizu ili je to radna viza ...

Hvala


Ima partnersku vizu. Ta viza se bolje kotira od studentske pri zaposljavanju jer broj radnih sati nije ogranicen, ali naravno da poslodavci radije zaposljavaju na prvom mestu drzavljane, a zatim PR.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2014. u 01:04 - pre 121 meseci
Da li pitas o prebacivanju sa jednog australijskog univerziteta na drugi australijski univerzitet ili o prebacivanju sa univerziteta u inostranstvu na australijski univerzitet?
Prvi slucaj za stranog studenta koji ispunjava uslove ne bi trebalo da bude preteran problem, drugi je sasvim drugacija prica. Nostrifikacija je komplikovana i ponekad je jednostavnije poceti iznova nego nostrifikovati, mada zavisi od slucaja do slucaja.
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2014. u 07:41 - pre 121 meseci
Zanimalo me je konkretno koliki je problem prebaciti se sa jednog na drugi Australijski univerzitet. Hvala na odgovoru, predpostavljao sam da neće biti problema ukoliko tako nešto zatreba.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2014. u 11:42 - pre 121 meseci
Trebalo bi da bude lako, samo je pitanje koliko ce ti polozenih ispita priznati univerzitet na koji se prebacujes jer su programi razliciti.
 
Odgovor na temu

Mi-Mi

Član broj: 317454
Poruke: 9
89.216.56.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.05.2014. u 14:48 - pre 121 meseci
Noskich, hvala na odgovorima!

Svakako dobra opaska za traženje studija koje će sutra doprineti dobijanju PR-a. Iako partner ima deficitarno zanimanje, uvek je dobro da oboje imamo adut na osnovu kog možemo aplicirati tj da nam bude lakše kada oboje možemo aplicirati za PR. Ipak to i jeste jedan od glavnih razloga što idemo na dvogodišnji master, da pokušamo obezbediti što lakše dobijanje PR-a.

A sad jedno možda glupo pitanje.. Imaš li neka saznanja o sledeća 2 univerziteta u smislu kvaliteta obrazovanja: Wollongong i CQU - Central Queensland?
Hvala :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.05.2014. u 08:27 - pre 121 meseci
Mi-Mi, ta dva univerziteta nemaju neku narocitu reputaciju, ali za potrebe imigracije ako su im programi akreditovani prolaze kao i bilo koji drugi. Kada nakon diplomiranja dobijes prvi posao vise te niko nece pitati gde si diplomirao, ali je moguce da ce neki poslodavci vise voleti da zaposljavaju diplomce sa zvucnijih univerziteta. Ali nema veze, to je samo jedna mala komponenta cele slike, najvaznije je iskustvo, kako na poslu, tako i volontiranje, internshipovi, kursevi, specijalizacije... kao i preporuke, ako imas nekoga u firmi da te preporuci to je pola posla.
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.05.2014. u 09:24 - pre 121 meseci
Pitanje za noskicha:

Koliko se plaćaju poslovi na crno? Barmenski posao možda ako si upućen? Ili da idemo na neku najgoru varijantu, recimo sortiranje robe u supermarketu, ili fizikalisanje na graddilištu? Koliko uopšte se može zaraditi od tako nekih najobičnijih poslova?

Sve ovo pitam čisto da procenim najgoru varijantu ako me razumeš o čemu pričam...

[Ovu poruku je menjao bartenderbg dana 15.05.2014. u 10:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.05.2014. u 13:59 - pre 121 meseci
Legalno minimalac je 15-16 dolara na sat. Na crno verovatno da je najmanje oko 10 ili cak 7-8 u azijskim restoranima.

Barmenski posao možda ako si upućen? Najverovatnije 15-18 na sat plus baksis koji nije mnogo posto ovde to bas i nije obicaj da se daje jer se moze ziveti od minimalca.

Ili da idemo na neku najgoru varijantu, recimo sortiranje robe u supermarketu, ili fizikalisanje na graddilištu? Supermarket je bolje placen ako radis za jedan od dva najveca lanca, to je oko 24 na sat plus ako radis nocu ili vikendom ti daju dodatak 6-10 dolara na sat. Fizikalisanje u pocetku mozda kao minimalac, ali kada steknes iskustvo moze dobro tu da se zaradi, za iskusnog radnika 30 i preko na sat. Samo za radnika ti trebaju razne dozvole da bi radio, sigurnosne kurseve da prodjes. Cak i na crno se ne bi zezali da ti daju da radis pa da se povredis bez dozola. Za barmena ti isto treba dozvola RSA. Te se dozvole lako dobijaju i brzo, samo treba da platis i prodjes neki kratak kurs. Ali nije lako ni takve poslove naci, nije bas da se pojavis sa ulice i dobijes posao.


 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.05.2014. u 21:39 - pre 121 meseci
Pozdrav svima,

Pregledao sam skoro sve teme i svašta nešto naišao. Definitivno jako dobra tema sa mnogo informacija.

Imam jedno pitanje za sve prisutne. Naime, supruga i ja smo skupili sve papire kako bi smo aplicirali za Kanadau-supruga kao student a ja kao suprug bih dobio radnu dozvolu. Na ovaj način su naši prijatelji otišli pre par meseci i moram reći da je dosta opširna priprema ali jedina moguća obzirom da se iz Srbije može samo kao skilled worker. Posle 20-ak meseci pripreme IELTS testa i skupljanje novca, predali smo u ambasadi 21.4. gde su nas posle 3 nedelje odbili usled nedostatka dokaza da ćemo se vratiti.

Kako imamo sve spremno, imam pitanj za sve prisutne da li je moguća ista priČa i za Australiju? Mi bi otišli na studentsku pa bi odande tražili imigraciju ako je izvodljivo. Negde sam proČitao da u ovom sluČaju moramo odabrati školovanje od 12 meseci minimum pa me zanima koj bi to bio izbor college-a. Da li neko zna nešto o diplomama i cenama?

Video sam da postoji gomila agencija koje pomažu ali ne verujem baš previše.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.05.2014. u 02:30 - pre 121 meseci
Izvodljivo je, ali ako planirate da se prijavite za stalnu boravisnu dozvolu na osnovu tih studija, onda to moraju biti dve godine studija na univerzitetskom nivou plus u deficitarnoj struci. S tim sto nema garancija da ce ta struka biti deficitarna kada se studije zavrse. To je rizik na koji morate biti spremni ako idete na ovu varijantu.

U principu master studije ispadaju najjeftinije jer su bachelor minimum tri godine. Cene mozete videti ovde http://cricos.deewr.gov.au/Course/CourseSearch.aspx

Studije na jeftinim koledzima su samo nacin da se produzi studentska viza i ne daju mogucnost prijave za PR.


 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.05.2014. u 11:21 - pre 121 meseci
Pretpostavio sam da je izvodljivo. Ista priča nam je bila za Kanadau, posle dve godine možemo da apliciramo ukoliko je struka u matrici zapošljavanja i isto je dve godine minimum... Jedina razlika je visina školovanja koja je u Australiji malo više. Da li neko ima listu poslova koji se u ovom trenutku traže i na osnovu kojih bi mogli kasnije da tražimo ostanak? I da li neko može da mi pojasni detalje oko fakulteta tj.ustanova koje prolaze. Video sam da iniverziteti dosta koštaju i da imaju uglavnom 2+ smerove ali i IELTS koji je 6,5. Instituti traže 6,0 i imaju dosta smerova u rangu diploma, manje koštaju ali ne znam šta je to institut i da li je prihvatljiv?

To nam je definitivno jedna opcija, druga je da sa ovim uslovima apliciramo za imigraciju. Moja struka je u deficitarnom statusu dipl.ing informatike sa 10-ak godina iskustva pa pretpostavljam da bi na ovaj načim i odmah mogli da konkurišemo. Da li neko zna da li je izvodljivo da udjemo na jednu vizu i da odmah konkurišemo za imigraciju?
 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.05.2014. u 11:24 - pre 121 meseci
I da... imam još jedno pitanje... Da li u varijanti kada moja supruga upiše college i ja kao suprug moram da imam položen IELTS? Video sam da na aplikaciji ambasade stoji polje gde se upisuje IELTS ali ne znam da li je to formular i za mene. Znam da za Kanadu nije potrebno.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.05.2014. u 00:44 - pre 121 meseci
Evo ti lista: http://www.immi.gov.au/Work/Pa...skilled-occupations-lists.aspx

Moras da proveris da li su studije licencirane za profesiju. Kada gledas listu deficitarnih profesija videces sa desne strane ime institucija koje daju licencu za profesije. Odes na sajt institucije i vidis koji su univerziteti akreditovani.

Za useljenicku vizu moras konkurisati van Australije. Unutar Australije mozes konkurisati jedino nakon zavrsetka studija. Mozes da prvo konkurises za iseljenicku pa da dodjes na studentsku, obrnuto ne.

Ne, IELTS je potreban jedino za nosioca vize, ne za partnera.
 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.05.2014. u 15:10 - pre 121 meseci
Hvala Noskich.

Dobio sam dosta korisnih informacija koje mogu da iskoristim. Da li možda znaš koliko se čeka za dobijanje odgora kada apliciramo. I možda da li imaš neki link koji objašnjava malo više o samom sistemu studiranja tip anajbolji college (ili Tafe koliko sma shvatio). Univerziteti su nam mnogo skupi i potreban nam je jači IELTS. College nam daje brže opcije a supruga uvek može da nastavi školovanje kada završi.

Imam još jedno pitanje :) Da li možda znaš kako da ja kao saputnik rešim full time radnu vizu? Da li se to proverava uopšte?


 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.05.2014. u 23:57 - pre 121 meseci
Prvo se prijavis za studije online ili postom. Dostavis im sva dokumenta kao sto su potvrde o dosadasnjem skolovanju, kopija pasosa, polozen IELTS... Ako im treba dodatna dokumentacija trazice od tebe da posaljes. Kada zadovoljis uslove za upis poslace ti jedan broj koji potvrdjuje da si primljen. Onda sa tim brojem i svom dokumentacijom koja je potrebna za studentsku vizu (moras da pokazes da imas finansijska sredstva za studije plus za zivot ovde - 3 meseca transakcija na bankovnom racunu) se prijavis za vizu u australijskoj ambasadi. Kada to pregledaju u ambasadi kontaktirace te i uputiti na medicinski pregled. Nakon pregleda se ceka na dodelu vize.

Koliko ceo proces traje zavisi prevashodno od tebe, koliko brzo pripremis dokumentaciju. Koledz ce verovatno razmatrati tvoju prijavu oko dve nedelje do mesec dana. Ambasada slican period.

Ako ste vencani par onda se tebi dodeljuje partnerska viza. Trebalo bi da mozes da radis sa njom, ali bolje da proveris u ambasadi.
 
Odgovor na temu

mao531

Član broj: 125631
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.05.2014. u 08:53 - pre 121 meseci
Citat:
Mehatronicar:
Zdravo svima.

Evo konacno i ja stigoh do Novog Zelanda.




Cao, ja sam zenom dolazim 4 sep. U kom si gradu ? Mi idemo u Auckland.
 
Odgovor na temu

mrgasa
Programer
TARS

Član broj: 323264
Poruke: 6



+4 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.05.2014. u 14:05 - pre 121 meseci
Imam pitanje vezano za skolovanje dece na Novom Zelandu, kakva je procedura za decu imigranata, da li imaju neku posebnu pomoc ako ne govore dobro engleski u pocetku?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.17.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.05.2014. u 19:43 - pre 121 meseci
Procedura je vrlo jednostavna. U svakoj skoli ima posebna grupa gde idu deca kojima engleski nije maternji jezik. Nemoj da se brines zbog dece ona brzo savladaju engleski posebno dok su manji.
 
Odgovor na temu

DragEna
unemployed
unemployeed
Novi Sad

Član broj: 323286
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.05.2014. u 18:18 - pre 120 meseci
Pozdrav svim forumasima...
Vec duze vreme pratim ovaj forum, kao i mnoge druge vezane za imigraciju...
Momak i ja smo davno resili i prelomili u svojoj glavi da odemo odavde zauvek i vec duze vremena kopamo puteve i trazimo nacine da to i ostvarimo...
Najvise nas interesuje Australija i to nam je destinacija no:1.. Osim AU, vec par godina unazad igramo lutriju za Americki green card, ali nazalost neuspesno...
Dosao bi u obzir i Novi Zeland ili Kanada, ali prvo zelimo da pokusamo sa Au, jer su nacini odlaska dosta slicni za sve zemlje...
Evo malo i o nama...
Momak ima 35 god, skoro ceo zivot se bavio kosarkom, tako da od diploma nema nista... Ostatak zivota je radio teske fizicke poslove, utovar/istovar dzakova, nesto u luci, nesto na gradjevini... jednom recju fizikalisao je i dosta je upucen u poslove tog tipa... Iskustva u praksi dakle ima, ali u knjizici kako to obicno biva ni dana...
Ja imam 27 god i zavrsila sam "Visoku skolu strukovnih studija za obrazovanje vaspitaca" , to je visoka skola u trajanju od 3 godine, za vreme koje sam ispolagala 46 veoma strucnih predmeta... Uz diplomu imam i dodatak diplomi da sam obucena za rad sa decom na engleskom jeziku.
Engleski ne bi trebao da bude problem, imamo dobro znanje i mislim da IELTS mozemo poloziti sa dobrim ocenama...
Problem koji ja imam je iskustvo u struci... Posao u vrticu u Novom Sadu je nemoguce dobiti bez veze i novca, a ja kad sam zavrsila nisam imala ni jedno ni drugo...
U radnoj knjizici imam par meseci staza ali to je iz kafica, jer se tim poslom nazalost bavim proteklih 10 godina...
Poznajemo jednu osobu koja ima privatni vrtic, i preko koje smo mislili da izmuvamo malo tog iskustva koje se trazi... ako me razumete...
Moje pitanje je dakle > kakve su sanse za dobijanje vize za nekog ko ima trazenu struku, ali nema zvanicnog staza u knjizici iz te struke?

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.05.2014. u 23:43 - pre 120 meseci
Nema sanse. Mislim da sa odsustvom iskustva i kvalifikacija ne mozete nigde konkurisati.
Na vasem mestu ja bih se interesovao za Emirate, decko kao trener kosarke/fitnes instruktor u teretani a ti kao dadilja.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1125015 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.